Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 44 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Doświadczenie z zakresu Ortopedii zd... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Ortopeda dla kobiety w ciąży

  Jestem w 18 tygodniu ciąży i od 6 tygodni bardzo boli mnie lewe biodro, lewa noga i część pleców. Mam co raz większy problem z samodzielnym podniesieniem się z łóżka a nawet z chodzeniem. Czy ćwiczenia na piłce do pilatesu mi nie zaszkodzą?
  Potrzebuję także konsultacji ortopedycznej, nie wiem… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Michalak

  Witam,
  ciężko jest powiedzieć jakie ćwiczenie chory może wykonać bez wykonania badania ortopedycznego. Z uwagi na fakt ciąży można zaproponować wykonanie badan USG jeśli będą wskazane.
  Zapraszam

 • Chondromalacja rzepki a umiarkowana aktywność fizyczna

  Zdiagnozowana chondromalacja rzepek, stopień 2 i 3 (badanie usg). Żadnych zaleceń poza suplementacja. Kolana trzeszczą/chrupią, rzadko lekki ból jednego z kolan. Zależy mi na umiarkowanej aktywności fizycznej ( nordic walking, góry bez ciężkiego plecaka, rower) ale nie wiem czy sobie nie szkodzę.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Michalak

  Witam,
  pacjentów z w/w diagnozą, chcących utrzymać aktywność fizyczną zachęcam do stosowania wiskosuplementów - iniekcji kwasu hialuronowego do stawów kolanowych. Działanie p/bólowe i protekcyjne… Więcej

Zobacz wszystkie (24) odpowiedzi

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Doświadczenie z zakresu Ortopedii zdobywał w trakcie pracy i dyżurów w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki przy Dolnośląskim Centrum Urazowym we Wrocławiu oraz podczas ponad 2,5tysiąca godzin samodzielnych ostrych dyżurów w Izbie Przyjęć. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w ośrodkach o najwyższym stopniu referencyjności na terenie całego kraju.
  Uczestnik i posiadacz certyfikatów jakości w zakresie badania USG stawów biodrowych metodą Grafa oraz skleroterapii pod przewodnictwem prof. dr hab. Zbigniewa Rybaka.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ocena pacjentów:

36 opinii

 • Doktor Michalak,wspaniały człowiek i lekarz. Podejście do pacjenta-wzorowe,myślę,że wielu lekarzy mogło by się uczyć..Konkretny,zdecydowany,a przy tym taktowny.przekazuje wiadomość o chorobie w taki sposób,że człowiek wie o co chodzi i nie traci nadziei.Polecam tego lekarza,kochani nie traćcie czasu na szukanie innych,bo Ten jest bardzo dobry w tym co robi.

 • Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Pan doktor odpowiedział na każde moje pytanie, postawił dobrą diagnozę i dał konkretne zalecenia. Jeśli kiedyś będę potrzebowała pomocy ortopedy na pewno wrócę do Pana Łukasza ;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz otwarty na pacjenta, miły,dokładnie wyjaśnił co się dzieje i jakie zastosować leczenie.Gorąco polecam.

 • Bardzo dobry lekarz.Miły,konkretny,uprzejmy z profesjonalnym podejściem do pacjenta.Wszystko dokładnie wyjaśnił.Serdecznie polecam.

 • To już kolejna wizyta u doktora Michalaka. Doskonały specjalista, daje konktretne wskazówki bez owiajania w bawełne, polecam wszystkim.

 • Pan Doktor nie zbagatelizował problemu, co zdarzyło się u poprzednich specjalistów. Dokładnie wysłuchał moich dolegliwości, a badając wszystko starannie tłumaczył. Dr Michalak oprócz widocznej dużej wiedzy i doświadczenia, cechuje się także bardzo wysoką kulturą osobistą, przez co wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Wyjaśnił także jak mogłoby wyglądać dalsze leczenie, jeżeli okazałoby się potrzebne, jednak objawi póki co do mnie nie wracają :) Serdecznie polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  P. doktor wszystko dokładnie wyjaśnia,nie spieszy się z wizytą, przy tym jest sympatyczny,więc pacjent czuje,że jest w dobrych rękach

 • Super lekarz, bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, dużo czasu poświęca pacjentowi. W piątek popołudniu usłyszałem od innych lekarzy że nie da się operować w weekend. A jednak dało się, wystarczyło trafić na doktora Michalaka

 • Lekarz godny polecenia ,atmosfera w gabinecie bardzo miła ,szczegółowo wszystko wyjaśnione ,syn został dokładnie przebadany,doktor słuchał i rozmawiał z dzieckiem .

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo kompetentny. Szybko stwierdził, że opinia poprzedniego lekarza była błędna i kolano należy operować. Miły i konkretny, ogólnie 4/5 (1 zostawiam dla profesjonalistów z USA :P )