dr n. med.

Paweł Bąkowski

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

12 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego i skokowego). Moje zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Rehasport ClinicUsługa: Zwykła wizyta

  Umawiałam wizytę dla mojej ponad 87-letniej mamy, która doznała bolesnego urazu kolana, kierując się m.in. pozytywnymi opiniami internautów. W pełni się z nimi zgadzam. Pan doktor był bardzo rzeczowy, a przy tym niezwykle miły, uważny i delikatny. Z empatią wysłuchał na czym polega problem, zlecił prześwietlenie kolana, zrobił zastrzyk, przepisał leki... Nowego kolana nie podarował, ale poprawił mamie komfort życia. Wyszła z gabinetu pana doktora zachwycona, ja również. Dziękujemy !

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Rehasport Clinic

  Super ! Polecam. Chyba pierwszy raz lekarz nie zapisał mi lekarstw, podał przyczynę i metodę jego rozwiązania. Cóż więcej dodać. Medycyna XXI wieku.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Rehasport ClinicUsługa: ból kolan

  Lekarz bardzo konkretny. Diagnozuje problem bardzo dokładnie. Odpowiada szczegółowo na wszystkie pytania. Wizyta przebiega w bardzo sympatycznej atmosferze. Szczerze mogę polecić.

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Rehasport ClinicUsługa: diagnoza kolana

  Ludzkie podejście do pacjenta a w dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość.
  Szczerze polecam.
  Wzorowy kontakt, dogłębne wyjaśnienie sytuacji.

 • Z
  Lokalizacja: Rehasport Clinic

  "...żeby być lekarzem, trzeba najpierw być człowiekiem. Żeby być Lekarzem przez duże „l”, trzeba być najpierw Człowiekiem. Przez duże „c”."

  Świetny lekarz, fachowiec, ale i przede wszystkim - wspaniały człowiek. Dobry, życzliwy, kompetentny, cierpliwy i wyrozumiały. Potrafi słuchać, wesprzeć i zmotywować...
  Panie Doktorze - zostawia Pan kawał serca w naszych sercach!
  Dziękuję!

 • K
  Lokalizacja: Rehasport ClinicUsługa: Inny

  Rekonstrukcja więzadła kolanowego przedniego przeprowadzona profesjonalnie!
  Jestem 2 tyg po zabiegu i chodzę (bez kul), funkcjonuję bez problemu!
  Poświęcił mi bardzo dużo czasu na rozmowę i analizę. Podejście do osoby, a nie do klienta. Niestety mój uraz kwalifikował mnie do natychmiastowej operacji, która została przeprowadzona kilka dni po wizycie.
  Zerwane więzadło tylko można zrekonstruować operacyjnie.
  POLECAM!!!!!!!

 • Super lekarz w 2,5 miesiąca postawił mnie na nogi i przywrócił sprawność podczas gdy innym nie udało się to przez 13 miesięcy!!!

 • Jestem pacjentką dr Pawła Bąkowskiego w Rehasporcie od ponad roku i naprawdę - uważam go za wspaniałego Lekarza, Ortopedę oraz tylko i aż Człowieka. Z problemem, z ktorym do dr Bąkowskiego trafiłam (kolana) od wielu lat szukałam pomocy u kilku innych ortopedów z o wiele większym stażem zawodowym i - niestety- bezskutecznie. Poprzedni lekarze stawiali tylko na uśmierzanie dolegliwości albo wręcz słyszalam "lata lecą, trzeba sie pogodzić,że będzie coraz gorzej". Dopiero dr Paweł Bąkowski zlecił dokładne badania, omówil ich wyniki bym zrozumiała przyczyny problemu i świadomie aktywnie współpracowała (m.in.ćwicząc) przy niwelowaniu dokuczliwych dolegliwości. Niby to proste, ale uzmysłowił, że prowadzony tryb życia też jest istotny a nie wyłącznie zdanie się na ślepe łykanie tabletek przeciwbólowych. Pan Doktor doskonale łączy świetne kompetencje, wiedzę o trendach z zakresu ortopedii z olbrzymią kulturą osobistą i optymistycznym nastawieniem - tak ważnym dla wystraszonego swoim stanem pacjenta. Z kolanami jest juz zdecydowanie lepiej, teraz pojawil się nowy problem z tzw. ostrogą piętową, czyli zapaleniem rozścięgna podeszwowego, ale wierzę, ze z pomocą dr Pawla Bąkowskiego pokonam i ten problem :)
  Dziękuję z calego serca :)
  Maria W.

 • Przesympatyczny,wesoły Pan Doktor, leczę się u niego od czerwca i jestem bardzo ale to BARDZO zadowolona. :) Gdy wiele lekarzy rozkładało ręce, Pan Doktor zajął się w moim przypadku chorą nogą, nie chcąc od razu ciąć nogi tylko w pierwszeństwie wykonać szereg badań i niestety dopiero w ostateczności wykonać operację. Teraz gdy czuje się już znacznie lepiej i MOGĘ NORMALNIE CHODZIĆ i przejście 100m nie stanowi już problemu. Bardzo serdecznie wszystkim polecam wizytę u Pana Doktora, przejechanie w moim przypadku ok 130km dla tak profesjonalnego, miłego lekarza który poświęca również swój czas prywatny na korespondencję z pacjentem nie jest żadną odległością :)

 • A

  Pod opieką Pana Doktora jestem od pięciu lat. Po moich wcześniejszych, nie do końca udanych, doświadczeniach ze specjalistami ortopedii mogę śmiało stwierdzić, że to jest właśnie TEN WŁAŚCIWY. Profesjonalny, potrafiący nawiązać świetny kontakt z pacjentem. Proponuje nowatorskie metody leczenia. Ma cierpliwość do pacjenta. Otwarcie omawia wszystkie sposoby wyjścia ze stanu chorobowego, mówi o ich skutkach i ewentualnych zagrożeniach. Jednocześnie Pan Doktor jest świetnym operatorem – jestem po dwóch operacjach. To, co dla mnie jest również ważne - to człowiek niebywałej kultury. Śmiało mogę polecić Tego młodego ale bardzo doświadczonego lekarza.
  Al.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalizuję się w leczeniu uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego i skokowego). Moje zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych, jak również traumatologii dziecięcej.
  W obecnym, 2018 roku obroniłem rozprawę doktorską nt. przezskórnego szycia zerwanego ścięgna Achillesa.
  W latach 2010 – 2013 byłem lekarzem Mistrza Polski w piłce nożnej KKS Lech Poznań. Obecnie pracuję w Rehasport Clinic w Poznaniu.

  Prywatnie jestem zafascynowany sportem, w szczególności crossfitem, który regularnie uprawiam.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Publikacje

 • Wpływ masażu na powysiłkową bolesność mięśni (DOMS), obrzęki i zakres ruchu; Paweł Bąkowski, Bartosz Musielak, Paweł Sip, Grzegorz Biegański; Chirurgia Narządów Ruchu i Ortopedia Polska, 73 (4), 261-265, 2008
 • Uszkodzenia chrzęstno-kostne w stawie skokowym – przegląd diagnostyki i leczenia; Paweł Bąkowski, Tomasz Piontek, Kinga Ciemniewska-Gorzela, Witold Dudziński, Dariusz Szkudlarczyk; Zeszyty Promocji Rehabilitacji, Ortopedii, Neurofizjologii i Sportu – IRONS, 9/2014
 • Profilaktyka, leczenie i rehabilitacja uszkodzeń mięśni – współczesne zasady postępowania; Jacek Jaroszewski, Paweł Bąkowski, Maciej Tabiszewski; Chirurgia Narządów Ruchu i Ortopedia Polska, 73 (6), 377-380, 2008
 • Minimally invasive, endoscopic Achilles tendon reconstruction using semitendinosus and gracilis tendons with Endobutton stabilization; Tomasz Piontek, Paweł Bąkowski, Kinga Ciemniewska-Gorzela, Monika Grygorowicz; BMC Musculoskeletal Disorders 201617:247 DOI: 016-1099-3
 • Arthroscopic Treatment of Chondral and Osteochondral Defects in the Ankle Using the Autologous Matrix-Induced Chondrogenesis Technique; Tomasz Piontek, Paweł Bąkowski, Kinga Ciemniewska-Gorzela, Jakub Naczk; Arthroscopy Techniques 09/2015; DOI:10.1016/j.eats
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Zdjęcia