Dr n. med.

Janusz Klajnowicz verifiedCreated with Sketch.

Endokrynolog, Internista

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • D
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Usługa: tarczyca

  Bardzo dobry lekarz, leczę się u Pana dr już 6 lat, polecam każdemu co ma problem z samopoczuciem, u każdego trafna diagnoza a to się dzisiaj rzadko zdarza, nas „tarczycowców” spychają do jednego worka. „ psychiatrycznego” ale nie Pan doktor.

 • Szukasz endokrynologa? Pacjenci polecają:

  Piotr Miciński
  Piotr Miciński
  Endokrynolog, Ginekolog
  Chopina 26, Mysłowice
  Profesjonalne podejście do pacjenta, Pan doktor przejmuje się każdym przypadkiem, bardzo dokładnie sprawdza, zleca… więcej

  Jolanta Blicharz-Dorniak
  Jolanta Blicharz-Dorniak
  Endokrynolog, Internista
  Gen. J. Ziętka 74 c, Mysłowice
  Pani doktor bardzo sympatyczna,pomocna i serdeczna. Cierpliwie i fachowo tłumaczy wszelkie zagadnienia. Wzbudza… więcej

  Grażyna Kulawik
  Grażyna Kulawik
  Endokrynolog
  ul. Sowińskiego 46, Katowice
  Bardzo miła pani doktor,konkretna, dostałam skierowania do dalszej diagnostyki.Była to moja pierwsza wizyta i nie… więcej

  Joanna Kozaczka
  Joanna Kozaczka
  Endokrynolog
  Bogucicka 14, Katowice
  Kiedy masz wyniki, które wprowadzają w osłupienie i spotykasz lekarza, który sprawi, że uwierzysz, że wszystko… więcej

  Agnieszka Zachurzok
  Agnieszka Zachurzok
  Endokrynolog, Pediatra
  ul. Wrocławska 40, Katowice
  Pani Doktor bardzo profesjonalna ma bardzo mile podejscie do dzieci polecam na temat choroby dziecka wszystko… więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • 1995 - uzyskanie tyt. specjalisty w zakresie Endokrynologii - egzamin zdany z wyróżnieniem
   1996 - Zastępca Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala nr 2 w Mysłowicach
   1996 - uzyskanie st. naukowego DOKTORA NAUK MEDYCZNYCH
   1999 - Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala nr 2 w Mysłowicach

  Specjalizacje

  • Endokrynologia

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  82 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • D
   Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Usługa: tarczyca

   Bardzo dobry lekarz, leczę się u Pana dr już 6 lat, polecam każdemu co ma problem z samopoczuciem, u każdego trafna diagnoza a to się dzisiaj rzadko zdarza, nas „tarczycowców” spychają do jednego worka. „ psychiatrycznego” ale nie Pan doktor.

  • M
   Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Usługa: niedoczynnosc tarczycy

   Nie polecam tego lekarza na każdą dolegliwosć przepisuje leki leczy nie opierając sie na wynikach badan Przed wizyta u Pana Doktora byłam leczona sterydami na wtórna niedoczynnosc nadnerczy w dawce 5-10 mg Po roku czasu wykluczono niedoczynnosc nadnerczy Bardzo bałam sie sama odstawic steryd Słyszałam opinie ze Pan Doktor jest jeden z najlepszych zapisałam sie na wizyte opowiedziałam cała historie z poprzedniego leczenia Cytuje słowa Pana Doktora podejme sie leczenia jezeli pani usunie guzka na tarczycy Zaufałam Panu Doktorowi zdecydowałam sie na operacje usunieto mi tarczyce i jedną przytarczyce po czym okazało się ze to było zupełnie niepotrzebne guzek był nie złosliwy Po pokazaniu testu z synacthenem pomimo ze wynik był ujemny Pan Doktor jednak stwierdził ze choruje na wtórna niedoczynnosc nadnerczy Pan Doktor zwiekszył mi dawke 20 do 30 mg do tego cortineff 2 razy w tygodniu czułam sie coraz gorzej Niestety do tej pory borykam sie ze skutkami po sterydach mam chore jelita leki sie nie wchłaniaja Zostałam sama z problemami wylałam wiele łez Po sterydach mój dom to szpital 7 razy pobyty w szpitalach w tym 1 ma Endrokrynologi w Krakowie gdzie wykluczono niedoczynnosc nadnerczy Pobytach w szpitalach nie mam jednoznacznej diagnozy Myslałam ze Pan Doktor mi pomoze ale niestety bardzo sie roczarowałam

   Janusz Klajnowicz2018-06-05

   Po raz kolejny zmienia Pani historię wydarzeń, która nie pokrywa się z prawdą. Proszę pamiętać że historia choroby jest dokumentem , który jest dowodem rzeczowym.

   Ponadto:

   - skierowanie do zabiegu zostało wystawione zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

   -we wtórnej niedoczynności nadnerczy ,wyniki badań hormonalnych mogą być prawidłowe, test z Synacthenem jest w połowie

   przypadków niemiarodajny, a o rozpoznaniu w znacznym stopniu decyduje badanie kliniczne.

   Na podstawie literatury

   - Wielka Interna Endokrynologia cz. II str. 467-471

   -Endokrynologia Kliniczna

   -Jesienna Szkoła Endokrynologii 2015

  • D
   Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EUROMED-M Sp. z o.o.Usługa: Hashimoto

   Jestem usatysfakcjonowana
   Lekarz przeprowadził dokładny wywiad, sprawdził wyniki przyniesionych badań, przeprowadziła badanie postawił diagnozę, pytał ,pytał pytał, dobrał leki otrzymałam dokładna rozpiske ich stosowania.
   Lekarz który przeprowadził ze mną rozmowę, tłumaczył przyczyny i dawał zalecenia i wskazówki do dalszych działań. Dawno żaden z lekarzy tak ze mną nie rozmawiał. Moja ocena Pozytywna z plusem

  • A
   Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Usługa: Niski wzrost

   Nikomu nie polecam tego lekarza! W wieku 15 lat byłam u niego na wizycie w związku z moim niskim wzrostem. Pan „doktor” po szybkiej konsultacji zalecił mi branie leków, które jak się potem (niestety za późno) okazało były zupełnie nieodpowiednie i niepotrzebne. Leczył mi niedoczynność tarczycy, mimo że jej nie miałam lekarstwami, które były przeznaczone dla kobiet w ciąży. Obecnie od wizyty minęło 5 lat, od tej pory mam bardzo nieregularne miesiączki, straciłam bardzo dużo włosów z głowy i muszę korzystać z pomocy endokrynolog-ginekolog, ponieważ grozi mi bezpłodność. Jeszcze raz wielkie nie dla pana Klajnowicza.

   Janusz Klajnowicz2018-05-21

   Niedoczynność tarczycy okresu dziecięco -młodzieżowego może charakteryzować się między innymi obniżonym tempem wzrastania ,wypadaniem włosów oraz zaburzeniami dojrzewania /zaburzenia cyklu miesięcznego/. Niedoczynności mogą mieć charakter wtórny lub subkliniczny gdzie wyniki badań hormonalnych mogą być prawidłowe a o włączeniu leczenia decydują objawy kliniczne oraz objętość tarczycy. w/g Prof.Karbownik-Lewińskiej /Centrum Zdrowia Matki Polki/ zaniechanie leczenia przynosi wiele niekorzystnych następstw psychosomatycznych w póżniejszym okresie życia .
   Na podstawie literatury:
   -Endokrynologia kliniczna-niedoczynność tarczycy okresu dziecięco- młodzeżowego
   -Wielka Interna Endokrynologia cz. I-choroby tarczycy u dzieci
   -Szkoła endokrynologii 2013, 2015.

  • M
   Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska

   Zdecydowanie nie polecam tego lekarza! eczy ludzi opierając się na swoich poglądach a nie wynikach badań. Myślałam, że mi pomoże, ale bardzo się rozczarowałam. Bez zrobienia badań zalecił mi przyjmowanie sterydu przez bardzo długi okres. Po zrobieniu badań u innego lekarza okazało się, że nie powinnam w ogóle tego sterydu przyjmować. Niestety do tej pory borykam się ze skutkami przyjmowania sterydu (niewydolność żylna kończyn dolnych oraz podwyższone cukry- stan przedcukrzycowy). Bardzo żałuję, że trafiłam do tego lekarza...

   Janusz Klajnowicz2018-05-21

   Niedoczynności nadnerczy o charakterze wtórnym i subklinicznym, występują częściej niż pierwotna niedoczynność nadnerczy /Choroba Addisona/.Wyniki badań hormonalnych oraz test z ACTH mogą być w tych przypadkach prawidłowe, co nie wyklucza istnienia choroby, którą w tym przypadku rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych .
   Na podstawie literatury:
   - Wielka Interna Endokrynologia cz. II niedoczynność kory nadnerczy
   - Endokrynologia Kliniczna
   - Jesienna Szkoła Endokrynologii 2015 i 2016

  • K

   Wszystkie te wspaniałe opinie przyczyniły się do tego, że doktor jest wręcz oblegany a wizyta u niego graniczy z cudem. Dzwoniąc 05.12.2014 dowiaduję się, że prywatnie zapisy są dopiero w Styczniu 2015 na termin w maju 2015. Przyznam szczerze, że bardzo dobrego endokrynologa szukam ale jeżeli moja pierwsza wizyta będzie w maju i dowiem się na niej jakie badania mam zrobić a kolejna w grudniu to normalne leczenie wydaje się wręcz niemożliwe.

  • K

   Prawdziwy lekarz z powołaniem- specjalista!,jestem pod wrażeniem jak zajął się moim mężem,słucha pacjenta-wyciąga wnioski -leczy,diagnozę przedstawia w zrozumiały i prosty sposób ,bada kompleksowo i szuka przyczyny a to najważniejsze.Polecam z czystym sumieniem Pana doktora, to wykwalifikowany lekarz z ogromną wiedzą .

  • J

   Dobrze tłumaczy mechanizm choroby, sposób leczenia, używając prostych słów. Szeroko patrzy na dolegliwości pacjenta. Ponadto kultura osobista ale bez wylewności, powaga i skupienie. Ale najważniejsze to EFEKTY !!!

  • K

   Zrównoważony, rzetelny, sumienny, po nitce do kłębka, nie ma dla niego niemożliwych problemów. Chce pomóc za wszelką cenę. Dojście do sedna problemu stawia sobie za sprawę honoru. Skutecznie leczy. Po uzyskaniu efektu przesyła pacjentkę do POZ-u aby zrobić miejsce dla nowej pacjentki.
   Polecam

  • J

   Jestem zadowolona, bo doktor zawsze wysłucha i oprócz tarczycy zajmuje się też innymi hormonami. Jedyny minus to jest to, że trudno się zapisać na wizytę nawet prywatnie. W pierwszych dniach miesiąca to prawdziwa "telefoniada" w tej poczekali. Jest oblegany bo jest na bieżąco z wiedzą medyczną.
   Pozdrawiam

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG