Henryk Grudniewicz

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

47 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
599 odwiedzin w ciągu 30 dni

Klinika Chirurgii Kolana Artros w Poznaniu przy ul. Królewskiej 22 jest jedną z nielicznych w Polsce placówek medycznych bardzo wąsko wyspecjalizowanych. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: operacja kolana

  Artroskopia kolana w lipcu 2018 przebiegła prawidłowo. Lekarza oceniam bardzo dobrze. Stwarzał atmosferę przyjazną dla pacjenta i towarzyszącej rodziny.
  Po rehabilitacji chodzę bez kuli, czy laski.Czasem jeszcze kolano boli, ale liczę, że za parę tygodni i po dalszej rehabilitacji ból ustąpi.

 • M
  Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: zabieg

  Zabieg odbył się planowo, Sprawnie i szybko. Jasna informacja, wszystko mi wyjaśniono. To jedyny lekarz który w końcu od razu wiedział co mi dolega. Polecam.

 • Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: pęknięta łąkotka

  Pan doktor to profesjonalista, a do tego bardzo miły człowiek. Trafna diagnoza, wspaniała opieka podczas operacji jak i po. Sam zabieg był sprawny, bez późniejszych komplikacji.Żeby tak wszędzie było Gorąco polecam . Krzysztof C.

 • Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: uraz kolana

  po tym jak nagle zaniemogło mi kolano, moja mama która już operowała się u Pana Grudniewicza poleciła mi go, szybko umówiłam wizytę (na następny dzień) a dwa dni później miałam operację, szybko sprawnie (nie zdążyłam się bać) miejscowe znieczulenie, a na monitorze widziałam przebieg operacji, efekt rewelacyjny, standardowo przeszłam również rehabilitację 10 zabiegów

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo polecam. Pan doktor to profesjonalista, a do tego bardzo miły człowiek. Trafna diagnoza, wspaniała opieka okołooperacyjna. Sam zabieg był sprawny, bez późniejszych komplikacji. Pan doktor zarówno przed operacją kolana jak i po, wszystko dokładnie mi wyjaśnił co się w nim dzieje. Po raz pierwszy poczułam się tak jak pacjent a nie jak intruz. Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
  Grażyna z Nowej Soli

 • W
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Mój kontakt z doktorem Grudniewiczem - dawne czasy: 2000 rok. Zaliczona artroskopia kolana wykonana przez w/w lekarza i do dnia dzisiejszego, pomimo upływu tylu lat, żadnych problemów z kolanem.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Podczas konsultacji Pan Grudniewicz w sposób jasny i zrozumiały przedstawił interpretację badania. Czułem, że jestem u profesjonalisty. Zdecydowanie polecam

 • R
  Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: Brak możliwosci robienia przysiadów

  Miałem problem taki sam z 2 kolanami i nie mogłem ich zginać do końca to jest nie mogłem kucać. Lekarz tylko po badaniu usg powiedział że to problem z łąkotką przyśrodkową i że konieczna jest artroskopia i że miał mnóstwo takich przypadków. zaufałem i zdecydowałem sie na zabieg na razie na 1 kolano.. Po zabiegu dopiero zaczęły sie problemy i ból już przy wchodzeniu po wysokich schodach ktory towarzyszy mi do dziś tj 2 lata po zabiegu i najgorsze to dodatkowe zacinanie sie kolana i straszne strzelanie. a zginać jak nie zginałem tak nie zginam. Jestem bardzo niezadowolony. Pan Grudniewicz nie kazał robić żadnego badania rezonansu, stwierdził że po co skoro wejdzie do kolana to bedzie wszystko widział. Zapis z przebiegu artroskopi moze być równie dobrze przydatny w celu okreslenia co zostało zrobione w tym kolanie. jesli nie ma technicznej mozliwosci zawsze mozna nagrac telefonem albo poprosić kogos bliskiego zeby nagrał telefonem z monitora to wszystko dla wspolnego dobra lekarza i pacjenta aby nie było wątpliowsci, zlekceważyłem kilka negatywów i zaufałem w 100%. teraz poszedłbym do kilku innych lekarzy zeby potwierdzić diagnoze i poprosił o nagranie z przebiegu artroskopi oraz zrobił badanie rezonansu nawet jesli lekarz nie widzial takiej potrzeby Poszedłem potem do kilku innych lekarzy i każdy potwierdził że artoskopia to ostatecznosc ze jest wiele innych metod które najpierw trzeba wypróbować a jesli to nie pomoze to dopiero artroskopia i byli bardzo zdziwieni co to za lekarz mi tak doradził.. cały czas czuje że to moje kolano jest inne po tym zabiegu teraz czeka mnie kolejna artroskopia u innego lekarza bo temu juz nie zaufam. teraz mam badania a artroskopia ma być rejestrowana na wideo.

  Henryk Grudniewicz2017-09-27

  Odpowiedź na wpis z dnia 21.09.2017 i 23.08.2017
  Przyczyną "przeskakiwania" w kolanie najczęściej jest podwichnięcie (protruzja) łąkotki - głównie przyśrodkowej, rzadziej tzw. zespół fałdu maziowego. Nie ma żadnych możliwości leczenia farmakologicznego lub fizjoterapeutycznego. Musi być wykonana plastyka łąkotki, która częściowo zmienia warunki anatomiczne w stawie. Powinna być wykonana jak najoszczędniej - z możliwie najmniejszym fragmentem usuniętym. Czasem zdarza się, że pozostała część nie potrafi zaadoptować się do nowych warunków - wówczas właśnie zahacza, przeskakuje i częściowo blokuje staw. Wtedy należy wykonać rewizję kolana i dociąć odpowiedni fragment. Zdarza się to bardzo rzadko. Ta reoperacja jest wykonywana u nas całkowicie nieodpłatnie. Zaznaczam również, iż każdy pacjent z podobnym problemem jest o tym wszystkim dokładnie informowany. Odnośnie uwag, iż wypis jest po łacinie – karta informacyjna często trafia do rąk osób trzecich, a podanie im „na talerzu” rozpoznania choroby nie zawsze ma przyjemne konsekwencje. Są przecież różne schorzenia – nie tylko ortopedyczne, ale również ginekologiczne, weneryczne, psychiatryczne i inne, zresztą stare porzekadło mówi „Non est medicina sine lingua latina” (nie ma medycyny bez łaciny).
  Odnośnie uwag innych lekarzy – istnieje, jak w każdym zawodzie, grupa, która dowartościowuje się oczerniając innych – zwłaszcza, gdy w grę wchodzi drogie leczenie operacyjne. Tak było zawsze i nie będę zniżał się do ich poziomu. Możemy rozmawiać merytorycznie, zwłaszcza gdy któryś z nich chociaż zbliży się do ilości wykonywanych przeze mnie z dobrym wynikiem artroskopii kolana.
  W razie wątpliwości zapraszam na bezpłatną konsultację w ustalonym telefonicznie terminie.

  Z poważaniem
  Henryk Grudniewicz

 • Opinia z dnia 23.08.2017 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • E
  Lokalizacja: KLINIKA "ARTROS"Usługa: w kolanie zbierał się płyn

  Polecam .Pan Doktor bardzo pomógł mojemu synowi.Jestem dozgonnie wdzięczna Panu Doktorowi za pomoc.Jest to wspaniały człowiek i bardzo dobry lekarz.Ktoś napisał,, Kochany Doktor'' i ja się pod tym podpisuję.Żeby wszyscy lekarze tacy byli świat byłby piękniejszy.Błyskawicznie postawił diagnozę i następnego dnia po moim telefonie zoperował kolano mojego syna.Syn obecne czuje się rewewlacyjnie.Mógł ukończyć studia w terminie i obecnie cieszy się życiem.W styczniu zaczęły się problemy z kolanem , które niewiedzieć czemu pochło.Zbierała się woda ,którą lekarze w naszym mieście ściągali i syna odsyłali do domu (miał aż piec punkcji kolana)Pisywali leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Wykonałam na własny koszt USG i rezonans.Okazała się że kolano jest do operacji ,,pilnie" Syn miał też podwyższone OB 40 i CRP 36.W naszym mieście odmówiono operacji synowi , ze względu na wysokie OB.byłam bezsilna ,załamana i zrozpaczona.Syn strasznie cierpiał , tylko leżał w łóżku .Wstawał jedynie do toalety .To był koszmar.W internecie znalazłam informację o Panu Doktorze Henryku Grudniewiczu i klinikę ,,Artos", w której operuje kolana.Bardzo dziękuję Panie Doktorze za pomoc.Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia .Wdzięczna Ewa

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Klinika Chirurgii Kolana Artros w Poznaniu przy ul. Królewskiej 22 jest jedną z nielicznych w Polsce placówek medycznych bardzo wąsko wyspecjalizowanych. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem stawu kolanowego ( chondromalacja rzepki,zmiany zwyrodnieniowe, urazy ).

  Klinika jest autorskim pomysłem Henryka Grudniewicza, specjalisty ortopedy. Po 10-letnim stażu pracy w Instytucie Ortopedii i Rehabilitacji w Poznaniu w 1999 roku utworzył specjalistyczną Klinikę Chirurgii Kolana na bazie Prywatnej Kliniki "Ars Medica" w Poznaniu.
  W roku 2003 przeniósł swoją działalność w obręb Kliniki Gieł-Med w Poznaniu a od maja 2005 roku Klinika uzyskała własną siedzibę w odrębnym budynku przy ulicy Królewskiej 22 w Poznaniu.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Choroby

więcej

Zdjęcia

Najbliższe terminy:

kolejne dni