dr n. med.

Janina Skrzypek-Wańha

verifiedCreated with Sketch.

Internista, Lekarz rodzinny, Kardiolog

8 opinii +dodaj

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczęłam w 1980 r. w III Klinice Kardiologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: wysokie cisnienie

  Bardzo dobra i konkretna lekarka kardiolog.
  Stwierdzono nadciśnienie tętnicze p.doktor miałem bardzo wysokie po28dniach było już standardowe 120/80.
  Co najważniejsze lek tylko3.20zl w aptece nie do uwierzenia.
  Naprawdę godna polecenia lekarka kardiolog.
  Dziękuję Sobieslaw Lach.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: Ból klatki piersiowej; nieznana struktura w śródpiersiu.

  Lekarz, który w ogóle nie słucha. Przerywa, nie da powiedzieć jednego zdania do końca. Bardzo chaotyczna, co chwilę zmieniająca zdanie. Siedzialam w końcu w milczeniu. Chaotyczne odczytywanie opisu tomografii komputerowej. Zasugerowała, że przyczyną bólu trwającego od ponad roku, jest uraz barku mający miejsce półtora miesiąca przed wizytą (mimo mojego wcześniejszego opisu sytuacji, który nie został wysłuchany). Najwięcej porad uzyskałam na temat mojego uszkodzonego barku (zupełnie tego nie oczekiwałam, jestem w trakcie rehabilitacji i mam doskonałego ortopedę i wszystko jest OK), a gdy wtrąciłam się, by o tym powiedzieć, to usłyszałam, że to JA przerywam , i że to JA nie dam Pani doktor nic powiedzieć(!!!). Poczułam się zlekceważona, jak nigdy dotąd u żadnego lekarza. Młodzi pacjenci również zasługują na uwagę i szacunek, bo również często chorują na różnego rodzaju choroby. Nie polecam tego lekarza.

 • O
  Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11

  Byłam dzisiaj na wizycie u Pani Doktor, która mnie uważnie wysłuchała, dała wiele cennych wskazówek oraz konieczne skierowania. Wizyta przebiegała w fantastycznej atmosferze. Nie rozmawiałyśmy o jednym problemie, ale o całości. Nie zostałam potraktowana jak przypadek, a jak człowiek. Brawo za fantastyczne i szerokie podejście do zdrowia! Rzadko spotyka się takich lekarzy. Gorąco polecam! Bardzo dobry i lekarz.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Grupa LUX MED – Katowice, ul. Karłowicza 11Usługa: konsultacje internistyczne

  Pani doktor, to osoba konkretna, bardzo miła.Na wizycie byłam z moją mamą,która od dłuższego czasu nie mogła chodzić. Mama została dokładnie zbadana, dostała skierowanie do ortopedy i leki, które przyniosły jej ulgę. Jesteśmy zadowolone z podejścia lekarza do pacjenta i z tego, że pomógł.

 • Grażyna Ch.,
  Wizyta w dniu 5 grudnia 2016.
  Przemiła Pani Doktor. Fachowa wiedza. Profesjonalne podejście do pacjenta.
  Polecam.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wizyta odbyła się w miłej atmosferze. Pani doktor jest osobą kompetentną, rozpoczęła od wywiadu środowiskowego a później przeszła do badania. Mam nadzieje, że tabletki przepisane ułatwią mi życie... Pozdrawiam

 • J

  Trafiłem do kardiologa po różnych wizytach u innych specjalistów,muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony. Pani doktor wykonała i zleciła wszelkie możliwe badania. Dokładnie wszystko wytłumaczyła i dobrała odpowiednie leczenie. Bardzo sympatyczna kobieta mam nadzieję, że uda mi się pozostać pod jej kontrolą. Szczerze polecam !!!

 • Najgorszy internista u jakiego byłam ! Pani doktor wysłuchała z czym przyszłam i na tej podstawie wypisała receptę - bez badania ! Badanie było na koniec wizyty i trwało kilka sekund. Objawy to mocny kaszel , ból zatok i ból ucha. Pani doktor do ucha nawet nie zajrzała i zostawiła mnie z tym bólem. Straciłam czas na tą wizytę, byłam zmuszona pojechać do innego lekarza. NIE POLECAM !!!!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczęłam w 1980 r. w III Klinice Kardiologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1990-2006 pracowałam na stanowisku adiunkta w tejże klinice. Od 2006 r. do chwili obecnej pracuję w Zakładzie Nieinwazyjnej Diagnostyki Serca i Naczyń oraz Przyklinicznej Przychodni Kardiologicznej III Kliniki Kardiologii w Katowicach-Ochojcu. Jednocześnie, od 2009 r. jestem zatrudniona w LUX MED. w Katowicach (ul. Karłowicza 11)

  Odbyłam liczne szkolenia krajowe i zagraniczne, wielokrotnie brałam czynny udział w międzynarodowych kongresach i konferencjach kardiologicznych (m.in. Sztokholm, Rio de Janeiro, Mediolan, Barcelona, Londyn, Majorka, Bratysława, Djerba, Berlin, Monachium). Aktywnie uczestniczyłam w realizacji licznych międzynarodowych projektów badawczych m. in. Emi-FR, PARAGON, SSENT I, ELITE II, ACTIVE, I-PRESERVE.

  W 1995 r. uzyskałam nagrodę Rektora Śląskiej Akademii Medycznej z tytułu osiągnięć naukowych. W 1997 r. moja praca przedstawiona w czasie Zjazdu Francuskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Paryżu została nagrodzona w kategorii najlepszy poster. W 2003 r. uzyskałam Nagrodę Ministra Zdrowia za cykl prac badawczych.

  Jestem autorką/współautorką 30 publikacji w renomowanych czasopismach polskich i anglojęzycznych, 46 prac wygłoszonych na kongresach krajowych i zagranicznych oraz redaktorem książki pt. „Co należy wiedzieć o chorobie niedokrwiennej serca”.

  Moje kompetencje medyczne obejmują: diagnostyka, leczenie i monitorowanie pacjentów z chorobą wieńcową, w tym po zawale serca, leczeniu chirurgicznym (bypassy) lub interwencyjnym (balonikowanie, stentowanie), niewydolnością serca, kardiomiopatią, nadciśnieniem tętniczym, z wadami serca oraz z zaburzeniami rytmu serca i omdleniami, a także zaburzeniami przemiany cholesterolu i trójglicerydów, jak również ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego u osób bez rozpoznanej choroby serca i ustalenie strategii zapobiegania w indywidualnych przypadkac

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Kardiologia

Publikacje

 • 46 prac wygłoszonych na kongresach krajowych i zagranicznych.
 • Autor 30 publikacji w renomowanych czasopismach polskich i anglojęzycznych.
 • Współautor książki „Co należy wiedzieć o chorobie niedokrwiennej serca”.

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda rektora Śląskiej Akademii Medycznej z tytułu osiągnięć naukowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej (1995)
 • Nagroda Ministra Zdrowia za cykl prac badawczych dotyczących metodycznych, fizjologicznych i klinicznych aspektów elektrokardiologii nieinwazyjnej w chorobie wieńcowej serca (2003).
 • Odznaka „Zasłużonemu Polskie Towarzystwo Lekarskie” (1996).
 • Odznaka „Bene Meritus” przyznana przez Zarząd Główny PTL (2002).
 • Medal im. Dra Józefa Rostka przyznany przez Zarząd Oddziału PTL w Katowicach z okazji 50-lecia istnienia oddziału (2002)
 • Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (2003)
więcej

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Adiunkt III Katedry i Kliniki Kardiologii Śląskiej Akademii Medycznej, Katowice (1990-2006)
 • Zakład Nieinwazyjnej Diagnostyki Serca i Naczyń, III Katedra i Klinika Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Katowice (2006 do teraz).
 • Przychodnia Kardiologiczna Górnośląskiego Centrum Medycznego W Katowicach Ochojcu (1987 do teraz)

Certyfikaty