dr n. med.

Jacek Markuszewski

Ortopeda

10 opinii +dodaj

Umów wizytę 288 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego, 2009 roku uzyskał… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego, 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty. Pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Adiunkt Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii.
  Lekarz Oddziałowy oddziału IA w Szpitalu im. Wiktora Degi w Poznaniu, z którym związany jest od początku kariery zawodowej.
  Uczestnik bardzo wielu szkoleń i staży w europie i USA. Instruktor i wykładowca na kursach endoprotezoplastyki w kraju i za granicą.
  Konsultant naukowy producentów implantów.
  Aktywny członek i wykładowca grupy polskiej AOTRAUMA – organizacji szkolącej lekarzy w prawidłowym leczeniu operacyjnym złamań.
  Autor i współautor ponad 30 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręczników ortopedii krajowych i zagranicznych.
  Wykonuje operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, także w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Posiada bardzo duże doświadczenie w endoprotezoplastyce rewizyjnej stawów, także z użyciem implantów typu custom-made (projektowanych dla danego pacjenta).
  Poza endoprotezoplastyką specjalizuje się artroskopii stawów, rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego, leczeniu operacyjnym złamań, leczeniu deformacji stopy oraz diagnostyce i leczeniu operacyjnym nowotworów narządu ruchu.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu -Adiunkt Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii
 • Lekarz Oddziałowy oddziału IA w Szpitalu im. Wiktora Degi w Poznaniu

Choroby

 • uszkodzenia narządu ruchu
 • nowotwory kości
 • zwyrodnienie stawów
 • paluch koślawy
 • Powikłania endoprotezoplastyki
 • urazy sportowe
więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Kompetentne, szczegółowe wyjaśnienie przyczyny dolegliwości. Propozycja dalszego leczenia - dwie możliwości operacji, ich zalety, koszt i dalsza rehabilitacja. Pan doktor wzbudził moje zaufanie.

 • Mamy pierwszą wizytę zaliczoną. Mega spokojny, mega sympatyczny i wykazujący chęć pomocy. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. To tak na dzisiaj. Za kilka miesięcy operacja - wtedy "skrobnę" więcej. Na dziś mega pozytyw!!!

 • G

  Pan dr. Markuszewski jest bardzo dobrym specjalistą, operował mój staw skokowy po kilku nieudanych wczesniej operacjach. Jest konkretny, miły, dobry w swoim fachu. Dokładnie bada i tłumaczy pacjentowi jak zamierza leczyć. Polecam wszystkim pacjentom z problemami ortopedycznymi dr. Markuszewskiego
  Dziekuje bardzo Panie Doktorze za wachowa opiekę

 • S

  Pan doktor zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Byłam u niego w 34 tygodniu ciąży w związku z podejrzeniem rozejścia spojenia łonowego. Po moich wczesniejszych doswiadczeniach z innym ortopeda. Balam sie wizyty u lego lekarza w ciazy. Poswiecil mi duzo czasu. Zbadal dokladnie, wykonal USG. Wyjasnil wszystko i bardzo uspokoił. Polecam w 100% ciężarnym, które mają problemy ortopedyczne.

 • G

  Bardzo dobry lekarz byłam przez doktora Jacka Markuszewskiego operowana,po źle wcześniej wykonanej operacji przez innego lekarza.A dr.Jacek Markuszewski podjął się tego trudnego wyzwania żeby poprawić po innym lekarzu za co jestem bardzo i to bardzo wdzięczna Panu dr.Jackowi Markuszewskiemu bo gdyby nie doktor Jacek to nie wiem jak by dziś wyglądało moje życie.Panie doktorze jeszcze raz Panu z całego serca dziękuję.Dziękuje za dobrą opiekę i udana operacje a wiem ze nie było
  łatwo poprawiać po kimś innym ma tej samej nodze.,Dziękuję z całego serca :) Opinia 5 gwiazdek to za mało ja doktorowi Jackowi Markuszewskiemu przyznała bym 10 gwiazdek.....i to by było za mało po tym co doktor dla mnie zrobił.

 • A

  Bardzo dobry lekarz bylam przez niego i doktora szwarca operowana ,bardzo dobry duet. Dziekuje za dobra opieke i udana operacje a wiem ze nie bylo latwo bo to moja trzecia operacja ma tej samej nodze ,dziekuje bardzo

 • Witam, mam 20 lat i przeszedłem 5 operacji kolana jak do tej pory. Niby klasyczne zerwanie wiązadła krzyżowego przedniego i leczenie przebiegało na lutyckiej pod okiem doktora rucińskiego. PORAŻKA. wszystkie 4 operacje pod rząd zostały dosłownie spieprzone po samej rekonstrukcji ACLa. Dopóki nie natrafiłem na doktora Markuszewskiego, moje marzenia odnośnie bycia strażakiem i powrotu do taekwon-do itf były zerowe. Doktor Jacek Markuszewski jest największym profesjonalistą w swoim fachu, nie znam lepszego i polecam go każdemu kto stracił nadzieję w powrót do zdrowia jeżeli chodzi przynajmniej o kolana. Temu człowiekowi należy się pomnik i jeżeli zarobię w życiu na niego, to na pewno go kiedyś postawię. Każdy ortopeda-traumatolog powinien brać praktyki i tego Pana. Nie wiem co więcej tu napisać. Po prostu dziękuję za przywrócenie nadziei w możliwość spełnienia własnych marzeń. A to dzięki szanownemu Panu.

 • P

  Miałem robioną rekonstrukcję ACL w 2008, operacja bez problemów sprawnie i pewnie, po operacji zainteresowanie moim przypadkiem, wyjaśnienie dalszego postępowania, i cała reszta super, ale najważniejsze mam 38 lat w piłkę gram 2 razy w tygodniu i kolano operowane w niczym nie odstaje od drugiego, w przeciwieństwie do 2 moich kolegów z boiska też po rekonstrukcji u innych lekarzy (co jakiś czas mają jakieś bóle w kolanie, okresowo opuchliznę). Polecam doktorka - pewny, kompetentny.

 • P

  Miałam robione 2 operacje w ciągu 4 miesięcy, za pierwszym razem szycie łąkotki, za drugim rekonstrukcja ACL a autoprzeszczepem, po obu nie było komplikacji ani powikłań. Do zdrowia wróciłam w szybkim czasie. Zabieg przeprowadził pewnie i sprawnie. Otrzymałam wyczerpującą informację o moim przypadku. Na wszelkie mądre i głupie pytania odpowiadał i wyjaśniał sytuację. Gorąco polecam dr.

 • G

  Pan doktor jest bardzo dobry miałam operacje 10 czerwca jestem zadowolona operacja się udała miałam ostotomie wysoką i robione ścięgna co prawda jak kładłam sie na stół operacyjny miałm powiedziane,że to tylko mały zabieg i nie miałm mieć gipsu no ale trudno ale po operacji pan doktor przyszedł i przepraszał mnie no ale skad mógł wiedzieć ze będzie tak trudno mógł się pomylic trochę.
  Polecam wszystkim tego lekarza.