mgr

Karol Buchnowski

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta, Psycholog

22 opinie +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą i coachem, prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. W pracy łączę dorobek psychoterapii ericksonowskiej, neurolingwistycznej z naturalnym ciepłem… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
22 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sferazmian Psychoterapeuta Karol Buchnowski

  Kiedy pierwszy raz przekroczyłem próg gabinetu Karola, nie byłem do końca świadomy tego że rozpoczynam podróż. Nie była to jednak podróż business klasą, a raczej wyprawa z plecakiem. Jedyne co wiedziałem to skąd zaczynam i dokąd chce dotrzeć. Jak to bywa w takiej podróży, nie do końca możemy przewidzieć jak się potoczy – i tak też było w tym przypadku. Czasami przystawaliśmy aby przyjrzeć się czemuś lepiej, czasami skręcaliśmy w zakręt który niby wiódł do celu okrężną drogą, ale to co odkryło się za zakrętem było bardzo cenne.
  Taka podróż nie mogłaby się odbyć bez przewodnika, jakim w moim przypadku był Karol. Ale niech nie zmyli Was moja metafora – Karol to specyficzny przewodnik. Pokazuje Ci możliwości, ale Ty sam wybierasz czy na danym skrzyżowaniu chcesz pójść prosto, skręcić w lewo a może w ogóle się położyć? Wiem że bez niego wiele takich skrzyżowań bym przejechał i nawet ich nie zauważył…
  Dlatego wszystkim którzy chcialiby sie wybrać w taką podróż, z czystym sercem moge polecić wizytę u Karola!

 • K

  Bardzo dobry terapeuta. Z jego udziałem dokonałem jednej z ważniejszych a za razem najlepszej decyzji w moim życiu. Osoba bardzo cierpliwa, wykazująca sie dużym zrozumieniem a za razem poczuciem humoru. Wszystko to sprawia, że atmosfera na spotkaniach jest bardzo przyjemna. Z czystym sumieniem Polecam!

 • M
  Lokalizacja: Sferazmian Psychoterapeuta Karol Buchnowski

  Do Pana Karola trafiłam w bardzo trudnym dla Siebie momencie życia...Odbyłam kilka sesji i wszystko wróciło do normy. Dzięki Panu Karolowi zupełnie inaczej patrzę na świat, nauczyłam się dbać o Siebie i Swoje sprawy, przestałam zadręczać się i pozwalać innym aby to robili. Bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do Tego Psychologa i wiem, że zawsze mogę się do Niego zwrócić jeżeli będę potrzebowała pomocy. Profesjonalista skupiony na pacjencie. Serdecznie polecam Pana Karola i dziękuję za pomoc:)

 • M
  Lokalizacja: Sferazmian Psychoterapeuta Karol Buchnowski

  Spoko człowiek. Kompetentny, uśmiechnięty, jak się człowiek pogubi w sobie to potrafi wstawić go na właściwe "tory". Chylę czoła, bo dzięki niemu idzie ku lepszemu!

 • P
  Lokalizacja: Sferazmian Psychoterapeuta Karol Buchnowski

  Sytuacja , w której się znalazłem była nieciekawa . Rozkład trudnego i nierokującego związku. Poczucie sytuacji bez wyjścia oraz brak nadziei, że w życiu może przydarzyć się coś dobrego i optymistycznego. Do tego dochodziła postępująca dysfunkcja codziennego życia, którym zaczął rządzić lęk oraz negatywne schematy myślowe.
  Terapia często nie jest łatwa, ani też przyjemna. Wymaga tego, że przyjmiemy do wiadomości prawdę, nawet trudną o sobie, zaakceptujemy ją i podejmiemy wewnętrzną decyzję o zmianie. Karol okazał się być świetnym przewodnikiem na tej wyboistej drodze. Z jednej strony empatycznym i wyrozumiałym, z drugiej wymagającym, stawiającym wyzwania i starającym się uwolnić potencjał klienta. Posiada dar drążenia i ujawniania prawdziwych emocji, odczuć oraz konfliktów wewnętrznych nawet gdy je wypieramy. Dowiadujemy się prawdy o sobie, gdy trzeba także bez znieczulenia. Uczymy się podejmować decyzje i iść do przodu przez życie.

 • Trafiłam do Karola ponad rok temu, w bardzo trudnym dla mnie czasie. Dzięki pracy z nim, dzięki jego profesjonalizmowi, jego ciepłu, empatii, podejściu do mnie - wizyty przyniosły nieoczekiwane efekty. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że jestem w zupełnie innym miejscu i że wszystko co najlepsze przede mną - choć jeszcze rok temu trudno było mi w to uwierzyć. Wcześniej bywałam u kilku terapeutów, jednak dopiero praca z Karolem uświadomiła mi wiele ważnych rzeczy. Uważam, że to zdecydowanie jego zasługa, za co jestem niezmiernie wdzięczna. Z czystym sumieniem polecam go każdemu.

 • Profesjonalny, empatyczny. Pracuje sie z nim bardzo przyjemnie i szybko, bez trudu nawiazalismy fajna relacje.

 • A

  Bardzo dobry terapeuta, który oprócz tego że jest bardzo dobrym fachowcem, to też fajnym człowiekiem po prostu. Nie byłam łatwym przypadkiem i do tego bardzo sceptycznie podchodziłam do terapii. Ale umiejętne poprowadzenie mnie dało efekty zmiany na lepsze w moim życiu. Polecam wszystkim.
  Anna Ch.

 • M

  Pan Karol ma umiejętność patrzenia na rzeczywistość od innej strony: słucha, nie ocenia, akceptuje i wspiera. Ja i mój mąż pracowaliśmy z nim kilka miesięcy nad kryzysem naszego związku z ktorym nie mielismy juz sily i checi by sobie sami poradzic .Nie dostawalismy zlotych rad . Nie było truizmów, że skoro jesteśmy u niego to na pewno się kochamy i wszystko sie ulozy ....bylo ciezko , skakalismy sobie do gardeł i wyciagalismy " trupy z szafy"

 • K

  Nawiązałem z Panem Karolem nić przyjaźni w trakcie prawie rocznej współpracy z małymi przerwami. Właściwie nigdy nie traktowałem go jak lekarza a raczej powiernika pewnych problemów zarówno zawodowych jak i z życia prywatnego - okazało się że nie pomyliłem się, potrafił słuchac i rozmawiać ze mna jak równy z równym zupełnie jak kumpel, co bardzo mi pomogło otworzyc się. Z każdego spotkania wychodziłem podładowany bardzo dobrą energią z konstruktywnymi sposobami próby zmierzenia sie z moimi demonami. Zajrzałem dzieki panu Karolowi w głąb siebie i zrozumiałem przyczynę targających mną emocji. Serdecznie polecam pana Karola. Swietny terapeuta! Krzysztof

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem certyfikowanym psychoterapeutą i coachem, prowadzę warsztaty rozwoju osobistego. W pracy łączę dorobek psychoterapii ericksonowskiej, neurolingwistycznej z naturalnym ciepłem i otwartością.

  Odbyłem całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w czteroletnim Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii pod kierownictwem Benedykta Peczko, którego program ma akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutycznego(EAP). Przez dwa lata byłem Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Psychoterapii oraz jestem jego członkiem. Od ośmiu lat prowadzę psychoterapię, coaching i szkolenia. Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Oddziale Dziennym w Tworkach. Ukończyłem również studia na Uniwersytecie i Politechnice Gdańskiej na kierunkach ekonomicznych. Przez sześć lat zajmowałem kierownicze stanowiska w zagranicznym koncernie. Przez kilka lat współpracowałem z trzema renomowanymi, warszawskimi Ośrodkami Psychoterapii a od 2013 roku prowadzę własny Gabinet Psychoterapii Sferazmian. Odbyłem własną długoterminową terapię i pracuję pod regularną superwizją. Od dziesięciu lat stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego. Współpracuję z lekarzami psychiatrami.

  W pracy skupiam się na świadomych i nieświadomych zasobach klientów, ich strategiach, silnych stronach i umiejętnościach tak, aby byli w stanie przezwyciężyć dolegliwości, ograniczenia i w samodzielny sposób rozwiązywać problemy dnia codziennego. Moja praca opiera się na założeniach psychoterapii humanistycznej gdzie klient poprzez poznanie siebie odnajduje swój własny sens życia i wyznacza drogę do osiągania swoich celów.

  Dużą radość sprawia mi joga i bieganie. Po dniu pracy lubię rozluźnić się medytując.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Czteroletnie Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii ( Warszawa 2009-2014)

Znajomość języków

 • angielski