Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

(145 opinii)

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej to przyjazne, bezpieczne miejsce w którym wykwalifikowany personel oferuje usługi związane z działalnością psychologiczno-psychoterapeutyczną. Pracujemy główn... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

Kwiska 5/7, lok. 208

54-210 , Wrocław , dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej

Kwiska 5/7, lok. 126

54-210 , Wrocław , dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Wrocławskie Centrum Terapii Systemowej to przyjazne, bezpieczne miejsce w którym wykwalifikowany personel oferuje usługi związane z działalnością psychologiczno-psychoterapeutyczną.

Pracujemy głównie w nurcie systemowym który zakłada, że każdy z nas należy do całościowego systemu rodzinnego w którym pojawiający się problem nie jest tylko rozpatrywany z perspektywy indywidualnej, lecz także całościowej, interaktywnej. Oznacza to uznanie faktu, iż rodzina tworzy system, w którym problem czy choroba ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich członków rodziny a nie tylko na chorego. Perspektywa interaktywna zakłada także, że każdy problem wpływa na relację pomiędzy członkami rodziny a celem terapii jest zrozumienie tych problemów, ich genezy, mechanizmów i czynników podtrzymujących. Ważnym elementem terapii systemowej jest wprowadzenie zmiany opartej na różnicy – dzięki wspólnym spotkaniom z terapeutą tworzy się szansa na znalezienie innej opowieści o problemie co otwiera przed rodziną nowe możliwości. Terapia systemowa uznaje dużą wartość wewnętrznych stanów i przeżyć jednostki poszerzając przy tym perspektywę o ich wpływ na znaczące osoby. Terapia systemowa utożsamiana często z terapią rodzinną ma zastosowanie nie tylko na tym gruncie. Może być z powodzeniem stosowana w terapii indywidualnej, par a także terapii grupowej.

Zespół specjalistów nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu psychoterapii oraz poddaje się regularnej superwizji.
Nasi specjaliści służą pomocą w kwestii doboru odpowiedniej dla Państwa formy pomocy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i/lub mailowego.


Nasz zespół oferuje:
KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNĄ - Konsultacja psychologiczna jest to spotkanie z psychologiem w celu omówienia doświadczanych trudności oraz poznania możliwych sposobów radzenia sobie z nimi. Konsultacja poprzedza także decyzję o rozpoczęciu psychoterapii, jest wtedy miejscem na wzajemne poznanie się, określenie motywacji oraz warunków trwania terapii. Jest to odpowiednia forma pierwszego kontaktu dla osób które nie wiedzą czego mogą oczekiwać i którą formę pomocy wybrać.

PSYCHOTERAPIĘ INDYWIDUALNĄ - Psychoterapia indywidualna jest formą pomocy charakteryzującą się regularnymi spotkaniami z terapeutą, podczas których wspólnie dąży się do poprawy jakości życia lub ustąpienia objawów. Doświadczane trudności mogą dotyczyć różnorodnych obszarów życia np:
– trudności w codziennym funkcjonowaniu (zaniżona samoocena, trudności w budowaniu relacji z ludźmi, trudność utworzenia i utrzymania bliskich związków emocjonalnych, brak satysfakcji ze swojego życia, niedostrzeganie swoich zasobów, problemy z agresją, doświadczanie stresu, przemocy itp.)
– chorób somatycznych, psychosomatycznych lub zaburzeń, chorób psychicznych: wszelkiego rodzaju lęki, zaburzenia nastroju itp.

TERAPIĘ PAR - Terapia par jest szczególną formą psychoterapii, w której uczestniczy małżeństwo lub osoby pozostające w innym związku emocjonalnym (rodzeństwo, rodzic-dorosłe dziecko, para przyjaciół itd.), przeżywające kryzys i narastające nieporozumienia. Rozmowa z psychoterapeutą daje parze szansę na zmianę, pozwala inaczej spojrzeć na kryzys, pomaga w zrozumieniu uczuć, myśli i potrzeb stanowiących źródło nieprawidłowych relacji, daje możliwość spojrzenia z boku na relacje między partnerami, a tym samym pomaga w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, co przekłada się na polepszenie jakości relacji.

TERAPIĘ RODZINNĄ - Terapia rodzin jest formą terapii, w której udział bierze najczęściej cała rodzina. Wynika to z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym poszczególni członkowie pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy jednego z domowników wpływają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny wpływa na powstawanie zaburzenia. Często to podczas pierwszej konsultacji podejmowana jest decyzja o tej formie pomocy i wynika ona albo z powodu dużego wpływu na całą rodzinę objawów które doświadcza jej członek powodując duży stres i konflikty, lub wręcz źródło dolegliwości wynika z trudnych relacji. Zmiany powstające w trakcie terapii rodzinnej wymagają zwykle czasu, terapeuta może prosić o przychodzenie na spotkania w różnych konfiguracjach np. tylko sami rodzice, sama matka z dziećmi itp. Tego typu terapia ma na celu wzmocnienie zasobów rodziny, rozwiązanie konfliktów, uświadomienie dysfunkcyjnych schematów działania i zmianę ich.

Oraz dodatkowo po kontakcie indywidualnym i ustaleniach:
TERAPIĘ PRZEZ SKYPE - Jest to odpowiednia forma pomocy dla osób które z różnych przyczyn nie są w stanie pojawić się w gabinecie. Warto wziąć ją pod uwagę gdy mieszkamy za granicą, w małej miejscowości gdzie dojazd byłby dla nas niemożliwy lub niezwykle uciążliwy lub ze względu na niepełnosprawność lub inne osobiste przyczyny mielibyśmy zrezygnować z pomocy profesjonalisty. W naszym centrum prowadzimy zarówno terapię indywidualną jak i par, rodzinną. Wymagany jest sprzęt z kamerą internetową oraz stabilne łącze internetowe.

TERAPIĘ Z DWOMA TERAPEUTAMI - Terapia z dwoma terapeutami jest polecana szczególnie w przypadku terapii rodzinnych, może być jednak stosowana także w terapii par. Jest to odmiana bardziej efektywna ze względu na szybszą dynamikę przemian wynikającą z obecności dwóch profesjonalistów. Odmienność osobowościowa i doświadczenie terapeutów pozytywnie wpływa na przebieg sesji i daje większe poczucie bezpieczeństwa a także mniejszy margines błędu i szybsze reakcje.

Typ placówki

 • Poradnia

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  Ż
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Sylwia Wolna-Rybak konsultacja psychologiczna

  Jestem w terapii u Pani Sylwii od dłuższego czasu, niestety z powodu odległości tylko online. Mimo to zdecydowałam się właśnie na Panią Sylwię ponieważ ‘poznając’ Ją na instagramie poprzez trafiające w punkt pogadanki i posty czułam, że będzie odpowiednią osobą. (a w momencie w którym byłam, bałam się, że trafiając źle mogłabym się zniechęcić i zrezygnować z podjęcia terapii)

  Pani Sylwia jest niezwykle ciepłą i wspierającą osobą. Zawsze czuje się wysłuchana, nigdy oceniana. Jest bardzo dobrym słuchaczem, ma trafne pytania i spostrzeżenia, które skłaniają do refleksji. Pokazuje spojrzenie na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy, co pomaga w znalezieniu źródła problemu. Po spotkaniach pozostaje uczucie ulgi i przemyślenia.

  Podjęcie decyzji o terapii było jedną z najlepszych w życiu, życzę każdemu, żeby choć raz miał okazję porozmawiać z kimś takim jak Pani Sylwia.


  G
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: Sylwia Wolna-Rybak psychoterapia indywidualna

  Pani Sylwia jest tak profejsonalną i zaangażowaną osobą, że nie sądziłam że jest to w ogóle możliwe. Już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to jest wymarzony terapeuta, a po ponad roku terapii czuję zmiany, widzę to czego wcześniej nie widziałam, wiem co chce zmienić. To wspaniałe mieć wsparcie takiej osoby w swojej zmianie. Pójście na terapię było najlepszą decyzją w moim życiu, a wybór Pani Sylwii strzałem w 10. Dziękuję, dziękuję, dziękuję


  O
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Marlena Dolik-Bednarska psychoterapia indywidualna

  Pani Marlena jest osobą bardzo empatyczną, słucha pacjenta z zaangażowaniem, ma bardzo trafne uwagi co do sytuacji pacjenta. Jest punktualna i wyrozumiała. Zabrakło mi, co widzę dopiero z perspektywy czasu, sugestii, że w przypadku niektórych zaburzeń, warto spróbować również terapii poznawczo-behawioralnej u innego terapeuty, aby działaniem wpływać na myśli, wykonywać ćwiczenia, kiedy sam pacjent uznaje, że wygadanie się to już "nie jest to". I to moje jedyne zastrzeżenie, poza tym pani Marlena jest super.


  B
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Sylwia Wolna-Rybak konsultacja online

  Profesjonalistka w każdym calu, która umie świetnie słuchać między wierszami. Z racji odległości rozpoczęłam terapię od konsultacji online. Każde spotkanie było i jest wykorzystane w pełni. Nigdy nie ma "niezręcznej ciszy" - pani Sylwia zawsze wie jak dotrzeć do mnie jako pacjentki. Każde spotkanie to dla mnie motywacja do dalszej pracy. Szczerze polecam.


  Z
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Marlena Dolik-Bednarska konsultacja psychologiczna

  Pani Marlena jest cierpliwą i ciepłą osobą. Już od pierwszych wizyt czułam się komfortowo co sprzyjało otwarciu się. Z każdym kolejnym spotkaniem dochodzi się do coraz to nowych wniosków, które nie są narzucane, a odkrywane przez samego pacjenta przy pomocy Pani Marleny. Z całego serca mogę polecić.


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: Sylwia Wolna-Rybak psychoterapia indywidualna

  Do Pani Sylwii chodzę już od dłuższego czasu. Bardzo pomogła mi spojrzeć na moje problemy z innej perspektywy oraz z czego one wynikają. Po każdej wizycie od razu czuję się lepiej i gotowa to działania w swoim życiu. Tak empatycznej osoby jeszcze nie spotkałam. Polecam!


  G
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Marlena Dolik-Bednarska psychoterapia indywidualna

  Wystawiam opinie bo wielu miesiącach korzystania z usług Pani Marleny. Rozmowy są zawsze konkretne, trafne uwagi, wychodząc z gabinetu czuję się silniejsza. Zawsze będę wracać, jeśli pojawi się taka potrzeba. Polecam!


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Marlena Dolik-Bednarska konsultacja psychologiczna

  Polecam z całego serca. Widać duże zaangażowanie (pani Marlena prowadzi notatki i przygotowuje się z nich na spotkanie, pamięta co się mówiło itd.), cierpliwość nawet kiedy ciężko ubrać myśli w słowa, ciepło ale też rzeczowość i stanowczość kiedy trzeba. Pozytywne nastawienie Pani Marleny jest aż zaraźliwe :) Gabinet jest przytulny i w spokojnym miejscu, to też duży plus. Nasze spotkania bardzo mi pomogły, dlatego z czystym sercem daję 5 gwiazdek.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: Sylwia Wolna-Rybak psychoterapia indywidualna

  Jestem dopiero po kilku spotkaniach ale już mogę szczerze napisać że polecam Panią Sylwię z całego serca. Ciepła, pełna zrozumienia, empatyczna Pani psycholog :)


  B
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Marlena Dolik-Bednarska konsultacja psychologiczna

  Polecam, pełny profesjonalizm i przygotowanie do wizyty pomimo długiej przerwy. Pani doktor stworzyła wspaniałą atmosferę.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania