Marta Borowska - Małczak

verifiedCreated with Sketch.

Dietetyk, Specjalista medycyny naturalnej

36 opinii +dodaj

Umów wizytę
158 odwiedzin w ciągu 30 dni

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu (specjalizacja: Dietetyka i Poradnictwo Żywieniowe) oraz Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
36 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIAUsługa: analiza składu ciała

  Jestem po pierwszej wizycie.Pani Marta utwierdziła mnie w moich podejrzeniach o zaburzeniach hormonalnych. Endokrynolog i ginekolog stwierdzili że taki mój urok ponieważ wyniki badań były w normie.Dopiero Pani doktor poprosiła o bardziej wnikliwe badania. Jestem teraz spokojniejsza i pełna nadziei dzięki tej wizycie.

  Marta Borowska - Małczak2018-04-25

  Spokój przy zaburzeniach hormonalnych jest niezwykle istotny, dlatego też ze spokojem i wspólnie będziemy rozwiązywać Pani problem.

  Dziękuję za opinię! :-)

  Pozdrawiam i do zobaczenia,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIAUsługa: wizyta kontrolna

  Bardzo trafna diagnoza .... 5kg mniej w 2.5 tyg przy niedoczynność tarczycy i hashimoto. A Pani Marta jak zwykle przesympatyczna ???? i godna polecenia.

  Marta Borowska - Małczak2018-04-25

  Bardzo dziękuję za sympatyczną opinię :-) działamy dalej! :-)

  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: pierwsza wizyta

  Była to pierwsza moja wizyta. Pani poświęciła mi bardzo dużo czasu. Cieszę się , że usłyszałam o Pani, ponieważ szukałam dietetyka , który w ten sposób leczy ludzi. Celowo użyłam tego słowa, bo odchudzanie nie jest celem samym w sobie.

  Marta Borowska - Małczak2018-04-11

  Bardzo dziękuję za tę opinię. Holistyczne podejście do Pacjenta, to moja pasja, dlatego tymbardziej dziękuję za te słowa :)
  Do zobaczenia niebawem!
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo konkretna i kompetentna. Bardzo dokładnie wyjaśniła nam problem i uświadomiła co należy szybko zmienić i wyeliminować. Do tego bardzo miła , serdecznie polecam.

  Marta Borowska - Małczak2018-04-11

  Dziękuję za opinię, bardzo się cieszę, żę mogłam pomóc :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • G
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIAUsługa: pierwsza wizyta

  Pani Marta jest bardzo sympatyczna pełna pozytywnej energii. Na początku wizyty wita pełnym ciepła uśmiechem. Już na pierwszej wizycie potrafiła zmotywować nastoletniego chłopca do zdrowego odżywiania. Zebrany wywiad był bardzo dokładny. Niesamowity profesjonalizm, odpowiedzialne i otwarte traktowanie pacjenta-wyjaśnienie wszystkiego po kolei, czyli tak jak być powinno. Bardzo Pani dziękuje, jest Pani naprawdę cudowna. Polecam szczerze z całego serca.

  Marta Borowska - Małczak2018-02-11

  A ja z całego serca gratuluję, niesamowity postęp! :-)
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIA

  To moja pierwsza wizyta u tego typu specjalisty. Nie ukrywam, że byłam nastawiona raczej sceptycznie. Wizytę u dietetyka kojarzyłam ze wstydliwym ważeniem i "agresywnym" atakiem na tkankę tłuszczową w postaci narzuconej diety opartej na składnikach drogich, trudnych do zdobycia i oczywiście wymagającej nieustannego stania w kuchni...
  Jakże byłam zaskoczona pierwszym spotkaniem! Nic z tego, o czym myślałam! Profesjonalizm, ogrom wiedzy i niezwykłe podejście do pacjenta!
  Na początku rozmowa na temat prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niezwykle jasno, czytelnie i obrazowo. Okazało się, że pani dietetyk doszukuje się przede wszystkim przyczyny, a nie tylko walczy ze skutkiem. Czy to nie jest prawdziwy specjalista? Priorytetem jest doprowadzenie organizmu do równowagi, do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania, a dopiero później zniwelowanie tego, z czym on sam sobie nie poradzi.
  Nie otrzymałam żadnego jadłospisu. Dowiedziałam się, co robię źle, czym szkodzę swojemu organizmowi. Dostałam pewne wskazówki, co zmienić.
  Mija tydzień od pierwszej wizyty. Organizm natychmiast zaczął reagować na zmiany! (żadna dieta, tylko więcej ciepłych posiłków).
  Czuję się lekko i mam zdecydowanie więcej energii. Organizm zaczął się domagać jedzenia i nieustannie pozbywa się nadmiaru wody:-D
  Waga również pokazała mniej...:-P
  Polecam spotkanie z panią Martą. Doskonały specjalista:-)
  Pozdrawiam!

  Marta Borowska - Małczak2018-01-29

  Ogromnie się cieszę, że znalazła Pani aż tyle czasu, żeby troszeczkę przybliżyć innym Pacjentom przebieg wizyty :-) długi wpis i tyle ciepłych słów wywołały ogromny uśmiech na mojej twarzy :-D cieszę się, że to co robię, spotyka się z takim uznaniem :-) bardzo Pani dziękuję za poświęcony czas i pozytywny komentarz :-) do zobaczenia niebawem!
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIAUsługa: problemy z odchudzaniem

  Wizyta bardzo merytoryczna, Pani Doktor wykazała się dużą wiedzą, wyczuciem i zrozumieniem. Wnikliwie przeanalizowała mój przypadek i poświęciła mi bardzo dużo czasu. Zaproponowała szereg pomysłów i perspektyw leczenia. Lekarz bardzo wiarygodny i empatyczny. Dziękuję i do zobaczenia. Renata

  Marta Borowska - Małczak2018-01-29

  Ja również dziękuję za poświecenie chwili i pozostawienie tak miłej opinii :-)
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MBM DIETOTERAPIAUsługa: pierwsza wizyta

  Wykształcony fachowiec o dużej wiedzy, zdrowym i indywidualnym podejściem do pacjenta. Zaraża motywacja! Po wizycie ma sie chęć na zmiany, a to najważniejsze!

  Marta Borowska - Małczak2018-01-29

  Dziękuję za pozytywną opinię :-)
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • G
  Lokalizacja: MediconceptUsługa: PCOS i IO

  Bardzo mila i kompetentna Pani doktor! Wizyta bardzo dluga, a nie jak to zwykle bywa 5 minut i do domu, personalne podejscie do pacjentow, duza wiedza i calosciowe spojrzenie na pacjenta! Cos niespotykanego wsrode lekarzy! Polecam kazdemu, a zawlaszcza tym ktorzy interesuja sie bardziej medycyna chinska czy ogolnie bardziej holistycznym spojerzeniem na pacjenta.

  Marta Borowska - Małczak2017-10-06

  Pani Gabrielo, bardzo dziękuję za pozytywną opinię :) życzę najlepszego co może być, czyli RÓWNOWAGI w każdej dziedzinie :)
  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: dietoterapia

  Bardzo miła Pani. Przekazuje dużo ciekawych informacji na temat diety. Potrafi zmobilizowac, dieta nie jest monotonna. Nie jest to moja pierwsza duetetyczka alr jestem przekonany że ostatnia ????.
  Zdecydowanie bez wahania mogę polecić każdemu.

  Marta Borowska - Małczak2017-09-27

  Bardzo dziękuję za pozytywny komentarz :) Życzę samych sukcesów :)

  Pozdrawiam,
  MBM DIETOTERAPIA,
  Marta Borowska-Małczak

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu (specjalizacja: Dietetyka i Poradnictwo Żywieniowe) oraz Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dodatkowo, Specjalista Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz absolwentka medycyny, wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

  Na co dzień komponuję indywidualnie dobrane programy żywieniowe i żywieniowo-suplementacyjne, których intencją jest kształtowanie sylwetki, redukcja masy ciała, profilaktyka oraz wspomaganie leczenia wielu schorzeń za pomocą diety. Dobieram sposób odżywiania do indywidualnych potrzeb energetycznych organizmu człowieka oraz dostosowuję kompleksowe programy terapii żywieniowej we wszystkich jednostkach chorobowych, dzięki wiedzy zdobytej na kursie Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TMC. Dodatkowo, w zakresie moich zainteresowań, znajduje się żywienie i suplementacja sportowców. Specjalizuję się również w zagadnieniach związanych z żywieniem osób o specjalnych potrzebach żywieniowych, m.in. kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz dzieci.
  Prywatnie jestem osobą aktywną, pogodną, promującą zdrowy i aktywny tryb życia. Moją pasją jest medycyna naturalna oraz holistyczne podejście do człowieka. Swoją wiedzę przez cały czas poszerzam w oparciu o najnowszą literaturę naukową. Jestem uczestniczką wielu konferencji i szkoleń związanych z dietetyką, zdrowiem oraz suplementacją oraz autorką wykładów dla osób zainteresowanych tematyką prawidłowego żywienia i zdrowia.

  Wiedza i doświadczenie, które zdobywam, pozwalają mi na realizację marzeń i przekazywanie swojej wiedzy innym. Swoim zaangażowaniem zarażam innych ludzi, co przekłada się na ich sukces w dążeniu do zamierzonych celów.