Aktualności

 • lek. Maciej Witold Gołąb
  lek. Maciej Witold Gołąb
  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan

  Wizyta pierwszorazowa w gabinecie trwa 40 minut, wizyta kontrolna (dla Pacjentów objętych już opieką gabinetu) 20 minut. Tyle czasu w kalendarzu jest dedykowanego dla poszczególnych rodzajów wizyt. Pacjenci pierwszorazowi proszeni są o zapisywanie się zgodnie z dostępnymi terminami (uwzględniającymi też czas trwania takiej wizyty). Rejestrując się na wizytę pierwszorazową - diagnostyczną, należy w kalendarzu na samym początku zaznaczyć, że chodzi o taką wizytę. Wyświetlą się wówczas dostępne terminy dla takiej wizyty. Istnieje usługa e-porady oraz e-recepty tylko dla Pacjentów gabinetu i tylko dla osób podających swój adres mailowy. Rejestrując się w kalendarzu dla wizyt online wybieramy opcję kolejnej wizyty (zaznaczamy, że jesteśmy już objęci leczeniem w gabinecie), wówczas ukazują się wolne i dostępne terminy e-porady (porady online) lub usługi e-recepty. W gabinecie nie przyjmuję osób będących pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. W przypadku pacjentów pobudzonych zalecam kontakt z najbliższą psychiatryczną izbą przyjęć.

 • Adresy (2)


  Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


  Konsultacja online (opis) • 200 zł

  E-recepta (opis) • 50 zł


  Przyjmuję: dorosłych
  Specjalista może wypisać e-receptę lub e-zwolnienie lekarskie

  Sposób płatności: Przelew na konto

  Pacjent dokonuje płatności za e-wizytę na konto podane przez lekarza, nie później jak dwa dni przed planowaną e-wizytą. Dokonanie płatności oznacza obecność pieniędzy na koncie lekarza. Pacjent potwierdzający e-wizytę i nie zgłaszający się na nią, zgłaszający się w niewłaściwym terminie (spóźnienie powyżej 5 minut lub inna pora) nie otrzymuje zwrotu pieniędzy wpłaconych za e-wizytę. W takiej sytuacji płatność za e-poradę oznacza płatność za czas zarezerwowany dla Pacjenta.

  Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

  W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

  Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


  Pacjentów decydujących się na poradę online proszę o regularne sprawdzanie skrzynki mailowej, aby być ze mną w kontakcie. Proszę również o zwracanie uwagi, na jaką wizytę się Państwo rejestrujecie (różne dni, różne opcje, dla różnych Pacjentów).

  Na podany przy rejestracji adres mailowy przychodzić będą po konsultacji online zalecenia lekarskie, kody do recept elektronicznych, ew. potwierdzenia ZUS-ZLA. Równocześnie informuję, że podczas e-porady nie ma możliwości wystawiania żadnych zaświadczeń lekarskich podbitych pieczątką lekarską. Osoby które nie będą pozostawały ze mną w kontakcie mailowym (nie będą odpowiadały na maile) będą skreślane z e-porad.

  E-porada odbywa się zawsze o punktualnie o określonej godzinie (zgodnie z terminem rozpoczęciem wizyty). Pacjent dzwoni do mnie na wybrany komunikator lub telefonicznie.

  Mój numer telefonu będzie podany w załączniku do maila który przyślę Pacjentowi (numer będzie aktywny wyłącznie podczas e-porady) – rozmowy telefoniczne klasyczne.

  Proszę również o to, aby swoje informacje przesyłane do mnie drogą mailową, podpisywali Państwo swoim imieniem i nazwiskiem. Potwierdzania wizyt online (e-porad) są obowiązkowe. Niepotwierdzane wizyty będą odwoływane. Zastrzegam sobie (w poszczególnych przypadkach) możliwość identyfikacji osoby zgłaszającej się na wizytę online (takiej którą uznam za konieczną). Tajemnica lekarska nie przestaje obowiązywać podczas e-porad, proszę zatem aby w korespondencji ze mną pozostawały wyłącznie osoby zgłaszające się na wizyty.

  Obowiązuje dokonywanie płatności przed odbyciem e-porady na konto, na dwa dni przed e-poradą (jesteście wówczas Państwo proszeni przez system Znanego Lekarza o potwierdzenie wizyty). Dokonanie płatności oznacza obecność pieniędzy na koncie lekarza. Kwotę płatności za wizytę otrzymacie Państwo w załączniku do maila przysłanego Pacjentowi (jest ona również widoczna przy opisach poszczególnych porad). W załączniku tym znajdować się też będzie numer rachunku bankowego.

  Uwaga, osoby które potwierdzą wizytę i przeleją pieniądze, nie otrzymają ich zwrotu wówczas gdy nie połączą się w terminie wyznaczonej e-porady (i wizyta z tego powodu się nie odbędzie). Maksymalny czas spóźnienia w połączeniu to 5 minut. Po tym czasie połączenie nie będzie odbierane. Opłata ta zatem będzie traktowana jako płatność za zarezerwowany czas na e-poradę dla konkretnego Pacjenta i moją gotowość do pracy.

  Potwierdzenie wizyty jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad e-porady.

  W razie jakichś wątpliwości, próśb, proszę zwracać się do mnie wysyłając wiadomość prywatną.


  Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan
  Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb


  Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

  Pokaż

  Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


  Przyjmuję: dorosłych
  Gotówka, Karta płatnicza
  65 619..... Pokaż numer


  Moje doświadczenie

  O mnie

  Urodziłem się w Poznaniu i tam ukończyłem Uniwersytet Medyczny (dawniej Akademię Medyczną) im. Karola Marcinkowskiego na Wydziale Lekarskim. Od 1993 r...

  Zobacz pełen opis

  Leczone choroby

  Pokaż wszystkie leczone choroby

  Edukacja

  • Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
  • Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic (Lublin)
  Zobacz więcej

  Zakres porad

  • Psychiatria
  • Psychoterapia
  • Psychoterapia uzależnień
  Zobacz więcej


  Usługi i ceny

  Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

  Popularne usługi


  200 zł

  Konsultacja online

  Konsultacja psychiatryczna w formie online. Dotyczy Pacjentów którzy leczą się w tutejszym gabinecie. Wizyta w zależności od złożoności sprawy, odbywać się będzie poprzez rozmowę telefoniczną lub poprzez Skype. Przy rejestracji obowiązkowe jest podanie swojego prawidłowego numeru telefonu oraz adresu mailowego i stosowanie się do wszelkich poleceń przychodzących drogą mailową. Maksymalne spóźnienie na taką wizytę to 5 minut. Po tym czasie nie ma możliwości odbycia zaplanowanej wizyty.  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan

  Od 180 zł

  Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb

  Wizyta w gabinecie Pacjenta będącego już pod jego opieką. Pacjent sam rejestruje się na taką wizytę. Maksymalne tolerowane spóźnienie na taką wizytę to 5 minut. Po tym czasie nie ma możliwości odbycia zaplanowanej wizyty. Wizyta w gabinecie może być odwołana najpóźniej dzień przed planowym terminem. Porady odwoływane w dniu wizyty traktowane są jak nieobecność Pacjenta.

  Pozostałe usługi


  50 zł

  Konsultacja online

  Usługa tylko dla Pacjentów gabinetu i tylko dla osób podających swój adres mailowy. Rejestrując się w informacjach dodatkowych Pacjenci podają nazwy i dawki potrzebnych leków oraz ich ilość, płatność przelewem na przesłane przez lekarza konto dzień przed wystawieniem e-recepty.  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan

  Od 400 zł

  Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb

  Pacjenci lub ich rodziny opisują kolejno: problem, oczekiwania w stosunku do wizyty oraz adres Pacjenta - wysyłając do mnie prywatną wiadomość (opcja kontaktu z lekarzem udostępniana przez portal). Tą drogą umawiam się na takie wizyty. Realizuję wizyty domowe wyłącznie w obrębie powiatu kościańskiego.  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan

  Od 250 zł

  Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb

  Pacjent sam rejestruje się, jest to wizyta pierwszorazowa (czyli dla Pacjentów nie objętych jeszcze opieką gabinetu). Pacjent przed taką wizytą jest proszony o przesłanie wypełnionej ankiety. Maksymalne spóźnienie na taką wizytę to 5 minut. Po tym czasie nie ma możliwości odbycia zaplanowanej wizyty. Wizyta w gabinecie może być odwołana najpóźniej dzień przed planowym terminem. Porady odwoływane w dniu wizyty traktowane są jak nieobecność Pacjenta.  Kościan ul. Poznańska 36/3, Kościan

  20 zł

  Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb

  Jest to wydanie na prośbę Pacjenta potwierdzonej za zgodność z oryginałem dokumentacji medycznej.

  305 opinii pacjentów

  Ogólna ocena

  Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
  C
  Profil zweryfikowany
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb wizyta pierwsza - diagnostyczna

  Profesjonalne podejście, łatwość nawiązywania kontaktu,

  P
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb wizyta pierwsza - diagnostyczna

  Pan Doktor szczegółowo wyjaśnił działanie leków, dokonał analizy poprzedniego leczenia i zależności od stanu zdrowia fizycznego. Wykazał się pełnym profesjonalizmem i wysokim poziomem empatii wobec pacjenta.

  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

  Cudowny Pan dr. Pomógł, doradził co robić. Polecam z całego serducha

  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb wizyta pierwsza - diagnostyczna

  Bardzo przyjazna atmosfera w której czuć bycie lekarzem z powołania i chęci pomocy ludzią

  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

  Druga wizyta za mną. Pana Doktora cechuje wielka empatia i wyrozumiałość dla potrzeb pacjenta, duże zaangażowanie. Już po pierwszej wizycie czułam, że jestem dobrze zaopiekowana. Kolejny plan leczenia ustalony. Wiem, że w każdej chwili, w razie potrzeby mogę się skontaktować mailowo z lekarzem.Dziękuję za pomoc i polecam Pana Doktora z całego serca.


  E
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

  Bardzo dobry lekarz oby takich więcej wyrozumiały komunikatywny zna się na swoim fachu ukłon w stronę takich lekarzy

  M
  Profil zweryfikowany
  Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

  Szybka diagnoza, skutecznie dobrane leki, profesjonalizm.

  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb wizyta pierwsza - diagnostyczna

  Moja wizyta była pierwszorazowa w prywatnym gabinecie u Pana Doktora w miejscowości Kościan, jednak kilka lat temu leczyłam się u Pana Doktora i bardzo mi pomógł, jeżeli chodzi o odstawienie benzo, prawie udało się odstawić całą dawkę. Niestety Pan Doktor przestał przyjmować i przeniósł się do Kościana, co poskutkowało tym, że trafiłam na innego psychiatrę, zupełnie nie znającego się na leczeniu, na uzależnieniu od benzodiazepiny. Poddałam się i już więcej nie poszłam do tego doktora.


  Po kilku latach postanowiłam ponownie zapisać się do doktora Macieja w celu dalszego, ponownego leczenia, z nadzieją, że mi pomoże.

  Wizyta odbyła się punktualnie. Pan Doktor wszystko dokładnie wyjaśnił i opisał. Doktor jest cierpliwy i spokojny, odpowiada na każde zadane pytanie. Polecam wizytę u doktora.

  lek. Maciej Witold Gołąb

  Bardzo dziękuję za opinię. Pani Katarzyno, wielkiej cierpliwości i zamozaparcia wymaga odstawianie w trybie ambulatoryjnym beznzodwuazepin. Ale jest możliwe i życzę powodzenia. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

  P
  Profil zweryfikowany
  Lokalizacja: Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb - indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska Maciej Gołąb konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

  Bardzo dobry specjalista, otwarty na problemy pacjentów.

  J
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacja online e-recepta

  Szybki kontakt, wyjaśnienie przez Pana doktora w szczególe... Bardzo polecam

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

  Odpowiedzi na pytania

  264 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

  Dzień dobry.
  Odkąd pamiętam nie mam żadnych marzeń, planów, celów ani ambicji. w przeszłości byłem leczony sertraliną i psychoterpia -bezkutecznie. Mój stan się nie polepszył a nawet pogorszył ponieważ w tym momencie nie jestem w stanie nawet pracować. Czy jest możliwość pobierania jakiegoś zasiłku lub renty na depresję/zaburzenia depresyjne. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

  Dzień dobry. Prosi Pan o pomoc w sprawie poprawy stanu zdrowia, czy też prosi Pan o pomoc w sprawie uzyskania zasiłku czy renty? Może warto na początku podjąć decyzję. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

  lek. Maciej Witold Gołąb

  Dzień dobry, mam pytanie już od dłuższego czasu, nie mogę poradzić sobie z hamowaniem frustracji, dotyczącej głównie życia zawodowego, niskie wynagrodzenie, niechęć do wykonywanej pracy, brak perspektyw na zmianę. Frustracja powoduje olbrzymi napływ negatywnych emocji, których, nie potrafię czasem powstrzymać, gotuje się we mnie, mam ochotę wyć. Początkowo udałem się do psychiatry, gdzie otrzymałem lek Seronil, po których emocje nieco hamują, ale tylko to czasu - kolejnej frustrującej sytuacji... wracam więc do punktu wyjścia, następnie zwiększana dawka, inny lek, ale na dobrą sprawę bez rezultatu. Psychiatra stwierdził, że powinienem spróbować psychoterapii na co zdecydowałem się, jednak po kilku wizytach otrzymałem informację, że powinienem udać się do psychiatry, gdyż psychologa niepokoją go moje reakcję...przecież wielokrotnie mówiłem, że jestem pod opieką psychiatry. Rzuca mi się w oczy tutaj kompletny brak współpracy między terapeutą a psychiatrą, mam wrażenie jakby jeden przekazywał odpowiedzialność na drugiego , czy jest to normalne?
  Terapia trwa już pół roku, nie czuje się ani trochę lepiej czy powinienem to kontynuować? Mam wrażenie, że moja frustracja, zniknie tylko wtedy jak moja sytuacja ulegnie poprawie ale nie wiem jak za to się zabrać, jestem w rozsypce, przez...frustrację, wcześniej moja próba przebranżowienia się skończyła się fiaskiem, tkwię dalej w tym samym miejscu, psychoterapeuta nie pomógł mi odpowiedzieć dlaczego.
  Proszę o pomoc? gdzie mam jej szukać?

  Dzień dobry. Ciągła frustracja jest wyraźnym sygnałem, że potrzebna jest jakaś zmiana w Pana życiu. Autorem tej zmiany może być wyłącznie Pan sam. Jeżeli poprzednie próby zmiany sytuacji kończyły się fiaskiem należy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego? Pan powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo to Pana życie, Pana doświadczenia, Pana próby zmiany sytuacji życiowej. Leki tylko/aż (zależy co komu bardziej pasuje) zmieniają to w jaki sposób przetwarza Pan pewne informacje o znaczeniu emocjonalnym. Nic ponad to. Psychoterapia/coaching mogą pomóc Panu zobaczyć coś czego Pan nie widzi, zrozumieć coś czego Pan nie rozumie, nauczyć Pana czegoś czego Pan nie potrafi. Nikt jednak nie powie Panu co ma Pan zrobić. Decyzje w życiu musi Pan podejmować sam. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

  lek. Maciej Witold Gołąb

  Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

  Moje doświadczenie

  O mnie

  Urodziłem się w Poznaniu i tam ukończyłem Uniwersytet Medyczny (dawniej Akademię Medyczną) im. Karola Marcinkowskiego na Wydziale Lekarskim. Od 1993 r...

  Zobacz pełen opis

  Leczone choroby

  Pokaż wszystkie leczone choroby

  Edukacja

  • Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
  • Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic (Lublin)
  Zobacz więcej

  Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


  Zakres porad

  • Psychiatria
  • Psychoterapia
  • Psychoterapia uzależnień
  Zobacz więcej

  Doświadczenie

  • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego w Kościanie - oddziały: ogólnopsychiatryczne, leczenia uzależnień stacjonarny i dzienny, izba przyjęć, oddział neurologiczny, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych
  • Wojewódzki Szpital Neuropsychiatrii w Krośnicach - oddział ogólnopsychiatryczny, izba przyjęć, oddział dziecięco-młodzieżowy, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych, stacjonarny oddział leczenia uzależnień
  • Szpital Wojewódzki w Sieradzu, Centrum Psychiatryczne w Warcie - stacjonarny oddział leczenia uzależnień
  Zobacz więcej  Nagrody i wyróżnienia

  • Orły Medycyny Gold za rok 2022
  • Orły Medycyny Gold za rok 2021
  • Orły Medycyny Gold za rok 2020
  Zobacz więcej

  Profile społecznościowe


  Publikacje i artykuły

  Publikacje (5)