mgr

Patrycja Tłustochowicz

Dietetyk, Psycholog, Terapeuta

Mgr Patrycja Tłustochowicz Psycholog, Dietetyk, Terapeuta, Certyfikowany Trener stylów myślenia FRIS Dyplomowany psychodietetyk, jeden z pierwszych w Polsce, który łączy dziedzinę… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Psychodietetyka Supernowa - ZawszeZgrabna.pl

  Cegielniana 4A, Łagiewniki-Borek Fałęcki
  Kraków, małopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Przelew na konto

  Usługi

  Analiza składu ciała (15min) 50 zł
  Sesja online / skype (50 min) 150 zł
  Żywienie dzieci od 150 zł
  Catering-10 dniowy plan odnowa (2dni przygotowawcze+5dni detox+3 dni wyjścia) 699 zł
  Analiza stylów myślenia fris od 399 zł
  Sesja + pomiar składu ciała (50 min) + plan działania 150 zł
  Catering dietetyczny (dieta z dowozem - cena za zestaw) 44 zł
  Catering- zielony detox (6 pożywnych smoothies-cena za zestaw) 60 zł
  Testy genetyczne genodiet, igenesis, omegatest od 490 zł

  więcej

 • Witam jakie miałaby Pani rady dla osoby z bardzo dużym stłuszczeniem wątroby?z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Pierwsza rzecz, którą warto wprowadzić od zaraz-to nieco odchudzone menu, aby odciążyć organizm. Jeśli jest dodatkowe zalecenie, aby zmniejszyć znacząco masę ciała, tym bardziej przy diecie redukcyjnej… Więcej

 • Witam,
  wykonane w marcu br. badania diagnostyczne wykazały u mnie bardzo wysoki stopień stłuszczenia wątroby. Moim celem jest pełna regeneracja wątroby i poprawa jej funkcjonowania. Szukam dietetyka, który pomoże mi w realizacji tego celu, dlatego proszę o odpowiedź jak widziałaby Pani naszą ewentualną… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Z przyjemnością pomogę Pani popracować nad trwałą zmianą nawyków
  żywieniowych a dzięki temu poprawić stan zdrowia.
  Jednak żeby coś zmieniać, najpierw trzeba wiedzieć co zmieniać :-)
  Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Mgr Patrycja Tłustochowicz
  Psycholog, Dietetyk, Terapeuta, Certyfikowany Trener stylów myślenia FRIS

  Dyplomowany psychodietetyk, jeden z pierwszych w Polsce, który łączy dziedzinę psychologii, terapii oraz dietetyki. Udowadnia każdemu Pacjentowi, że żywność może wpływać na ich życie tak samo jak na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Prowadzi portal ZawszeZgrabna.pl, gdzie dzieli się najcenniejszymi poradami z zakresu psychodietetyki oraz żywienia
  Na przestrzeni ostatnich 10 lat pomogła ponad 1000 osób osiągnąć lepszą jakość życia, wspólnie zmieniając sposób odżywiania na świadomy, swobodny, zdrowy i zrównoważony.
  Zaufało jej wiele znanych osób, m.in. pracowała z reprezentacją polskich siatkarek na zgrupowaniach przez olimpiadą w Rio w 2015, a także czołowe nazwiska ze świata mody i mediów.

  Sposób odżywiania powinien być przede wszystkim swobodny, dlatego model pracy daleko odbiega od standardowych wizyt u dietetyka, a do każdego Pacjenta preferuje indywidualne podejście. Patrycja prowadzi również firmę CateringIdealny.pl, przygotowując dla swoich Klientów indywidualne, dostosowane do preferencji żywieniowych, zestawy jedzenia na cały dzień.

  Wiele lat doświadczeń Patrycji pokazuje, że sposób odżywiania oraz emocje związane z jedzeniem mają bardzo ważne znaczenie w życiu, w odchudzaniu oraz przy zaburzeniach wagi, z jakimi często borykamy się w dzisiejszych czasach. Efektem końcowym najczęściej jest radość, jaka wynika z uwolnienia się od diet oraz zaniżonej samooceny. Jej hasło przewodnie to: Bądź Zawsze Zgrabna!


  Mój styl pracy

  Większość pracy odbywa się poprzez rozmowę, zadawanie odpowiednich pytań, słuchanie. Psychodietetyk nic nie narzuca, w przeciwieństwie do dietetyka, który rozpisuje dietę z zaleceniem: „proszę tego przestrzegać”.
  Nie da się przewidzieć, czy w środę będziemy mieć ochotę na krem pomidorowy (a dlaczego nie np. paprykowy) lub pojawi się ochota zjeść na śniadanie omlet, a nie np. jajecznicę czy twarożek. Opisałam to również na stronie ZawszeZgrabna.pl

  Moje doświadczenia, jak i badania naukowe wykazują, że sposób żywienia powinien być przede wszystkim SWOBODNY, bo tylko wtedy mamy szansę na pozostanie z nim na zawsze.

  Dieta kojarzy się z ograniczeniami żywieniowymi i czasowymi. Dieta też się kiedyś kończy, a później najczęściej wracamy do swoich starych, sprawdzonych, oswojonych nawyków, nieco naiwnie oczekując, że zgubione wcześniej kilogramy nigdy nie wrócą.

  Jak pomagam

  Chcę, by kobiety z którymi pracuję poznały mechanizmy, które rządzą ich ciałem. By nauczyły się, jak reagować na sygnały płynące z organizmu. Wspieram je w zmianie nawyków żywieniowych, ale to ich decyzją jest, czy będą chciały zrobić coś ze swoim życiem. Nie daję gotowych rozwiązań, co najwyżej ćwiczenia, które pomogą rozwikłać problemy.

  Z motywacją i nawykiem jest jak z mięśniem - nietrenowany, zanika.

  Moją misją jest, aby wszystkie kobiety przestały się wreszcie odchudzać i czerpały radość z życia (oraz niesamowitych smaków) bez wyrzutów sumienia. Pozostając zawsze zgrabnymi!

  Konsultacje odbywają się w moim gabinecie lub online za pomocą Skype lub telefonicznie.

Ukończone szkoły

 • swps

Publikacje

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

 • nadwaga
 • zaburzenia odżywiania
 • otyłość
 • Żywienie kobiet w ciąży i karmiących
 • Żywienie w sporcie
 • niedowaga
 • cukrzyca typu 2
 • nadciśnienie
 • dna moczanowa
 • choroba Hashimoto
 • ADHD
 • atopowe zapalenie skóry
 • niedoczynność tarczycy
 • neofobia
 • zaburzenia karmienia
 • catering dietetyczny
 • edukacja żywieniowa dzieci
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Psychodietetyka Supernowa - ZawszeZgrabna.plUsługa: Sesja + pomiar składu ciała (50 min) + plan działania

  Bardzo dobry specjalista. Na pierwszej wizycie szczegółowy wywiad, określenie ważnych celow i skuteczne porady żywieniowe. Na kolejnym spotkaniu ustalenie gramatury posiłków i produktów odpowiednich dla mojego problemu. Pani Patrycja podsuwa dobre pomysły na to jak mądrze się odżywiać, posiada aktualną i rzetelną wiedzę. Prowadzi także jeden z najlepszych cateringów w Krakowie, serdecznie Pani dziękuje i szczerze polecam.

  mgr Patrycja Tłustochowicz2017-09-27

  Bardzo dziękuję za miłe słowa-najważniejsze, że mogłam pomóc i poprawić komfort życia :-) życzę wszystkiego dobrego!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Psychodietetyka Supernowa - ZawszeZgrabna.plUsługa: zrzucenie tkanki tłuszczowej

  Pani Patrycja to pełna profesjonalizmu i konkretów kobieta. Otrzymałam od niej sporo bardzo prostych a zarazem bardzo cennych porad na temat żywienia, sposoby łączenia wartości odżywczych w posiłku i odchudzania. Cenię w niej też to że nie jest osobą znającą Wyłącznie teorie, lecz kobietą która sama bardzo dużo schudła i teraz pomaga w tym innym. Korzystam też z Cateringu Pani Patrycji, bo cenie najwyższą jakość. Jest to najlepszy katering jaki miałam przyjemność spożywać od ostatnich 4 lat, a wypróbowałam wiele firm..

  mgr Patrycja Tłustochowicz2017-09-27

  Pani Aneto-pięknie dziękuję za zaufanie. Gratuluje fantastycznych rezultatów, które mogłyśmy wspólnie osiągnąć, m.in. dzięki Pani zaangażowaniu i swobodnej, lecz systematycznej pracy, bo to klucz do sukcesu! pozdrawiam serdecznie!

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Po wielu nieudanych dietach trafiłam do Patrycji. To dopiero początek, ale widząc profesjonalne podejście i zdroworozsadkowe jednocześnie mam poczucie, że łatwo nie będzie, ale za to z ogromną szansą na sukces i odbudowanie wiary w siebie. Dziękuję

  mgr Patrycja Tłustochowicz2017-05-02

  Bardzo dziękuje za zaufanie! Jestem przekonana, że wspólną pracą osiągniemy wymarzony cel!
  Wiem, że ostatnie zadanie domowe było bardzo trudne i kosztowało wiele emocji, ale dzięki temu budujemy poczucie własnej skuteczności, przełamujemy schematy, sprawiamy, że do tej pory rzeczy niemożliwe, stają się realne :-).
  Gratuluje i trzymam mocno kciuki!

 • A
  Lokalizacja: Psychodietetyka Supernowa - ZawszeZgrabna.plUsługa: Sesja + pomiar składu ciała (50 min) + plan działania

  Do pani Patrycji trafiłam w październiku 2016, zmęczona wieloma dietami i wiecznym efektem jo-jo. Byłam niezadowolona ze swojego ciała i postrzegałam je jako coś z czym muszę nieustannie „walczyć”, żeby nadać mu pożądany kształt. Zaczęłyśmy więc od tego, co siedzi w głowie, mojego postrzegania siebie i jego przyczyn. Powoli zmieniałyśmy moje dotychczasowe nawyki żywieniowe na zdrowsze. I tak, małymi kroczkami ustaliłyśmy nie dietę, która kończy się po utracie kilogramów, ale zdrowe nawyki, które zostaną ze mną na zawsze! I w 4 miesiące ubyło 10 kilo bez wielkich wyrzeczeń! Polecam!!! :)

  mgr Patrycja Tłustochowicz2017-05-02

  Dziękuję pięknie-taka informacja zwrotna, jest ukoronowaniem pracy-sama bym tego nie osiągnęła, tylko wspólne zaangażowanie, współpraca i realizowanie poszczególnych etapów ustalonego, swobodnego planu, daje tak cudowne efekty!
  Mam całkowitą pewność, że dzięki zmianie Pani nastawienia, zamiast po raz kolejny zmianie diety, efekt -10kg został osiągnięty na stałe! :-)

 • Lokalizacja: Psychodietetyka Supernowa - ZawszeZgrabna.plUsługa: Sesja + pomiar składu ciała (50 min) + plan działania

  Poszukiwałem specjalisty, który pomoże mi w walce z moją otyłością. Trafiłem do Pani Patrycji i nie żałuję. Po badaniu i konsultacji skorzystałem z oferowanego przez Panią Patrycję autorskiego programu żywieniowego - po okresie miesiąca efekty były powalające! Stosując się do zaleceń żywieniowych przez następne miesiące zrzuciłem kolejne kilogramy. Dzięki pomocy Pani Patrycji jestem już ponad 25 kilogramów szczęśliwszy i waga cały czas maleje:) Pani Patrycja to doskonały specjalista z rewelacyjnym podejściem do pacjenta! Szczerze polecam!

  mgr Patrycja Tłustochowicz2017-03-07

  Panie Mirosławie! Bardzo dziękuję za takie miłe słowa i zaufanie. Pamiętam, jak był Pan zaskoczony, że tak niewielkimi zmianami w Pana codziennym menu, można dokonać tak wielkich osiągnięć! Że nie drakońskie diety, czy nieswobodne ograniczenia, a metoda małych kroków-że to tu kryje się sekret :-) Dzięki temu, mamy gwarancję, że utracone kg nie powrócą.
  Gratuluję! Świetna robota! :-)