Medykus Klinika Stomatologiczna

(74 opinie)

Przychodnia stomatologiczna Medykus w Warszawie oferuje pełen zakres usług dentystycznych, jak stomatologia zachowawcza, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna, protetyka, periodontologia, wy... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Medykus Klinika Stomatologiczna

plac Wojska Polskiego 114

05-075 , Warszawa , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe +48 501...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Medykus Klinika Stomatologiczna

Ukryty Raj 1/U6

02-757 , Warszawa , mazowieckie

Pokaż dane kontaktowe +48 730...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Medykus Klinika Stomatologiczna

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Przychodnia stomatologiczna Medykus w Warszawie oferuje pełen zakres usług dentystycznych, jak stomatologia zachowawcza, ortodoncja, implanty, chirurgia stomatologiczna, protetyka, periodontologia, wybielanie zębów i stomatologia estetyczna.

Przeglądy stomatologiczne
Osoby dorosłe o zdrowym uzębieniu powinny zgłaszać się na okresowy przegląd stomatologiczny nie rzadziej, niż raz na pół roku. Częściej kontrolę dentystyczną powinny przechodzić dzieci (szczególnie w okresie wymiany uzębienia z mlecznego na stałe) oraz kobiety w ciąży

Jak wygląda przegląd dentystyczny?

Stomatolog przeprowadza wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta i zażywanych leków. Następnie ogląda zęby i jamę ustną. Sprawdza, czy są ubytki oraz w jakim stanie są dotychczasowe wypełnienia i czy nie wymagają wymiany. Ocenia także stan dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Na wizycie kontrolnej można przeprowadzić też oczyszczanie zębów z kamienia i osadów. Usuwanie kamienia warto przeprowadzać systematycznie w celu zapobiegania próchnicy i paradontozy. Na pierwszej wizycie lekarz może wykonać niezbędne zdjęcia radiologiczne.

Systematyczne przeglądy dentystyczne są najskuteczniejszą metodą ochrony przed próchnicą. Niewielkie ubytki, jakie zdiagnozuje stomatolog, są bezproblemowe i bezbolesne w leczeniu. Dopiero zaniedbane i lekceważone latami zmiany chorobowe w jamie ustnej narażają pacjenta na ból oraz długotrwałe, skomplikowane i kosztowne leczenie. Warto więc odwiedzać dentystę co najmniej raz na pół roku.
Pomożemy Państwu cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej.

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem i profilaktyką próchnicy u osób dorosłych i dzieci.

Wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, zwiększając szanse naszych pacjentów na zachowanie zęba przed ekstrakcją na wiele lat. Nowoczesna endodoncja oferuje lepsze rezultaty lecznicze przy mniejszej liczbie wizyt i całkowicie bezbolesny proces leczenia. Stomatologia mikroskopowa jest również wsparciem w zabiegach z zakresu periodontologii, implantologii czy chirurgii stomatologicznej

Stomatologia zachowawcza
Leczenie zębów objętych próchnicą
Próchnica jest chorobą zakaźną. Przenoszona jest nie tylko pomiędzy ludźmi, np. z matki na dziecko (dlatego nie wolno oblizywać lizaka ani smoczka i podawać go dziecku!), ale również pomiędzy poszczególnymi zębami w jamie ustnej. Tak więc, aby uchronić zdrowe zęby przed próchnicą, należy upewnić się, że każdy z naszych zębów jest wolny od ubytków.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?
Zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie próchnicy i leczenie ubytków próchnicowych. Leczenie obejmuje oczyszczenie ubytku i wypełnienie go materiałem kompozytowym. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczna bywa odbudowa korony zęba zniszczonego przez próchnicę. Ważną częścią stomatologii zachowawczej jest także endodoncja, a więc leczenie kanałowe zębów, w których wystąpił przewlekły stan zapalny miazgi powodowany przez bakterie próchnicotwórcze.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne polegające na zmianie kształtu i koloru uzębienia. Przy dzisiejszej technice możliwe jest szybkie uzyskanie wymarzonego uśmiechu dzięki zastosowaniu licówek kompozytowych - tzw bonding. Leczenie zawsze może być przeprowadzone w znieczuleniu komputerowym bądź standardowym.

Stomatologia estetyczna
Licówki porcelanowe wykonuje się u pacjentów pragnących poprawić wygląd swojego uśmiechu. Dzięki temu rozwiązaniu można skorygować kolor, kształt, a także (w pewnym zakresie) ustawienie zębów.

Wybielanie zębów
a) wybielanie zębów żywych
W naszym gabinecie oferujemy wybielanie zębów metodą lampową i nakładkową.

Na czym to polega wybielanie nakładkowe ?
Na pierwszej wizycie pobierane są wyciski zębów pacjenta. Posłużą one technikowi do wykonania odlewu gipsowego i ukształtowaniu na nim indywidualnej nakładki, na którą aplikuje się żel wybielający. Nakładki nosi się kilka godzin dziennie przez okres około 2 tygodni. Metoda ta pozwala na stopniową obserwację efektów wybielania. Dodatkową zaletą jest możliwość interwencji, jeżeli nadwrażliwość zębów (spowodowana wybielaniem) przekracza możliwość adaptacji pacjenta.

Wybielanie lampowe to jedna wizyta, często łączona z zabiegiem czyszczenia zębów, która trwa 1-1,5 godziny. Lekarz kilkakrotnie nakłada żel wybielający i dostosowuje parametry lampy, która przyspiesza wybielanie. Zabieg może zostać przeprowadzony w znieczuleniu.

b)wybielanie zębów leczonych kanałowo
Jest wiele powodów, dla których martwe zęby mogą stracić swój dawny blask. W takim przypadku wybiela się je pojedyńczo za pomocą wkładki wybielającej, którą zakłada się do wnętrza komory zęba. Bardzo często potrzeba kilku zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Wykonuje się je w odstępie tygodniowym. Są one bezbolesne.

Leczenia kanałowe - Endodoncja
Każdy żywy ząb zaopatrywany jest w składniki odżywcze przez naczynia krwionośne. Wnikają one wraz z włóknami nerwów przez korzenie zęba do jego komory znajdującej się w koronie. Splot naczyń i nerwów, które wypełniają wnętrze zęba nazywamy miazgą.

Miazga jest strukturą niezwykle delikatną. Jeśli z jakiegoś powodu ulegnie zakażeniu, to pod wpływem rozwijającego się stanu zapalnego dochodzi do jej martwicy. Procesowi temu często (choć nie zawsze) towarzyszą bardzo silne, promieniujące bóle zębów. Przyczyną zakażenia mogą być : próchnica, uraz, choroba przyzębia.

Postępujące zakażenie może prowadzić do powstania ropni, destrukcji kości, zatorów, zaostrzenia chorób autoimmunologicznych, a nawet niebezpiecznych dla życia ropni przerzutowych. Zabieg usuwania zainfekowanej miazgi nazywany jest leczeniem kanałowym lub endodontycznym. Warunkiem powodzenia leczenia jest usunięcie całej zakażonej tkanki oraz dezynfekcja wszystkich kanałów zęba. Kanały przeciętnego zęba mają szerokość ok. 0.5mm, więc aby być pewnym, że są one wolne od zanieczyszczeń, endodonta musi użyć dodatkowych układów optycznych powiększających obraz.

W naszym gabinecie metoda mikroskopowa jest standardem postępowania w leczeniu kanałowym, gdyż wierzymy, że dokładne oczyszczenie kanałów jest możliwe jedynie przy pomocy znacznego powiększenia obrazu pola zabiegowego. Oczyszczenie maszynowe kanałów przeprowadzamy najnowocześniejszym mikrosilnikiem z serii SymbronEndo. Najlepsze wypełnienie kanałów po leczeniu umożliwia ciekła ciepła gutaperka, dlatego w naszym gabinecie stosujemy system Calamus . Jest to urządzenie, które obecnie przoduje na rynku wśród systemów do wypełniania kanałów.

Periodontologia
W naszym gabinecie kładziemy ogromny nacisk na leczenie periodontologiczne (patrz PROFILAKTYKA). Jest ono pierwszym etapem leczenia kompleksowego naszych pacjentów. Zdrowe dziąsła to warunek konieczny podczas planowanego leczenia implantologicznego, ortodontycznego, czy protetycznego. W celu przygotowania pacjenta lekarz dobiera serię zabiegów leczniczych mających na celu zatrzymanie stanu zapalnego przyzębia. Podstawowym zabiegiem jest scaling nad i poddziąsłowy, a w niektórych przypadkach nastepną czynnością jest kiretaż zamkniety ( zabieg periodontologiczny polegajacy na oczyszczeniu korzenia zeba poniżej linii dziąseł z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych . Zabieg odbywa sie w znieczuleniu ale nie towarzyszy mu rozcinanie dziąsła).

W przypadku gdy zmiany są bardzo zaawansowane, konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego z wytworzeniem płata, czyli odsunieciem w znieczuleniu kawałka dziąsła . Nazywany jest kiretażem otwartym. Polega on na głębokim oczyszczeniu tkanek kostnych pod kontrolą wzroku. Asysta leków i substytutów kości pozwala na regenerację utraconych tkanek.

Protetyka
Protetyka zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, naprawą złamanych zębów, korektą kształtu i pokrywaniem trwałych przebarwień zębów. W zależności od potrzeb proponujemy naszym pacjentom szereg rozwiązań dostosowanych do ich wymagań estetycznych i funkcjonalnych. W naszym gabinecie wykonujemy uzupełnienia ruchome (protezy szkieletowe, częściowe, protezy na implantach i całkowite protezy osiadające) oraz uzupełnienia stałe (wkłady koronowe, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki, korony protetyczne i mosty).

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne polegające na zmianie kształtu i koloru uzębienia. Przy dzisiejszej technice możliwe jest szybkie uzyskanie wymarzonego uśmiechu dzięki zastosowaniu licówek i koron porcelanowych.

Implantologia
Najbardziej zaawansowaną metodą odbudowy utraconych zębów jest leczenie implanto-protetyczne. Jego ideą jest osadzenie korony protetycznej na uprzednio wprowadzonym do kości wszczepie, który imituje korzeń zęba. Postępowanie to składa się z 4 etapów.
- Pierwszy polega na dokładnym planowaniu ilości, rodzaju oraz umiejscowienia implantów na podstawie zdjęć RTG i tomografii komputerowej.
- Drugim etapem jest zabieg wszczepienia tytanowego implantu. Zabieg jest bezbolesny,wykonywany zawsze w znieczuleniu miejscowym.
- Trzeci etap następuje po kilku miesiącach (najczęściej sześciu) i polega na kształtowaniu dziąsła, które będzie otaczać przyszłą koronę. Zamierzony efekt uzyskuje się za pomocą śruby gojącej umieszczonej na implancie.
- Ostatni etap to wykonanie pracy protetycznej i osadzenie jej na implancie.

Dzięki wszczepom możliwa jest odbudowa braków w uzębieniu za pomocą pojedynczych koron, mostów oraz protez utrzymywanych na implantach.

Ortodoncja
Proste zęby to ważny element naszego wyglądu. Prawidłowe ustawienie zębów jest też kluczowe dla właściwego przeżuwania pokarmów, wymowy, prawidłowego funkcjonowania mięśni twarzy i stawu skroniowo-żuchwowego. W przypadku wystąpienia wad zgryzu i jakichkolwiek nieprawidłowości zębowych pomocna może okazać się ortodoncja.

Nieleczone wady zgryzu zarówno nabyte, jak i wrodzone mogą przyczynić się do pękania szkliwa, zgrzytania zębami, szparowatości, recesji dziąseł i patologicznego ścierania się zębów.

W gabinecie MEDYKUS w Warszawie prowadzimy leczenie aparatami ruchomymi i stałymi (metalowymi bądź estetycznymi). Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także wykorzystaną technologią i czasem leczenia. Dobór aparatów ortodontycznych zależy od rodzaju wad zgryzu i nieprawidłowości zębów. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne przeznaczone jest dla osób w każdym wieku – zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych.

Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Choć wśród pacjentów kojarzona jest głównie z ekstrakcjami zębów mądrości, to spektrum zabiegów tej dziedziny jest zdecydowanie szersze. Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi będące wsparciem dla ortodoncji, implantologii, endodoncji czy protetyki. Interwencje chirurgiczne to zabiegi planowane, poprzedzone badaniami zaleconymi przez lekarza stomatologa.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym i są bezbolesne. Wykonujemy zabiegi takie jak:
- usuwanie zębów (również zatrzymanych)
- usuwanie torbieli
- hemisekcje
- resekcji wierzchołków korzeni
- implantacje
- zabiegi podnoszenia zatok
- usuwanie zmian błony śluzowej wraz z badaniem histopatologicznym
- podcięcie wędzidełek
- nacinanie ropni


Profilaktyka
a) Fluoryzacja
Fluoryzacja zębów przeprowadzana jest najczęściej razem z zabiegiem oczyszczania zębów. Może być ona wykonana przy użyciu specjalistycznych lakierów, żeli czy pianki zawierających fluor. W zależności od potrzeb powinno się fluorować zęby od 1 do 4 razy w roku. Taka dawka fluoru nie jest szkodliwa dla zdrowia, a badania wykazują, że redukcja próchnicy dzięki zabiegom fluoryzacji sięga nawet 40%. Niezależnie od czyszenia fluoryzację przeprowadzamy u dzieci jako zabieg profilaktyki przeciwpróchnicowej.
b) lakowanie zębów
Jest to zabieg zarezerwowany dla świeżo wyżniętych zębów stałych (lub zębów mlecznych u dzieci z wysokim ryzykiem próchnicy) Polega na pokryciu bruzd zębów materiałem kompozytowym. Taka warstwa ochronna uniemożliwia akumulację bakterii w bruzdach zębów, co hamuje rozwój próchnicy.
c) Instruktaż higieny jamy ustnej
Zapytaj lekarza w gabinecie, jak prawidłowo dbać o zęby. Lekarz dobierze indywidualną metodę szczotkowania zębów, odpowiednią pastę i inne przybory higieniczne.

Oczyszczanie zębów
Szczotkowanie zębów to podstawa higieny każdego dnia. Dzięki niemu udaje się nam usunąć znaczną część płytki nazębnej, która jest mieszanią bakterii i resztek jedzenia. Nieskutecznie usunięta płytka jest punktem akumulacji minerałów śliny, które po kilku dniach krystalizują na powierzchni szkliwa. Podobnie jak na ściankach kuchennego czajnika, tak i na naszych zębach osadza się kamień. Usunięcie kamienia nazębnego nie jest możliwe w warunkach domowych.
Zabieg oczyszczania zębów z płytki (nazywany również skalingiem) powinniśmy wykonywać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz do roku. Pozwala to na dokładne usunięcie kamienia nazębnego. Skaling polega na rozbiciu twardej struktury złogów za pomocą ultradźwiękowego urządzenia. Po tej procedurze zawsze następuje tzw. “polishing”, czyli polerowanie szkliwa. Polega on na wygładzeniu powierzchni zęba, zmniejszając tym samym akumulację kamienia i osadów z kawy, herbaty czy też posiłków..
Dodatkowym zabiegiem profilaktyczno higienicznym jest piaskowanie. Zabieg ten polega na usunięciu ciemnych osadów z powierzchni zębów powstałych na skutek osadzania się barwników z pożywienia na szkliwie.Do zabiegu piaskowania używamy specjalistycznych piaskarek stomatologicznych.

Co może się wydarzyć, jeśli zaniedbamy usuwanie kamienia ?
Oczywistym jest, że bakterie ukryte w kamieniu nazębnym oddziałują na tkanki w jamie ustnej. To te same bakterie, których toksyny wywołują demineralizację, a następnie próchnicę zębów.
Mniej znanym, ale znacznie poważniejszym skutkiem obecności kamienia nazębnego jest jego oddziaływanie na tkanki przyzębia (dziąsło, ozębna, kość wyrostka zębodołowego) Wpływ toksyn bakteryjnych prowadzi do zapalenia dziąseł, które najczęściej objawia się ich krwawieniem i obrzękiem. Ciągłe oddziaływanie bakterii oraz ucisk kamienia nazębnego na tkanki przyzębia prowadzi do degenracji aparatu zawieszeniowego zęba. Utrata podpory (ze względu na utratę kości) może powodować rozchwianie zębów, a w najgorszym przypadku nawet ich utratę. Choroba przyzębia nazywana jest również paradontozą. Złożoność procesów tej choroby sprawia, że jej leczenie jest niezwykle trudne i wymaga dużego zaangażowania pacjenta w jej zwalczaniu.

Nasza oferta

Oferujemy cały zakres usług stomatologicznych od pełnej diagnostyki RTG w tym tomografia komputerowa, cefalometria itd, przez stomatologię zachowawczą, endodoncję, periodontologię, implantologię, chirurgię, protetykę, stomatologię dziecięca, ortodoncję, aż po stomatologię estetyczną.

Nasz sprzęt

 • Mikroskopy stomatologiczne firmy Zeiss
 • Unity włoskiej f-my OMS
 • Tomografia komputerowa Carestream w raz z systemem obrazowania
 • Pantomogram Carestream
 • Cefalometria Carestream
 • Sprzęt do endodoncji szwajcarskiej f-my Dentsply-Maillefer
 • lampa wybielająca Beyond
więcej

Badania

 • Pantomografia, Tomografia Komputerowa, Cefalometria, badania histopatologiczne

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Klinika

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska leczenie kanałowe pod mikroskopem

  Profesjonalnie i skutecznie. Leczenie kanałowe pod mikroskopem, 1h i trzy kanały wyleczone. Polecam.


  O
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska leczenie kanałowe pod mikroskopem

  Bardzo pomocna osoba w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Z całego serca bardzo polecam Panią Doktor.


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska leczenie kanałowe

  Bardzo fajna Pani doktor, z poczuciem humoru, ale przy tym również z profesjonalnym podejściem. Czułam, że jestem w dobrych rękach. Będę wracać :)


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Monika Librach Konsultacja periodontologiczna

  Bardzo sympatyczna Pani Doktor. Szczegółowo wyjaśnia wszystko, od razu proponuje proces leczenia. Dziś zaczęliśmy mam nadzieję że będzie dobrze. Bardzo miła i kompetentna. Polecam


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska leczenie w mikroskopie

  Bardzo sympatyczna i profesjonalna, z dużą wiedzą. Gabinet jest nowoczesny i przyjazny pacjentowi.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska konsultacja stomatologiczna

  Bardzo schludny gabinet, fachowa obsługa, przyjemna i dokładna Pani Doktor. Dobra jakość usługi.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Magdalena Zawadzka stomatologia zachowawcza

  Pani Doktor jest bardzo dokładną i delikatną osobą. Tłumaczy, co właśnie robi i stwarza przyjazną atmosferę. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie dały mi poczucie, że jestem w dobrych rękach.


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Agnieszka Gralak-Słotwińska leczenie próchnicy

  Pani Doktor wszystko dokładnie wyjaśniła, zaproponowała plan leczenia i dzięki niej wiem wszystko co się dzieje z moim uzębieniem. Jestem za to ogromnie wdzięczna. Było bardzo miło i co ważna dla mnie - bezbolesnie :)


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Monika Librach chirurgia stomatologiczna

  Ekstrakcja ósemki u Pani Moniki przebiegła świetnie. Pomimo, że była to ekstrakcja z dłutowaniem Pani Monika wykonało zabieg bardzo szybko i fachowo. Obecnie jestem 3 dni po ekstrakcji, wszystko pięknie się goi, praktycznie brak jakiejkolwiek opuchlizny, ból ustąpił już następnego dnia po zabiegu. Polecam serdecznie i dziękuję.

  lek. dent. Monika Librach

  Cieszę się, że mogłam pomóc. Dziękuję


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: lek. dent. Monika Librach Konsultacja chirurgiczna

  P. doktor dokładnie objaśnia każdy wykonywany krok, działa szybko, sprawnie, precyzyjnie.
  Śmiało i bez obaw można oddać się w ręce Pani Moniki z gwarancją powodecznia leczenia.

  lek. dent. Monika Librach

  Dziękuję za opinię. Cieszę się, że udało mi się wszystko zrozumiale objaśnić i zredukować stres


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania