Pytania pacjentów (977)
-
Mam most na gornym przodzie. Czy to normalne, ze on przepuszcza strasznie powietrze i przy mówieniu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
to już pytanie do lekarza wykonujacego prace protetyczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Chciałabym się zapytać, czy wypełnienie tymczasowe z lekarstwem w jednym zębie jest jakimkolwiek prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
absolutnie nie.Jest to zwykle kwestia czasu przeznaczonego na wizytę.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Ruszała mi się górna jedynka, dwójka i trójka. Stomatolog założyła mi tymczasową szynę, ponieważ nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
wszystko jest uzależnione od ogólnego stanu zębów i przyzębia.Proponuję najpierw wyleczyć chorobę przyzębia i spojrzeć na uzębienie jako całość .
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Pytanie do dentysty. Czy wyrwanie boli? Czy znieczulenie jest rzeczywiście tak dobre w obecnych czas
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Medycyna cudownie pędzi do przodu i już nic nie boli...
Więcej szkody na nadciśnienie czyni stres
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Pytanie dość specyficzne, ale szczerze nie wiem gdzie mógłbym je zadać. W dużym skrócie. Po wizycie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
klasyczna tzw nadwrażliwość pozabiegowa.
Szybko należy się udać do tego samego lekarza.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Bardzo bym prosila o polecenie dobrego irygatora (nazwa i model) niestety mam stany zapalne na dzias
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
irygator jako uzupełnienie higieny codziennej to super pomysł.
Polecam Panasonic EW1211,dobra cena i moc.Jak w reklamie;nie ma co przepłacać.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy można ssać tabletki z cynkiem po myciu zębów wieczorem, które zawierają w składzie zamiast cukró
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
bezwzględnie sprzyja mineralizacji
Polecam
Pozdrawiam Anita Małysa
-
6 dni temu usunięte zostały u Mnie 4 ósemki na raz. Ból dziąseł dolnych jest nie do zniesienia , bio
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
to najprawdopodobniej jest tzw suchy zębodół.Bardzo nieprzyjemne i trzeba przepłukać u lekarza i może wziąć antybiotyk
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Proszę serdecznie o pomoc. Górną dwójkę miałam piłowaną pod koronkę, doszło do stanu zapalnego, dokt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konsultacja u lekarza endodonty i wykonanie tomografu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam 27lat i zastanawiam się nad rewitalizacją ust preparatem juvaderm hydrate, ale obawiam się reakc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
kwas hialuronowy to samo dobro dla skóry i tak należy go traktować.A po wchłonięciu kwasu skóra będzie tylko w lepszej kondycji.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam problem z kieszonka dziaslowa przy ósemce od wewnętrznej strony zęba dziąslo praktycznie odchodz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
sugeruję sprawdzić całość przyzębia pod kątem jego zapalenia.
Bo to raczej mi na to wyglada sądząc po objawach.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Wczoraj rozpocząłem leczenie kanałowe dolnego drugiego przedtrzonowca. Wcześniej miałem stwierdzone,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
o tego typu dolegliwościach należy poinformować lekarza prowadzącego.Podczas całego procesu leczenia kanałowego mogą występować różne odczucia dyskomfortu.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W dniu 2.12 z dziurawego zęba trzonowego wystawało coś miękkiego czerwonego podobnego do miazgi zęba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
polip bez wątpienia
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dwa dni temu miałam wypełnioną dolinę łez peptydami. Odbyło się to pod znieczuleniem dentystycznym.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
wszystkie objawy okulistyczne należy sprawdzać u specjalisty czyli okulisty.Natomiast jeśli chodzi o zabiegi w okolicy oka zawsze może wystąpić,przejściowe inne "odczuwanie"
Więcej
-
Jak postępować z Lekarstwem włożonym do 'kieszonki' (?) obok zęba po zabiegu stomatologicznym? Czy c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
lekarstwa zakładane do kieszeni zęba są dwojakiego rodzaju.Jedne się rozpuszczają inne same się ewakuują.
Przy prawidłowej higienie wszystko będzie w porządku.
Pozdrawiam…
-
Byłam w poniedziałek u stomatologa włożył mi tzw trutke ból do wczoraj był nie do zniesienia.w tej c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
spokojnie,wszystko jest w porządku.Po przeleczeniu kanałowym ból minie.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Piątka lews górna boli. Jest leczona kanałowo. mimo już drugiego antybiotyku (dalacin, duomax) i wie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
za mało informacji np.czy kanały są już wypełnione ostatecznie?
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Około miesiąca temu udałam się do dentysty z powodu bólu zęba dolnej ósemki . W celu wyczyszczenia u
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba zgłosić się do CHIRURGA w celu usunięcia zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Tydzien temu mialam zalozone lekarstwo na dolna 6 dokladnie tlenek cynku gdyz stwierdzono u mnie uby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
tlenek cynku bardzo dobrze impregnuje tkanki zęba.Może z czasem się powoli wypłukiwać.Jeśli ząb nie boli,proszę się nie martwić i zgłosić do lekarza po powrocie.
Pozdrawiam…
-
Zmagam sie z 2 na gornej szczece juz od kilku lat. Najpierw mi sie złamal przy samym korzeniu, wstaw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
najlepiej teraz zrobić most tymczasowy trzymający sie na zębach sasiednich a most docelowy po porodzie
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…