Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euromed – M sp. z. o.o. prowadzi działalność medyczną od 01.07.2003r., specjalizuje sie w leczeniu chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii, laryngologii i t... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

NZOZ Euromed-M Sp. z o.o.

Bernarda świerczyny 1

41-400 , Mysłowice , śląskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euromed – M sp. z. o.o. prowadzi działalność medyczną od 01.07.2003r., specjalizuje sie w leczeniu chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii, laryngologii i terapią z wykorzystaniem izotopów. Firma Euromed-M świadczy usługi w zakresie kontraktu z NFZ oraz usługi komercyjnie.
Zakład Medycyny Nuklearnej specjalizuje się w leczeniu Izotopami J-131:

łagodnych schorzeń tarczycy: wole guzowate nadczynne, choroby Graves-Basedowa, wole guzowate obojętne,
leczenie itrem: przerostu błony maziowej stawów kolanowych, stanów zapalnych stawów kolanowych (z procesem wysiękowym), zmian zwyrodnieniowych z towarzyszącymi zmianami zapalnymi,
Terapia Izotopowa tarczycy oraz synowektomia Izotopowa stawów kolanowych wykonywana jest ambulatoryjnie i nie wymaga hospitalizacji pacjenta.

Terapia jodem promieniotwórczym J-131 łagodnych chorób tarczycy znajduje zastosowanie schorzeniach takich jak: nadczynność tarczycy na tle wola guzkowego lub choroby Graves-Basedowa, duże wole nietoksyczne. Leczenie radiojodem polega na doustnym podaniu kapsułki zawierającej jod radioaktywny w ustalonej przez lekarza dawce leczniczej. W efekcie w ciągu kilku tygodni lub miesięcy dochodzi do wygaszania czynności tarczycy –stwierdza się wyrównaną czynność gruczołu lub nawet niedoczynność, która jest jednym ze spodziewanych efektów w terapii izotopowej i wymaga doustnego przyjmowania preparatów zawierających syntetyczny hormon tarczycy.

Radiosynowektomia stawów kolanowych to metoda leczenia zapalenia błony maziowej stawu i wysięku płynu do stawu z użyciem Izotopu Itru Y -90 w formie koloidalnej. Jest on wstrzykiwany do jamy stawu kolanowego- w efekcie u 60-80 % pacjentów uzyskuje się redukcję dolegliwości bólowych i zmniejszenie wysięku oraz poprawę ruchomości stawu

W zakresie Medycyny Nuklearnej prowadzi diagnostykę obrazową wielonarządową (scyntygrafia z użyciem Izotopów).

Zabiegi

 • Radiosynowektomia stawów kolanowych
 • Biopsja tarczycy
 • Płukanie zatok
 • Radioterapia jodowa tarczycy
więcej

Badania

 • Scyntygrafia tarczycy z wychwytem (wychwytami) jodu-131
 • Scyntygrafia technetowa tarczycy Tc-99m
 • Scyntygrafia kośćca
 • Scyntygrafia nerek
 • USG tarczycy
więcej

Typ placówki

 • Przychodnia

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4.5

Ogólna ocena
4 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Ł
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Janusz Klajnowicz Inny

  Bardzo dobry lekarz. Inteligentny z umiejętnością kojarzenia różnych faktów- a to niestety bardzo rzadka umiejętność lekarzy. Leczy przyczynę, nie skutek. Od kiedy tu trafiłem, poprawiłem zdrowie o 180 stopni i w końcu rozumiem, co dzieje się z moim ciałem (i dlaczego). Zdecydowanie polecam.

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Janusz Klajnowicz

  Pacjentką doktora jestem już od 8 lat. Trafiłam tam, ponieważ musiałam mieć podany jod i już zostałam pod opieką dr. Wszystko jest dokładnie tłumaczone i dostaje się kartkę z zaleceniami oraz dawkowaniem leków. Wizyta trwa długo przez co na korytarzu trochę czeka się na wizytę, ale coś za coś. Jednym słowem polecam.

 • Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Janusz Klajnowicz

  Agnieszka z Jaworzna.
  Do Pana doktora trafiłam około 20 lat temu, po tym jak stwierdzono u mnie guza tarczycy i lekarz, który mnie diagnozował stwierdził, że bez operacji się nie obędzie, a mój stan jest bardzo poważny. Pan doktor Klajnowicz zastosował inną metodę leczenia po której nastąpiła wyraźna poprawa mojego zdrowia i będąc pod jego opieką lekarską, od tego czasu czuję się bardzo dobrze. Serdecznie dziękuję Panie doktorze.

 • K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Janusz Klajnowicz

  Dziś jestem pod kolejnym wrażeniem Pana dr J.Klajnowicza. Profesjonalista, rzetelny , miły , tłumaczący wszystko dokładnie a nade wszystko skuteczny. Jestem Jego pacjentką od wielu lat i mogę dziś powiedzieć, że dzięki Panu Doktorowi żyję normalnie (Haszimoto a jednak praca zawodowa i umiarkowany sport).
  Pilnie wykonuję wszystkie zalecenia, pytając Pana Doktora nawet czasami o sprawy nie tak blisko związane z endokrynologią.
  Lekarz do którego można mieć zaufanie !!!
  Krystyna

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania