Prof. dr hab. n. med.

Filip Rybakowski

Psychiatra, Psychiatra dziecięcy

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Oprócz że jest wspaniałym lekarzem który umie słuchać pacjenta to jest także dobrym człowiekiem polecam w 100% tego lekarz, ja już znalazłem.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Prof. dr hab. Filip Rybakowski kieruje Kliniką Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pełni również funkcje konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży
   Filip Rybakowski ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w roku 1997. Cztery lata później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a rozprawę habilitacyjną dotyczącą cech temperamentu i czynników genetycznych w jadłowstręcie psychicznym obronił w roku 2008. Specjalizację w zakresie psychiatrii zdobył w roku 2004, a tytuł specjalisty w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży uzyskał 3 lata później. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących etiopatogenezy i farmakoterapii zaburzeń psychicznych, głównie tych występujących u osób młodych. Od roku 2010 kieruje Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a od 2011 Katedrą Psychologii Klinicznej SWPS w Poznaniu. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 2016r. Tłumaczył na język polski literaturę piękną oraz książki popularnonaukowe, m.in.: "Świat nawiedzany przez demony", "American mania - ciągle więcej, ale nigdy dość"; oraz "Niespokojny umysł". Czas wolny dzieli pomiędzy rodzinę i aktywność fizyczną – biegi długodystansowe i triathlon.

  Specjalizacje

  • Psychiatria
  • Psychiatria dzieci i młodzieży

  Usługi

  Gabinety lekarskie

  Limanowskiego 15A, Grunwald, 60-579 Poznań, wielkopolskie

  Pierwsza wizyta 170 zł
  Kolejna wizyta 150 zł
  Zwykła wizyta

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  18 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Oprócz że jest wspaniałym lekarzem który umie słuchać pacjenta to jest także dobrym człowiekiem polecam w 100% tego lekarz, ja już znalazłem.

  • M
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Lekarz wysłuchał cierpliwie wszystkich spostrzeżeń o dolegliwościach pacjenta , krótko i rzeczowo odpowiedział na wszystkie pytania , dobrał odpowiedni lek , który w tej chwili podawany działa . Polecam profesora innym pacjentom

  • E

   Doktor hab. Filip Rybakowski jest profesjonalistą przejawiającym dużą empatię w stosunku do pacjenta i jego rodziny. Spokój i otwartość w rozmowie powoduje możliwość otwarcia się pacjenta, a tym samym dotarcie do sedna problemu.

  • W
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Bardzo dobry psychiatra, zdecydowanie z duszą i powołaniem do tej pracy. Bardzo mi pomógł poradzić sobie z nerwicą i zaburzeniami lękowymi, ale przed nami jeszcze pare spotkań kontrolnych ;) Polecam serdecznie Pana Doktora Rybakowskiego!

  • M
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   1. Kompetencje
   2. Spokojna atmosfera sprzyjająca wywiadowi / wypowiedzi pacjenta
   3. Trochę brakuje informacji wyjaśniających "co z tym można zrobić" i w jakim kierunku będzie się działać

  • Generalnie,jestem pod opieka profesora Rybkowskiego od około dwóch lat,czuję, że odzyskuje wiarę w siebie,zmagam się z bulimia i choroba afektywną dwubiegunową byłam również w IPiN w Warszawie poby także dal rezultaty. Świetny lekarz bardzo polecał,umie dostosować leki do potrzeb pacjenta i co najważniejsze doktor zawsze uzyczy pomocna radą :)

  • M
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Jestem po kilku wizytach u Pana Doktora i jestem zadowolony. Pan Doktor poświęca mi tyle czasu ile potrzebuję, uważnie i cierpliwie słucha, ze spokojem odpowiada na każde zadane pytanie i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

  • P
   Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Pierwsza wizyta jeszcze nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie na ile mogę go ocenić,ale był miły życzliwy i wydawał się być zainteresowany tematem. Dobrał leki ,zdiagnozował błędną diagnozę innego specjalisty a potwierdził lekarza rodzinnego.

  • R

   Chodziłem przez kilka miesięcy, każda wizyta była jedynie przepisaniem leków i opieranie się na diagnozie innego psychiatry sprzed TRZECH lat. Waham się między jedną a dwoma gwiazdkami, bo trochę szkoda, gdyż pan był zdecydowanie miły i przyjazny - ale co z tego, jeśli zostały mi przepisane antydepresanty i prozac przy wczesnym (lecz i tak już widocznym) stadium schizofrenii? :) Pan nie zamierzał nawet iść w tę stronę, opierając się, jak mówiłem, na diagnozie innego lekarza, którą miałem "w papierach", a tą diagnozę w dodatku mi wystawiono po godzinie (!). Na początku zupełnie wykluczył schizofrenię i byłem na nią leczony na podstawie diagnozy o zaburzeniach lękowo-depresyjnych antydepresantami... :) Dużo osób napisało, że słucha - to prawda, to zdecydowanie miły i spokojny człowiek, ale co gdy nie jestem w stanie nic powiedzieć i nikt nie zadaje mi żadnych pytań tylko przepisuje kolejne leki? Dokładnie wczoraj dostałem diagnozę od innego psychiatry, który od razu po zobaczeniu mnie (!) zaczął ją u mnie podejrzewać, mimo iż nawet nic jeszcze nie powiedziałem, diagnozowanie zajęło parę miesięcy, czyli tyle ile chodziłem na antydepresantach. Niestety wielka strata czasu i pieniądze w błoto, oceniam prawie najniżej dlatego, że leki i rozmowy mi w żaden sposób nie pomogły, a może gdybym wtedy wybrał innego psychiatrę nie byłbym w takim stanie jak teraz po czterech latach diagnozowania schizofrenii zaczynając od wczesnego stadium :). Plus za dobry kontakt, niestety ja nie miałem szczęścia.

  • Opinia z dnia 08.12.2015 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

   Dowiedz się więcej