lek. dent.

Magdalena Szałwińska

Ortodonta

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie studiowałam na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym i na I Wydziale Lekarskim.
Staż podyplomowy odbyłam w Szpitalu Klinicznym…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Pytanie dotyczące wady zgryzu

  mam wadę zgryzu. jak przygotować się na pierwsza wizyte u ortodonty ? co zabrać?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Magdalena Szałwińska

  Witam,
  na pierwszą wizytę nie trzeba się specjalnie przygotowywać, podczas konsultacji zbieramy dokładny wywiad i badamy pacjenta, kierujemy na zdjęcia rentgenowskie w zależności od problemu pacjenta.… Więcej

 • Pytanie dotyczące aparaty stałe

  mam pytanie chciała bym założyć aparat ortodontyczny ale na gorze nie mam - po jednej stronie 6 <8 mam> po drugiej nie mam 5 i 6 .
  a na dole jest gorzej bo nie mam 6 i 7 i 8 a po drugiej 6 i 7 . 8 jest.
  przy takim brak jest szansa na aparat , czy jest to za duzy brak ??

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Magdalena Szałwińska

  Witam, braki zębowe nie są przeciwwskazaniem do leczenia ortodontycznego. Często założenie aparatów wspomaga leczenie protetyczne i jest wstępnym etapem do późniejszego uzupełnienia brakôw zębowych. Pełną… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie, gdzie studiowałam na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym i na I Wydziale Lekarskim.
  Staż podyplomowy odbyłam w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, po stażu w 2009 roku rozpoczęłam pracę w Zakładzie Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako asystent i w 2011 jako rezydent specjalizacji ortodoncji.
  Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w trakcie licznych szkoleń, seminariów i kongresów z dziedziny ortodoncji w kraju i zagranicy.
  Od 2008 jestem członkiem Sekcji Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS),
  od 2009 Członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO),
  od 2011 Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS),
  od 2012 Europejskiego Towarzystwa Ds Młodzieńczego Idiopatycznego Zapalenia Stawów Skroniowo-Żuchwowych.
  Zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych stosując aparaty zdejmowane, stałe i nakładki w systemie Invisalign.

Specjalizacje

 • Ortodoncja

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
3 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J

  Dr Szałwińska prowadzi moje leczenie aparatem Invisalign. Mam do niej zaufanie, bo z powodzeniem leczyła kilkoro znajomych. Widać, że bardzo przykłada się do opracowania schematu leczenia i bardzo indywidualnie traktuje każdego pacjenta. Pokazała mi też dokładną wizualizację efektów końcowych i wygląda to naprawdę dobrze. Plus również za cierpliwość w odpowiadaniu na moje liczne pytania:)

 • A
  Lokalizacja: Klinika Sak&Szałwiński StomatologiaUsługa: aparat ortodontyczny

  Leczenie ortodontyczne u Pani Doktor będę wspominała bardzo miło. Pani Doktor jest uprzejma, kontaktowa, a jednocześnie bardzo kompetentna. Od samego początku wiedziałam, jaki będzie plan leczenia. Czułam, że jestem w dobrych rękach. Teraz dzięki Pani Doktor cieszę się pięknym uśmiechem. Polecam i dziękuję.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Sak&Szałwiński Stomatologia

  Polecam, bardzo konkretna, kompetentna, miła. Niczego nie narzuca, nie zmusza, podaje konkretny plan leczenia, wszystko tłumaczy od początku do końca i tego się trzyma. Uważam że jeśli ktoś szuka dobrego specjalisty to właśnie Doktor jest najlepszym tego przykładem. Jestem bardzo zadowolony z leczenia, mimo że już od kilku lat widzimy się tylko na kontrolach po leczeniu :)