dr

Michał Charytonowicz

Chirurg plastyczny

40 opinii +dodaj

Umów wizytę
700 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
40 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: korekta małżowin usznych

  Dr Michał Charytonowicz jest przesympatycznym chirurgiem. Widać, jak z sercem podchodzi do swojego zawodu. Jest bardzo konkretny, opowiada szczegółowo o wykonywanym zabiegu/operacji. Osobiście jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i napewno odwiedzę jeszcze gabinet dr Charytonowicza.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Byłam na konsultacji i jeszcze się nie zdecydowałam ale uzyskałam wszystkie potrzebne mi informacje Pan doktor dokładnie przedstawił mi jakie mam opcje i ewentualne powikłania. Jestem zadowolona z przebiegu wizyty dało się odczuć że chodzi przede wszystkim o dobro pacjenta bez "naciągania" na niepotrzebne zabiegi

 • U

  Pan Dr Michał Charytonowicz to świetny specjalista. Zawsze z uśmiechem na twarzy, miły i przede wszystkim wzbudzający zaufanie. Może opowiem krótko moją historię. Po ciążach okazało się, że mam rozejście mięśni prostych brzucha. Fizjoterapeuta, ćwiczenia, ale jednak mój brzuch dalej wyglądał jak kolejna ciąża, zapadła więc decyzja, że poddam się operacji. No i teraz pojawiło się kolejne pytanie, gdzie, u kogo? Przecież to poważna operacja, trzeba więc poszukać bardzo dobrego specjalisty. Trwało to trochę, nie byłam przekonana do nikogo, aż do momentu, kiedy przeczytałam artykuł o Panu Doktorze Charytonowiczu i wtedy postanowiłam, że udam się właśnie do niego. Po pierwszej wizycie u Pana Doktora byłam już pewna, że to właśnie on będzie mnie operował. I teraz co dzień patrzę z uśmiechem na twarzy na swój brzuch :)

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacja chirurgii plastycznej

  Konsultacja dotyczyła korekty nosa. Dr Charytonowicz omówił dokładnie możliwe zmiany oraz sposób ich wykonania. Chętnie odpowiadał na pytania. Był uprzejmy i sympatyczny.
  Odebrałam go jako profesjonalnego i życzliwego dla pacjenta.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacja lekarska

  Jak na razie byłam na konsultacji. Pan doktor bardzo rzeczowy i konkretny.Wzbudził moje zaufania. Jestem zdecydowana na zabieg u pana doktora Charytonowicza i wierze, że to dobra decyzja.

 • M
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Pan dr Michał Charytonowicz jest Mistrzem chirurgii plastycznej. Genialny, wybitny specjalista. Z mojego dużego, szkaradnego nosa zrobił piękny, zgrabny nosek, o jakim nawet nie śmiałam marzyć. Efekt operacji znacznie przekroczył moje oczekiwania. Jestem zachwycona. Co istotne, nie jest to tylko moja opinia. Wszyscy moi znajomi są w szoku, że z takiego nosa jaki miałam, Pan Doktor zrobił istne dzieło sztuki. Mój szef powiedział, że "Pan doktor wymiata !" i to jest chyba najlepsze podsumowanie niebywałych umiejętności Pana Doktora.
  Pan Doktor od razu wzbudził moje bezgraniczne zaufanie. Kompetencja i profesjonalizm wręcz od niego biją. Wzbudza ogromny respekt. Jest przy tym turbopozytywny.
  Ponadto, podczas samej operacji Pan Doktor mnie nie "zmasakrował" (a dodam, że miałam robione wszystko - nos kostny, chrzęstnym, przegrodę, małżowiny nosowe i jeszcze wiele wiele innych rzeczy) więc wszelkie opuchnięcia i inne ślady zabiegu od początku były zminimalizowane. Nos już po zdjęciu gipsu był przepiękny i jest coraz piękniejszy.
  Przy okazji chciałabym również polecić klinikę Dr Szczyta, gdzie miałam te szczęście trafić do Pana Doktora Charytonowicza i być tam operowaną. Opieka przed i po operacyjna była na najwyższym poziomie. Zarówno Pan Doktor jak i cały personel Kliniki dają poczucie ogromnego bezpieczeństwa, komfortu i braku jakichkolwiek obaw. Niesamowite miejsce. Genialny chirurg. Dziękuję z całego serca Panie Doktorze !

 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Fantastyczny lekarz, świetny fachowiec. Bardzo zaangażowany w swoją pracę, poświęcający pacjentowi maksimum czasu. Informuje pacjenta o wszystkich dobrych i złych aspektach operacji.
  Mój zabieg był bardzo skomplikowany gdyż wymagał poprawek po dwóch poprzednich lekarzach z innej kliniki a mimo to Doktor Charytonowicz poradził sobie z tym perfekcyjnie. Kolejną operację na pewno wykonam też u Doktora Charytonowicza. Juz chyba nawet wiem kiedy ;)
  Jeżeli ktoś planuje operację plastyczną to tylko u Doktora Charytonowicza!!!

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja plastyczna brzucha

  Odpowiedzialny lekarz i świetny fachowiec. Bardzo życzliwie podszedł do mojej sprawy, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Plastykę brzucha wykonał z dużą dbałością, dzięki czemu blizny i rozstępy po operacji są na tyle małe, na ile się da. Przez cały pobyt w szpitalu dbał, bym miał dobrą opiekę.

 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Wybitny specjalista, niezwykle profesjonalny , świetnie znający swój warsztat. Dzięki umiejętnościom Pana Doktora korekta nosa przebiegła bez żadnych dolegliwości ubocznych, żadnych komplikacji a efekt końcowy wspaniały. Good job! ;)
  Zdecydowanie Polecam.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: operacja biustu

  Jeżeli w przyszłości zdecyduję się poprawiać coś jeszcze w swoim wyglądzie, to z pewnością wrócę do dr. Charytonowicza. Niezwykle profesjonalny człowiek. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości oraz odpowiedział wyczerpująco na każde pytanie, które miałam dot. operacji. Bardzo konkretny człowiek, przy tym cierpliwy i wyrozumiały. Nie mogłam się zdecydować na rozmiar implantów, nie byłam przekonana do tego, który mi doktor na początku zalecał. Skończyło się na tym, że trzy razy mierzyłam rozmiar i zdecydowałam się na zalecany rozmiar przez doktora. I to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Przy tym wszystkim Pan Michał jest niezwykle miły, ale nie mamy uczucia dyskomfortu. Polecam to za mało powiedziane! Jeszcze raz dziękuję!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA we Wrocławiu a następnie Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalizację z chirurgii plastycznej odbył we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Od 2013r. związany z Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie obecnie zajmuje stanowisko starszego asystenta. Od 2014r. Asystent naukowo – dydaktyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autor publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń. Od wielu lat regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.
  W 2015 r. dołączył do zespołu Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta w Warszawie.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu, Wydział Lekarski

Publikacje

 • "Zastosowanie płata z sieci większej w chirurgii rekonstrukcyjnej - doświadczenia własne"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014;2(2);
 • "Uwagi anatomiczne i preparowanie płata przedniobocznego uda"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014; 2(1);
 • "Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy związany z implantami piersi ( BIA ALCL ) - podsumowanie aktualnego stanu wiedzy. "; Chirurgia plastyczna i Oparzenia
 • "Guzek, obrzęk, deformacja piersi - problem dla hematologa?"; Onkologia po dyplomie.
 • "Media społecznościowe w praktyce chirurga plastyka."; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż w Akademikliniken, Sztokholm, Szwecja.
 • Staż w Villa Bella Clinic, Salo, Włochy.
 • Staż specjalizacyjny we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
 • Staż w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej Szpital im. Prof. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Warszawa.
 • Staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
 • Staż w Klinice Chirurgii Plastycznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, w Polanicy Zdroju.
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia