dr n. med.

Joanna Łudzik

Dermatolog

Martwisz się dużą ilością znamion, niepokoi ich wygląd ?
Zapraszam na badanie-dermatoskopię i mikroskopię konfokalną. Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem z użyciem amerykańskiego…
więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • erytroplazja queyrata

  Witam. Czy w diagnostyce erytroplazji queyrata wykorzystuje się mikroskop konfokalny ? Mam łudząco podobną zmianę i nie wiem do kogo mam się zwrócić. Będę wdzięczny z odpowiedź.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Łudzik

  Mikroskop konfokalny służyć może do potwierdzenia lub wykluczenia obecności zmian o charakterze nowotworowym. Ważne jest również gdzie jest umiejscowiona zmiana, ze względu na specyfikę badania. Ostateczne… Więcej

 • Podejrzenie zmiany HPV

  Witam. Mam zmianę na narządzie płuciowym. Czy jest możliwość u Pani zdiagnozowania problemu mikroskopem konfokalnym ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Joanna Łudzik

  Nie wszystkie zmiany kwalifikują się do badania mikroskopem konfokalnym. Mikroskop może posłużyć wykluczeniu obecności zmian o charakterze nowotworowym na skórze w okolicach genitalnych.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Martwisz się dużą ilością znamion, niepokoi ich wygląd ?
  Zapraszam na badanie-dermatoskopię i mikroskopię konfokalną. Usuwanie brodawek/kurzajek ciekłym azotem z użyciem amerykańskiego nowego Brymill Cry-Ac.

  Specjalizuję się w dermatologii i wenerologii a główne obszary mojego zainteresowania to telemedycyna oraz wczesna diagnostyka nowotworów skóry przy zastosowaniu nowoczesnych technik z użyciem refleksyjnej mikroskopii konfokalnej, wideodermoskopii czy OCT.

  Zwyciężczyni World Congress of Dermoscopy and Skin Imaging (Wiedeń, Austria) w sesji posterowej badań naukowych (2015).Uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych oraz szkoleniach z dziedziny dermatologii. Zapraszam na konsultacje dorosłych i dzieci od 7 roku życia. I consult in ENGLISH & POLISH.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Publikacje

 • Diagnostyka nowotworów skóry mikroskopem konfokalnym
 • Refleksyjna mikroskopia konfokalna awczesne wykrywanie raka podstawnokomórkowego
 • Non-invasive diagnosis of pink basal cell carcinoma: how much can we rely on dermoscopy and reflectance confocal microscopy? Witkowski AM, Łudzik J, DeCarvalho N, et al. Skin Res Technol. 2015 Sep
 • Case Report: melanoma and melanocytic nevus differentiation with reflectance confocal microscopy. Łudzik J, Witkowski AM, Pellacani G. F1000Res 2015 Ju
 • Ciekawy przypadek czerniaka z Włoch - ( CX News )
 • RCM w badaniach przesiewowych - model stosowany na Uniwersytecie w Modenie ( Cx News )
 • Diagnostyka różnicowa z użyciem refleksyjnej mikroskopii konfokalnej
 • Improving Diagnostic Accuracy of Dermoscopically Equivocal Pink Cutaneous Lesions with Reflectance Confocal Microscopy in Telemedicine Settings: Double Reader Concordance Evaluation of 316 Cases
 • Telediagnosis with Confocal Microscopy: A Reality or a Dream?
 • New telemedicine techniques in dermatology - evaluation with reflectance confocal microscopy via cloud-based platform.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Zwyciężczyni World Congress of Dermoscopy and Skin Imaging (Wiedeń, Austria) w sesji posterowej badań naukowych (2015).

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: konsultacja dermatologiczna z dermatoskopią do 5 zmian

  Trafna diagnoza, dobrze dobrane leczenie, rzeczowo przeprowadzona rozmowa i opis choroby. Zdecydowanie polecam :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Dr bardzo sympatyczna. Przedstawiła plan leczenia oraz jego alternatywę. Upewniła się czy wszystko zrozumiałam. Na pewno będę u niej kontynuować leczenie.

  dr n. med. Joanna Łudzik2017-09-20

  Bardzo dziękuje za komentarz !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor przeprowadziła precyzyjny wywiad i przepisała odpowiednie leki. Wizyta odbyła się z bardzo miłą atmosferą, szybko, profesjonalnie i bezproblemowo. Pani Doktor jest bardzo sympatyczną osobą.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Udałam się do Pani Joanny w celu wyleczenia trądziku na twarzy oraz plecach. Jestem na początku swojej kuracji, natomiast muszę przyznać, że już widzę zmiany jakie zaszły w moim organizmie (szczególnie w skórze głowy - skalp nie produkuje już tak dużo sebum). Byłam u kilku dermatologów w Polsce i w Szkocji - z tej wizyty jestem najbardziej zadowolona. Moje problemy z trądzikiem ciągną się już ok 6 lat, niestety żadne antybiotyki zażywane wcześniej nie dawały aż takich efektów, jakie widzę teraz po 1 m-cu. Pierwszym razem, gdy zażywałam antybiotyk, trądzik wrócił po roku. Następnie, po 3 miesiącach po odnowieniu kuracji. Jeszcze długie leczenie przede mną, ale już widzę znaczną różnicę w porównaniu z innymi lekami, które zażywałam. Pani Doktor jest bardzo miłą i kompetentną osobą. Cenię ją przede wszystkim za szczerość oraz fachowe podejście do sprawy. Jest to jeden z tych lekarzy, który nie będzie "wciskać" nic na siłę, a wręcz zaproponuje alternatywy, zależnie od tego, na co pacjent może sobie pozwolić. Jeżeli ktoś ma problemy z trądzikiem - polecam Panią Joannę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Pani Doktor rewelacja! Po analizie Pani doktór i zaleconemu leczeniu problem ustąpił! Grzybica wyleczona w 100%!
  Pani doktor miła sympatyczna! Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktot miła, rzeczowa i do pogadania. Sumiennie wysłuchała moich problemów i pytań, przedstawiła różne opcje podjęcia działań, doradzała, sugerowała - bardzi fajny kontakt do pacjenta :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szybko postawiona diagnoza i precyzyjna odpowiedź na postawione pytania. Oczywiście Pani bardzo uprzejma i rozmowna. Pójdę na kontrolę na pewno :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Znakomity lekarz,posiada dużą wiedzę medyczną, miła, przyjazna dla pacjenta, zaangażowana w proces leczenia, nie spieszy się, odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości.Po wizycie wyszłam spokojna o swoje zdrowie , zaopiekowana z poczuciem, że moje zdrowie jest w dobrych rękach, szczerze polecam p.doktor wszystkim, którzy szukają dobrego lekarza dermatologa.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Na początku lipca byłam u p.Joanny Łudzik na konsultacji dermatologicznej. Wskazówki, rady i propozycja leczenia okazały się bardzo skuteczne. Dziękuję. Moja twarz nabrała właściwego wyglądu.
  Pani doktor jest bardzo miła, wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania.

  dr n. med. Joanna Łudzik2017-07-29

  Dziekuje za komentarz i zaufanie!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła ale i profesjonalna lekarka - była pewna leczenia, które zapisuje, ale równocześnie zaproponowała alternatywy, a tam gdzie było to konieczne zaleciła dodatkową wizytę u innego specjalisty. Odpowiedziała na wszystkie pytania bez pośpiechu, nie bagatelizując problemu. Zdecydowanie polecam.