Pytania pacjentów (977)
-
Mialam usuwaną dolną szóstkę w środę. Pierwszy raz usuwałam zęba. Dostałam znieczulenie od razu w dz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
to raczej zbieżność a nie reakcja na znieczulenie i nie liczy się sposób podania a efekt znieczulenia.Wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
2 tyg temu powiększałam usta, efekt jest słaby, górna warga jest dziwna, pofalowana, usta wyglądają
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
proszę usta rozmasowywać to zawsze pomaga a jak nie to trzeba zgłosić się do lekarza koniecznie. Na pewno pomoże.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Chcialam zapytac o porade w dziedzinie medycyny estetycznej dwa dni temu mialam wstrzykiwany botoks
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam,
pełne działanie botoksu występuje po 2 tygodniach i dopiero wtedy trzeba zgłosić się do lekarza do korekty.Wszystko co dzieje się po drodze jest mniej ważne.
Pozdrawiam Anita…
-
Gdy rusza się ostatnia ścianka zęba, czy jest możliwe usztywnie ? Jeśli nie czy jest możliwość na je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czasem jest możliwa implantacja natychmiastowa ale o tym decyduje implantolog ,takie rozwiązanie polecam
pozdrawiam Anita Małysa
-
Wyrosły mi na początku języka tj. od strony gardła, jakieś duże bąble. Niestety są na tyle głęboko,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę znależć specjalistę od leczenia błon śluzowych jamy ustnej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Proszę o odpowiedź :( Ząb 6 u góry został zakwalifikowany do leczenia kanałowego. Jednak narazie ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
myślę,że przez rok nie powinno nic się wydrzyć
Jednak radzę nie przeciągać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W srode mialam usuwana czworke troche bylo znia problemow w czwartek pojawila sie ropa i bol nie do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może warto skontrolować u lekarza choć jak ból się zmniejsza to dobrze rokuje
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem 30 letnią kobietą. Od roku leczę się na Hashimoto i przyjmuje hormon lewotyroksyny. Ogólnie c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli zą ósmy nie uczestniczy w zgryzie a przysparza problemów należy go usunąc i się nie męczyć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Żona miała zacementowane nowe korony(cała góra) dzisiaj na stałe, nie zostały dokładnie oczyszczone
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zdecydowanie zadać pytania pani doktor i wymagać odpowiedzi
Pozdrawiam Anita Małysa
-
10 grudnia mialam usuniety zab gorna 6, caly czas mialam bol po wyrwaniu i lekarz stwierdzil ze pewn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
w tym miejscu można tylko sugerować udanie sie do lekarza,wykonanie zdjęć lub tomografu i zdiagnozowanie na miejscu
pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałam znieczulenia takie: - przewodowe wewnatrzustne - nasiekowe / przewodowe - materiał - miej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czego dotyczy pytanie ?
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Po leczeniu zebow pojawia mi się krewwrazze slina Jest ona po slaniu nocnym i po drzemkach dziennch
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję zacząć od sprawdzenia stanu przyzębia
pozdrawiam Anita Małysa
-
Od 4 dni mam korony porcelanowe na jedynkach i most - dwójka. Chciałam się zapytac,czy jest to norma
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno odpowiedzieć na to pytanie bez kompleksowej diagnostyki jamy ustnej.Konieczna jest wizyta u specjalisty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
03.02 miałam pierwsze leczenie kanałowe, odbyło się na jednej wizycie, ponad godzinnej. Zostałam poi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może jest tylko kwestia zbytniej wysokości,po wykonaniu odbudowy docelowej powinno wszystko być ok
pozdrawiam Anita Małysa
-
Kilka dni temu wypadła mi wypełnienie z zęba który był leczony kanałowo 5/6 lat temu. Tego samego dn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zęby leczone starą metodą często po czasie są do poprawy pod mikroskopem.Jest to nowoczesna metoda po której ryzyko popraw jest absolutnie znikome.Jeśli nie ma zmian zapalnych przy… Więcej
-
To jakiś koszmar. 5 dzień bólu dziąsła. Zrobione zdjęcia panoramiczne, pojedyncze i TK i nic. A puls
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
do głowy mi przychodzi tylko wizyta u higienistki.Może po prostu coś tam weszło
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Problem z bólem zeba po reendo?? W grudniu miałam leczone dwa zęby reendo 6 i 7 .Po 3 tygodniach za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
powinno być wszystko w porzadku ale z czasem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam 2 węzły chłonne na dole jamy ustnej po lewej i prawej stronie oba przy ostatnich zębach co mam r
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest wnikliwa diagnostyka uzębienia z pantomogramem albo nawet tomografem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Kiedyś uszkodzilem jedynkę. Dentysta mi ją usunął wyleczyl poniewaz ząb sie psul i wstawił nową koro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
myślę,że nie będzie żadnego problemu z odbudową pod warunkiem,że stopień zniszczenie próchnicowego zęba będzie na to pozwalał
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Druga dobę po wkreceniu korony na implant - osteointegracja trwala 8 miesiecy bez dolegliwosci, impl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to być zupełnie normalne ale zawsze należy skonsultować z implantologiem
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…