zmiana koloru pieprzyka

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
między piersiami, na obwodzie biustonosza miałam małe znamię koloru jasnobrązowego, lekko wypukłe, coś jak kurzajka - mam to od lat, pewnie od biustonosza. Wczoraj zauwazyłam ze z jasnobrązowego koloru zrobił się ciemnobrązowy, wczesniej nie zwracałam na to uwagi, podejrzewam, że jest takie od kilku miesięcy, sterczące mięsiste, ale nie duże. Nie wiem czy mogło to zostać jakos podrażnione przez obwód biustonosza i podeszło krwią, a potem samo odpadnie? niepokoi mnie ta zmiana koloru z jasnobrązowego na ciemny. Czy aby zdiagnozować zmianę nowotworową konieczny jest wycinek czy można to zbadać inna metodą?
pozdrawiam serdecznie
Można wykonać badanie mikroskopem konfokalnym.Badanie to jest bardzo czułe w wykrywaniu cech nowotworów.