dr n. med.

Marcin Mika

Ginekolog

38 opinii +dodaj

Umów wizytę 1288 odwiedzin w ciągu 30 dni

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  To wspaniały lekarz, cechuje go pełen profesjonalizm i chęć pomocy pacjentce. Potraktował moje problemy poważne, wysłuchał i zrobił wszystko, aby postawić trafną diagnozę. Panie Doktorze dziękuję za życzliwość, pomoc, zrozumienie, za to, że poczułam się tak dobrze zaopiekowana. To dzięki Pana zaangażowaniu moje obawy i strach minął.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Jestem zachwycona! Pan Doktor bardzo delikatny, ma super podejście do pacjentki, podczas każdego badania dokładnie opowiada o jego przebiegu. Napewno wrócę! Dziękuje! :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Zdecydowanie polecam doktora Mike, który poświęcił mi nie ograniczony czas, uspokoił, odpowiedział szczegółowo na wszystkie pytania, wytłumaczył prostym językiem oraz wykonał szczegółowo i delikatnie wszystkie potrzebne badania. Jest to lekarz z powołania do którego na pewno wrócę.

 • N
  Lokalizacja: Scanmed S.AUsługa: prowadzenie ciąży

  Po kilku nieudanych wizytach u innych lekarzy ponownie trafiłam do dr Miki, któremu ufam i wiem, że starannie poprowadzi moją ciąże. Pan Marcin jest spokojny, dokładnie słucha i odpowiada na wszystkie zadane mu pytania, niezbywając pacjentki. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Polecam wizytę u tego ginekologa :)

  dr n. med. Marcin Mika2018-03-02

  Dziekuję, zawsze staram się poświęcić możliwie maksymalnie czasu i uwagi każdej Pacjentce. Rozumiem że łatwiej napisać niepochlebny komentarz niż podzielić się pozytywną uwagą, dlatego raz jeszcze dziękuję Pani i innym Paniom które poświęcą kilka minut na miły gest,
  pozdrawiam
  Marcin Mika

 • K
  Lokalizacja: PRO CREATIVE Poradnia lekarska Bartłomiej Golański, Liliana Golańska S.C

  Doktor początkowo wydaje się miły i sympatyczny. W badaniu bardzo delikatny i rzeczowy. Dalsza część wizyty była jednak bardzo nieprzyjemna i zaskakująca z powodu zaleceń dotyczących karmienia piersią, które odbiegały od aktualnej wiedzy medycznej na temat laktacji i potrzeb żywieniowych małych dzieci. Byłam na wizycie w ciąży i dostałam zalecenie odstawianie od piersi starszego dziecka, mimo że ciąża była fizjologiczna, bez komplikacji i żaden inny lekarz nie kazał przerywać karmienia. Lekarz sugerował, że karmienie dziecka dłużej niż rok jest bez sensu i że mleko po roku nie ma żadnej wartości (!). Dodatkowo usłyszałam kilka porad wychowawczych (!), o które wcale nie prosiłam. Uważam, że było to bardzo nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca, szczególnie w prywatnej przychodni, w której wizyta kosztuje wcale nie mało. Niestety lub stety po tej wizycie przestałam korzystać z usług tej przychodni, mimo że prowadziłam tam poprzednią ciążę u innego lekarza i byłam bardzo zadowolona.

  dr n. med. Marcin Mika2018-03-02

  Dzień dobry Pani
  Jakis czas temu opublikowałem na blogu artykuł dotyczący karmienia. Staram się weryfikować pewne mity i stereotypy dotyczące nie tylko karmienia. Zawsze zalecam matkom by w miarę możliwości jak najdłużej utrzymały laktację. Jest to nie tylko dobre dla ich dzieci ale również zmniejsza ryzyko wielu chrób u matki np. raka piersi.
  Jeśli chodzi o karmienie w ciąży to nie ma przeciwwskazań do karmienia.
  Zapraszam do artykułu:
  ***
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=921352538013356&id=239392999542650

 • M
  Lokalizacja: PRO CREATIVE Poradnia lekarska Bartłomiej Golański, Liliana Golańska S.C

  Od wizyty minął jakiś miesiąc, a ja ciągle o tym wszystkim myślę. Może to mój pech, może złe oczekiwania co do wizyty. Nie chcę wchodzić w szczegóły swojego stanu zdrowia, więc powiem krótko. Pan doktor błędnie odczytał obraz z USG i stwierdził u mnie ciążę. A po stwierdzeniu powyższego przestał odpowiadać na jakiekolwiek inne pytania dot. mojego stanu zdrowia, który był prawdziwym celem wizyty. Wyszłam z gabinetu bez skierowań na badania (nawet tych potwierdzających ową ciążę). W piątek wieczorem na szybko załatwiałam wizytę u innego lekarza i skierowanie na badania beta Hcg, żeby mieć pełny obraz swojej sytuacji. Emocjonalnie - przykre i trudne doświadczenie.

  dr n. med. Marcin Mika2018-02-20

  Dziękuję za informację zwrotną. Bardzo mi przykro z powodu Pani trudnego doświadczenia. Czasami USG na etapie wczesnej ciąży nie jest w 100% wiarygodne dlatego oznaczenie BHCG z krwi jest dodatkowym badaniem biochemicznym potwierdzającym ciążę w pierwszych tygodniach. Na takie badanie nie potrzeba skierowania i każda pacjentka jeśli tylko chce może je wykonać w dowolnym laboratorium. Zawsze staram się odpowiadać na liczne pacjentek pytania, natomiast gdy dotyczą one dolegliwości poza moja specjalizacją wtedy kieruje do innych lekarzy specjalistów.
  Marcin Mika

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Pan Doktor bardzo rzeczowy, odpowie na każde pytanie, poświęci tyle czasu każdej pacjentce, ile to będzie konieczne. Nie bagatelizuje żadnych problemów, do wszystkiego podchodzi bardzo rzetelnie. Serdecznie polecam.

  dr n. med. Marcin Mika2018-02-20

  Dziękuję za rzetelną opinię i zaufanie.
  M. Mika

 • Y
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam Pana doktora Mikę, wizyta przebiegła w miłej atmosferze nacechowanej kulturą i pełnym profesjonalizmem. Otrzymałam fachowe, zrozumiałe odpowiedzi na wszystkie pytania.Wszystko dokładnie wyjaśnił i zlecił badania.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Doktor zrobił z tego co widziałam wszystko żeby mi pomoc, niestety problem z którym przyszlam juz posunął sie za daleko żeby obyło sie bez zabiegu operacyjnego wymagającego gabinetu przystosowanego do jego realizacji lub szpitala. Niestety w szpitalu niechcieli udzielic mi pomocy i wtedy doktor polecił
  mi kogos dzieki komu po zabiegu nareszcie mnie nie boli. Bardzo rzetelny lekarz polecam bardzo ciepło i dziekuje za pomoc.

  dr n. med. Marcin Mika2018-02-20

  Dziękuję Pani za cierpliwość i zaufanie oraz obiektywną opinię

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Gorąco polecam pana dra Mikę. To profesjonalista i lekarz, któremu naprawdę zależy na zdrowiu pacjentki. Szczegółowo i cierpliwie odpowiada na zadawane pytania. Prowadził moją pierwszą ciążę i byłam bardzo zadowolona. Cieszę się, że trafiłam na tak wspaniałego lekarza.

  dr n. med. Marcin Mika2017-11-16

  Cieszę się że mogłem Pani służyć porada i pomoca przez te najważniejsze 9 miesięcy. Dziękuję za zaufanie, M. Mika

Pytania pacjentów (57)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem zespołu zajmującego się leczeniem operacyjnym łagodnych i nowotworowych schorzeń piersi. Obecnie pracuje w Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Odbywał staże w Niemczech – (monachijskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa) Klinik Und Poliklinik für Frauenheilkunde und Gebursthilfe, Ludwig Maximillian Universität München oraz (brandenburskim Centrum Leczenia Nowotworów Piersi w Bad Saarow) Ost-Brandenburgisches Tumorzentrum Helios Klinikum Bad Saarow i w Austrii – (Centrum Diagnostyki Piersi w Salzburgu) Mammadiagnostik und Intervention, Nuklear Medizin, Roentgendiagnostisches Zentralinstitut Landeskliniken Salzburg.
  Obronił pracę doktorską pt.: "Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006". Jest autorem i współautorem (2012) 10 prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, leczeniem operacyjnym małoinwazyjnym chorób kobiecych (histero-, laparoskopia) i kompleksową opieką ginekologiczno-położniczą. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej w tym chirurgii piersi i uroginekologii, a także prowadzenia ciąży i badań ultrasonograficznych.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
 • Medizinische Fakultät der LMU München

Publikacje

 • "Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006" - praca doktorska, Kraków UJ CM, 2013

Nagrody i wyróżnienia

 • Główna nagroda sesji Alergologii i Pulmonologii na Międzynarodowej Konferencji 2004