Pytania pacjentów (977)
-
Witam, Od 3 dni miałem duży ból zęba który się nasilał doszła też opuchlizna( ząb 4 w góry). Dosta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry
Polecam teraz jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem aby nie doszło do wtórnej infekcji
pozdrawiam
-
Pytanie do stomatologa. Chodzi o ząb 5 albo 6, u góry po lewej stronie, ząb już był kiedyś leczony
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
opcję trzeba wybrać stosownie do stanu zęba
Jeśli nie ma wskazan do korony to tylko wymienić wypełnienie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, miesiąc temu miałam wypełnienie dwóch zębów (górna 6 i 7), z czego tydzień temu jeden z nich
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może być to zwykła nadwrażliwość pozabiegowa ale też może ząb szykować sie do leczenia kanałowego.Dopóki nie ma bólu nocnego może warto przeczekać
Pozdrawiam
-
Paniczny strach przed dentystą. Mam 24 lata i bardzo zepsute zęby. Wstydzę się iść że lekarz zacznie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
na początku wizyt na wszelki wypadek poprosić o nieocenianie tylko zaproponowanie rozwiązania czyli przedstawienie planu leczenia
Powodzenia
-
Dzień dobry, mam pół siódemki, bo ząb częściowo się ułamał. Nie leczyłam tego, bo śmiertelnie boję s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może to być jedynie polip dziąsłowy,który trzeba usunąc i odbudować zęba jeśli jeszcze jest taka możliwość
Pozdrawiam
-
Czy po leczeniu kanałowym może wystawić krew z nosa Odrazu po powrocie do domu przy schylaniu wylec
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję jednak konsultację stomatologiczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Po leczeniu ząb zaczął boleć przy nagryzaniu twardych rzeczy, udałam się do stomatologa na korekcję
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najprawdopodobniej jest to tzw nadwrażliwość pozabiegowa,która może potrwać do 3 miesięcy
Pozdrawiam
-
Czy przy skruszeniu zęba pionowo, mniej więcej jednej trzeciej, czy można uzupełnić brak materiałem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zawsze można podjąć próbe jako rozwiązanie tylko tymczasowe
Pozdrawiam
-
Dzień dobry, co można zaproponować, gdy brakuje szóstka dolna? Nie stać mnie na implant. Szukam tańs
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jest parę rozwiązań ale najlepiej skonsultować ze stomatologiem stacjonarnie aby dobrać rozwiązanie indywidualnie
Pozdrawiam
-
Dzień dobry, chciałabym prosić o pomoc w rozwianiu wątpliwości dotyczacych rozwiazania przedstawione
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najlepiej zastosować pełną procedurę aby nie stracić tego zęba i korzystać jeszcze przez lata.
Półśrodki nigdy się nie sprawdzają
Pozdrawiam
-
Mam ubytki w zębach chcialabym je wyleczyć i takze wybielić zęby. Podobno zęby wybiela się po wylecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wystarczy podczas leczenia wybrać jaśniejszy kolor wypełnień
Wybielanie zębów z próchnicą może zakończyć się bólem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, jestem umówiona na leczenie kanałowe jednego zęba, a następnego dnia ekstrakcję ósemki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie ma potrzeby przekładać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, chciałabym wykonać estetyczną odbudowę ośmiu przednich zębów (jedynki i dwójki – góra i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
jeśli zęby są do tego przygotowane to bez problemu
Koszt ok 750zł
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy jeśli mam 7 w złym stanie to czy zdrowe 8 mogą zająć ich miejsce? (Mam również wade zgryzu czyli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
pytanie do ortodonty po diagnostyce
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam.W marcu stomatolog założył mi mosty/korony na zęby 24,25,26.Po założeniu korony tymczasowej po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wystarczy zęba przeleczyć kanałowo pod mikroskopem i wszystko będzie dobrze
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Podczas jedzenia natknęłam się na chrząstkę, przez którą pękł mi kompozyt w prawej górn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję podjęcie jak najszybszego leczenia kanałowego pod mikroskopem
Pozdrawiam
-
Dzień dobry. Mam problem z prawą jedynką. 5 tygodni temu zemdlałam i upadłam na twarz , gdzie uderzy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można poczekać ale jak jest zmiana to trzeba leczyć kanałowo
Pozdrawiam
-
W ciągu ostatniego miesiąca byłem czterokrotnie na wizytach prywatnych u stomatologa z powodu uporcz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
niestety nie zawsze leczenie kanałowe jest skuteczne.Wszystko zależy od stopnia zaawansowania stanów zapalnych
Pozdrawiam
-
Witam. Mam do zrobienia braki po 1 i 2 góra prawa. Czym to najtaniej zastąpić narazie? Dodam że zost
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam usuwać u specjalisty.A tymczasowo można uzupełnić mikroprotezką
Pozdrawiam
-
Dzień dobry.Jestem w 7 tygodniu ciąży,podczas przeglądu stomatologicznego okazało się,że w jednym zę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Wymienić tylko jak jest próchnica wtórna
Pozdrawiam
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…