Ewa Walecka-Kapica

verifiedCreated with Sketch.

Gastrolog

3 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
161 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Ewa Walecka–Kapica należy do grona doświadczonych pracowników Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła Akademię Medyczną w 1994 roku. W 2002 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
3 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: bóle i procesy zapalne w jamie brzusznej, jelita, trzustka, żołądek, przełyk, dwunastnica

  Pani Doktor Walecka-Kapica to jeden z najlepszych specjalistów, jakich spotkałam. Profesjonalna, zaangażowana, konkretna. Jej celem jest dokładna diagnostyka i leczenie przyczyn, a nie skutków choroby. Do tego jest przesympatyczna i urocza. Wszystko dokładnie wyjaśnia, omawia chorobę, dalszy tok postępowania. Słowa nie są w stanie wyrazić mojego uznania i wdzięczności dla niej. Zajęła się mną troskliwie i znalazła część przyczyn moich dolegliwości. Dalsza diagnostyka w toku. Cieszę się, że do niej trafiłam i jestem jej niesamowicie wdzięczna za pomoc.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy SpecjalistówUsługa: niecodzienne problemy z trawieniem

  Przemiła, kompetentna Pani Doktor. Cierpliwie wysłuchała o problemach i z dużą empatią dla pacjenta ustaliła proces leczenia i pomoc w cierpieniu

 • K
  Lokalizacja: MelissaMed Poradnia Lekarzy Specjalistów

  Lekarz kompetentny,uprzejmy dla pacjenta.Badanie b.dokładne.Informacja o diagnozie precyzyjna.Polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Ewa Walecka–Kapica należy do grona doświadczonych pracowników Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła Akademię Medyczną w 1994 roku. W 2002 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy: „Wpływ zakażenia Helicobacter pylori na mikrokrążenie w błonie śluzowej żołądka oraz stężenie tlenku azotu i anionorodnika ponadtlenkowego w surowicy krwi u osób z przewlekłym aktywnym zapaleniem błony śluzowej żołądka”. Jest specjalistą II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz specjalistą gastroenterologiem.
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów w Klinice Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego im. WAM, gdzie pracuje od początku swojej pracy zawodowej. Swe zainteresowania zawodowe rozwija przede wszystkim w zakresie nieswoistych chorób zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego – Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), chorób czynnościowych przewodu pokarmowego a także chorób związanych z zakażeniem H. pylori. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych programach klinicznych, dotyczących między innymi terapii biologicznych w nieswoistych zapaleniach jelit a także nowoczesnych metod terapii zespołu jelita nadwrażliwego; licznych kursach i konferencjach krajowych i międzynarodowych. Od wielu lat wykonuje badania ultrasonograficzne jamy brzusznej a także badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Przez dwa lata prowadziła także z ramienia Kliniki Gastroenterologii poradnictwo drogą internetową dla pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego.
  Dodatkową, nie mniej ważną dziedziną zainteresowań jest dietetyka i żywienie kliniczne. Doświadczenia w tym zakresie zdobywała na licznych szkoleniach i kursach krajowych i zagranicznych (m. in. w USA – w Johns Hopkins University of Baltimore). Ukończyła również międzynarodowy kurs SCOPE prowadzony przez Founding and European SCOPE, dotyczący roli przewodu pokarmowego w otyłości.
  Jest autorką 58 publikacji oryginalnych, artykułów poglądowych i przeglądowych oraz rozdziałów w podręcznikach. Ponadto jest promotorem i recenzentem licznych prac licencjackich i magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Kierunku Dietetyki.

Specjalizacje

 • Gastroenterologia
 • Choroby wewnętrzne

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Łodzi