dr

Michał Charytonowicz

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny

45 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 007 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
45 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacja lekarska

  Bardzo sympatyczny lekarz, omówił wszystkie alternatywy, wytłumaczył przebieg operacji, jestem bardzo zadowolona, choć dopiero czekam na zabieg.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: powiększanie piersi (implanty)

  Dr Michal ma wspaniale podejscie do pacjenta.Spelnil moje oczekiwania w 100 procentach.Profesjonalnie wykonany zabieg i jego efekty.Mila obsluga oraz opieka po zabiegu.Polecam z calego serca.

 • P
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: Plastyka brzucha

  Jestem 3 m-ce po plastyce brzucha, którą przeprowadził dr M. Charytonowicz. Jestem bardzo zadowolona, że mój wybór padł własnie na tego lekarza. Wszystko przebiegało własnie tak, jak sobie to wyobrażałam, a nawet lepiej. Już na pierwszej wizycie znika poczucie wstydu problemu, z którym się przychodzi. W razie wątpliwości jakich kolwiek, to jest doskonały kontakt telefoniczny czy mailowy z lekarzem, zarówno jak przed operacją jak i po operacji. Następna operacja, również u dr Michała Charytonowicza. Zawsze będę polecała Pana Doktora :)

 • A
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt

  Bardzo sympatyczna atmosfera w gabinecie, uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeżeli jednak chodzi o zadowolenie z zabiegu to efekt jest przeciętny. Poddałam się operacji aby usunąć garbek na nosie i uzyskać delikatniejszy profil twarzy. Faktycznie garbek jest zdecydowanie mniejszy, ale ciągle jest... Pan Doktor twierdzi, że etapu gojenia nie dało się przewidzieć i nie jest to błąd w wykonanym zabiegu. Jednak oprócz widocznego garba, nos jest krzywy też z przodu. Oczywiście padła propozycja kolejnej korekty, aby poprawić błąd, jednak nie o to chodzi by nie wykonywać zabiegu w 100%, a później starać się naprawić. Ciężko też odbudować stracone do lekarza zaufanie. Mam wyznaczoną kolejną wizytę na 12 miesięcy po zabiegu (obecnie minęło 9) aby sprawdzić czy garb magicznie zniknie, a nos się wyprostuje. Jeśli faktycznie tak będzie na pewno napiszę sprostowanie, ale jak na razie jest coraz gorzej.

  Michał Charytonowicz2018-08-15

  Szanowna Pani, Przykro mi, że nie jest Pani w pełni zadowolona z efektów zabiegu. Niestety w chirurgii nie wszystko zależne jest od operatora, a na efekt zabiegu ma wpływ wiele czynników takich jak okres pooperacyjny ,ustępowanie obrzęku, kształtowanie się blizn czy wreszcie zrozumienie oczekiwań pacjenta. Z tego powodu żaden chirurg nie może dać 100% gwarancji na powodzenie zabiegu. Gwarantować mogę jedynie, ze nie kończę operacji jeśli nie jestem pewien, ze zrobiłem wszystko co moglem aby spełnić oczekiwania Pacjenta. Mogę jednocześnie zapewnić, ze jako lekarz jestem odpowiedzialny za swoich Pacjentów i jeśli wygląd nosa nie będzie spełniał Pani oczekiwań może liczyć Pani na moja pomoc. W każdej chwili pozostaję do Pani dyspozycji.

 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: powiększanie piersi

  Polecam Pana doktora, sympatyczny bardzo profesjonalny i co najważniejsze robi kawał dobrej roboty w moim przypadku piersi o jakich do tej pory mogłam tylko pomarzyć!

 • Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: korekta małżowin usznych

  Dr Michał Charytonowicz jest przesympatycznym chirurgiem. Widać, jak z sercem podchodzi do swojego zawodu. Jest bardzo konkretny, opowiada szczegółowo o wykonywanym zabiegu/operacji. Osobiście jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i napewno odwiedzę jeszcze gabinet dr Charytonowicza.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej

  Byłam na konsultacji i jeszcze się nie zdecydowałam ale uzyskałam wszystkie potrzebne mi informacje Pan doktor dokładnie przedstawił mi jakie mam opcje i ewentualne powikłania. Jestem zadowolona z przebiegu wizyty dało się odczuć że chodzi przede wszystkim o dobro pacjenta bez "naciągania" na niepotrzebne zabiegi

 • U

  Pan Dr Michał Charytonowicz to świetny specjalista. Zawsze z uśmiechem na twarzy, miły i przede wszystkim wzbudzający zaufanie. Może opowiem krótko moją historię. Po ciążach okazało się, że mam rozejście mięśni prostych brzucha. Fizjoterapeuta, ćwiczenia, ale jednak mój brzuch dalej wyglądał jak kolejna ciąża, zapadła więc decyzja, że poddam się operacji. No i teraz pojawiło się kolejne pytanie, gdzie, u kogo? Przecież to poważna operacja, trzeba więc poszukać bardzo dobrego specjalisty. Trwało to trochę, nie byłam przekonana do nikogo, aż do momentu, kiedy przeczytałam artykuł o Panu Doktorze Charytonowiczu i wtedy postanowiłam, że udam się właśnie do niego. Po pierwszej wizycie u Pana Doktora byłam już pewna, że to właśnie on będzie mnie operował. I teraz co dzień patrzę z uśmiechem na twarzy na swój brzuch :)

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacja chirurgii plastycznej

  Konsultacja dotyczyła korekty nosa. Dr Charytonowicz omówił dokładnie możliwe zmiany oraz sposób ich wykonania. Chętnie odpowiadał na pytania. Był uprzejmy i sympatyczny.
  Odebrałam go jako profesjonalnego i życzliwego dla pacjenta.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Chirurgii Plastycznej Dr SzczytUsługa: konsultacja lekarska

  Jak na razie byłam na konsultacji. Pan doktor bardzo rzeczowy i konkretny.Wzbudził moje zaufania. Jestem zdecydowana na zabieg u pana doktora Charytonowicza i wierze, że to dobra decyzja.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista chirurgii plastycznej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywał specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA we Wrocławiu a następnie Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalizację z chirurgii plastycznej odbył we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Od 2013r. związany z Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie obecnie zajmuje stanowisko starszego asystenta. Od 2014r. Asystent naukowo – dydaktyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Autor publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń. Od wielu lat regularnie uczestniczy w kursach i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.
  W 2015 r. dołączył do zespołu Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta w Warszawie.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna

Edukacja

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu, Wydział Lekarski

Publikacje

 • "Zastosowanie płata z sieci większej w chirurgii rekonstrukcyjnej - doświadczenia własne"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014;2(2);
 • "Uwagi anatomiczne i preparowanie płata przedniobocznego uda"; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia; 2014; 2(1);
 • "Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy związany z implantami piersi ( BIA ALCL ) - podsumowanie aktualnego stanu wiedzy. "; Chirurgia plastyczna i Oparzenia
 • "Guzek, obrzęk, deformacja piersi - problem dla hematologa?"; Onkologia po dyplomie.
 • "Media społecznościowe w praktyce chirurga plastyka."; Chirurgia Plastyczna i Oparzenia.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż w Akademikliniken, Sztokholm, Szwecja.
 • Staż w Villa Bella Clinic, Salo, Włochy.
 • Staż specjalizacyjny we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
 • Staż w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej Szpital im. Prof. Orłowskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Warszawa.
 • Staż w Oddziale Chirurgii Plastycznej, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej
 • Staż w Klinice Chirurgii Plastycznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, w Polanicy Zdroju.
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia