Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Doświadczenie z zakresu Ortopedii zd... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Wybiłem już bark 5 raz za każdym razem nastawiany na znieczuleniu, gram w klubie w piłke nożna czy po wykonanej operacji (artroskopi?) jest szansa, że będe mógł bez obaw grać w piłke ? Czy wiotkość stawów może mieć wpływ na wybijany bark ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Michalak

  Witam,
  nawykowe zwichnięcie barku wymaga stabilizacji kotwicami. Sama artroskopia nie da oczekiwanego efektu.
  Uszkodzenie stawu/złe leczenie/kolejny uraz mają wpływ na tę chorobę.
  Pozdrawiam

 • Witam

  Złamałam palce stóp 19go marca, RTG kontrolne chcę zrobić na pewno na kilka dni przed wylotem na wakacje,
  ale myślałam by to zrobić również w przyszłym tygodniu, czy można robić RTG stopy raz i później ponownie po 7-9dniach, czy jednak jest to odradzane ? Nogę dość oszczędzam,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Michalak

  Witam,
  po podjęciu decyzji o leczeniu zachowawczym złamania sugeruje się kontrolę radiologiczną w początkowym okresie co 7-10 oraz 14-21 dni. Nie jest błędem kontrola RTG "zbyt częsta".… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Doświadczenie z zakresu Ortopedii zdobywał w trakcie pracy i dyżurów w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki przy Dolnośląskim Centrum Urazowym we Wrocławiu oraz podczas ponad 2,5tysiąca godzin samodzielnych ostrych dyżurów w Izbie Przyjęć. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w ośrodkach o najwyższym stopniu referencyjności na terenie całego kraju.
  Uczestnik i posiadacz certyfikatów jakości w zakresie badania USG stawów biodrowych niemowląt metodą Grafa, USG kolana, USG barku, USG stawu skokowego, USG łokcia oraz skleroterapii pod przewodnictwem prof. dr hab. Zbigniewa Rybaka.
  Dzięki doświadczeniu zdobytego w ramach licznych szkoleń a także ogromnej liczbie wykonanych zabiegów, usuwanie żylaków metodą skleroterapii, jest dla pacjentów bezbolesnym i trwałym sposobem na pozbycie się żylaków, pajączków żylnych i naczyniaków.
  Obecnie pracuje na spersonalizowanym aparacie USG SonoScape S8exp, który zapewnia dokładną i rzetelną diagnostykę nawet najbardziej dyskretnych zmian chorobowych.
  Szeroki zakres zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonuje na preparatach najwyższej jakości. Toksyna botulinowa (botox), kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, osocze bogatopłytkowe podawane w trakcie wizyty spełnią oczekiwanie pacjentów stawiających na naturalny, piękny efekt.
  NOWOŚĆ!
  We współpracy z amerykańską siecią klinik przeprowadzamy przeszczep włosów metodą FUE z użyciem najlepszego w pełni automatycznego robota Artas!

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Medness Profilaktyka Specjalistyczna Przychodnia LekarskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  profesjonalne badanie ,miła atmosfera przy badaniu,szczegółowy opis probemu i natychmiastowa poprawa.Bardzo jesteśmy zadowoleni z pomocy lekarskiej.badanie USG na miejscu nie musielismy biegać po innych przechodniach,polecam tą przychodnię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwszy raz od dawna spotkałem się z lekarzem, któremu zależy na wyjaśnieniu moich dolegliwości. Posiadanie przez lekarza USG umożliwiło natychmiastowe określenie moich dolegliwość bez konieczności biegania jak w innych przychodniach od lekarza na USG i z powrotem. Należy dodać, że doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem i dokładnie tłumaczy pacjentowi na czym polega problem. Zdecydowanie polecam :)

 • F
  Lokalizacja: Medness Profilaktyka Specjalistyczna Przychodnia LekarskaUsługa: skleroterapia żylaków

  Od kilku lat męczyłam sie z żylakami,aż do dziś...doktor w ciągu 5 minut pozbawił mnie tego problemu a w dodatku nic nie bolało:)Serdecznie polecam!Profesjonalnie,miło i bez bólu-czego chcieć więcej?:)Polecam!

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Byłam z wizyta u tego lekarza z bólem lewej nogi i stawu krzyżowo- biodrowego.Uczucia po wizycie mam mieszane.Lekarz jest miły i stara się być grzeczny ale według moich odczuć ma jeszcze za mało doświadczenia.i jest mało staranny.
  Wywiad prowadził dosyć pobieżnie. Starał się wmówić mi ,że kuleje na prawą nogę, chociaż boli mnie lewa i kuleję na lewą. W dokumentacji również napisał, że pacjentka skarży się na ból prawej nogi. Co za pomyłka!

 • P
  Lokalizacja: TEAM-MEDUsługa: USG narządu ruchu

  Przyszedłem do doktora z bólem ręki. Został przeprowadzona fachowa i kompetentna rozmowa w celu ustalenia przyczyn kontuzji. Badanie USG pomogło postawić trafną diagnozę, ustaliliśmy plan leczenia. Wszystko idzie w dobrą stronę, jest poprawa. Zdecydowanie polecam doktora. Pozdrawiam

 • Lokalizacja: Medness Profilaktyka Specjalistyczna Przychodnia LekarskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Witam,Bardzo sympatczny konkretny pan doktor. Na moich wizytych przedstawil mi wszystko co chciałam wiedziec. Mowi zrozumiale do pacjenta. Jego podejscie do pacjenta jest bardzo profesjonalne. Bardzo polecam doktora.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: TEAM-MEDUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo profesjonalne i miłe podejście - badanie i wywiad przeprowadzone sprawnie i skutecznie.
  W przystępny i zrozumiały sposób przedstawił schorzenie. Wyczerpująco omówił dalszy tok leczenia Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: TEAM-MEDUsługa: USG narządu ruchu

  Witam bardzo dobry uprzejmy sympatyczny Pan doktor. Konkretny odpowiedział na wszystkie pytania ma czas dla pacjenta nie traktuje pacjentów jak to zwykle dzisiaj bywa następny proszę. Gorąco polecam doktora Łukasza Michalaka każdemu bo naprawdę warto jest to lekarz z powołania. Pozdrawiam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne i jednocześnie przyjazne podejście do pacjenta.
  Pan doktor nie zasugerował się opiniami poprzednich lekarzy, wolał sam zbadać mój przypadek i dopiero wtedy wydać niezależny "wyrok". Jestem mu za to bardzo wdzięczna, bo znalazł zupełnie inną przyczynę niż tyle razy poprzednio stwierdzana dyskopatia, która "nie powinna dawać aż takich objawów". Wreszcie czułam się zaopiekowana i nie miałam wrażenia, że coś sobie wymyśliłam...
  Zdecydowanie polecam.

 • A
  Lokalizacja: Medness Profilaktyka Specjalistyczna Przychodnia LekarskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Doktor Michalak,wspaniały człowiek i lekarz. Podejście do pacjenta-wzorowe,myślę,że wielu lekarzy mogło by się uczyć..Konkretny,zdecydowany,a przy tym taktowny.przekazuje wiadomość o chorobie w taki sposób,że człowiek wie o co chodzi i nie traci nadziei.Polecam tego lekarza,kochani nie traćcie czasu na szukanie innych,bo Ten jest bardzo dobry w tym co robi.