Witam Cię serdecznie drogi pacjencie, Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w trakcie 4 letniego szkolenia, które kończy się uzyskaniem… więcej

Adresy i cenniki usług

 • Witam, cały czas się zadręczam pytaniem czy moje problemy są na tyle poważne aby zawracać głowę specjalistą...

  Pracuję jako zastępca kierownika sklepu odzieżowego, praca nie jest lekka do tego ciągle rotacje pracowników, wszystko na mojej głowie... Od dłuższego czasu tylko dom praca praca… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Grasza

  Dzień dobry,

  Bardzo dziękuję za to pytanie. Wygląda na to, że Pani przeszłość i teraźniejszość pełna jest stresu i cierpienia. Tego co było już nie zmienimy, ale możemy wspólnie spróbować… Więcej

 • Pytanie dotyczące zaburzenia lękowe

  Witam. Mam 19 lat, od 10 lat mam problem z podróżowaniem. Mimo wielu egzotycznych miejsc, z których powinnam być zadowolona, że mam możliwość ich zobaczenia, jestem niestety zmuszana do jakichkolwiek wyjazdów. Bardzo się boję podróżowania, boję się tęsknoty za bliskimi, dla mnie zwiedzanie oraz oddalanie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Michał Grasza

  Witam Panią Serdecznie,

  Bez dodatkowych pytań dotyczących Pani trudności, ciężko jednoznacznie stwierdzić na czym polega problem. Ważne jest to, że ta sytuacja utrudnia Pani życie i jest źródłem… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Cię serdecznie drogi pacjencie,

  Nazywam się Michał Grasza - jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo behawioralnym w trakcie 4 letniego szkolenia, które kończy się uzyskaniem certyfikatu. Oprócz pracy terapeutycznej, zajmuje się również wsparciem psychologicznym osób niepełnosprawnych korzystającym z Warsztatów Terapii Zajęciowej “Kameleon” w Lubinie

  Poza pracą jestem również mężem swojej żony, biegaczem amatorem, który bardziej ceni ciszę i spokój niż huk i pęd miasta. Lubię spędzać czas chodząc po górach, grając w gry planszowe z przyjaciółmi i oglądając seriale z moją kochaną Żoną. Uwielbiam słodycze i czasami też marnuję czas, oddając się słodkiemu “nic nie robieniu”.

  Długo w życiu szukałem swojej drogi i pasji - mam to szczęście, że odnalazłem je w mojej pracy zawodowej. Praca terapeutyczna po prostu mnie cieszy i daje dużo satysfakcji. Lubię obserwować jak moi pacjenci się zmieniają, zdrowieją, zaczynają sobie lepiej radzić w życiu.

  Moją misją jest nieść moim pacjentom pomoc na jak najwyższym poziomie - aby móc to zrealizować, systematycznie podnoszę swoje kompetencje w zakresie pomocy terapeutycznej, moja praca podlega regularnej i stałej superwizji, czyli jest oceniana i nadzorowana przez innych doświadczonych terapeutów, a ponadto liczba pacjentów z którymi pracuje jest ograniczona.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii - Poznawczo Behawioralnej, a w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym tej organizacji.

  Miejsca, w których możemy się spotkać (po wcześniejszym umówieniu):

  WROCŁAW
  ul. Podwale 62A / 6
  - poniedziałki od 09.00
  - środy od 14.00
  - czwartki od 14.00

  LUBIN
  ul. Wiśniowa 40
  - wtorki od 13.00

  PRACUJĘ TYLKO Z OSOBAMI DOROSŁYMI. W swojej pracy zajmuje się pomocą w następujących obszarach:

  PROBLEMY Z LĘKIEM (STRACHEM), kiedyś nazywane ogólnie nerwicami - ten obszar dotyczy problemu nadmiernego martwienia się, napadów paniki, lęku o zdrowie, nadmiernego niepokoju, różnego rodzaju fobii np. lęku przed wychodzeniem z domu, lęku w kontaktach z ludźmi, lęku przed lataniem itd.

  PROBLEMY Z NASTROJEM - ten obszar dotyczy problemu depresji, nadmiernego smutku, poczucia bycia nieszczęśliwym, poczucia beznadziejności, braku chęci i siły do życia. Czasami też problemem jest szybko zmieniający się nastrój, który skacze od depresji do stanów wręcz euforycznych.

  TRUDNOŚCI ŻYCIOWE - ten obszar obejmuje problemy w codziennym funkcjonowaniu i postrzeganiu samego siebie. Mowa tu o poczuciu: nieradzenia sobie w życiu, niskiej samooceny, samotności nieradzenia sobie z przeżywanymi emocjami np. ze złością, gniewem. Mowa tu również o trudnościach w radzeniu sobie z sytuacji rozwodu, rozstania, czy też utraty pracy.

  TRUDNOŚCI W PRACY ZAWODOWEJ: Ten obszar dotyczy trudności związanych z +perfekcjonizmie, zbyt dużych wymagań od samego siebie, zbyt szybkim tempie życia, przemęczeniu, wypaleniu zawodowym, stresie wynikającym z podejmowanych decyzji.

  Zapraszam na moją stronę internetową: www.michagrasza.pl

  Do zobaczenia :)

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Wrocławski (Wrocław, 2011)
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej CBT Edu (Warszawa, w trakcie szkolenia)

Publikacje

Certyfikaty

 • Michał Grasza, psychoterapeuta w mieście Lubin - Certyfikaty

Choroby

 • depresja
 • zaburzenia lękowe
 • niskie poczucie własnej wartości
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia psychiczne
 • ból emocjonalny
 • fobie
 • kryzys w związku
 • kryzys życiowy
 • kryzys zawodowy
 • nerwica natręctw
 • poczucie beznadziejności
 • trudności życiowe
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo przyjazny kontakt, bez oceniania i wymuszania wejścia w strefy w które nie chcę wchodzić. Była to pierwsza wizyta, więc myślę, że dalsza satysfakcja będzie się pojawiała wraz z kolejnymi wizytami.

 • Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Polecam wizytę u Pana Michała każdemu, kto chciałby zrozumieć jakie błędy w myśleniu popełnia na co dzień i jak uwolnić się od zamartwiania i perfekcjonizmu. Pan Michał rzetelnie mnie wysłuchał i pomógł określić sedno problemow a każde spotkanie jest na tyle praktyczne ze po wyjściu czuje się że się wykonało kawal dobrej roboty. Panie Michale, dziękuje :) Sara

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWA

  Bardzo polecam Pana Michała. Jest specjalistą w swoim fachu. Po dogłębnej analizie mojej przeszłości przedstawił mi metody pozwalające na wyzbycie się mojej choroby (OCD). Przed terapią choroba absorbowała większość mojego dnia oraz nie pozwalała mi poprawnie funkcjonować. W tym momencie czuje się wolnym człowiekiem. Panie Michale, bardzo Panu dziękuje. Jestem Pana dłużnikiem.

 • Szczerze polecam. Pan Michał to bardzo dobry terapeuta, potrafi wysłuchać, angażuje się w problemy pacjenta. Potrafi racjonalnie wytłumaczyć to co się dzieje z pacjentem, odpowiednio pokierować nastawieniem, uczy obserwacji samego siebie, emocji, zachowań. Zadaje trafne pytania, które pozwalają ukierunkować myślenie na właściwe tory. W trakcie terapii otrzymałam wiele wskazówek i narzędzi, które pozwoliły mi na samodzielną pracę nad sobą między spotkaniami. Niektóre z ćwiczeń stosuję do tej pory, sa bardzo pomocne.
  Przed terapią jak i na poczatku leczenia byłam pewna, że mój problem jest tak duży, że nie będę potrafiła sobie z nim nigdy poradzić. Nawet nie wiem kiedy to się stało, a dawne problemy odeszły, potrafię sama radzić sobie z otaczającą rzeczywistością, wątpliwościami i kłopotami, wróciła wiara w siebie. Przychodząc na terapię czułam się zdołowana, brakowało mi sił do życia, po kilku miesiącach wszystko się odmieniło i jestem całkowicie inną osobą.
  Przed rozpoczęciem terapii wątpiłam, że ktokolwiek jest w stanie zmienić moje podejście do świata i do siebie. Miałam za sobą wiele nieudanych spotkań z psychologami, nie przyniosly one żadnego efektu, nie wierzyłam w to, że faktycznie jestem w stanie coś zmienić w swoim życiu. Rozpoczęcie terapii było dla mnie jedyną deską ratunku, ale też najlepszą inwestycją w siebie. Ciesze się, że wybrałam właśnie Pana Michała.

 • Lokalizacja: Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej OD NOWAUsługa: konsultacja

  Nie polecam. Zglosilam sie z checia popracowania nad saba w trudnym czasie a to, co otrzymalam bylo stwierdzeniem, ze sprawy, ktore dzieja sie w moim zyciu trzeba zaakceptowac. Prawda jest, ze nie mamy wplywu na wiele okolicznosci, ktore nas spotykaja natomiast mozna popracowac nad sposobem do nich podejscia. To chcialam zrobic, ale zakonczylo sie na jednej wizycie i wyjasnieniu mi czym zajmuje sie CBT, o czym wiem i dlatego sie na takie podejscie zdecydowalam.

 • Bardzo dobry, rzetelny i profesjonalny psychoterapeuta. Podchodzi z dużym zaangażowaniem do pacjenta. W umiejętny sposób uczy obserwacji samego siebie i swoich zachowań. Wysuwania odpowiednich, obiektywnych wniosków. Potrafi słuchać i odpowiednio kierować pacjenta. Dzięki Panu Michałowi dużo łatwiej jest zrozumieć faktyczne źródło swoich problemów.
  Atmosfera podczas prowadzenia terapii jest bardzo pozytywna. Pan Michał jako terapeuta i człowiek zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, szczególnie swoją otwartością i wsparciem oraz konkretnym podejściem. Serdecznie i szczerze polecam Pana Michała.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny specjalista, profesjonalny, umiejący słuchać, nie osądza pochopnie swojego pacjenta, wzbudza duże zaufanie

 • Przed pierwszą wizytą u Pana Michała bardzo się denerwowałam, ale moje obawy były całkowicie nieuzasadnione - Pan Michał okazał się ciepłym, otwartym i uważnie słuchającym terapeutą. Dzięki stosowanej metodzie terapeutycznej, a także dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Michała szybko zaczęłam wychodzić "na prostą". Pan Michał jest profesjonalistą i bardzo mądrym człowiekiem - na każdej wizycie pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia i problemów nie do rozwiązania. Od Pana Michała otrzymałam wskazówki i narzędzia do pracy nad sobą, dzięki czemu zmieniłam siebie i swój sposób patrzenia na świat. Każda wizyta u Pana Michała to nie tylko terapia, ale też ciekawa wyprawa w głąb samego siebie. Rozpoczęcie psychoterapii z Panem Michałem to najlepsza decyzja w moim życiu.

 • Wybór Pana Michała był strzałem w dziesiątkę. To bardzo mądry terapeuta, który potrafi dobrze wyczuć pacjenta, wie jak z nim rozmawiać, jak zobrazować mu pewne procesy i sytuacje, pokazuje jak można spojrzeć na sytuację z zupełnie innej perspektywy, daje poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Bardzo szybko widać efekty naszych spotkać, bowiem sugestie, pytania i "zadania domowe" dotykają tego, co ważne, trafiają w punkt i ma się poczucie, że są "szyte na miarę". Każde ze spotkań wiele wnosi i pomaga zrozumieć wiele sytuacji. To jedne z lepiej wydanych pieniędzy ostatnich lat (no może poza wakacjami - wakacje też są super).