Adres

Ul. Boczna 15/2, Osiedle Huby, Wrocław
Gabinet Psychoterapii


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
71 738..... Pokaż numer


Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychoterapeutą z przeszło dziesięcioletnim stażem. Psychoterapia to dla mnie wspólna podróż do JA, w której mam zaszczyt uczestniczyć. W prakt...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Stres
 • Niskie poczucie własnej wartości
 • Ból emocjonalny
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa - magister na kierunku: pedagogika specjalna, specjalność : resocjalizacja
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej (całościowy, pięcioletni cykl szkolenia w zakresie psychoterapii, ośrodek atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne)

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychoterapeutyczna


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii

Jeśli mieliśmy już okazję się poznać i z jakiegoś powodu powracasz. W ramach konsultacji psychoterapeutycznej nasz kontakt może ograniczyć się do kilku spotkań, może również stanowić wstęp do psychoterapii. Zależy to przede wszystkim od twoich potrzeb i motywacji.


Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii

Pierwsze spotkanie. Jest dla Ciebie okazją do sprawdzenia, jak czujesz się w kontakcie z psychoterapeutą, z czym właściwie przychodzisz, jakie są twoje potrzeby.

Pozostałe usługi

Psychoterapia


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii


Psychoterapia depresji


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii


Psychoterapia dorosłych


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii


Psychoterapia indywidualna


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii

Cykl regularnych spotkań z psychoterapeutą poprzedzony jednym lub kilkoma spotkaniami o charakterze konsultacji psychoterapeutycznej.


Psychoterapia młodzieży


Ul. Boczna 15/2, Wrocław

120 zł

Gabinet Psychoterapii

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Ł
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii konsultacja psychoterapeutyczna

Polecam pana Doktora, rozmowa z doktorem luźna ale za razem konkretna, cieszę cie ze trafiłem no niego. Rozpoczynam nowy rozdział w życiu i patrze na moje życie z innej lepsze perspektywy.

mgr Grzegorz Kurowski

Dziękuję Panu. Z satysfakcją wspominam, jak udało się Panu skorzystać z naszych spotkań.


K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta)

W poszukiwaniu długoterminowego terapeuty umówiłam wizytę z Panem Grzegorzem, jednak nie zdecydowałam się na kontynuację. Nie odpowiadała mi małomówność, brak kontaktu wzrokowego, długie momenty niezręcznej ciszy, nie za bardzo wiedziałam co mam powiedzieć i jak się zachować, czułam się nieswojo i skrępowana.
W moim odczuciu pan Grzegorz jest bardzo wycofany, zdystansowany, mało empatyczny. Mnie taki charakter spotkania z terapeutą nie odpowiada, dlatego nie wypowiem się na temat skuteczności leczenia.

mgr Grzegorz Kurowski

Przykro mi, że po namyśle odwołała Pani naszą kolejną sesję. W toku naszego pierwszego spotkania starałem się dać Pani przestrzeń na wyrażenie cierpienia z którym Pani przyszła. Wydawało mi się, że Pani z tego skorzystała, udało się Pani bowiem sporo przeżyć i nazwać z tego co najbardziej dotyka. Było to dla mnie bardzo autentyczne, choć wyraźnie poczułem także Pani rozczarowanie związane z tym, że Pani przeżywa, że tak mocno, że zbyt długo. Myślę, że w psychoterapii powinniśmy uszanować swoją wrażliwość, w istocie to klucz do do naszego świata wewnętrznego. Nie chciałbym przypuszczać na nią ataku zbyt chętnie godząc się z życzeniami pacjentów w temacie osobowościowych "przeróbek". Byłem ciekaw naszego kolejnego spotkania, odniosłem wrażenie, że jest Pani bardzo refleksyjną osobą, potrafiącą dobrze czytać własną emocjonalność, co daje duże możliwości rozwoju w psychoterapii. Szkoda, że nie "przypasowałem". Rozumiem. Gdyby jednak zmieniła Pani zdanie, zapraszam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia

Przed wyborem psychoterapeuty miałam wielkie obawy czy ten człowiek jest w stanie mi pomóc, czy mnie zrozumie, oraz czy nie wyśmieje. Po zakończonej terapii z czystym sumieniem mogę polecić Pana Grzegorza.
Teraz rozumiem, że nie wszystko co wydaje się straszne, faktycznie takie jest. Myślę, że rozmowa z Panem Grzegorzem jest w stanie rozwiać te wyobrażenia zbudowane przez lata. Uważam, że psychoterapia z tym specjalistą to najlepsza inwestycja w siebie, której nigdy nie będę żałować.

mgr Grzegorz Kurowski

Dziękuję bardzo. Również ciesze się z tej terapii. Odniosłem wrażenie, że kończy ją Pani pełna siły, determinacji i pewności siebie. Tak trzymać :-)


G
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Skuteczna terapia, miła atmosfera,dzięki panu wszystko sie poprawiło. Bardzo polecam można, porozmawiać o wszystkim i szukać skutecznego rozwiązania. Dzięki wizytom moje samopoczucie się polepszyło znacznie. Czuje się lepiej psychicznie i mam siłę na wszystko. Serdecznie polecam Pana Grzegorza który bardzo pomaga.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Może nie jesteś teraz tam, gdzie pragniesz być. Ale za jakiś czas spojrzysz w przeszłość i zobaczysz , że nie jesteś tam, gdzie byłeś kiedyś a Pan Grzegorz Ci w tym pomoże. Jeśli szukasz kogoś kto będzie Ci towarzyszyć w drodze do uświadomienia nieoczywistego to bądź spokojny. Jesteś w dobrych rękach.

mgr Grzegorz Kurowski

Serdecznie dziękuję za te słowa. To dla mnie budujące. Szczerze :-)


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Inny

Bardzo serdecznie polecam, uzyskałam potrzebną mi pomoc w miłej atmosferze. Pan Grzegorz ma bardzo dobre podejście do pacjenta.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Mogę z czystym sumieniem polecić Pana Grzegorza. Pomógł mi dojść do równowagi psychicznej, opanowania stanów lękowych i ataków paniki i t dość rótkim czasie. Pełen profesjonalizm.


B
Użytkownik zweryfikowany

Chodziłam na psychoterapię do Pana Grzegorza nieco ponad rok i niemal nie chce mi się wierzyć jak bardzo w tym czasie zmieniłam się ja i się moje życie. Pan Grzegorz niczego nie narzuca ani nie forsuje diagnoz. W jego gabinecie można naprawdę poznać siebie odzyskać nadzieję na lepsze jutro i przestać być ofiarą. Polecam każdemu z czystym sumieniem - Pan Grzegorz sprawił, że w końcu przestałam bać się życia.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

mogę z czystym sumieniem polecić spotkania z panem grzegorzem. pomógł mi dojść do samoakceptacji na wielu płaszczyznach, przerobić i uporządkować w głowie kilka spraw. nie podaje gotowych rozwiązań czy wskazówek, ale tak prowadzi rozmowę, że dochodzi się do nich samemu. a rozmawia się dobrze - pan grzegorz jest mądry, uważny i empatyczny. choć często rozmowy idą takim torem, że dochodzi się do przykrych prawd, to jednak są oszczyczające, a terapeuta stara się zamykać każde spotkanie jakąś budującą myślą, co jest dużym wsparciem. udało mi się dużo zrozumieć, poczuć ulgę i zyskać wiarę, że mogę żyć na własnych zasadach (6 miesięcy terapii). dziękuję


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Problem z jakim się mierze na codzień to ogromny lek i stres w relacjach z osobami, które stanowią obiektywnie - lub dla mnie subiektywnie - figury autorytetu. W sytuacjach, gdy mam gorsze samopoczucie, ta reakcja stresowa staje się coraz mocniejsza i odpala się przy, wydawało by się, byle pretekście, i uruchamia się w reakcji nawet ton głosu, sformułowane zdanie. To uniemożliwia normalne funkcjonowanie w pracy, normalna relacje z szefem. Pomimo lat terapii i zrozumienia, jakie mam dla mechanizmów na poziomie racjonalnym, problem nadal istnieje i interakcję z ludźmi opłacam ciężkim kosztem. Czy w wyniku terapii da się pozbyć takiego mechanizmu reagowania lub go zmniejszyć do minimum? Czy istnieją inne metody? Czy istnieje jakiś nurt terapii, który by najbardziej się sprawdzał w tego typu problemie?

  „Pomimo (…) zrozumienia, jakie mam dla mechanizmów na poziomie racjonalnym” - ta część Pani wypowiedzi wydaje się oddawać niemoc, rodzaj utkwienia w pewnej perspektywie. Byłbym skłonny potraktować ją nawet jako wskazówkę.

  W istocie bowiem sporo tu tej racjonalności. Opisała Pani siebie, w dość, powiedziałbym, technicznym sensie. Gdyby to skrócić, mogłoby zabrzmieć: jak optymalnie zminimalizować mechanizm reagowania nadmiernym lękiem na figury autorytetu, który uniemożliwia funkcjonowanie? Czuje to Pani? Brzmi, jak gdyby przepalił się jakiś podzespół. Jak gdyby pomóc mógł tylko serwisant zaznajomiony z danym modelem.

  Wiem, że odnosi się Pani do czegoś trudnego dla siebie, nie mniej wydaje się, że ta techniczna perspektywa wyczerpuje już wszystkie swoje możliwości i rozwijanie jej w kierunku celowanej terapii również może zawieść. Jednoczę się z Panią w poczuciu miałkości tak zwanego zrozumienia. Myślę tu o niekończącej się intelektualnej debacie na własny temat. Próba okiełznania w niej siebie, choć bywa naszą namiętnością, nie przybliża, a właściwie utrzymuje na peryferiach tego, co właściwie przeżywamy.

  Terapia, która się sprawdzi, to taka, w której odpuści Pani podział na na narratora i krnąbrnego bohatera, który wymyka się spod kontroli. Zapomni o tym skrzętnie przerabianym studium przypadku i wsłucha się w siebie na tyle, że, jestem przekonany, raczej zadba o to, co usłyszane, aniżeli wyda kolejne dyspozycje. Każda terapia będzie dobra, o ile, wedle tego, co pozwoliłem sobie wyłuszczyć z Pani wypowiedzi, poczuje Pani, że nie grzęźnie z terapeutą w „racjonalnym zrozumieniu mechanizmów”. Że ma Pani prawo eksplorować swój świat wewnętrzny, rzeczywiście doświadcza siebie odkładając na bok, budujące dystans, uwikłanie teoretyczne – własne i terapeuty.

  mgr Grzegorz Kurowski

 • Czy można zmienić swoją osobowość?

  Jestem introwertykiem i neurotykiem oraz cechuje mnie wysoka perseweratywność. Są to wyniki profesjonalnych testów psychologicznych, nie quizów z internetu. Moje wyniki dla tych cech zawsze są bardzo skrajne.

  Ogólnie akceptuję siebie. Lubię siebie taką, jaka jestem oraz mam malutki krąg najbliższych osób, przy których jestem sobą.

  Niestety po kilku latach pracy zauważyłam, że moja osobowość blokuje mnie na polu zawodowym, przede wszystkim neurotyzm i perseweratywność.

  Czy da się zmienić te cechy? Albo złagodzić ich skrajność? Czy to niemożliwe?

  Nie chcę udawać w pracy kogoś, kim nie jestem, chciałabym trwale zmienić te cechy.

  Gdzie mogę szukać dalszych informacji? Czy są badania na ten temat? Którzy naukowcy się zajmują tym obszarem w Polsce i na świecie?

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  Ewolucja pacjenta w terapii, której mam okazję być świadkiem, w istocie bywa czymś zaskakującym, niosącym ze sobą poczucie zmiany jakości życia. Nie mniej, nie sposób jej, w moim przekonaniu, zaprogramować z taką precyzją. Wyobrażając sobie, że udzielam pozytywnej odpowiedzi na Pani pytanie o możliwości terapii, męczy mnie pewna wątpliwość, a mianowicie: czy wraz z Panią, nie zaczynam przypadkiem snuć wizji pewnej szczególnej mocy – dyspozycji przełamującej wszelki impas na drodze do osobowościowych przeobrażeń. Sytuacja tyleż kusząca, co przerażająca.

  Tymczasem zmiany pojawiające się w terapii, to owoc podróży w głąb siebie. Ich źródłem jest raczej to co odkryte, aniżeli uprzednio skonstruowane. I tak, najprostszą drogą by mogła Pani odpowiedzieć na swoje pytania, jest zaangażowanie w terapię. Doświadczenie swoich barier i możliwości, zreflektowanie: skąd bierze się zapotrzebowanie na „supermoce”? Czy chciałabym w jakiś sposób uwolnić się w relacjach i pełniej siebie wyrażać? Czy też przeżywam pożądaną zmianę jako obowiązek - przyglądając się innym czuję, że coś mnie omija, że odstaję? A może pozostawanie na co dzień w ciągłym baczeniu na moje społeczne funkcjonowanie w gruncie rzeczy męczy? Albo, z kolei: to jedyna szansa na wyrwanie się z przeciętności, nadanie znaczenia
  mojemu życiu?

  Kiedy tak mnożę możliwe warianty, sam zaczynam być ciekaw, jak to u Pani jest? By się tego dowiedzieć, w terapii warto zawiesić prace nad instrukcją obsługi człowieka. Jeśli się uda, jest szansa, że spotkamy się z nim. Pani szansa na spotkanie się z sobą samą. To dopiero magia.

  mgr Grzegorz Kurowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem psychoterapeutą z przeszło dziesięcioletnim stażem. Psychoterapia to dla mnie wspólna podróż do JA, w której mam zaszczyt uczestniczyć. W prakt...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Stres
 • Niskie poczucie własnej wartości
 • Ból emocjonalny
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa - magister na kierunku: pedagogika specjalna, specjalność : resocjalizacja
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej (całościowy, pięcioletni cykl szkolenia w zakresie psychoterapii, ośrodek atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne)

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Oddział Dzienny Leczenia Nerwic Kliniki Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
 • NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego Akme-d Sp z o.o.we Wrocławiu
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Interwencja” we Wrocławiu
Zobacz więcej


Zdjęcia


Znajomość języków

Polski

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (1)

Powiązane wyszukiwania