Marcin Zielonka

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta

152 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
38 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą, który posiada interdyscyplinarne kwalifikacje z zakresu zdrowia człowieka i kultury fizycznej (osteopatia, fizjoterapia, chiropraktyka, dietetyka, sport). Wychodzę… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Wyczerpujący opis diagnozy i leczenia
Skuteczność leczenia
Leczenie schorzeń ortopedycznych i kręgosłupa

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
152 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: wizyta diagnostyczno-terapeutyczna do 60 min

  Bardzo polecam. Pan Marcin wszystko dokładnie wytłumaczył , dokładnie wysłuchał moich dolegliwości . Ciągły kontakt z pacjentem przez pocztę elektroniczną co pomaga w leczeniu. Ogromna wiedza która potrafi przekazać . Bałem się wrócić na siłownie , ale z pomocą Pana Marcina i jego wskazówek do ćwiczeń wróciłem i to pomaga w terapii .

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem dopiero po pierwszej wizycie u Pana Marcina, ale uważam, że jest dobrym specjalistą, który posiada szeroki zakres wiedzy w swojej dziedzinie. Podczas wizyty Pan Marcin diagnozuje, a potem szczegółowo omawia problem , podpierając się przy tym faktami. Swoim pacjentom poświęca odpowiednio dużo czasu i uwagi. Jest osobą sympatyczną, konkretną, taktowną. Wizyta w jego gabinecie przebiega w miłej atmosferze. Szczerze polecam!

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: wizyta diagnostyczno-terapeutyczna do 60 min

  Jestem bardzo zdowolony z wizyty, pierwszy lekarz ,który profesjonalnie podszedł do zadania, rozwiał wątpliwości związane ze schorzeniem.
  Dziękuję za fachowe podejście i polecam każdemu który potrzebuję dobrego fizjoterapeuty

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona,lekarz bardzo mi pomogl .Rowniez udzielil mi wskazowek i porad przy moich dolegliwosciach.profesjonalista.polecam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: Wady postawy u 10 letniej dziewczynki.

  Absolutny profesjonalizm! Rzeczowe podejście do sprawy, dokładne badanie, wyczerpujące informacje. Jedna wizyta u P. Zielonki dała więcej niż kilka wizyt u ortopedów! Dziękuję i oczywiście polecam!

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: wizyta diagnostyczno-terapeutyczna do 60 min godziny do 9.00 i po 21.00 oraz niedziele

  Nic dodać, nic ująć, po prostu fachowo, rzeczowo, konkretnie. Zdiagnozowana przyczyna bólu łokcia, Pan Marcin wytłumaczył dokładnie, jakie należy ćwiczenia wykonywać, aby pozbyć się problemu. Dziękuję

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NASMEDICAUsługa: bóle kręgosłupa lędźwiowego

  Bardzo sympatyczny, ale przede wszystkim znający się na rzeczy specjalista. Tak jak już ktoś wspomniał nie patrzy na zegarek ani nie stara się przeciągać leczenia. Dowodem na to jest fakt, iż po pierwszej wizycie z rozpoznaniem i wywiadem celnie zidentyfikował przyczynę dolegliwości oraz zapisał ćwiczenia, które błyskawicznie spowodowały ustanie bólu. Dodatkowo jest jedynym z wielu specjalistów, u których byłem, który sam sobie odczytał i zinterpretował obrazy rezonansu magnetycznego wszystko szczegółowo tłumacząc na jego podstawie oraz wielu specjalistycznych rycin, które posiadał na swoim laptopie. Daję 4/5 gwiazdek tylko dlatego, że nie widziałem Go podczas zabiegów manualnych ponieważ nie były konieczne. Jeśli jednak do nich kiedyś dojdzie i będą one równie skuteczne jak zalecenia teoretyczne na pewno skoryguję do maksymalnej oceny! Jednym słowem polecam!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: wizyta diagnostyczno-terapeutyczna do 60 min

  W skali od 1 do 5 daję Panu Marcinowi 10 z wykrzyknikiem. Dawno nie trafiłam na takiego specjalistę, który ma ogromną wiedzę, umie ją wykorzystać i przekazać, a jednocześnie nie popisuje się przed pacjentem. Jego rady przynoszą natychmiastowy skutek, a są proste i wykonalne dla każdego. Brakuje nam takiego podejścia do człowieka w medycynie.

 • Lokalizacja: NASMEDICAUsługa: dyskopatia

  Profesjonalne, szybkie i dokładne rozpoznanie oraz zalecenia. Dużo przydatnych informacji co do trybu i stylu życia oraz dotyczące działania ludzkiego ciała.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka SpecjalistycznaUsługa: wizyta diagnostyczno-terapeutyczna do 60 min godziny do 9.00 i po 21.00 oraz niedziele

  Zdziwiło mnie, że ból pięty był spowodowany problemem kręgosłupa. Fachowa porada i wyczerpująca. Polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą, który posiada interdyscyplinarne kwalifikacje z zakresu zdrowia człowieka i kultury fizycznej (osteopatia, fizjoterapia, chiropraktyka, dietetyka, sport).

  Wychodzę z założenia, że najważniejsza jest dobra diagnoza i wytłumaczenie istoty problemu wraz z możliwymi rozwiązaniami- tak by pacjent stał się świadomym uczestnikiem procesu leczenia. Jako pierwszy w branży wprowadziłem podział na wizyty diagnostyczno-terapeutyczne i terapeutyczne - za tymi nazwami kryje się konkretna jakość usługi na poziomie premium.

  Poświęcam problemom pacjentów pełnię uwagi programując leczenie w sposób optymalny w zgodzie z medycyną opartą na faktach- nie ma miejsca na naciągane zabiegi czy przedłużanie terapii. Moim celem jest najlepsze i najszybsze rozwiązanie problemu przy współpracy z pacjentem

  Potrafię rozwiązać wiele skomplikowanych i nietypowych dolegliwości- w przypadku wątpliwości proszę o zapytania mailowe na marcin@zielonka.com. Podczas wizyt nie odbieram telefonów, a z powodu dużej ilości pacjentów kontakt telefoniczny ze mną jest bardzo utrudniony.

  Więcej informacji o mnie można znaleźć na stronie www.zielonka.com i www.facebook.com/marcinzielonkafizjoterapia.

  Najbliższe terminy przyjęć w Środzie Wielkopolskiej to soboty 11.08.18, 25.08.18 Wizyty w Środzie Wielkopolskiej umawiane są przez rejestrację Nasmedica- www.nasmedica.pl .


  Wizyty konsultacyjno-terapeutyczne do 60 min - zawierają szczegółowy wywiad, badania i testy funkcjonalne, diagnozę problemu, przedstawienie planu postępowania oraz początek terapii. Polecam wybrać ten rodzaj wizyty na pierwsze spotkanie- ten typ wizyty daje Państwu komfort dobrej diagnostyki i możliwość zrozumienia mechanizmu swoich dolegliwości co przekłada się na skuteczną i optymalną terapię. W wielu przypadkach wystarcza zrozumieć mechanizm problemu by się go pozbyć.

  Wizyty terapeutyczne do 40min - dla pacjentów już zdiagnozowanych, gdy od razu można przystąpić do terapii.


  Przez całe życie konsekwentnie łączę swoje pasje z rozwojem zawodowym. Konsekwencją tego jest całościowe podejście zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym do problemów zdrowia i sprawności fizycznej moich pacjentów.

  Posiadam bardzo szeroki warsztat pracy, który cały czas poszerzam- uczestnicząc w licznych międzynarodowych kursach i studiach podyplomowych. Skupiam się na skutecznych i mających podstawy naukowe metodach pracy zgodnie z medycyną opartą na faktach.

  W trakcie swojej kariery współpracowałem ze sportowcami różnych dyscyplin, pomagając im wejść na wyższy poziom sprawności. Uczestniczyłem w projektach profilaktyki wad postawy dzieci i młodzieży. Prowadziłem liczne szkolenia z rehabilitacji i sportu. Jestem autorem artykułów specjalistycznych. Skutecznie pomogłem wielu ludziom w ich dolegliwościach. Obecnie rozwijam się współpracując z ośrodkami specjalistycznymi, sportowcami indywidualnymi oraz klubami sportowymi.

  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.

  Wybrane metody leczenia:

  Osteopatia
  FOI®- Funkcjonalna Osteopatia i Integracja (poziom zaawansowany)
  Łagodna Osteopatia i Chiropraktyka wg dr Ackermanna (poziom Master of Chiropractic)
  Mechaniczna Diagnostyka i Terapia metodą McKenziego (terapeuta uwierzytelniony)
  Mechaniczna Diagnostyka i Terapia metodą McKenziego w sporcie
  Koncepcja Terapii Obrzękowej wg Asdonka
  Terapia Cranio-Sacralna wg Upledgera (CST II.)
  Integracja Sensoryczna wg Ayres (III. st.)
  FITS- Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz
  Terapia Manualna wg Lewita
  Terapia Manualna wg Mulligan'a
  Wielowymiarowa Terapia Manualna Stóp Dzieci
  Kinesiology Taping (zaawansowany)
  Praca na Punktach Akupunkturowych
  Techniki na tkankach miękkich
  Terapia mięśniowo-powięziowa
  Drenaż limfatyczny
  Trening propiorecepcji


  Zachęcam do zapoznania się z certyfikatami oraz referencjami potwierdzającymi poziom oferowanych usług na stronie www.zielonka.com

  W poniedziałki obowiązuje promocja Happy Hours - wizyty w godzinach od 13.00 do 15.00 realizowane są z bonifikatą 30% od cen regularnych. Promocja jest ważna do odwołania.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Uczestnik Polskiej Akademii Medycyny Osteopatycznej- jedynej filii Osteopathie Schule Deutschland w Polsce (ponad 2000 godzin)
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
 • Wydział Wychowania Fizycznego kierunek: Fizjoterapia
 • tytuł Magister
 • praca magisterska : „Zróżnicowanie parametrów potencjałów czynnościowych motoneuronów w rdzeniu kręgowym szczura”
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wydział Farmaceutyczny
 • Niestacjonarne Studium Podyplomowe Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego
 • praca dyplomowa: „Suplementy diety stosowane w sporcie”
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
 • kurs Instruktora Sportu- dyscyplina: kulturystyka
 • praca: „System treningowy HST”
 • Ackermann College of Chiropractic (Szwecja)
 • obroniony tytuł Master of Chiropractic
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2017
 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2016
 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz 2015

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • od 2010 Własna praktyka- fizjoterapia, przygotowanie motoryczne, prowadzenie szkoleń
 • od VI 2012 NZOZ Specjalistyczny Ośrodek SILOE- rehabilitacja dzieci, młodzieży, dorosłych i sportowców
 • od 2010 AZS AWF Poznań sekcja kajakowa- współpraca jako fizjoterapeuta
 • od VIII 2011 MUKS Poznań- do X 2011 trener odnowy biologicznej (ekstraklasa), obecnie współpraca jako fizjoterapeuta
 • od IV 2011 Współpraca w charakterze fizjoterapeuty, terapeuty manualnego z Instytut Nowa Linia A. Budzyńska w Poznaniu
 • IV 2011- II 2012 Prowadzenie modułów szkoleniowych z zakresu rehabilitacji w ramach Projektu EDG Consulting Sp. z o.o.: „Nowy zawód receptą na kryzys”
 • III 2010- III 2011 Realizator świadczeń zdrowotnych w Projekcie Poznań Stawia na Zdrowie dla Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDYK POLIKLINIKA J. Pierzchalska (gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna w szkołach i zajęcia basenowe)
 • IX 2009- I 2010 Praktyka kliniczna w Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej
więcej

Certyfikaty