dr n. med.

Piotr Bednarski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

65 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
907 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n.med. Piotr Bednarski - specjalista chirurg z 26 letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
65 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medycyna Dąb KatowiceUsługa: Wizyta kompleksowa (konsultacja + usg piersi)

  To była moja pierwsza wizyta u dr Piotra Bednarskiego ale ponieważ dbam o profilaktykę zapewne zostanę stałą pacjentką :-)
  Bardzo miły ,profesjonalny,lekarz z pasją , dbający o samopoczucie pacjenta .

 • E
  Lokalizacja: Medycyna Dąb WarszawaUsługa: biopsja mammotoniczna

  Badanie wykonane bardzo szybko, sprawnie i co najważniejsze - całkowicie bezboleśnie !! Bałam się bólu, ale całkowicie bezpodstawnie. Doktor podał znieczulenie, które zadziałało błyskawicznie. Całej reszty już nie czułam. Zostały usunięte dwie torbiele i oddane do badania. Po zabiegu był mały siniak, który w ciągu kilku dni się wchłonął. Teraz nie ma śladu po zabiegu. Polecam !!!

 • M
  Lokalizacja: Medycyna Dąb KatowiceUsługa: zmiany

  Mam lat 22 i od 3 lat jestem pod stałą kontrolą dr Bednarskiego. Jest to bardzo profesjonalny lekarz. Gdy trafiłam do Doktora po raz pierwszy została u mnie wykryta w lewej piersi duża łagodna zmiana. Pan doktor zalecił mi jak najszybsze wykonanie biopsji mammotomicznej. Dwa tygodnie później miałam już umówioną wizytę. Przy pierwszym zabiegu towarzyszył strach, jednak szybko on minął. Dr Bednarski ma bardzo dobre podejście do pacjenta, uspokaja, rozmawia, informuje na bieżąco o kolejnych krokach zabiegu. Cały zabieg przebiegł szybko i bezboleśnie, po zejściu znieczulenia odczuwa się lekki ból, jednak jest on do wytrzymania bez użycia tabletki. Co najważniejsze następnego dnia po zabiegu ból już nie towarzyszył. W moim przypadku czas rekonwalescencji to ok 5 dni. (Wiadomym jest, że przez kolejny tydzień należy się w miarę możliwości oszczędzać by pierś po zabiegu mogła się zagoić). Od czasu pierwszego zabiegu miałam wykonane już kolejny 3 biopsję. Wrażenia po każdym zabiegu są dobre i zachowanie organizmu jest podobne. Do dr Bednarskiego mam bardzo duże zaufanie i nie zamienię na innego lekarza.

 • B
  Lokalizacja: Medycyna Dąb KatowiceUsługa: Guz piersi

  Najlepszy lekarz jakiego spotkałam! Warto było jechać ponad 200 km :) Najpierw Doktor zrobił mi usg obu piersi (potwierdził guzki w lewej), po czym znieczulił lewą pierś i zrobił biopsję mammotomiczną. informował mnie na bieżąco co się dzieje.... Po zabiegu zostałam uprzedzona co mam robić, czego unikać i jak o siebie dbać. Sam zabieg trwał 30 minut, w bardzo miłej atmosferze. Przez ok. 1-2 tyg trzeba się oszczędzać i uważać na pierś i ranę.
  Bardzo się cieszę, ze trafiłam do dra Bednarskiego, bo jak przeczytałam w internecie robi bardzo dużo takich zabiegów i jest świetnym specjalistą. Cieszę się również, że guzek został od razu usunięty. Nie muszę się już martwić czy rośnie, czy się zmienia, czy staje się niebezpieczny, po prost już go nie ma :)
  Drogie Panie - serdecznie polecam Pana Doktora Bednarskiego! Ja na pewno do Niego wrócę :)

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medycyna Dąb Warszawa

  U p.Bednarskiego byłam w czerwcu, ponieważ wykryto mi guzek (1 cm) w prawej piersi z C3 – atypia- prawdopodobnie łagodna. Co w skrócie powiedział lekarz: wyciąć jak najszybciej, dziwiłbym się, gdyby chciała Pani z tym chodzić. Miałam zapisać się na najbliższy termin, jakbym umierała. Najważniejsze kwestie: lekarz nie poinformował mnie o cenie zabiegu, gdybym nie zapytała w recepcji to mogłabym przeżyć szok po zabiegu ;) oraz, że zabieg jest całkowicie refundowany i można go przeprowadzić za darmo na NFZ, a nie wydawać 3 000 zł za 20 minutowy zabieg. Nie zostawiłam tak sprawy i pojechałam do jednego z najlepszych lekarzy w tej dziedzinie w województwie łódzkim. Co się okazało: nie ma kompletnie powodów do paniki, guzek powstał ze względu na specyfikę i charakter budowy moich piersi i utrzymał się po całym cyklu ze względu na duże natężenie stresu, za co odpowiedzialna jest kora mózgowa. Umówiliśmy się, że za 2 miesiące przyjadę jeszcze raz zobaczyć co się zmieniło. Po drugiej wizycie u prof. X okazało się, że po guzie nie ma śladu. Zwyczajnie się wchłonął, a moje piersi będą miały tendencje do tworzenia się podobnych rzeczy. Nauczona doświadczeniem nigdy nie bazuję na jednej opinii lekarskiej i polecam to innym.

  Piotr Bednarski2017-11-22

  Bardzo się cieszę, że został poruszony tak ważny dla mnie i dla wszystkich kobiet temat. Mam nadzieję, że przyczyni się do lepszego zrozumienia problemu, a przez to może uratuje nie jedno życie.
  Pacjentka zgłosiła się z wynikiem biopsji cienkoigłowej, wykonanej w zewnętrznej poradni, podejrzanego litego guza piersi prawej. Wynik biopsji – atypia. Poza tym obecne inne zmiany prawdopodobnie łagodne. Zalecono pogłębienie diagnostyki.
  W takim przypadku należy jak najszybciej wykonać badanie histopatologiczne, nie ma znaczenia jaką metodą, rodzaj biopsji wybiera zawsze kobieta. Może być to biopsja gruboigłowa, biopsja otwarta lub biopsja mammotomiczna. Gdzie to będzie zrobione, czy prywatnie czy na NFZ oraz przez jakiego specjalistę również decyduje sama kobieta, świadomie wybiera na samym początku do jakiej jednostki się zgłasza.
  Atypia to coś bardzo niepokojącego i niebezpiecznego, nie wolno tego obserwować bez jednoznacznego pełnego badania histopatologicznego. Niestety „kora mózgowa” nie jest w stanie zlikwidować takiego guza, po prostu może nie być uwidoczniony w kolejnym badaniu USG z różnych przyczyn (słaby aparat USG, małe doświadczenie wykonującego). Jeżeli guz został stwierdzony dwukrotnie przez dwóch lekarzy (w pierwszym badaniu – lekarz wykonał BAC guza, w kolejnym uwidoczniłem ponownie podejrzanego guza litego a pacjentka dostała dokumentację zdjęciową) to znaczy, że należy jak najszybciej wykonać badanie histopatologiczne.
  Jeżeli traficie na lekarza (w tym przypadku aż trudno uwierzyć, że jest to prawda), który stwierdzi, że podejrzanego guza z atypią można obserwować, albo zniknął dzięki „korze mózgowej” to żądajcie takiego zalecenia na piśmie z pieczątką i podpisem lekarza (szkoda że pani Paulina nie chce zareklamować nazwiska tego świetnego specjalisty X).
  Ale na samym końcu to przecież kobieta będzie mieć raka piersi nie ten lekarz.
  Szanowne Panie!!! Walczcie o swoje zdrowie i życie!!! Rak piersi jest wyleczalny, pod warunkiem wczesnej diagnozy.
  A Pani Paulinie życzę dużo zdrowia a przede wszystkim jeszcze większego szczęścia.

 • P
  Lokalizacja: Medycyna Dąb Katowice

  Byłam u Pana doktora na biopsji mammotomicznej z powodu guzka. Super sprawa. Biopsja bezbolesna, bez zbędnego cięcia, bez lania krwi i co dla mnie najważniejsze po zabiegu wróciłam do domu, do dzieci, a nie siedziałam w szpitalach. Polecam takie rozwiązanie każdej kobiecie, która ma "piersiowe problemy ". Sam lekarz bardzo miły człowiek.

 • K

  Jestem świeżo po zabiegu biopsji mammotomicznej u pana doktora Bednarskiego. Po przeczytaniu opinii na rożnych forach spodziewałam się krwi, potu i łez. A tu nic z tego - pan doktor potrafił stworzyć kameralną atmosferę: żartował, uspokajał i tłumaczył każdy ruch, dzięki czemu zapomniałam o "grozie" sytuacji, a poza tym sam zabieg trwał zaledwie 10 minut i był całkowicie bezbolesny. Co istotne,miałam poczucie, że jestem w dobrych, pewnych rękach, które przeprowadziły tysiące takich biopsji. Jeszcze nie wiem, jak będę czuła się jutro, bo od zabiegu upłynęło 7 godzin, ale póki co nic mnie nie boli i jestem pewna, że podjęłam właściwą decyzję: mammotom w przypadku małych zmian jest najlepszą z możliwych opcji, a doktor Bednarski - najlepszym fachowcem w swojej dziedzinie. Polecam wszystkim posiadaczkom piersiowych problemów :-)

 • K

  Mam 19 lat i w listopadzie ubiegłego roku miałam wykonywaną przez doktora Bednarskiego biopsję mammotomiczną. Jestem w 100% zadowolona. Zero bólu, Pan Doktor wraz ze swoją pracownicą cały czas rozmawiali ze mną, dzięki czemu nim się obejrzałam było już po wszystkim. Cały zabieg łącznie z przygotowaniem i zakładaniem opatrunku trwał nie więcej niż 20 minut. Doktor Bednarski to profesjonalista, teraz wiem, że mój strach przed zabiegiem był absolutnie niepotrzebny.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Miałam wykonaną przez doktora biopsje mammotomiczną, prywatnie - jestem bardzo zadowolona i ciesze się że mam to tak szybko z głowy. Kolejka na ten zabieg przez NFZ jest bardzo długa i trzeba czekac ponad pół roku albo i więcej, dlatego się zdecydowałam. Kontakt z doktorem był bardzo dobry. Szczegółowo omówiliśmy plan leczenia oraz wszystkie ważne dla mnie kwestie. Na szczęście obyło się bez nerwowej atmosfery - przeważnie od lekarza wychodze wystraszona, a w tej sytuacji
  czułam, że jestem w dobrych rękach. Przedstawiane przez innych lekarzy propozycje zwykłego chirurgicznego wycięcia troche mnie przerażały. Teraz wiem, że mam już sprawdzonego specjalistę od schorzeń piersi i będę go polecać wszystkim potrzebującym takiej opieki. Dziękuje Doktorze.

 • A

  Leczyłam się u dr Bednarskiego kilka dobrych lat temu jak jeszcze pracował na Batorego robił mi biopsje mamotomiczna złego słowa nie mogłam powiedzieć , niestety miesiąc temu okazało się że znowu mam guzek w piersi i umówiłam się na prywatna biopsje u Pana doktora czekałam kilka tygodni po czym w dniu biopsji wizyta została odwołana z powody niby choroby niby wyjazdu , doktor miał szybko wyznaczyć dodatkowy termin, po ponad tygodniu czekania aż ktoś coś będzie wiedział zaproponowano mi wizytę na 17 kwietnia czyli prawie miesiąc później niż planowana, szkoda że tak się traktuję swoje długoletnie pacjentki chyba za dużo na głowie w tej Warszawie Pan doktor ma ! Jeżeli komuś zależy na czasie a w tych przypadkach zależy nie polecam nigdy nie wiadomo czy wizyta dojdzie do skutku

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n.med. Piotr Bednarski - specjalista chirurg z 26 letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę i doświadczenie zawodowe z zakresu leczenia raka piersi zdobywał w wielu ośrodkach w Polsce i za granicą m.in. Nicei, Hadze, Hamburgu i w Berlinie. Członek Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów ds. ustalenia standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi. Szkoli wielu lekarzy w Polsce w zakresie biopsji mammotomicznej. Pomysłodawca i przewodniczący zespołu ds. Wczesnej Diagnostyki Raka Piersi w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Członek wielu towarzystw naukowych i zawodowych m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology (ESSO). W swojej pracy zawodowej szczególnie zainteresowany małoinwazyjnymi metodami diagnostyki i leczenia raka piersi.
  chirurg, usg piersi, biopsja mammotomiczna

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Śląski Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Certyfikaty

 • Piotr Bednarski, chirurg w mieście Bytom - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia