dr n. med.

Ewa Monkos

Stomatolog

33 opinie +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt Zapytaj lekarza

Zapisy poprzez Kalendarz Wizyt dotyczą konsultacji! specjalista stomatologii dziecięcej studia podyplomowe Master of Science na Uniwersytecie w Sienie (Włochy) - specjalność PROTETYKA Studia… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Stomatologia Ewa Monkos, Wróżka Zębuszka- stomatologia dziecięcaUsługa: leczenie próchnicy

  Pani dr Ewa Monkos jest bardzo empatyczną osobą, delikatną, cierpliwą, z cudownym podejście do dzieci. Polecam z całego serca!! Dzieci wychodzą z upominkiem i z uśmiechem na twarzy.

  M.U.

 • Lokalizacja: Stomatologia Ewa Monkos, Wróżka Zębuszka- stomatologia dziecięca

  Postanowiłam napisać pare słów jak bardzo doceniam fachowość Pani Doktor Ewy Monkos.
  Chciałabym powiedziedzieć jak bardzo szanuję i podziwiam zarówno jako osobę jak i stomatologa.
  Jest ciepłym ,otwartym ,miłym człowiekiem, wydaje mi się jak byśmy znały się od dawna i dlatego też mogłam od razu w pełni zaufać Pani stomatolog, choć wcześniej nie było to takie łatwe w stosunku do innych lekarzy .
  Podziwiam ją za wiedzę , precyzję ,dokładność i solidność jaką posiada .
  Nowoczesne wyposażenie i czystość w gabinecie nie odbiega od standardów europejskich a wiem coś o tym ,gdyż mieszkam od wielu lat w Holandii.
  Cieszę się bardzo ,że mogła mi pomóc .
  Mam nadzieję ,że moja szczera opinia przyda się państwu .

 • K
  Lokalizacja: Stomatologia Ewa Monkos, Wróżka Zębuszka- stomatologia dziecięcaUsługa: wizyta adaptacyjna

  Wczoraj byliśmy na wizycie adaptacyjnej u pani doktor z naszą 3-letnią córką. Jestem bardzo zawiedziona. Na stronie internetowej znalazłam taki opis: "Mały pacjent poznaje nowe otoczenie, wyposażenie gabinetu, jego zapach, zaznajamia się z personelem". Pani nie próbowała nawiązać bliższego kontaktu z córką (nie przywitała się z córką, nie przedstawiła, brakowało nawet zwykłego uśmiechu ze strony pani doktor). Wyposażenia gabinetu córka w żaden sposób nie poznawała. Praktycznie ta cała wizyta adaptacyjna to był zwykły przegląd połączony z uzyskaniem przez panią stomatolog informacji na temat nawyków higienicznych i żywieniowych u córki i ustaleniem dalszego planu działania. Różnica między zwykłą wizytą osoby dorosłej u dentysty a tą, na której wczoraj byliśmy, polegała na włączeniu dziecku bajki w trakcie wizyty i obdarowaniu córki upominkiem, który mogła sobie sama wybrać, na końcu wizyty. Ja zdecydowanie wolałabym uśmiech i chęć nawiązania kontaktu z dzieckiem ze strony lekarza. Może mieliśmy pecha i trafiliśmy po prostu na zły dzień (w sumie to mam nadzieję, że tak właśnie było i że takie wizyty, jak dzisiejsza, jednak nie są normą).

  dr n. med. Ewa Monkos2017-07-28

  Szanowna Pani.
  Pani dziecko zostało przywitanie przez uśmiechniętą higienistkę w poczekalni, poproszone o wybór bajki. W czasie wypisywania ankiety przez rodzica, dziecko bawiło się zabawkami tematycznymi ( związanymi z tematyka leczenia zębów ), kleiło zęby z ciastoliny, kolorowało obrazki z ząbkami. W poczekalni dostępne są również tematyczne książeczki dla dzieci, traktujące o pierwszej wizycie u dentysty czy prawidłowym szczotkowaniu.
  Dziewczynka została wprowadzona do gabinetu. Następnie przeprowadzony był szczegółowy wywiad dotyczący nawyków higienicznych i żywieniowych dziecka. W rym czasie dziecko mogło pobawić się zabawkowym smokiem i umyć mu zęby.
  Na fotelu dziewczynka siedziała na kolanach mamy, gdyż zapewnia to dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dziecko dostało do rączki lusterko stomatologiczne, zostało pokazane jak swieci światło lampy, najpierw na nodze, porem rączce. Dziewczynka została zapoznana z laserem diagnostycznym, użytym do badania.
  Inne sprzęty nie są prezentowane dzieciom ( szczególnie tak małym ), kiedy ich użycie nie jest niezbędne podczas wizyty.
  Następnie zostało przeprowadzone badanie zębów.
  Po zejściu z fotela, dziecko zostało pochwalone za odwagę, dostało pieczątkę na rączkę, naklejkę oraz wybrało nagrodę z pudełka.
  Rodzicom natomiast zostały przekazane wszelkie informacje, związane ze stanem zdrowia zębów, jamy istnej, a także zgryzu. Wszystkie zalecenia zostały zapisane na kartce informacyjnej dla rodzica.
  W naszym gabinecie każda wizyta adaptacyjna dziecka przebiega w taki sposób. Bardzo nam przykro, ze jej przebieg nie sprostał Pani oczekiwaniom.

 • Nareszcie spotkałam właściwego lekarza. U Pani Doktor leczę zęby od ok. roku. Leczę- nie wyrywam. Pani Doktor zawsze stara się ratować zęba- zawsze próbuje i się udaje. A ja panicznie boję się wyrywać. Jestem spokojna i pewna, bo wiem, że jak zacznie się ,,coś ,,dziać, to Pani Doktor pomoże na ból. W piątek mam wizytę. Nie czuję leku czy strachu. Polecam serdecznie. Profesjonalizm Pani Doktor- bezcenne.

 • Jestem miło zaskoczony po wizycie u P. Doktor. Warunki sterylne w gabinecie i punktualne wizyty na najwyższym poziomie. Mam duże porównanie, bo wcześniej również chodziłem na wizyty prywatne do innych dentystów, ale nigdy nie miałem poczucia, że jest wszystko idealnie zrobione. Pani Doktor jest delikatna, empatyczna, zawsze słucha mnie z uwagą i proponuje różne rozwiązania w zależności od mojej kondycji finansowej. Zero strachu i bólu, raczej zasypiam na wygodnym fotelu...

 • Kolejny ząb uratowany przez p. Doktor leczony pod mikroskopem. Całkowicie bez bólu, nie czułam nawet podania znieczulenia. U p. Doktor podawana jest pod głowę poduszka, niby taka mała rzecz, a cieszy :) Nie wstaje później z fotela bólem szyi. Estetyka, profesjonalizm, nie pachnie w gabinecie ,,jak u dentysty,,,Pani doktor jest przemiłą osobą, cierpliwą i potrafi uspokoić każdego. I przede wszystkim w gabinecie panuje nieskazitelna czystość, wysokiej klasy sprzęt, wszystko odbywa się punktualnie. Polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  podejście Pani Doktor bardzo profesjonalne, polecam wszystkim!!! mój lęk został przezwyciężony dzięki miłej i rzetelnej obsłudze, a problem z zębem zażegnany.

 • Ł

  Profesjonalizm,uprzejmość i bardzo ładnie urządzony gabinet :)


  Serdecznie polecam,nie ma się czego bać!

Pytania pacjentów (15)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zapisy poprzez Kalendarz Wizyt dotyczą konsultacji!

  specjalista stomatologii dziecięcej
  studia podyplomowe Master of Science na Uniwersytecie w Sienie (Włochy)
  - specjalność PROTETYKA

  Studia na Wydziale Stomatologicznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu ukończyłam z wyróżnieniem. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej ŚlAM w Bytomiu. Już wówczas, szczególnie interesowała mnie praca z dziećmi. Wiedzę w tej dziedzinie poszerzałam podczas Studiów Doktoranckich w Klinice Stomatologii Dziecięcej w Zabrzu. Był to dla mnie czas intensywnej nauki.

  Swoją pracę doktorską poświęciłam problemowi lęku stomatologicznego u dzieci oraz porównaniu skuteczności różnych metod znieczulenia miejscowego u dzieci.

  Umiejętności praktyczne, w dziecinie stomatologii dziecięcej, doskonaliłam w Poradni Stomatologii Dziecięcej ŚlAM. Miałam możliwość pracy z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie, uczestnicząc jednocześnie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.

  W 2009 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Jestem aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

  Własny gabinet zaprojektowałam z myślą o małym pacjencie. Zwracam szczególną uwagę na indywidualne podejście do każdego dziecka, na poznanie jego potrzeb i obaw. Szczególny nacisk kładę na bezstresowe i bezbolesne leczenie. Zajmuję się leczeniem dzieci o bardzo dużym poziomie lęku przed dentystą. Moja praca bardzo często polega najpierw na odbudowaniu ich zaufania, a dopiero w następnej kolejności na leczeniu stomatologicznym.

  W codziennej pracy zajmuję się także stomatologia estetyczną. Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach praktycznych z tej dziedziny. Moim zamiłowaniem jest praca przywracająca piękny uśmiech pacjentom. W osiągnięciu tego celu pomaga mi także współpraca z najlepszymi laboratoriami protetycznymi. Ukończyłam studia podyplomowe w dziedzinie protetyki na Uniwersytecie w Sienie.

  Swój wolny czas spędzam z moimi dziećmi, Maciusiem,Agatka i Piotrusiem. Resztę poświęcam na fotografowanie, książki, teatr i kino. Moje hobby to pływanie i tenis.

Specjalizacje

 • Stomatologia ogólna
 • Stomatologia dziecięca
 • Protetyka stomatologiczna