Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

(104 opinie)

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej to przyjazne, bezpieczne miejsce w którym wykwalifikowany personel oferuje usługi związane z działalnością psychologiczno-psychoterapeutyczną. Pracujemy główn... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

Kwiska 5/7, lok. 208

54-210 , Wrocław , dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

Kwiska 5/7, lok. 126

54-210 , Wrocław , dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej to przyjazne, bezpieczne miejsce w którym wykwalifikowany personel oferuje usługi związane z działalnością psychologiczno-psychoterapeutyczną.

Pracujemy głównie w nurcie systemowym który zakłada, że każdy z nas należy do całościowego systemu rodzinnego w którym pojawiający się problem nie jest tylko rozpatrywany z perspektywy indywidualnej, lecz także całościowej, interaktywnej. Oznacza to uznanie faktu, iż rodzina tworzy system, w którym problem czy choroba ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich członków rodziny a nie tylko na chorego. Perspektywa interaktywna zakłada także, że każdy problem wpływa na relację pomiędzy członkami rodziny a celem terapii jest zrozumienie tych problemów, ich genezy, mechanizmów i czynników podtrzymujących. Ważnym elementem terapii systemowej jest wprowadzenie zmiany opartej na różnicy – dzięki wspólnym spotkaniom z terapeutą tworzy się szansa na znalezienie innej opowieści o problemie co otwiera przed rodziną nowe możliwości. Terapia systemowa uznaje dużą wartość wewnętrznych stanów i przeżyć jednostki poszerzając przy tym perspektywę o ich wpływ na znaczące osoby. Terapia systemowa utożsamiana często z terapią rodzinną ma zastosowanie nie tylko na tym gruncie. Może być z powodzeniem stosowana w terapii indywidualnej, par a także terapii grupowej.

Zespół specjalistów nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu psychoterapii oraz poddaje się regularnej superwizji.
Nasi specjaliści służą pomocą w kwestii doboru odpowiedniej dla Państwa formy pomocy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i/lub mailowego.


Nasz zespół oferuje:
KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNĄ - Konsultacja psychologiczna jest to spotkanie z psychologiem w celu omówienia doświadczanych trudności oraz poznania możliwych sposobów radzenia sobie z nimi. Konsultacja poprzedza także decyzję o rozpoczęciu psychoterapii, jest wtedy miejscem na wzajemne poznanie się, określenie motywacji oraz warunków trwania terapii. Jest to odpowiednia forma pierwszego kontaktu dla osób które nie wiedzą czego mogą oczekiwać i którą formę pomocy wybrać.

PSYCHOTERAPIĘ INDYWIDUALNĄ - Psychoterapia indywidualna jest formą pomocy charakteryzującą się regularnymi spotkaniami z terapeutą, podczas których wspólnie dąży się do poprawy jakości życia lub ustąpienia objawów. Doświadczane trudności mogą dotyczyć różnorodnych obszarów życia np:
– trudności w codziennym funkcjonowaniu (zaniżona samoocena, trudności w budowaniu relacji z ludźmi, trudność utworzenia i utrzymania bliskich związków emocjonalnych, brak satysfakcji ze swojego życia, niedostrzeganie swoich zasobów, problemy z agresją, doświadczanie stresu, przemocy itp.)
– chorób somatycznych, psychosomatycznych lub zaburzeń, chorób psychicznych: wszelkiego rodzaju lęki, zaburzenia nastroju itp.

TERAPIĘ PAR - Terapia par jest szczególną formą psychoterapii, w której uczestniczy małżeństwo lub osoby pozostające w innym związku emocjonalnym (rodzeństwo, rodzic-dorosłe dziecko, para przyjaciół itd.), przeżywające kryzys i narastające nieporozumienia. Rozmowa z psychoterapeutą daje parze szansę na zmianę, pozwala inaczej spojrzeć na kryzys, pomaga w zrozumieniu uczuć, myśli i potrzeb stanowiących źródło nieprawidłowych relacji, daje możliwość spojrzenia z boku na relacje między partnerami, a tym samym pomaga w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, co przekłada się na polepszenie jakości relacji.

TERAPIĘ RODZINNĄ - Terapia rodzin jest formą terapii, w której udział bierze najczęściej cała rodzina. Wynika to z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym poszczególni członkowie pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy jednego z domowników wpływają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny wpływa na powstawanie zaburzenia. Często to podczas pierwszej konsultacji podejmowana jest decyzja o tej formie pomocy i wynika ona albo z powodu dużego wpływu na całą rodzinę objawów które doświadcza jej członek powodując duży stres i konflikty, lub wręcz źródło dolegliwości wynika z trudnych relacji. Zmiany powstające w trakcie terapii rodzinnej wymagają zwykle czasu, terapeuta może prosić o przychodzenie na spotkania w różnych konfiguracjach np. tylko sami rodzice, sama matka z dziećmi itp. Tego typu terapia ma na celu wzmocnienie zasobów rodziny, rozwiązanie konfliktów, uświadomienie dysfunkcyjnych schematów działania i zmianę ich.

Oraz dodatkowo po kontakcie indywidualnym i ustaleniach:
TERAPIĘ PRZEZ SKYPE - Jest to odpowiednia forma pomocy dla osób które z różnych przyczyn nie są w stanie pojawić się w gabinecie. Warto wziąć ją pod uwagę gdy mieszkamy za granicą, w małej miejscowości gdzie dojazd byłby dla nas niemożliwy lub niezwykle uciążliwy lub ze względu na niepełnosprawność lub inne osobiste przyczyny mielibyśmy zrezygnować z pomocy profesjonalisty. W naszym centrum prowadzimy zarówno terapię indywidualną jak i par, rodzinną. Wymagany jest sprzęt z kamerą internetową oraz stabilne łącze internetowe.

TERAPIĘ Z DWOMA TERAPEUTAMI - Terapia z dwoma terapeutami jest polecana szczególnie w przypadku terapii rodzinnych, może być jednak stosowana także w terapii par. Jest to odmiana bardziej efektywna ze względu na szybszą dynamikę przemian wynikającą z obecności dwóch profesjonalistów. Odmienność osobowościowa i doświadczenie terapeutów pozytywnie wpływa na przebieg sesji i daje większe poczucie bezpieczeństwa a także mniejszy margines błędu i szybsze reakcje.

Typ placówki

 • Poradnia

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Marlena Dolik-Bednarska

  Psycholog, Psychoterapeuta, mgr

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Wrocławskie Centrum Terapii SystemowejUsługa: psychoterapia indywidualna

   Wystawiam pozytywną opinię po drugiej wizycie, wiedząc, że umówię się na kolejną. Szukając pomocy kierowałam się opianiami innych, nie zawiodłam się.

  • Lokalizacja: Wrocławskie Centrum Terapii SystemowejUsługa: konsultacja psychologiczna

   Bardzo bezpieczna i otwarta atmosfera. Wysoka umiejętność słuchania, obserwacji i stawiania pytań. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (59) o tym lekarzu


 • Sylwia Wolna-Rybak

  Psycholog, Psychoterapeuta,

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Wrocławskie Centrum Terapii SystemowejUsługa: psychoterapia indywidualna

   Przyszłam do pani Sylwii w trudnym okresie gdzie wszytsko się skumulowało ... To był ciężki czas ale dzięki wspólnej pracy zaczęłam inaczej spoglądać na siebie i swoje problemy, a co ważniejsze otworzyc się i przeciwstawić swoim lękom i obawom. Mimo pokonania trudność nadal korzystam z wizyt u pani Sylwii z mniejszą intensywnością niż na początku, mimo ogromnego wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół bardzo pomaga mi rozmowa z panią Sylwia, świeże spojrzenie na problem czy daną sytuację. Każdemu kto się waha serdecznie polecam wizyte u pani Sylwii, najciezszy jest pierwszy krok, ale warto zrobić to dla siebie.

  • Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Skype - sylwia.wolnaUsługa: konsultacja online

   Pani Sylwia jest bardzo przyjazną, ciepłą osobą, dzięki czemu łatwo jest się otworzyć. Zaskakuje mnie trafność pytań i spostrzeżeń, które skłaniają do głębszej refleksji nad własnym życiem i pozwalają spojrzeć na problem z innej perspektywy. Były to moje pierwsze dwie wizyty i zamierzam kontynuować terapię. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (45) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania