dr

Michał Charytonowicz

Chirurg plastyczny

34 opinie +dodaj

Umów wizytę 1307 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA we Wrocławiu a następnie Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalizację z chirurgii plastycznej odbył we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Od 2013r. związany z Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie obecnie zajmuje stanowisko starszego asystenta. Od 2014r. Asystent naukowo – dydaktyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autor publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń. Od wielu lat regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.
  W 2015 r. dołączył do zespołu Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta w Warszawie.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu, Wydział Lekarski

Publikacje

 • "Zastosowanie płata z sieci większej w chirurgii rekonstrukcyjnej - doświadczenia własne"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014;2(2);
 • "Uwagi anatomiczne i preparowanie płata przedniobocznego uda"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014; 2(1);
 • "Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy związany z implantami piersi ( BIA ALCL ) - podsumowanie aktualnego stanu wiedzy. "; Chirurgia plastyczna i Oparzenia
 • "Guzek, obrzęk, deformacja piersi - problem dla hematologa?"; Onkologia po dyplomie.
 • "Media społecznościowe w praktyce chirurga plastyka."; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż w Akademikliniken, Sztokholm, Szwecja.
 • Staż w Villa Bella Clinic, Salo, Włochy.
 • Staż specjalizacyjny we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
 • Staż w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej Szpital im. Prof. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Warszawa.
 • Staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
 • Staż w Klinice Chirurgii Plastycznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, w Polanicy Zdroju.
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Fantastyczny lekarz, świetny fachowiec. Bardzo zaangażowany w swoją pracę, poświęcający pacjentowi maksimum czasu. Informuje pacjenta o wszystkich dobrych i złych aspektach operacji.
  Mój zabieg był bardzo skomplikowany gdyż wymagał poprawek po dwóch poprzednich lekarzach z innej kliniki a mimo to Doktor Charytonowicz poradził sobie z tym perfekcyjnie. Kolejną operację na pewno wykonam też u Doktora Charytonowicza. Juz chyba nawet wiem kiedy ;)
  Jeżeli ktoś planuje operację plastyczną to tylko u Doktora Charytonowicza!!!

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja plastyczna brzucha

  Odpowiedzialny lekarz i świetny fachowiec. Bardzo życzliwie podszedł do mojej sprawy, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Plastykę brzucha wykonał z dużą dbałością, dzięki czemu blizny i rozstępy po operacji są na tyle małe, na ile się da. Przez cały pobyt w szpitalu dbał, bym miał dobrą opiekę.

 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Wybitny specjalista, niezwykle profesjonalny , świetnie znający swój warsztat. Dzięki umiejętnościom Pana Doktora korekta nosa przebiegła bez żadnych dolegliwości ubocznych, żadnych komplikacji a efekt końcowy wspaniały. Good job! ;)
  Zdecydowanie Polecam.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: operacja biustu

  Jeżeli w przyszłości zdecyduję się poprawiać coś jeszcze w swoim wyglądzie, to z pewnością wrócę do dr. Charytonowicza. Niezwykle profesjonalny człowiek. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości oraz odpowiedział wyczerpująco na każde pytanie, które miałam dot. operacji. Bardzo konkretny człowiek, przy tym cierpliwy i wyrozumiały. Nie mogłam się zdecydować na rozmiar implantów, nie byłam przekonana do tego, który mi doktor na początku zalecał. Skończyło się na tym, że trzy razy mierzyłam rozmiar i zdecydowałam się na zalecany rozmiar przez doktora. I to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Przy tym wszystkim Pan Michał jest niezwykle miły, ale nie mamy uczucia dyskomfortu. Polecam to za mało powiedziane! Jeszcze raz dziękuję!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo usatysfakcjonowana po wizycie u dr Charytonowicza. Cała konsultacja była bardzo profesjonalna, zostałam szeroko poinformowana o przebiegu operacji, która mnie czeka i jej ewentualnych konsekwencjach. Umówiłam się do Pana doktora na pełną korektę nosa. Sprawia on wrażenie bardzo dobrze przygotowanego do swojej pracy, ukierunkowanego na spełnienie potrzeb pacjenta. Zanim zdążyłam snuć swoje oczekiwania on zaproponował co wg niego jest to poprawy, co zaspokoiło w pełni to czego oczekuję. Przy okazji jest sympatyczny, nie mądrzy się i nie ocenia, nie mówi też nic co można uznać by za zbędne podczas takiej wizyty. Mam nadziej, że operacja przebiegnie w podobnej atmosferze i efekty, które zostaną przez Pana doktora zaplanowane uda się osiągnąć bez komplikacji. Lekarz zadeklarował też pełnà gotowość do kontaktu w razie jakichkolwiek pytać, które zrodzą się po wyjściu z gabinetu. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie. Na chwilę obecną wg mnie jest to fachowy i w pełni godny polecenia specjalista.

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Wybitny lekarz, wzbudza zaufanie w każdym kontakcie. Merytoryczny i sympatyczny w rozmowie. Dwa lata po oszczędzającej operacji onkologicznej, 5 miesięcy temu temu przeprowadzał u mnie redukcję z podniesieniem piersi i muszę powiedzieć, że efekt jest niesamowity. Piersi kształtne, odpowiedniej wielkości do całej sylwetki i co dla mnie najważniejsze natychmiast ustąpił ból przeciążonych barków i kręgosłupa. Naturalny ból pooperacyjny trwał tylko do czasu usunięcia wszystkich szwów. A trafiłam do Doktora Charytonowicza ze skierowaniem na konsultację od chirurga onkologa. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa, że rejestratorka w szpitalu im. Orłowskiego zapisała mnie właśnie do Niego. Warto było czekać 6 miesięcy na konsultację i następne 9 miesięcy na operację. Szczerze polecam tego specjalistę i artystę bo wszyscy jego pacjenci i pacjentki to są dzieła artystyczne.

 • N
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Doktor Charytonowicz przeprowadził u mnie operację powiększenia piersi. Efekt w pełni mnie usatysfakcjonował i najzwyczajniej w świecie uszczęśliwił! ;-) Każdej osobie poważnie zastanawiającej się nad tego typu zabiegami z pełnym przekonaniem mogę polecić doktora, który moim zdaniem nie tylko ma znakomite wyczucie estetyczne (co finalnie przekłada się na wynik zabiegu), ale przede wszystkim zdecydowanie się wyróżnia na tle swoich kolegów i koleżanek po fachu pod względem swoich osiągnięć i ciągle udoskonalanych umiejętności (sprawdzone na sto różnych sposobów w trakcie podejmowania decyzji o wyborze lekarza!). Co również niezwykle ważne, dr Charytonowicz sprawia, że droga do realizacji naszych „marzeń” staję się nieco łatwiejsza i mniej stresująca, dzięki temu, że oddajemy się w ręce lekarza, który potrafi nas w zależności od sytuacji albo uspokoić albo rozśmieszyć. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub obaw również pozostaje do dyspozycji swoich pacjentów – kontakt z nim jest niemal błyskawiczny, co daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że jesteśmy traktowani personalnie, a nie jak kolejny „przypadek”. Doktorowi raz jeszcze gratuluję talentu, który broni się sam, jak i również świetnie wykonywanej pracy, która uszczęśliwia jego pacjentów! A wszystkim osobom poszukującym dla siebie Chirurga Plastyka gorącą polecam dr Charytonowicza – dajcie sobie ten komfort wynikający z przekonania, że operował was będzie człowiek, który zrobi to na mistrzowskim poziomie! To ważne. ;-)

 • W sierpniu 2015 trafiłam do Dr Charytonowicza na konsultację w przychodni przy szpitalu im.Orłowskiego krzywa przegroda nosowa, byłam zszokowana podejściem lekarz nawet nie obejrzał nosa siedząc przy biurku powiedział że połowa ludzi ma krzywe przegrody i da się z tym żyć. Wyszłam z gabinetu bardzo zniesmaczona, przejechałam ponad 200 km aby usłyszeć taką diagnozę. Gratuluję poczucia humoru. Nie polecam.

  dr Michał Charytonowicz2017-01-04

  Szanowna Pani,
  Przykro mi, że nie jest Pani zadowolona z konsultacji. Byłoby mi łatwiej odnieść się do Pani opinii, gdyby nie była ona anonimowa.
  Każda konsultacja jest dokładnie opisana w dokumentacji szpitala. Tam też, jest pisemne uzasadnienie odmowy podjęcia leczenia z powodu braku kwalifikacji. Pragnę jednocześnie wspomnieć, iż Klinika Chirurgii Plastycznej w Szpitalu im. prof. Orłowskiego prowadzi leczenie w oparciu o kontrakt z NFZ. Tym samym, wskazania do operacji muszą mieć charakter zdrowotny a nie jedynie estetyczny. Mogę jedynie domniemywać, iż taka sytuacja leży u podstaw Pani niezadowolenia.
  Pragnę również Panią zapewnić, iż moja praca w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. Orłowskiego motywowana jest jedynie chęcią niesienia pomocy Pacjentom, i z tego właśnie, czerpie wielką satysfakcję.

  Z wyrazami szacunku
  M. Charytonowicz

 • Doktor Charytonowicz to wspaniały chirurg. Podczas konsultacji odpowiadał na każde moje pytania, opowiadał o przebiegu zabiegu, o tym jak będą wyglądały moje piersi i jak należy o nie dbać po operacji. Miałam dużą asymetrię piersi - zabieg polegał na podniesieniu jednej i zastosowaniu implantów w obu. Piersi są ładne, kształtne, czuję się z nimi bardzo naturalnie i kobieco. Bardzo cenię doktora Charytonowicza za jego podejście, cierpliwość, profesjonalizm i życzliwą opiekę. Cieszę się, że spośród tylu chirurgów wybrałam właśnie Pana Charytonowicza.

 • Ponownie dziękuję Panu Dr Michałowi Charytonowiczowi za udaną operację rekonstrukcji brodawki piersi i symetrii drugiej. Pan doktor jak zawsze spisał się na medal. Profesjonalizm, życzliwość, a przede wszystkim odpowiedzialność i kompetencje stawiają Pana Doktora w czołówce chirurgów plastycznych. Gorąco polecam Pana Doktora.

  Bożena K.