Pytania pacjentów (977)
-
Witam, 2.5 tygodnia temu miałem usuwaną ósemkę dolną chirurgicznie, zabieg przebieg szybko nie był j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę to skonsultować z lekarzem
Może trzeba będzie włączyć antybiotykoterapię
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Od dawna mierze się z ogromnym problemem z zębami, co tu dużo mówić, mimo wieku jest to
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
praca lekarza polega na pomocy pacjentowi a nie ocenianiu czy krytykowaniu
życze powodzenia i trzymam kciuki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy jest normalnym objawem, że po założeniu koron, mostów bolą zęby przy naciskaniu/nagryzaniu? Jeśl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może jak boli na nagryzanie po prostu są za wysokie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Panicznie boje sie znieczulenia dentystycznego ale nie igly ale to ze cos mi sie po nim stani
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
uspakajam!sam opis sugeruje panikę.Znieczulenie jest miejscowe MIEJSCOWE
Powodzenia Anita Małysa
-
Witam, od lat borykam się z problemami uzębienia. Dolne zęby od lat miałem rozchwiane. Często bolały
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję bezwzględnie znależć lekarza specjalistę periodontologa!!!!
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry mam pytanie do stomatologa. Otóż ukruszylo mi się troszeczkę plomby i w to miejsce wpad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
w takich wypadkach niczego się nie dokłada!!!!Wymienia się wypełnienie w całości i tylko wtedy może służyć parę lat
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, 10 dni temu miałam wyrywane ósemki górne po obu stronach. Obie goiły się dobrze, aż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
generalnie powinno być wszystko w porzadku ale sugeruję sprawdzić u lekarza dla spokoju
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Minęło osiem miesięcy od wbetonowania koron na przednie , cztery zęby. Dziąsła są nadal obrzęknięte
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
koniecznie zgłosić się do lekarza ,nie jest to sytuacja prawidłowa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy jak zapale e papierosa raz na jakiś czas to czy to widać ?
Czy jak zapale e papierosa raz na jakiś czas to czy to widać ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej nie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
usunąłem wczoraj "7" górną , cała noc nie przespałem z powodu gromadzenia się zakrzepów i krwii , do
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję kontrole u lekarza prowadzącego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży a pod koniec stycznia mam zaplanowana wizyta u den
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Teoretycznie można rtg ale zwykle się tego unika.Decyzję o terminie usunięcia podejmuje chirurg
Pozdrawiam anita Małysa
-
Od około roku przy nacisku (jedzeniu) pojawia się przeszywający ból zęba. Ma to miejsce tylko przy g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba sprawdzić czy nie ma jakiejś dysfunkcji z zaciskaniem zębów
-
Witam 4 tygodnie temu usuwałem ósemkę, wczoraj byłem na leczeniu zęba, i od tego momentu boli mnie m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję konsultację u lekarza wykonującego zabieg
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, czy decydować się na implanty - piątka i szóstka dolna obok siebie jeśli do nerwu jest
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To są decyzje które podejmuje specjalista implantolog,który najlepiej wie jakie są możliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry 1. Która Pasta do codziennego użytku jest lepsza: z fluorem czy bez? Po paście elmex,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najlepsze są pasty z fluorem!!!!Uzupełnia braki w szkliwie,które można porównać do minerału
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Boli mnie ząb. Ból rozpierający, można powiedzieć że zachowuje się jak z próchnica, po jedzeniu boli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może nie na NFZ?????
konsultacja u innego lekarza
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, od listopada ub.r. boli mnie ząb, ból zazwyczaj wieczorem, też po położeniu się spać.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję wykonanie tomografu jest badaniem dużo dokładniejszym.Oraz trzeba sprawdzić zęby sąsiednie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Mój post dotyczy problemów stomatologicznych po ekstrakcji zęba. W dniu 21.01.2025
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszek do pieczenia???????Szałwia też nie.Polecam jednak Eludril.Zębodół może się boić do 2 miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, dwa tygodnie temu miałem przeprowadzony zabieg dłutowania dolnej zatrzymanej ósemki (za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecała bym jednak kontrolę raz w tygodniu do ustąpienia objawów
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…