Moje doświadczenie
Dzień dobry Państwu. Zapraszam Państwa na spotkanie do mojego gabinetu, gdzie jako psycholog i psychoterapeuta prowadzę terapię psychodynamiczną, przeprowadzam diagnozę psychologiczną ADHD oraz udzielam jednorazowych, doraźnych konsultacji dla osób dorosłych.
Ukończyłam 4-letnie, całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne jak i Psychologiczne oraz studia psychologiczne (specjalność psychologia kliniczna i neuropsychologia) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Swoją wiedzę poszerzałam także na studiach podyplomowych m. in. z zakresu neuropsychologii klinicznej, uczestniczę w różnych szkoleniach, które rozbudowują mój warsztat m.in.: trening zastępowania agresji, trening umiejętności społecznych, posiadam także uprawnienia do przeprowadzenia diagnozy Skalą Inteligencji Stanford-Binet 5. Ponadto ukończyłam szkolenie z zakresu diagnozy psychologicznej ADHD w Centrum Terapii ALMA, które założył i prowadzi prof. J. Jóźwiak - najlepszy specjalista ADHD w Polsce.
W trakcie terapii pomagam osobom, które doświadczają kryzysu psychicznego, chcą lepiej zrozumieć siebie, przeżywają trudności w relacjach z bliskimi oraz zmagają się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi. Dbam o to, aby relacja z pacjentem była bezpieczną, pełną wsparcia oraz zrozumienia przestrzenią, w której możemy przeanalizować i zgłębić zgłaszane trudności. Podążając za pacjentem, korzystam też z technik innych podejść terapeutycznych, jeśli uznam, że korzystnie wpłyną na proces terapeutyczny pacjenta. Co miesiąc uczestniczę w superwizji indywidualnej.
Podczas diagnozy psychologicznej ADHD u dorosłych, dużą wagę przykładam do rzetelności stawianych diagnoz, dlatego spotkanie rozpoczyna się rozmową i zebraniem wywiadu klinicznego, a następnie osobiście przeprowadzam badanie kwestionariuszem DIVA-5, aby móc odpowiedzieć na wątpliwości pacjenta i doprecyzować odpowiedzi. Pacjent otrzymuje szczegółowy raport diagnostyczny, który jest honorowany również w Centrach Terapii ALMA.
Podejście terapeutyczne
Zakres porad
- Psychologia dorosłych
- Diagnoza psychologiczna
Główne obszary pomocy
- Niskie poczucie własnej wartości
- Kryzys emocjonalny
- Kryzys życiowy
- Problemy rodzinne
- ADHD
- +16 a11y_sr_more_diseases
Pacjenci których przyjmuję
Zdjęcia i filmy
Usługi i ceny
-
Konsultacja psychologiczna
200 zł - 250 zł -
-
Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)
Od 200 zł -
-
Diagnoza ADHD test diva 5.0
700 zł -
-
Diagnoza ADHD dla dorosłych
Od 600 zł -
-
Konsultacja online
200 zł -
-
-
-
Adresy (5)
Paderewskiego 34/8b, 25-000 Kielce
Dostępność
Płatność online akceptowana
Oszczędź swój czas przed wizytą.
Metody płatności (wizyty prywatne)
- Płatność online akceptowana
- Blik
- Przelew na konto
Konsultacja online
Dostępność
Płatność online akceptowana
Oszczędź swój czas przed wizytą.
Metody płatności (wizyty prywatne)
- Płatność online akceptowana
- Blik
- Przelew na konto
Oskara Kolberga 11, 25-620 Kielce
Dostępność
Płatność online akceptowana
Oszczędź swój czas przed wizytą.
Metody płatności (wizyty prywatne)
- Płatność online akceptowana
Konsultacja online
Dostępność
Paderewskiego 4, 25-017 Kielce
Dostępność
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet
Opinie
27 opinii
Najczęściej wymieniane przez pacjentów
- Zaangażowanie lekarza
- Przyjazny gabinet
- Szczegółowe wyjaśnienia
Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach
-
K
Kamil
Bardzo się cieszę, że trafiłem do Pani Idy. Terapia pomogła mi spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy i lepiej poradzić sobie z tym, co mnie przytłaczało. Czułem się swobodnie i bezpiecznie na każdym spotkaniu. Dziękuję za ogromne wsparcie:)
• Centrum Medyczne PZU Zdrowie • konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta) •
mgr Ida Nowacka
Panie Kamilu, bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)
-
J
Julia
przebieg wizyty przebiegł bardzo komfortowo, odczułam zaanagażowanie z Pani strony oraz sama atmosfera była bardzo przyjazna. Polecam:)
• INtra Gabinet Wsparcia Psychologicznego - konsultacje online • Diagnoza ADHD test diva 5.0 •
mgr Ida Nowacka
Pani Julio, serdecznie dziękuję za podzielenie się opinią :) Pozdrawiam!
-
M
Mirek
Napis „Empatia” na drzwiach staje się rzeczywistością w gabinecie. Polecam
• INtra Gabinet Wsparcia Psychologicznego • Diagnoza ADHD test diva 5.0 •
mgr Ida Nowacka
Panie Mirku Empatia to akurat napis sąsiadów, ale staram się żeby u mnie w INtrze też jej nie zabrakło :) Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam!
-
G
Gabriel
Pani Ida stworzyła komfortową atmosferę, w której łatwo było mówić o wszystkim. Po wywiadzie wytłumaczyła rownież dalsze kroki. Polecam zainteresowanym.
• Centrum Terapii ALMA • diagnoza ADHD dla dorosłych •
mgr Ida Nowacka
Panie Gabrielu, bardzo dziekuję za podzielenie sie opinią :) Pozdrawiam!
-
J
Julia
Pani Ida to niezwykle empatyczna i ciepła osoba, a przy tym bardzo dobry specjalista. Podczas każdej wizyty skupiała się w stu procentach na potrzebach pacjenta. Gabinet Pani Idy to miejsce pełne spokoju, w którym nikt nie ocenia i można czuć się swobodnie. Polecam każdemu kto pragnie przeanalizować swoje dotychczasowe życie oraz wprowadzić w nim realne zmiany.
• INtra Gabinet Wsparcia Psychologicznego • psychoterapia indywidualna (kolejna wizyta) •
mgr Ida Nowacka
Pani Julio, bardzo dziekuję za podzielenie sie opinią. Pozdrawiam!
-
P
Piotr
Badanie przebiegło w miłej atmosferze, diagnoza była szczegółowa. Dowiedziałem się przy okazji bardzo wielu rzeczy na swój temat. Efektem badania jest szczegółowa opinia, która posłuży mi do dalszych działań. Zdecydowanie polecam.
• Centrum Terapii ALMA • diagnoza ADHD dla dorosłych •
mgr Ida Nowacka
Panie Piotrze, bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam! :)
-
H
HG
Troszkę biłem się z myślami, czy w ogóle pisać tą opinię, jednak stwierdziłem że warto, aby potencjalni pacjenci mieli na uwadze. Jeśli ktoś potrzebuje się jedynie komuś wygadać to polecam. Natomiast jeśli ktoś ma realne problemy i szuka pomocy to odradzam. Pani doktor wiele wizyt odwoływała, chociaż sam zostałem przez nią zostawiony w trakcie terapii z dnia na dzień, ponieważ jej interpretacja mojej nieobecności była inna niż w rzeczywistości. Po kilku spotkaniach zostałem poinformowany o możliwej ilości nieobecności, jednak to jak postąpiła pani psycholog w tej sytuacji mnie lekko zszokowało, bo nawet po nieobecności z powodu choroby i braniu antybiotyku, pani doktor bez ostrzeżenia mi podziękowała. Muszę wspomnieć, że miałem myśli samobójcze i kilkukrotnie to mówiłem oraz sugerowałem swoją bezradność w trakcie naszych spotkań, jednak pani mi podziękowała żebym zwolnił miejsce kolejnej osobie. Być może pani doktor na wizytach prywatnych traktuje swoich pacjentów inaczej.
• Centrum Medyczne PZU Zdrowie • Inny •
mgr Ida Nowacka
Rozumiem Pana złość i poczucie niezrozumienia. Wszyscy moi pacjenci podczas omawiania kontraktu terapeutyczego (zarówno w gabinecie prywatnym jak i na NFZ) są informowani o ilości nieobecności w trakcie trwania terapii. Niestety w przypadku wizyt na NFZ, nie ma możliwości zarezerwowania miejsca na proces psychoterapii tak jak w gabinecie prywatnym, jeśli pacjent przekroczy liczbę nieobecności. Kiedy obserwuję większą absencję pacjenta, zawsze staram się ją omówić na sesji, ale jeśli rośnie, to na NFZ skutkuje to anulowaniem dalszych wizyt i wtedy na to miejsce jest zapisywany pacjent z listy rezerwowej. Zgodnie z umową omawiam wszystko na wizycie, a nie telefonicznie/SMSem bezpośrednio po odwołaniu sesji przez pacjenta. Duża ilość odwołanych przeze mnie spotkań z końcem zeszłego/początkiem obecnego roku, wynikająca w głównej mierze z okresu świątecznego, była długa i wierzę, że mogło to Pana konfrontować z trudnymi emocjami - takie przeżycia zawsze warto omówić na sesji. Ze względu na trudności, o których Pan pisze w opinii, życzę Panu dalszej otwartości na psychoterapię i spotkania "swojego terapeuty" - takiego, z którym będzie Pan się dobrze czuł.
-
M
Ms
Pani Ida jest świetną terapeutką. Przeprowadziła mnie przez cały proces terapii z dużą uważnością, zrozumieniem i empatią, zachowując przy tym pełen profesjonalizm. Nasze spotkania były bardzo wartościowe i wniosły do mojego życia wiele dobrego. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że warto wybrać się do Pani Idy. :)
• INtra Gabinet Wsparcia Psychologicznego • •
mgr Ida Nowacka
Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią :) Pozdrawiam serdecznie :)
-
Ż....
Pani Ida Nowacka to empatyczna i profesjonalna psychoterapeutka. Tworzy bezpieczną atmosferę, uważnie słucha i skutecznie pomaga zrozumieć własne emocje oraz trudności. Z pełnym przekonaniem polecam.
• Centrum Medyczne PZU Zdrowie • Inny •
mgr Ida Nowacka
Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam :)
-
E
Ewa
Bardzo miła Pani lekarz. Pomimo długiej i wymagającej wizyty diagnostycznej cały czas ma się poczucie zrozumienia i empatii.
• INtra Gabinet Wsparcia Psychologicznego • Diagnoza ADHD test diva 5.0 •
mgr Ida Nowacka
Pani Ewo bardzo dziękuję za podzielenie się opinią. Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt. :)
Odpowiedzi na pytania
3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Dzień dobry. Nie rozumiem schematu postępowania na którym cierpią wszystkie moje relacje. Gdy na pow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jeśli dobrze rozumiem, pisze Pani zarówno o dużym napięciu, które przekłada się na Pani funkcjonowanie poznawcze (trudności z uwagą, pamięcią), ale także trudnościach w byciu blisko… Więcej
Dzień dobry. Mam, pytanie do psychologa i innych specjalistów. Czy można zmusić osobę pełnoletnią
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Z tego co Pani pisze, to głównym obszarem do pracy są prawdopodobnie granice i komunikacja w rodzinie, określenie normatywności zachowań przejawianych przez członków rodziny, lęk.… Więcej
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Ida Nowacka?Ida Nowacka to psychoterapeuta, psycholog. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Ida Nowacka oferuje usługi takie jak: konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta), psychoterapia indywidualna (kolejna wizyta), Diagnoza ADHD test diva 5.0, Konsultacja psychologiczna, diagnoza ADHD dla dorosłych, konsultacja online, psychoterapia indywidualna, Konsultacja psychologiczna online.
-
Gdzie Ida Nowacka ma swój gabinet?Ida Nowacka przyjmuje pod adresem:
- Paderewskiego 34/8b Kielce
- Paderewskiego 4 Kielce
- Oskara Kolberga 11 Kielce
-
Czy Ida Nowacka przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Tak, Ida Nowacka oferuje konsultacje online. Wybierz opcję „konsultacja online” przy umawianiu wizyty, a zobaczysz dostępne terminy.
-
Jak Ida Nowacka akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Ida Nowacka to: Przelew na konto, Blik.
-
W jakich językach konsultuje Ida Nowacka?Języki, których używa Ida Nowacka to polski.
-
Jak Ida Nowacka umawia wizyty?Ida Nowacka używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Ida Nowacka?Ida Nowacka może mieć dostępne terminy w tym lub w nadchodzącym tygodniu. Terminy, które widzisz w kalendarzu są dostępne, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Jeśli pierwszy dostępny termin Ci nie odpowiada, sprawdź następny. Rezerwacja terminu jest natychmiastowa, bez dodatkowych opłat.
-
Ida Nowacka: co mówią pacjenci?27 osób dodało swoją opinię. Ida Nowacka ma średnią ocen 5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Ida Nowacka?Oto niektóre z ubezpieczeń, które akceptuje Ida Nowacka: NFZ Sprawdź pełną listę akceptowanych ubezpieczeń, żeby zobaczyć, czy jest tam też Twoje.