dr n. med.

Marcin Mika

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

41 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
783 odwiedziny w ciągu 30 dni

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
41 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Jestem zarażona wirusem HPV, Doktor Mika wyjaśnił mi wszystko co chciałam wiedzieć, przeprowadził wszystkie niezbędne badania, i wyjaśnił co robić dalej tak więc rozwiał wszystkie moje wątpliwości- posiada aktualną i rozległą wiedzę medyczną.

  Marcin Mika2018-06-28

  Dziękuję za zaufanie i komentarz

 • J
  Lokalizacja: Estromed

  Bardzo konkretny lekarz z dużą wiedzą i z szacunkiem dla pacjenta. Byłam u doktora na USG piersi i jestem bardzo zadowolona z wizyty. Badanie było dokładne, wszystkie moje wątpliwości rozwiane, doktor podpiera się aktualną wiedzą medyczną i badaniami naukowymi, nie lekceważy pytań i problemów.

  Marcin Mika2018-06-28

  Dziękuję za Pani opinię. Staram się aby wizyta u mnie była nie tylko badaniem ale również możliwością uzyskania dokładnych i rzetelnych informacji dot zdrowia i chorób z zaleceniem dalszego postępowania.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Pan Doktor prowadził moją ciążę i uważam ,że nie mogłam lepiej wybrać lekarza na tak ważny dla mnie moment życia.Polecam każdej przyszłej mamie i nie tylko

  Marcin Mika2018-06-28

  Dziękuję Pani za zaufanie w tym ważnym dla każdej kobiety czasie. Pozdrawiam

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  To wspaniały lekarz, cechuje go pełen profesjonalizm i chęć pomocy pacjentce. Potraktował moje problemy poważne, wysłuchał i zrobił wszystko, aby postawić trafną diagnozę. Panie Doktorze dziękuję za życzliwość, pomoc, zrozumienie, za to, że poczułam się tak dobrze zaopiekowana. To dzięki Pana zaangażowaniu moje obawy i strach minął.

  Marcin Mika2018-06-28

  Dzień dobry Pani. Cieszę sie że mogłem pomóc w kłopocie. Każdy wydawałoby się nawet najbardziej błahy problem Pacjentki jest ważny dla mnie. Pozdrawiam

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Jestem zachwycona! Pan Doktor bardzo delikatny, ma super podejście do pacjentki, podczas każdego badania dokładnie opowiada o jego przebiegu. Napewno wrócę! Dziękuje! :)

  Marcin Mika2018-06-28

  Pani Joanno to ja dziękuję że zdecydowała się Pani do mnie przyjść mając do dyspozycji wielu świetnych lekarzy

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Zdecydowanie polecam doktora Mike, który poświęcił mi nie ograniczony czas, uspokoił, odpowiedział szczegółowo na wszystkie pytania, wytłumaczył prostym językiem oraz wykonał szczegółowo i delikatnie wszystkie potrzebne badania. Jest to lekarz z powołania do którego na pewno wrócę.

  Marcin Mika2018-06-28

  Cieszę się ze podzieliła sie Pani swoim doświadczeniem z wizyty. Często spotykamy sie z krytyką wynikającą jak zakładam ze złej komunikacji natomiast czasami tylko otrzymujemy pozytywny feedback, dlatego jeszcze raz dziękuję.

 • N
  Lokalizacja: Scanmed S.AUsługa: prowadzenie ciąży

  Po kilku nieudanych wizytach u innych lekarzy ponownie trafiłam do dr Miki, któremu ufam i wiem, że starannie poprowadzi moją ciąże. Pan Marcin jest spokojny, dokładnie słucha i odpowiada na wszystkie zadane mu pytania, niezbywając pacjentki. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Polecam wizytę u tego ginekologa :)

  Marcin Mika2018-03-02

  Dziekuję, zawsze staram się poświęcić możliwie maksymalnie czasu i uwagi każdej Pacjentce. Rozumiem że łatwiej napisać niepochlebny komentarz niż podzielić się pozytywną uwagą, dlatego raz jeszcze dziękuję Pani i innym Paniom które poświęcą kilka minut na miły gest,
  pozdrawiam
  Marcin Mika

 • K
  Lokalizacja: PRO CREATIVE Poradnia lekarska Bartłomiej Golański, Liliana Golańska S.C

  Doktor początkowo wydaje się miły i sympatyczny. W badaniu bardzo delikatny i rzeczowy. Dalsza część wizyty była jednak bardzo nieprzyjemna i zaskakująca z powodu zaleceń dotyczących karmienia piersią, które odbiegały od aktualnej wiedzy medycznej na temat laktacji i potrzeb żywieniowych małych dzieci. Byłam na wizycie w ciąży i dostałam zalecenie odstawianie od piersi starszego dziecka, mimo że ciąża była fizjologiczna, bez komplikacji i żaden inny lekarz nie kazał przerywać karmienia. Lekarz sugerował, że karmienie dziecka dłużej niż rok jest bez sensu i że mleko po roku nie ma żadnej wartości (!). Dodatkowo usłyszałam kilka porad wychowawczych (!), o które wcale nie prosiłam. Uważam, że było to bardzo nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca, szczególnie w prywatnej przychodni, w której wizyta kosztuje wcale nie mało. Niestety lub stety po tej wizycie przestałam korzystać z usług tej przychodni, mimo że prowadziłam tam poprzednią ciążę u innego lekarza i byłam bardzo zadowolona.

  Marcin Mika2018-03-02

  Dzień dobry Pani
  Jakis czas temu opublikowałem na blogu artykuł dotyczący karmienia. Staram się weryfikować pewne mity i stereotypy dotyczące nie tylko karmienia. Zawsze zalecam matkom by w miarę możliwości jak najdłużej utrzymały laktację. Jest to nie tylko dobre dla ich dzieci ale również zmniejsza ryzyko wielu chrób u matki np. raka piersi.
  Jeśli chodzi o karmienie w ciąży to nie ma przeciwwskazań do karmienia.
  Zapraszam do artykułu:
  ***
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=921352538013356&id=239392999542650

 • M
  Lokalizacja: PRO CREATIVE Poradnia lekarska Bartłomiej Golański, Liliana Golańska S.C

  Od wizyty minął jakiś miesiąc, a ja ciągle o tym wszystkim myślę. Może to mój pech, może złe oczekiwania co do wizyty. Nie chcę wchodzić w szczegóły swojego stanu zdrowia, więc powiem krótko. Pan doktor błędnie odczytał obraz z USG i stwierdził u mnie ciążę. A po stwierdzeniu powyższego przestał odpowiadać na jakiekolwiek inne pytania dot. mojego stanu zdrowia, który był prawdziwym celem wizyty. Wyszłam z gabinetu bez skierowań na badania (nawet tych potwierdzających ową ciążę). W piątek wieczorem na szybko załatwiałam wizytę u innego lekarza i skierowanie na badania beta Hcg, żeby mieć pełny obraz swojej sytuacji. Emocjonalnie - przykre i trudne doświadczenie.

  Marcin Mika2018-02-20

  Dziękuję za informację zwrotną. Bardzo mi przykro z powodu Pani trudnego doświadczenia. Czasami USG na etapie wczesnej ciąży nie jest w 100% wiarygodne dlatego oznaczenie BHCG z krwi jest dodatkowym badaniem biochemicznym potwierdzającym ciążę w pierwszych tygodniach. Na takie badanie nie potrzeba skierowania i każda pacjentka jeśli tylko chce może je wykonać w dowolnym laboratorium. Zawsze staram się odpowiadać na liczne pacjentek pytania, natomiast gdy dotyczą one dolegliwości poza moja specjalizacją wtedy kieruje do innych lekarzy specjalistów.
  Marcin Mika

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SUPERIOR Centrum Medyczne

  Pan Doktor bardzo rzeczowy, odpowie na każde pytanie, poświęci tyle czasu każdej pacjentce, ile to będzie konieczne. Nie bagatelizuje żadnych problemów, do wszystkiego podchodzi bardzo rzetelnie. Serdecznie polecam.

  Marcin Mika2018-02-20

  Dziękuję za rzetelną opinię i zaufanie.
  M. Mika

Pytania pacjentów (57)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem zespołu zajmującego się leczeniem operacyjnym łagodnych i nowotworowych schorzeń piersi. Obecnie pracuje w Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Odbywał staże w Niemczech – (monachijskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa) Klinik Und Poliklinik für Frauenheilkunde und Gebursthilfe, Ludwig Maximillian Universität München oraz (brandenburskim Centrum Leczenia Nowotworów Piersi w Bad Saarow) Ost-Brandenburgisches Tumorzentrum Helios Klinikum Bad Saarow i w Austrii – (Centrum Diagnostyki Piersi w Salzburgu) Mammadiagnostik und Intervention, Nuklear Medizin, Roentgendiagnostisches Zentralinstitut Landeskliniken Salzburg.
  Obronił pracę doktorską pt.: "Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006". Jest autorem i współautorem (2012) 10 prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, leczeniem operacyjnym małoinwazyjnym chorób kobiecych (histero-, laparoskopia) i kompleksową opieką ginekologiczno-położniczą. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej w tym chirurgii piersi i uroginekologii, a także prowadzenia ciąży i badań ultrasonograficznych.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
 • Medizinische Fakultät der LMU München

Publikacje

 • "Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006" - praca doktorska, Kraków UJ CM, 2013

Nagrody i wyróżnienia

 • Główna nagroda sesji Alergologii i Pulmonologii na Międzynarodowej Konferencji 2004