Medykus Klinika Stomatologiczna

(38 opinii)

Przychodnia stomatologiczna Medykus w Warszawie oferuje pełen zakres usług dentystycznych. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem i profilaktyką próchnicy u osób dorosłych i dzieci. Wykonujemy leczen... więcej

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Medykus Klinika Stomatologiczna

plac Wojska Polskiego 114, Wesoła

05-075, Warszawa, mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe

Medykus Klinika Stomatologiczna

Ukryty Raj 1/U6

02-757, Warszawa, mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe

Medykus Klinika Stomatologiczna

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe

O nas

Przychodnia stomatologiczna Medykus w Warszawie oferuje pełen zakres usług dentystycznych. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem i profilaktyką próchnicy u osób dorosłych i dzieci.

Wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, zwiększając szanse naszych pacjentów na zachowanie zęba przed ekstrakcją na wiele lat. Nowoczesna endodoncja oferuje lepsze rezultaty lecznicze przy mniejszej liczbie wizyt i całkowicie bezbolesny proces leczenia. Stomatologia mikroskopowa jest również wsparciem w zabiegach z zakresu periodontologii, implantologii czy chirurgii stomatologicznej.
Zakres usług stomatologicznych Medykus Warsaw Smile
Ortodoncja, implanty, protetyka, wybielanie zębów i stomatologia estetyczna pomagają naszym pacjentom uzyskać nie tylko zdrowy, lecz również atrakcyjny uśmiech.
Zapraszamy na bezpłatne przeglądy jamy ustnej. Pomożemy Państwu cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej.

Przeglądy stomatologiczne
Osoby dorosłe o zdrowym uzębieniu powinny zgłaszać się na okresowy przegląd stomatologiczny nie rzadziej, niż raz na pół roku. Częściej kontrolę dentystyczną powinny przechodzić dzieci (szczególnie w okresie wymiany uzębienia z mlecznego na stałe), kobiety w ciąży oraz osoby chore na cukrzycę, ponieważ znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka występowania chorób zębów i dziąseł.

Jak wygląda przegląd dentystyczny?

Stomatolog przeprowadza wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta i zażywanych leków. Następnie ogląda zęby i jamę ustną. Sprawdza, czy są ubytki oraz w jakim stanie są dotychczasowe wypełnienia i czy nie wymagają wymiany. Ocenia także stan dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Na wizycie kontrolnej można przeprowadzić też oczyszczanie zębów z kamienia i osadów. Usuwanie kamienia warto przeprowadzać systematycznie w celu zapobiegania próchnicy.

Systematyczne przeglądy dentystyczne są najskuteczniejszą metodą ochrony przed próchnicą. Niewielkie ubytki, jakie zdiagnozuje stomatolog, są bezproblemowe i bezbolesne w leczeniu. Dopiero zaniedbane i lekceważone latami zmiany chorobowe w jamie ustnej narażają pacjenta na ból oraz długotrwałe, skomplikowane i kosztowne leczenie. Warto więc odwiedzać dentystę co najmniej raz na pół roku.

Stomatologia zachowawcza
Leczenie zębów objętych próchnicą
Próchnica jest chorobą zakaźną. Przenoszona jest nie tylko pomiędzy ludźmi, np. z matki na dziecko (dlatego nie wolno oblizywać lizaka ani smoczka i podawać go dziecku!), ale również pomiędzy poszczególnymi zębami w jamie ustnej. Tak więc, aby uchronić zdrowe zęby przed próchnicą, należy upewnić się, że każdy z naszych zębów jest wolny od ubytków.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?
Zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie próchnicy i leczenie ubytków próchnicowych. Leczenie obejmuje oczyszczenie ubytku i wypełnienie go materiałem kompozytowym. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczna bywa odbudowa korony zęba zniszczonego przez próchnicę. Ważną częścią stomatologii zachowawczej jest także endodoncja, a więc leczenie kanałowe zębów, w których wystąpił przewlekły stan zapalny miazgi powodowany przez bakterie próchnicotwórcze.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne polegające na zmianie kształtu i koloru uzębienia. Przy dzisiejszej technice możliwe jest szybkie uzyskanie wymarzonego uśmiechu dzięki zastosowaniu licówek i koron porcelanowych.

Stomatologia estetyczna
Licówki porcelanowe wykonuje się u pacjentów pragnących poprawić wygląd swojego uśmiechu. Dzięki temu rozwiązaniu można skorygować kolor, kształt, a także (w pewnym zakresie) ustawienie zębów.

Wybielanie zębów
a) wybielanie zębów żywych
W naszym gabinecie oferujemy wybielanie zębów metodą nakładkową, ponieważ wierzymy, że jest to skuteczna, ale też najbezpieczniejsza metoda wybielania zębów.

Na czym to polega ?
Na pierwszej wizycie pobierane są wyciski zębów pacjenta. Posłużą one technikowi do wykonania odlewu gipsowego i ukształtowaniu na nim indywidualnej nakładki, na którą aplikuje się żel wybielający. Nakładki nosi się kilka godzin dziennie przez okres około 2 tygodni. Metoda ta pozwala na stopniową obserwację efektów wybielania. Dodatkową zaletą jest możliwość interwencji, jeżeli nadwrażliwość zębów (spowodowana wybielaniem) przekracza możliwość adaptacji pacjenta.

b)wybielanie zębów leczonych kanałowo
Jest wiele powodów, dla których martwe zęby mogą stracić swój dawny blask. W takim przypadku wybiela się je pojedyńczo za pomocą wkładki wybielającej, którą zakłada się do wnętrza komory zęba. Bardzo często potrzeba kilku zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Wykonuje się je w odstępie tygodniowym. Są one bezbolesne.

Leczenia kanałowe - Endodoncja
Każdy żywy ząb zaopatrywany jest w składniki odżywcze przez naczynia krwionośne. Wnikają one wraz z włóknami nerwów przez korzenie zęba do jego komory znajdującej się w koronie. Splot naczyń i nerwów, które wypełniają wnętrze zęba nazywamy miazgą.

Miazga jest strukturą niezwykle delikatną. Jeśli z jakiegoś powodu ulegnie zakażeniu, to pod wpływem rozwijającego się stanu zapalnego dochodzi do jej martwicy. Procesowi temu często (choć nie zawsze) towarzyszą bardzo silne, promieniujące bóle zębów. Przyczyną zakażenia mogą być : próchnica, uraz, choroba przyzębia.

Postępujące zakażenie może prowadzić do powstania ropni, destrukcji kości, zatorów, zaostrzenia chorób autoimmunologicznych, a nawet niebezpiecznych dla życia ropni przerzutowych. Zabieg usuwania zainfekowanej miazgi nazywany jest leczeniem kanałowym lub endodontycznym. Warunkiem powodzenia leczenia jest usunięcie całej zakażonej tkanki oraz dezynfekcja wszystkich kanałów zęba. Kanały przeciętnego zęba mają szerokość ok. 0.5mm, więc aby być pewnym, że są one wolne od zanieczyszczeń, endodonta może użyć dodatkowych układów optycznych powiększających obraz (takich jak lupy lub mikroskopy).

W naszym gabinecie metoda mikroskopowa jest standardem postępowania w leczeniu kanałowym, gdyż wierzymy, że dokładne oczyszczenie kanałów jest możliwe jedynie przy pomocy znacznego powiększenia obrazu pola zabiegowego. Oczyszczenie maszynowe kanałów przeprowadzamy najnowocześniejszym mikrosilnikiem z serii SymbronEndo. Najlepsze wypełnienie kanałów po leczeniu umożliwia ciekła ciepła gutaperka, dlatego w naszym gabinecie stosujemy system Calamus . Jest to urządzenie, które obecnie przoduje na rynku wśród systemów do wypełniania kanałów.

Periodontologia
W naszym gabinecie kładziemy ogromny nacisk na leczenie periodontologiczne (patrz PROFILAKTYKA). Jest ono pierwszym etapem leczenia kompleksowego naszych pacjentów. Zdrowe dziąsła to warunek konieczny podczas planowanego leczenia implantologicznego, ortodontycznego, czy protetycznego. W celu przygotowania pacjenta lekarz dobiera serię zabiegów leczniczych mających na celu zatrzymanie stanu zapalnego przyzębia. Podstawowym zabiegiem jest scaling nad i poddziąsłowy, a w niektórych przypadkach nastepną czynnością jest kiretaż zamkniety ( zabieg periodontologiczny polegajacy na oczyszczeniu korzenia zeba poniżej linii dziąseł z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych . Zabieg odbywa sie w znieczuleniu ale nie towarzyszy mu rozcinanie dziąsła).

W przypadku gdy zmiany są bardzo zaawansowane, konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego z wytworzeniem płata, czyli odsunieciem w znieczuleniu kawałka dziąsła . Nazywany jest kiretażem otwartym. Polega on na głębokim oczyszczeniu tkanek kostnych pod kontrolą wzroku. Asysta leków i substytutów kości pozwala na regenerację utraconych tkanek.

Protetyka
Protetyka zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, naprawą złamanych zębów, korektą kształtu i pokrywaniem trwałych przebarwień zębów. W zależności od potrzeb proponujemy naszym pacjentom szereg rozwiązań dostosowanych do ich wymagań estetycznych i funkcjonalnych. W naszym gabinecie wykonujemy uzupełnienia ruchome (protezy szkieletowe, częściowe, protezy na implantach i całkowite protezy osiadające) oraz uzupełnienia stałe (wkłady koronowe, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, korony protetyczne i mosty).

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne polegające na zmianie kształtu i koloru uzębienia. Przy dzisiejszej technice możliwe jest szybkie uzyskanie wymarzonego uśmiechu dzięki zastosowaniu licówek i koron porcelanowych.

Implantologia
Najbardziej zaawansowaną metodą odbudowy utraconych zębów jest leczenie implanto-protetyczne. Jego ideą jest osadzenie korony protetycznej na uprzednio wprowadzonym do kości wszczepie, który imituje korzeń zęba. Postępowanie to składa się z 4 etapów.
- Pierwszy polega na dokładnym planowaniu ilości, rodzaju oraz umiejscowienia implantów na podstawie zdjęć RTG i tomografii komputerowej.
- Drugim etapem jest zabieg wszczepienia tytanowego implantu. Zabieg jest bezbolesny,wykonywany zawsze w znieczuleniu miejscowym.
- Trzeci etap następuje po kilku miesiącach (najczęściej sześciu) i polega na kształtowaniu dziąsła, które będzie otaczać przyszłą koronę. Zamierzony efekt uzyskuje się za pomocą śruby gojącej umieszczonej na implancie.
- Ostatni etap to wykonanie pracy protetycznej i osadzenie jej na implancie.

Dzięki wszczepom możliwa jest odbudowa braków w uzębieniu za pomocą pojedynczych koron, mostów oraz protez utrzymywanych na implantach.

Ortodoncja
Proste zęby to ważny element naszego wyglądu. Prawidłowe ustawienie zębów jest też kluczowe dla właściwego przeżuwania pokarmów, wymowy, prawidłowego funkcjonowania mięśni twarzy i stawu skroniowo-żuchwowego. W przypadku wystąpienia wad zgryzu i jakichkolwiek nieprawidłowości zębowych pomocna może okazać się ortodoncja.

Nieleczone wady zgryzu zarówno nabyte, jak i wrodzone mogą przyczynić się do pękania szkliwa, zgrzytania zębami, szparowatości, recesji dziąseł i patologicznego ścierania się zębów.

W gabinecie MEDYKUS w Warszawie prowadzimy leczenie aparatami ruchomymi i stałymi (metalowymi bądź estetycznymi). Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także wykorzystaną technologią i czasem leczenia. Dobór aparatów ortodontycznych zależy od rodzaju wad zgryzu i nieprawidłowości zębów. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne przeznaczone jest dla osób w każdym wieku – zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. W przypadku dzieci konsultacje zalecane są w okresie pierwszego etapu wymiany zębów mlecznych na stałe (w wieku 7-9 lat).

Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Choć wśród pacjentów kojarzona jest głównie z ekstrakcjami zębów mądrości, to spektrum zabiegów tej dziedziny jest zdecydowanie szersze. Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi będące wsparciem dla ortodoncji, implantologii, endodoncji czy protetyki. Interwencje chirurgiczne to zabiegi planowane, poprzedzone badaniami zaleconymi przez lekarza dentystę.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym i są bezbolesne. Wykonujemy zabiegi takie jak:
- usuwanie zębów (również zatrzymanych)
- usuwanie torbieli
- hemisekcje
- resekcji wierzchołków korzeni
- implantacje
- zabiegi podnoszenia zatok
- usuwanie zmian błony śluzowej wraz z badaniem histopatologicznym
- podcięcie wędzidełek
- nacinanie ropni

Wybielanie Zębów
W naszej przychodni stomatologicznej w Warszawie wykonujemy wybielanie zębów zarówno żywych, jak i leczonych kanałowo. O możliwości przeprowadzenia zabiegu decyduje dentysta po ocenie stanu uzębienia (przeciwwskazaniami są wszelkie ubytki oraz próchnica, a także nadwrażliwość spowodowana kamieniem czy nieprawidłowościami w budowie szkliwa).

Wybielanie zębów wykorzystywane jest w celu usunięciu przebarwień różnego pochodzenia. Mogą być one efektem nałogowego palenia papierosów i picia kawy czy czerwonego wina oraz zażywania niektórych leków. Zmiany mogą być też spowodowane bruksizmem, w wyniku którego dochodzi do ścierania szkliwa i mikropęknięć oraz ciemnienia brzegów siecznych.

W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie zębów metodą nakładkową. Pobieramy odcisk szczęki pacjenta, a następnie wykonujemy odlew gipsowy i kształtujemy indywidualnie dobraną nakładkę, na którą aplikowany jest żel rozjaśniający. Nakładki noszone są przez kilka godzin dziennie przez okres 2 tygodni. Pozwoli to na stopniowe i bezpieczne usunięcie przebarwień.

Profilaktyka
a) Fluoryzacja
Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest najczęściej razem z zabiegiem oczyszczania zębów. Może być ona wykonana przy użyciu specjalistycznych lakierów, żeli czy pianki zawierających fluor. W zależności od potrzeb powinno się fluorować zęby od 1 do 4 razy w roku. Taka dawka fluoru nie jest szkodliwa dla zdrowia, a badania wykazują, że redukcja próchnicy dzięki zabiegom fluoryzacji sięga nawet 40%. Niezależnie od czyszenia fluoryzację przeprowadzamy u dzieci jako zabieg profilaktyki przeciwpróchnicowej.
b) lakowanie zębów
Jest to zabieg zarezerwowany dla świeżo wyżniętych zębów stałych (lub zębów mlecznych u dzieci z wysokim ryzykiem próchnicy) Polega na pokryciu bruzd zębów materiałem kompozytowym. Taka warstwa ochronna uniemożliwia akumulację bakterii w bruzdach zębów, co hamuje rozwój próchnicy.
c) Instruktaż higieny jamy ustnej
Zapytaj lekarza w gabinecie, jak prawidłowo dbać o zęby. Lekarz dobierze indywidualną metodę szczotkowania zębów, odpowiednią pastę i inne przybory higieniczne.

Oczyszczanie zębów
Szczotkowanie zębów to podstawa higieny każdego dnia. Dzięki niemu udaje się nam usunąć znaczną część płytki nazębnej, która jest mieszanią bakterii i resztek jedzenia. Nieskutecznie usunięta płytka jest punktem akumulacji minerałów śliny, które po kilku dniach krystalizują na powierzchni szkliwa. Podobnie jak na ściankach kuchennego czajnika, tak i na naszych zębach osadza się kamień. Usunięcie kamienia nazębnego nie jest możliwe w warunkach domowych.
Zabieg oczyszczania zębów z płytki (nazywany również skalingiem) powinniśmy wykonywać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz do roku. Pozwala to na dokładne usunięcie kamienia nazębnego. Skaling polega na rozbiciu twardej struktury złogów za pomocą ultradźwiękowego urządzenia. Po tej procedurze zawsze następuje tzw. “polishing”, czyli polerowanie szkliwa. Polega on na wygładzeniu powierzchni zęba, zmniejszając tym samym akumulację kamienia i osadów z kawy, herbaty czy też posiłków..
Dodatkowym zabiegiem profilaktyczno higienicznym jest piaskowanie. Zabieg ten polega na usunięciu ciemnych osadów z powierzchni zębów powstałych na skutek osadzania się barwników z pożywienia na szkliwie.Do zabiegu piaskowania używamy specjalistycznych piaskarek stomatologicznych.

Co może się wydarzyć, jeśli zaniedbamy usuwanie kamienia ?
Oczywistym jest, że bakterie ukryte w kamieniu nazębnym oddziałują na tkanki w jamie ustnej. To te same bakterie, których toksyny wywołują demineralizację, a następnie próchnicę zębów.
Mniej znanym, ale znacznie poważniejszym skutkiem obecności kamienia nazębnego jest jego oddziaływanie na tkanki przyzębia (dziąsło, ozębna, kość wyrostka zębodołowego) Wpływ toksyn bakteryjnych prowadzi do zapalenia dziąseł, które najczęściej objawia się ich krwawieniem i obrzękiem. Ciągłe oddziaływanie bakterii oraz ucisk kamienia nazębnego na tkanki przyzębia prowadzi do degenracji aparatu zawieszeniowego zęba. Utrata podpory (ze względu na utratę kości) może powodować rozchwianie zębów, a w najgorszym przypadku nawet ich utratę. Choroba przyzębia nazywana jest również paradontozą. Złożoność procesów tej choroby sprawia, że jej leczenie jest niezwykle trudne i wymaga dużego zaangażowania pacjenta w jej zwalczaniu.

Nasz sprzęt

 • Mikroskop Zeiss
 • Unity włoskiej f-my OMS
 • Tomografia komputerowa Carestream
 • Pantomogram Carestream
 • Cefalometria Carestream
 • Sprzęt do endodoncji szwajcarskiej f-my Dentsply-Maillefer
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Klinika

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Przemysław Gasiuk

  Stomatolog, Protetyk, lek. dent.

  • D
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: konsultacja stomatologiczna (kolejna wizyta)

   Jesteśmy z zona pod opieką pana doktora od kilku lat. Robiliśmy mosty korony, ekstrakcje, plomby. Wszystko super. Polecamy.

  • N
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: problemy stomatologiczne z uzębieniem

   Usługa stomatologiczna bardzo profesjonalna. Lekarz uprzejmy, Przekazuje informacje o stanie uzębienia. Doradza jaki jest korzystny dla pacjenta zabieg. Informuje o cenie.

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Monika Librach

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: konsultacja stomatologiczna

   Bardzo miła i profesjonalna pani doktor:) ponieważ jestem w ciąży otrzymałam pelne przeszkolenie z dbania o siebie i potem o bobasa:)

  • B
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: ubytek

   Pojawiłam się w gabinecie na wizytę kontrolną. Kontynuuję leczenie u Pani Moniki Lach. Niezmiennie fachowa i miła obsługa. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Joanna Witkowska

  Stomatolog, Stomatolog Dziecięcy, lek. dent.

  • A
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   Pani Doktor usunęła mi kamień - bardzo sprawnie, bezboleśnie. Wymieniła nieszczelne wypełnienie na nowe oraz usunęła mi przebarwienie na zaw. powierzchni zęba - nowe wypełnienia są zupełnie niewidoczne, pasuja idealnie do zębów. Polecam tego lekarza.

  • O
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   U Pani Doktor byłam kilka razy. Bardzo sprawnie zrobiła mi odkamienianie i pomogła się uporać z nadwrażliwością zębów. Polecam!

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Agnieszka Gralak-Słotwińska

  Stomatolog, lek. dent.

  • B
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: leczenie kanałowe pod mikroskopem

   Jak zawsze Pani doktor pełna profesjonalizmu, dokładna i pozytywnie nastawiona do pacjenta. Najlepszy stomatolog u którego byłam. Z pewnością polecam innym.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Medykus Klinika StomatologicznaUsługa: konsultacja stomatologiczna

   Ogromny plus, że gabinet jest czynny mimo obecnej sytuacji. Pani doktor jest profesjonalna i zaangażowana, wszystko mi dokładnie wyjaśniła i co ważne nie przepisuje bez potrzeby antybiotyków (w razie gdyby jednak ból nie ustąpił wystarczy zadzwonić żeby klinika wysłała e-receptę).

  Zobacz wszystkie opinie (14) o tym lekarzu


 • Ivanna Boychuk

  Stomatolog, Ortodonta, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   Bardzo szczegółowe wyjaśnienie problemu. Profesjonalne podejście do pacjenta. Szybkie i skuteczne leczenie.

  • Ł
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   Pierwszy raz spotkałem się z lekarzem który robi profesjonalnie zabiegi stomatologiczne bardzo miła pani doktor i bardzo precyzyjna teraz będę stałym klientem :) z całego serca polecam !!!!

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania