dr n. med.

Mariusz Śmigiel

Ortopeda

15 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Specjalizuję się w przeprowadzaniu zabiegów małoinwazyjnych kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego – endoskopia, nukleoplastyka. Wykonuję pełny zakres operacji kręgosłupa u doro... więcej

Adresy i cenniki

 • 348
  pacjentów odwiedziło ten profil przez ostanie 30 dni

  2
  pacjentów prosiło o włączenie Kalendarza Wizyt przez ostatnie 30 dni

  Jesteś tym lekarzem?
  Skontaktuj się z nami

  Ten lekarz nie umawia jeszcze wizyty przez Internet na ZnanyLekarz.pl

  Zostaw swojego e-maila, a poinformujemy Cię kiedy będziesz mógł się umawiać online u tego lekarza.

  Usługi

  Disc fx
  Endoskopowe usunięcie dysku
  Operacje z użyciem implantów kręgosłupowych
  Nukleotomia szyjna z użyciem implantów
  Nukleoplastyka
  Diam
  Nukleotomia

  więcej

 • Altermed

  Podgórna 4
  40-955 Katowice, śląskie

  Dane kontaktowe

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Specjalizuję się w przeprowadzaniu zabiegów małoinwazyjnych kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego – endoskopia, nukleoplastyka. Wykonuję pełny zakres operacji kręgosłupa u dorosłych; od nukleoplastyki i wertebroplastyki (chirurgia jednodniowa) poprzez leczenie nabytych deformacji np. kręgozmyków. Wykonuję również operacje naprawcze w przypadku niepowodzeń po wcześniejszych zabiegach.

Choroby

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Jestem 20-letnią pacjentką Pana Doktora z przepukliną lędźwiową odcinka L5-S1. Dotarłam do Sport Kliniki poprzez mojego rehabilitanta i opinie innych osób. Zdecydowałam się na tę klinikę ponieważ specjalizuje się w mało inwazyjnych zabiegach kręgosłupa. Pierwsza wizyta była bardzo oficjalna,szybka. Zakwalifikowano mnie do endoskopowego usunięcia przepukliny. Na początku Pan Śmigiel wydawał się bardzo stonowany,bez uśmiechu,wyrazu. Gdy przyjęto mnie na zabieg i zobaczyliśmy się na sali pooperacyjnej i od razu zmieniłam zdanie. Uśmiechnięty,miły,przyjazny. Dzień później nadal tak samo pozytywny. Od razu człowiek lepiej się czuje mając takiego lekarza prowadzącego. Jestem świeżo po zabiegu i czuje się dobrze. Byłam u wielu lekarzy i z czystym sumieniem mogę pochwalić Doktora. Polecam gorąco.

 • bardzo dobry

  Dla mnie najlepszy z najlepszych lekarz który uratował mnie od niepełnosprawnosci Szybko i fachowo stwierdził w czym lezy problem i przeprowadził operacje która pozwoliła mi żyć normalnie jestem teraz w pełni sprawna choć przed operacja jedyne co mogłam robić to było leżenie na podłodze i wycie bólu polecam go z czystym sumieniem Ewa

 • słaby

  Niestety nie mam dobrych doświadczeń.Byłam u Pana doktora w Sport-klinice w Żorach, kiedy nie mogłam już swobodnie poruszać się samodzielnie, cała lewa noga, włącznie ze stopą była zdrentwiała.Jak wynikało z badania rezonansu magnetycznego miałam rozległą przepuklinę kręgosłupa w czéści lędźwiowej. Diagnozę pan doktor Śmigieł potwierdził i stwierdził że można zooperować laparoskopowo,a jeśli ta operacja się nie powiedzie to dopiero tradycyjną metodą. Oczywiście termin oczekiwania 2 lata, chyba że prywatnie (koszt każdej ok.10000).Podkreślam że przepuklina była masywna więc nie ma szans na to ze udaloby się ją sunąć bezinwazyjne.Tyle na ten temat. PraktycZnie wizyta miała się już skońcYć według pana doktora, ale zadałam pytanie czy przypadkiem nie grozi mi paraliż (to usłyszałam od fizjoterapeutów podczas badania rezonansu) pan doktor powiedział že tak twierdzą lekarze którzy chcieliby od razu operować... Ostatecznie nie uzyskałam od Pana doktora absolutnie żadnej pomocy, nie poinformował co powinnam teraz zrobič, jak funkcjonować i co mi grozi. Ooczywiście wizyta która kosztowała 280 zł trwała moze 8 minut. Ledwo chodząc skonsultowałam się z innymi lekarzami, specjalistami w tej dziedzinie. Zzgodnie twierdzili, że jest wymagana natychmiastowa operacja, ponieważ grozi mi uszkodzenie nerwów stóp, zwieraczy itp.Operacje miałam we Wrocławiu, przeprowadził ją doktor Tomasiewicz. Mam 30 lat, ale nawet ten fakt nie wzbudził w Panu doktorze żadnej empatii, po prostu chciał zarobić. Pozostali 2 lekarze z którymi konsultowałam się zgodnie stwierdzili ze przy tak masywnej przepukline nie pomoże operacja laparoskopową.

 • słaby

  Niestety również nie mam dobrych doświadczeń jeśli chodzi o Pana doktora. Wizyta przebiegła błyskawicznie, bez wsłuchiwania się w słowa pacjenta. Diagnoza pobieżna, głównie oparta o opinie poprzednich lekarzy oraz komentarze załączone do wyników badań. Za drzwiami gabinetu czekający kolega, do którego doktor rzuca - "zaraz kończę". Trudno było odczuć prawdziwe zaangażowanie, chęć pomocy i zainteresowanie dalszym losem pacjenta. Pan doktor niewątpliwie musi nauczyć się jeszcze empatii bo to jedna z najważniejszych cech Człowieka-Lekarza.

 • bardzo dobry

  Fachowiec w każdym calu. Prawidłowa diagnoza, sprawnie przeprowadzony zabieg. Jestem po TED dysku L5/S1. Ból, który wcześniej był nie do zniesienia ustąpił zaraz po zabiegu. A sam zabieg jest nieco mniej przyjemny od wyrywania zęba. Po 3-ch godzinach byłem już na własnych nogach.

 • bardzo dobry

  Bardzo profesjonalny. Moze w kontakcie z pacjentem nie ma naturalnego daru swobodnej rozmowy ale bardzo rzeczowy, przed postawieniem diagnozy bardzo dociekliwy. Potrafi wytlumaczyc i przekonac do konkretnej linii leczenia, widac ze decyzje opiera na wiedzy i doswiadczeniu. Operacja wykonana dwa lata temu, odcinek ledzwiowy kregoslupa bez komplikacji i z pozytywnym efektem do dzisiaj, Szczerze polecam!

 • bardzo dobry

  Pan doktor to lekarz idealny,kompetentny, miły, wszystko wyjaśnia na każde pytanie odpowie, jestem świeżo po usunięciu przepukliny odcina L4/L5 , operacja idealnie przeprowadzona, 3 godziny po zabiegu wstałam, z małym plasterkiem na plecach, w drugiej dobie po zabiegu przestałam przyjmować leki przeciwbólowe, świeżo po operacji lepiej się czułam niż przed zabiegiem, Pan doktor codziennie odwiedzał mnie w sali i wyczerpująco udzielał odpowiedzi na moje pytania, lepiej trafić nie mogłam, jedyne co... to żałuję że tak późno zgłosiłam się do Pana doktora.

 • bardzo dobry

  Jeden z dwoch najlepszych lekarzy jakich w zyciu spotkalam.Zdiagnozowal u mnie naczyniaka na kregoslupie, przeprowadzil 3 operacje i dzieki Niemu chodze.Niczego nie zalatwialam pieniadzmi czy prezentami.Cudowny lekarz, cudowny czlowiek.

 • słaby

  Nie kwestionując wiedzy i ilości zdobytych dyplomów - na wizycie pan doktor bardzo powierzchownie i oględnie zbadał problem, a jego diagnoza była bardzo lakoniczna i niechętnie udzielał odpowiedzi na zadawane pytania dążąc do jak najszybszego zakończenia wizyty. Sprawiał wrażenie specjalisty nastawionego głównie na robienie swoją osobą dobrego wrażenia na pacjentach i inkasowania od nich pieniędzy. Zdecydowanie nie polecam.

 • bardzo dobry

  Po kolejnych wizytach w gabinetach lekarskich traciłam już nadzieję, że ktoś się zajmie moją kością ogonową... Ale Pan doktor potrafił - świetny fachowiec; konkretny i bardzo cierpliwy. Ponadto jest zawsze uśmiechniętym, bardzo pogodnym człowiekiem. Z czystym sumieniem polecam.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online