Pół roku temu założono mi korony cyrkonowe na górną czwórkę i szóstkę. Po upływie 1,5 miesiąca zaczę

3 odpowiedzi
Pół roku temu założono mi korony cyrkonowe na górną czwórkę i szóstkę. Po upływie 1,5 miesiąca zaczęła się spod nich sączyć krew przy szczotkowaniu i nitkowaniu. Wokół koron pojawił się też ostry ból dziąsła. Po kilku dniach objawy zanikały, by pojawić się po kilku kolejnych tygodniach i tak było parę razy, aż do połowy października, gdy objawy się pojawiły i już pozostały do teraz w różnej intensywności. Lekarz dentysta uznał, że być może zbyt silnie zaciskam zęby i dziąsła są przeciążone. Zasugerował szynę relaksacyjną, stosowanie irygatora i żelu stomatologicznego. Powiedział też, że jeśli to nie pomoże, w ostateczności trzeba będzie wymienić korony na - jeśli dobrze zapamiętałem nazwę - "zewnętrzne". Czy moje objawy mogą sugerować coś jeszcze?
Witam, jeżeli występują objawy w obrębie przyzębia , trzeba wymienić korony , ale przed wymiana opracować kikut zęba ze stopniem .

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
możliwości jest całkiem sporo ,bez wizyty w naszym gabinecie się nie obejdzie ,żeby fachowo ocenić sytuację
zapraszamy
Ocena radiologiczna stanu przyzębia- dziąseł ale także wykonania koron, szczególnie ich szczelności i przylegania . Być może korony stwarzają miejsca zalegania i tworzenia się kamienia nazębnego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.