Pytania pacjentów (977)
-
Witam,jakieś 7 dni temu na podniebieniu zauważono kulkę jakby guzek wypełnione prawdopodobnie ropą,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba zrobić kontrolę radiologiczną.Może któryś ząb obumarł i trzeba przeleczyć kanałowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałem wyrywaną rok temu ósemkę, kilka tygodni później w tym miejscu zaczęła się robić delikatna opu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję kontrolę radiologiczną.Wszystko wyjaśni
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Potrzebuję pomocy z recesja dziąseł ale od wewnętrznej strony buzi. Higiena zachowana,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję poradę u periodontologa specjalisty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry mam problem a mianowicie po założeniu wypełnienia do zęba ząb boli mnie przy nagryzaniu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czasem taka dolegliwośc może rozwijać się do 3 miesięcy
Cierpliwości
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. W ostatnim czasie dowiedziałam się od stomatologa, że cierpię na bruksizm. Zostałam skierowan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
lepszym rozwiązaniem jest specjalista od chorób stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam serdecznie.Mam założony 2 dni most porcelanowy jednak nie jestem zadowolona z długości 3ki.,es
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
w niewielkim wymiarze tak
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Dwa tygodnie temu miałam wyrwaną dolną ósemkę. Mam założone szwy jednak po tygodniu zauważyła
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może już być wszystko w porządku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam , niedawno odczuwałam silny bol zębów po prawej stronie. Na pogotowiu dentystycznym zrobiono m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie mam jednoznacznej odpowiedzi nie widząc zdjęcia.Moze tak a może trzeba ją usunąć
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, leczyłem zęba dwa tygodnie temu i przy jedzeniu boli mnie ten ząb ogólnie boli przy nacisku t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moze być tak ,że ból się będzie utrzymywać do 3 miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, czy są inne metody wybielania zębów oprócz lasera czy nakładek ? Nałożenie na wszystkie zęby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję częściowo wybielić a potem pokryć bondingiem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Miałam wykonywane szlifowanie zębów pod korony pełnoceramiczne, mam aktualnie tymczasowe koro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko normalnie to są tylko korony tymczasowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzien dobry. Czy korony z crykonu mozna poddac piaskowaniu? Czy nie zniszczy to szkliwa i zewnetrz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę być spokojnym.To jest przewidziane ,że higienizaję robimy raz na pół roku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzien dobry, 2 tygodnie temu usuwalem 6tke. Po 3 dniach wyleciał skrzep. Polecialem do stomatologa,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę chwilę odczekać bo wyglada na to,że będzie wszystko w porzadku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Nie wiem do jakiego lekarza się udać, stomatolog , chirurg stomatolog? Kto leczy bruksizm ?Od dzieck
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
potrzebny ortodonta i lekarz specjalista od leczenia stawów skroniowo żuchwowych
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Mam problem z dwoma zębami. Prawa dolna 7-mka wykazywała nadwrażliwość po naciśnięciu na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czasem tak zęby reagują na wypełnienia,wiercenie,trawienie szkliwa.Wymiana wypełnień może tylko przedłużać dolegliwości.Z czasem powinny jednak ustąpić chyba,że są problemy zgryzowe
Więcej
-
Witam czy z wkladem koronowo -korzeniowym z stopu kobaltu chromu wolframu a na nim zamontowana koron
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej bez problemu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mam problem z górną jedynką. Ostatnio byłam u stomatologa, który opracował mi szóstkę n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
1.nie ma to związku z leczeniem 6
2.objawy wskazują na zapalenie miazgi,nawet jak ból ustąpi trzeba kontrolować co parę miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Moja córka ma dwa lata. Ma dość dużą szparę między zębami i chciałabym zapytać czy wszystko o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może trochę za wcześnie na ocenę ale polecam sprawdzić u lekarza pedodonty
Pozdrawiam
-
Witam w środę miałam wyrwany ząb ósemka dolna. Do dziś nie mam czucia w dolnej wardze i zębach przed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko powinno wrócić do normy
Pozdrawiam
-
18.02.25 miałem wyrywaną dolną zatrzymaną 8, która niestety przyniosła powikłania m.in uszkodzona tę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zabiegi chirurgiczne są obarczone pewnym ryzykiem.Nie wszystko da się przewidzieć.Dolegliwość zęba sąsiedniego(szczególnie po skomplikowanych extrakcjach zębów ósmych)może się wydarzyć… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…