lek.

Michał Kniaź

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

46 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
637 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem Ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu. Oferuję Państwu kompleksową diagnostykę, nowoczesne metody leczenia… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz konkretny, rozpoczął konsultacje od uzyskania informacji dotyczących szczegółowego zobrazowania problemu przeze mnie. Następnie przeanalizował dostępną dokumentację laboratoryjną, RTG. Zbadał dokładnie chorą stopę i na tej podstawie postawił diagnozę w mojej ocenie trafną. Polecam lekarza...

 • Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCareUsługa: Operacja palucha koślawego

  Polecam serdecznie Pana Doktora. Profesjonalne podejście. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, otaczany opieka i zrozumieniem. Do Pana Michała zgłosiłam się z problemem bolesnego haluksa w lewej stopie. W między czasie skrecilam kostkę co nie zostało zignorowane podczas wizyty. Zdecydowałam się na operację, która przebiegła pomyślnie. Korekcja utrzymana, problem zlikwidowany. Podczas wizyty kontrolnej zostałam utwierdzona w przekonaniu, że podjęłam dobra decyzję mimo mojego niskiego progu bólu i strachu, że ten ból mogę odczuwać. Ortopeda z empatią do człowieka, można płakać i narzekać - znosi wszystko :) :)

 • A

  Dr Kniaź został mi polecony przez kolegę. Zdecydowałem się na wizytę. Dokuczał mi ból kolana. Po badaniu oraz przejrzeniu dokumentacji stwierdził, że powinienem poddać się artroskopii kolana. Rozpoznanie brzmiało: uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, subtotalne uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, rozmiękanie chrząstki. Zdecydowałem się dość szybko. Przyjęto mnie w EMC i otoczono właściwą opieką. Po artroskopii tego samego dnia dr Kniaź powiedział, że mogę wstać i chodzić. Czułem tylko lekki dyskomfort. Po tygodniu delikatnie czułem, że coś było robione przy kolanie. Po dwóch tygodniach funkcjonuję zupełnie normalnie. Panie doktorze, dziękuję Panu z całego serca. Gdyby każdy znał się na swoim fachu tak jak Pan. Jeżeli ktoś ma podobny problem to nie ma się nad czym zastanawiać. Fachowość poziom ekspert.

 • Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCareUsługa: badanie stawu kolanowego

  Dr Kniaź, to przede wszystkim wspaniały człowiek. Miły, uśmiechnięty z wielką empatią. Ma czas dla pacjenta i podchodzi do pacjenta z wielka uwagą i zaangażowaniem. Do tego, jak się potem przekonałam jest doskonałym chirurgiem, który potrafi doskonale i trafnie zdiagnozować schorzenie i zoperować tak, aby pacjent powrócił do pełnej sprawności.
  Do Pana doktora Kniazia trafiłam przez przypadek. Ale to wystarczyło, żeby zapamiętać doktora z bardzo dobrej strony. Jego podejście do mnie jako pacjentki i do problemu z jakim przyszłam utwierdziło mnie w przekonaniu, że trafiłam w dobre ręce.
  Kilka lat temu prawidłowo zdiagnozował u mnie torbiel w nodze. Zalecił rehabilitację i wszystko zniknęło.
  Rok temu pojawił mi się ból prawej nogi i kolana. Znów trafiłam do dr Kniazia.
  Dr zlecił badanie rezonansem, które wykazało zwyrodnienie i pęknięcie tylnej części łąkotki, rozwarstwienie łąkotki bocznej, zwyrodnienie chrząstki górnej części rzepki....
  To dla mnie brzmiało jak wyrok.
  Ale pan doktor mnie uspokoił. Dokładnie mi wytłumaczył na czym polega moje schorzenie i jakie mam możliwości, żeby noga była znów sprawna. I znów zawierzyłam doktorowi.
  Nie było na co czekać i poddałam się operacji. Wystarczyło 3 dni i byłam znów domu.
  Dr zalecił wypożyczenie szyny rehabilitacyjnej do domu, żeby nie chodzić do przychodni a ćwiczyć w domu nawet 3 x dziennie. Do przechodni chodziłam tylko na laser.
  W domu poruszałam się bez kul. Tylko kiedy wychodziłam z domu, zabierałam je ze sobą.
  Do doktora chodziłam na badania kontrolne. Wszystko goiło się świetnie a noga wracała do dawnej sprawności.
  Pól roku po zabiegu pojechałam do Krakowa i dwa dni spacerowałam zwiedzając to piękne miasto. Zapomniałam o przebytej operacji, bo kolano ani razu nie dało mi o tym przypomnieć.
  Dzisiaj, rok po zabiegu nie odczuwam nic.
  Jestem wdzięczna doktorowi za to, że usprawnił moją nogę.

 • M
  Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCareUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Do Pana doktora zgłosiłam się z bólem stopy (hallux). Po przeprowadzeniu badania okazało się, iż jedynym sposobem leczenia jest zabieg. Lekarz bardzo miły, ale przede wszystkim konkretny i rzeczowy .Bardzo dokładnie wytłumaczył ,na czym będzie polegać zabieg. Serdecznie polecam!

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczny gabinet ortopedyczny w Centrum Zdrowia OgrodowaUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Pan doktor Kniaź jest świetnym specjalistą, z dużym doświadczeniem, indywidualnym podejściem do pacjenta, a przy tym - jest naprawdę przemiłym człowiekiem, co dla pacjentów jest rzeczą nie bez znaczenia. Trafiłam do pana doktora z nietypowym złamaniem w obrębie stopy, zdiagnozowanym już przez innych lekarzy. Pan doktor potwierdził tę diagnozę, ale też jako pierwszy z lekarzy, do których się kolejno zwracałam, zajął się moim przypadkiem w sposób rzetelny i troskliwy: ustalił właściwą terapię, przepisał leki i zalecił odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne. Złamanie się powoli zrasta, a ja czuję wreszcie, że wreszcie jestem pod właściwą opieką.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCareUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Wizyta generalnie krotka ale bardzo rzeczowa - pewnie duzo zalezy kto z czym przychodzi :)
  Pan doktor rzetelny, zainteresowany problemem pacjentki. Odpowiada na wszystkie pytania. Mily, sympatyczny. Wizyta przebiegala bez stresu :)

 • N
  Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCare

  Świetny lekarz, po uszkodzeniu łąkotki i zerwaniu ACL na nartach, prowadził moje leczenie, miałam dwie operacje, wszystko poszło zgodnie z planem, nie czuję w ogóle bólu w leczonym kolanie. Wróciłam do sportu i znów jestem w 100 % sprawna.

 • P

  Do Pana doktora zgłosiłam się z bólem kolana. Po przeprowadzeniu badania okazało się, iż jedynym sposobem leczenia jest artroskopia. Lekarz wytłumaczył mi na czym będzie to polegać oraz jak będzie wyglądać dalsze leczenie. Jestem 3 miesiące po zabiegu i odzyskałam pełną sprawność, a o bólu już zapomniałam. Serdecznie polecam! Najlepszy lekarz.

 • L
  Lokalizacja: Poradnia Chirurgii Stopy w EuroMediCareUsługa: złamanie kości śródstopia z przemieszczeniem

  Przesympatyczny i świetny fachowiec. Udziela konkretnych informacji, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Nie narzuca rozwiązań. Godny polecenia specjalista.

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem Ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.
  Oferuję Państwu kompleksową diagnostykę, nowoczesne metody leczenia oraz zabiegi operacyjne w zakresie problemów ortopedycznych i urazów stopy, stawu skokowego oraz kolanowego. Dzięki ciągłemu kształceniu, udziale w szkoleniach oraz konferencjach naukowych mogę zaproponować swoim pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia i zabiegi operacyjne stosowane obecnie w wiodących klinikach europejskich.
  Zapraszam do Naszego szpitala.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat USG narządu ruchu – Roztoczańska szkoła ultrasonografii.
 • Artroskopia stawu kolanowego (Bydgoszcz 2007),
 • Rekonstrukcja ACL (Mediolan Prof. Piero Volpi 2009)
 • Amsterdam Foot & Ankle Course (2012 Prof. C.N. van Dijk)
 • Masterclass Ankle & Hindfoot (Reykjavik 2009)
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Schon Klinik Munchen Harlaching (2017) prof. Markus Walther
 • Universitat Basel (2016) prof. Beat Hintermann
 • Academisch Medisch Centrum (2012) prof. C.N. van Dijk

Certyfikaty

Choroby

 • Choroby i urazy kolana
 • Choroby i urazy stopy
 • Choroby i urazy stawu skokowego