Ośrodek psychoterapii i rozwoju osobistego PROMENTE

(28 opinii)

Znasz kogoś, kto nigdy nie cierpiał? Osobę, która nigdy nie doświadczyła smutku, cierpienia, nie zapadła się w tzw. „dół”? Człowieka, który choć raz w życiu nie rozpaczał, nigdy nie załamał rąk? Kogoś... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Ośrodek psychoterapii i rozwoju osobistego PROMENTE

Tęczowa 78a/2a

53-602 , Wrocław , dolnośląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Znasz kogoś, kto nigdy nie cierpiał? Osobę, która nigdy nie doświadczyła smutku, cierpienia, nie zapadła się w tzw. „dół”? Człowieka, który choć raz w życiu nie rozpaczał, nigdy nie załamał rąk? Kogoś, kto zawsze jest odważny i nigdy się nie bał? Znasz kogoś takiego? Szczerze mówiąc…
Każde z tych doświadczeń jest naturalne dla naszej ludzkiej kondycji. Każdy z nas miewa takie momenty w życiu, gdy w poczuciu bezradności, bezsilności i rozpaczy, najchętniej schowałby się w mysiej dziurze by tam, w „bezpiecznym schronieniu”, przeczekać trudne momenty. Momenty, w których trudno nam udźwignąć ciężar, który - jak nam się zwykle wydaje - ktoś właśnie zrzucił na nasze plecy. Ktoś lub coś „z zewnątrz”, ze świata, z życia. I często to wystarcza.
Co jednak, gdy okazuje się, że nasze doświadczanie cierpienia powtarza się i powtarza? Nie jest to jednorazowe wydarzenie ale pojawia się, trwa, czasami znika na kilka chwil… i powraca. Bo znowu „ktoś”, bo znowu „coś”, bo znowu „gdzieś”, bo „jakoś”… Bo nerwica… bo depresja… bo „już mam dość!”
Zwykle staramy się wtedy samodzielnie poradzić sobie z tym, czego doświadczamy, co czujemy. Sięgamy po pomoc przyjaciół, bliskich, którzy szczerą, dobrą rozmową mogą sprawić, że poczujemy się lepiej. Czasem to jednak nie wystarcza. Jeśli źródła naszych cierpień ukryte są głębiej, poradzenie sobie z psychicznym bólem staje się niemożliwe.
Potrzebna jest wtedy profesjonalna pomoc - w dotarciu do przyczyn naszych problemów, rozwiązaniu naszych wewnętrznych konfliktów.
Taką pomocą jest właśnie psychoterapia, Rozmowa w bezpiecznych, dyskretnych warunkach gabinetu psychoterapii, różna jednak od tych, które na co dzień odbywamy z innymi ludźmi. Psychoterapeuta, korzystając ze swojego doświadczenia i umiejętności, może pomóc Ci zrozumieć lepiej, najpełniej jak to możliwe, Twój świat wewnętrzny, związki pomiędzy życiem psychicznym a tym co dzieje się w Twoim życiu bieżącym. Dzięki takiej wiedzy, zrozumieniu i czasami przeżyciu (przepracowaniu) „niezałatwionych spraw” i konfliktów, możesz lepiej radzić sobie zarówno z tym, co dzieje się w psychice, jak i z rzeczywistością.

Zabiegi

 • psychoterapia indywidualna
 • terapia rodzin i par
 • konsultacje rodzinne
 • psychoterapia psychodynamiczna
 • interwencja kryzysowa
 • pomoc psychologiczna
więcej

Badania

 • Diagnoza psychologiczna
 • Konsultacja rodzinna
 • Konsultacja psychologiczna
 • Psychoterapia
 • Terapia rodzin
 • Terapia par
 • Terapia małżeńska
 • Psychoterapia indywidualna
więcej

Choroby

 • kryzysy życiowe
 • nerwica
 • depresja
 • stany lękowe
 • zaburzenia snu
 • problemy emocjonalne
 • anoreksja
 • bulimia
 • niska samoocena
 • niskie poczucie własnej wartości
 • problemy w związku
 • trudności w rodzinie
 • trudności w relacjach
więcej

Typ placówki

 • Ośrodek

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

5

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski konsultacja psychologiczna

  Nigdy nie spotkałam specjalisty, który w tak trafny sposób zadawałby pytania. Jest pełnym profesjonalistą, bardzo kulturalny, trafia w punkt. Dokładnie w taki sposób wyobrażałam sobie idealna konsultacje psychologiczną. Mam nadzieję na dalszą i dłuższa współpracę z Panem Szczepanowskim.


  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski konsultacja partnerska

  Uważny słuchający terapeuta. Atmosfera przyjazna. Konkretne spostrzeżenia. Polecam serdecznie wszystkim


  S
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski konsultacja psychologiczna

  Naprawdę doceniłam zakres wsparcia, jakiego udzielił mi dr Sebastian Szczepanowski. Szczerze polecam.


  U
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski psychoterapia indywidualna

  Szczerze mogę powiedzieć, że wszelkie komentarze i uwagi wniesione przez Pana Szczepanowskiego podczas terapii są bardzo trafne. Leczenie przyniosło efekty i pozwoliło spojrzeć na te trudne sprawy z innej perspektywy. Jeśli ktoś się zastanawia czy to jest właściwa osoba do wybrania na terapeutę, to uważam, że jak najbardziej. Kontakt jest łatwy i przyjemny. Można się dogadać co do wygodnego terminu. Wszelkie potrzebne informacje są szczegółowo wyjaśniane.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski konsultacja psychologiczna

  Kiedy tego potrzebowałem, zasugerował terapię w innym nurcie przyznając, że inny mi bardziej pomoże.


  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski

  Pan Szczepanowski jest świetnym słuchaczem; miałam wyraźne poczucie bycia wysłuchaną i uszanowaną. Szczególnie dziękuję za szczerość i pomoc w zorientowaniu mnie na dalsze kroki w leczeniu. Po wizycie czuję się usatysfakcjonowana i pełna ulgi :)


  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Jowita Oczkowicz - Cieślik Psychoterapia indywidualna (sesja 50 minut)

  Bez Pani Jowity nigdy nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem teraz. Jej spokój, uważność, empatia i celne pytania pozwoliły mi dojść do wniosków, które zmieniły dosłownie wszystko. Nie wyobrażam sobie teraz mojego życia bez etapu, jakim była terapia. Było to tak odkrywcze i ożywcze, że aż trudno opisać jak mocno zmieniły się moje relacje z bliskimi, a przede wszystkim z samą sobą. Śmiało mogę powiedzieć, że dzięki poznaniu siebie, analizy relacji w rodzinie oraz głębszej autorefleksji mogłam odmienić swoje życie i otoczenie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Pani Jowita. Z całego serca polecam terapię! Zobaczenie prawdy o sobie i bliskich oraz analiza przyczynowo-skutkowa zachowań daje niesamowite poczucie kontroli nad własnym życiem. Bez terapii nie byłabym w stanie także stworzyć tak szczęśliwego i świadomego związku, w jakim jestem teraz. Dziękuję za wszystko Pani Jowito!


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Magdalena Gworys konsultacja psychoterapeutyczna dla rodzin

  Do Pani Magdy trafiłam na konsultacje psychoterapeutyczną wraz córką. Bardzo polecam. Pełen profesionalizm i ogromna wiedza.


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: mgr Sebastian Szczepanowski psychoterapia depresji

  Trafiłem do Pana Sebiastiana z polecenia znajomego. Nie zawiodłem się. Pan Sebastian pomógł mi spojrzeć na moje trudności w sposób jaki nigdy nie przyszedłby mi do głowy. Dzięki temu objawy, z jakimi się zmagałem zaczęły ustępować, a ja mogłem zrozumieć istotę moich problemów. Teraz rozumiem nie tylko przyczynę ciągłych niepowodzeń, ale także potrafię radzić sobie z nimi i ich nie powtarzać. Bardzo dziękuję Panie Sebastianie!


  O
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Weronika Zaręba

  Kiedy trafiłam do Pani Weroniki byłam zrezygnowana, przygnębiona, totalnie bez życia. Podczas terapii poruszałyśmy ważne kwestie, sięgałyśmy do źródeł, które miały odzwierciedlenie na mój ówczesny stan. To nie była łatwa przeprawa. Żyłam w toksycznej relacji, która odbierała mi radość i chęć do życia, z której nie mogłam się uwolnić. Nie raz miałam ochotę zrezygnować i poddać się. Ta kobieta podtrzymywała mnie w trudnych chwilach, dawała ogromne oparcie. Kiedy odbiłam się od dna i dotarłam na ląd, otrzymałam najpiękniejszą nagrodę. Nagrodę w postaci szczęścia, radości, spokoju oraz chęci do życia. Z wielkim sercem mogę polecić Panią Weronikę. To dobra kobieta. Dobry psycholog.
  Ola


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania