Mam problem, powtarza się u mnie ciągle ból 2 zębów, jednak byłam już 2-gi raz u dentysty który nie

6 odpowiedzi
Mam problem, powtarza się u mnie ciągle ból 2 zębów, jednak byłam już 2-gi raz u dentysty który nie stwierdził próchnicy ani nic niepokojącego, mialam pół roku temu pantomograf i też było wszystko ok. Oba zęby bolą mnie gdy jem słodkie (choć nie zawsze! częściej twarde słodkie np żelki), nie reagują jednak na gorącą herbatę czy zimne choć mam dziwne uczucie w nich gdy np mocno płukam usta wodą. W obu są plomby, dość spore. Plus gdy nitkuję zęby mam wrażenie że nitka wsuwa się bardzo głęboko między nie i też czuję ból. Nigdy nie zawodził mnie mój dentysta- a więc czy wierzyć że to nadwrażliwość albo odsłanianie się szyjek albo plomby są duże i dyskomfort musi być... więc zmienić np pastę, czy iść do innego specjalisty, bo może to jednak próchnica albo ubytki między zębami?
Normalnym powiedziałabym jest ból - nadwrażliwość po założeniu dużego wypełnienie do ok 1 mc potem jeśli jest wrażliwość należy wymienić wypełnienie .

Z opisu wyglada jednak na nadwrażliwość . Chciałam się zapytać czy pije rano Pani wodę z cytryną, jest ona ostatnio bardzo modna , jeżeli tak to zna Pani odpowiedz na swoje dolegliwości , proszę z niej zrezygnować i używać pasty regenerujące szkliwo ????
Rozważyłabym korektę powierzchni stycznych między tymi zębami , czy punkt styku jest na odpowiedniej wysokosci i nie drażni brodawki dziąsłowej
Mnie jako parodontologa niepokoi informacja,że nitka wsuwa się głęboko w czasie nitkowania.Warto sprawdzić głębokość kieszonek dziąsłowych oraz to czy nie ma w nich ziarniny zapalnej.Wskazana byłaby konsultacja specjalistyczna.
Witam.Pytanie ktora grupa zebow niepokoi?Jezeli to jest boczna-duze prawdopodobienstwo ze jest dysfunkcja stawu skroniowo-zuchwowego/na pantomogramie jest do stwerdzenia,jak rowniez badanie palpacyjne i wywiad.Pozdrawiam.Z powazaniem Igor Astaszew.
Na pantomogramie małe ubytki nie będą widoczne. Proszę zrobić małe zdjęcie, jeżeli takiego nie było. Czasami nawet zdrowe zęby reagują przy gryzieniu jak to Pani określiła "twardych słodkich" pokarmów, jeżeli mamy wrażliwe zęby. Skoro dentysta kategorycznie wyklucza próchnicę, a wypełnienia są szczelne, może Pani spróbować fluoryzacji żelem z fluorem (są dostępne w aptece bez recepty).