mgr

Dorota Stankiewicz-Skałka

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

57 opinii +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

Świat konsumpcji i przemysłu zdominował rzeczywistość w której żyjemy. Gubimy się w tym, co ważne, zatracamy wartości a człowiek coraz bardziej staje się żywą maszyną niż czującą istotą.… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
57 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet PsychologicznyUsługa: depresja

  Zgłaszając się do Pani Doroty byłam w głębokiej depresji choć sama do końca nie zdawałam sobie sprawy z tego co się ze mną dzieje. Pani psycholog uświadomiła mi w jakim poważnym stanie jestem. Bardzo mi pomogła choć nie były to szczególnie na początku łatwe i przyjemne spotkania. Pani Dorota potrafi zadać takie pytanie, że wychodząc od niej z gabinetu człowiek przez następne kilka dni się nad nim zastanawia, sam wyciąga wnioski i dochodzi do prawdy. Pani Dorota nie daje gotowych odpowiedzi skłania człowieka do myślenia :) Pamiętam jak na początku spotkań pomyślałam sobie, ale straszny zawód Pani sobie wybrała, przychodzą do nie ludzie w całkowitej rozsypce bezbronni jak dzieci a ona musi wysłuchiwać i narzekań i żali. Z perspektywy czasu uważam że jest to wspaniały zawód a Pani Dorota jest do niego stworzona. Godna zaufania. Ja potrafiłam się przed nią całkowicie otworzyć i mówić jej o takich rzeczach o których bym się nie spodziewała. Osoby które wahają się czy podjąć terapię zachęcam do tego z całego serca. Ja po zakończeniu terapii dzisiaj uważam, że życie jest piękne! Choć nie miałam siły wstać z łóżka a dzisiaj jestem pełną energii, uśmiechniętą osobą. I gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że tak się zmieni moje podejście do życia to bym mu nie uwierzyła. Proszę się nie nastawiać, terapia nie jest łatwym i przyjemnym procesem, ale naprawdę warto podjąć tek krok bo późnej będzie już tylko lepiej. Warto dać sobie szansę na szczęście. Dzięki terapii pogodziłam się ze swoją przeszłością i się jej nie wstydzę. Poszłam na studia podjęłam prace, remontuję mieszkanie i po prostu żyję. Oczywiście są problemy ale już umiem sobie z nimi radzić. Absolutnie nie żałuje wydanych pieniędzy i poświęconego czasu na terapię.

 • B
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet Psychologiczny

  Mam za sobą doświadczenie dwóch prób terapii małżeńskiej i kilku podejść do terapii indywidualnej, ale nigdzie nie czułam takich postępów jak z Panią Dorotą. Być może jest to kwestia metody, która bardzo mi odpowiadała i motywowała do pracy. Bardzo polecam

 • J
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet PsychologicznyUsługa: psychoterapia depresji

  Jestem miesiąc po zakończonej sukcesem psychoterapii i wreszcie czuje ze udało mi się wygrać z depresja raz na zawsze. Wcześniej próbowałem farmakologii jednak efekty były żadne dopiero Pani Dorota pomogła mi spojrzeć na świat inaczej i wrócić do normalności. Jestem młodym człowiekiem i długo zbierałem się na odwagę żeby pójść do psychoterapeuty, teraz wiem ze była to dobra decyzje. Polecam Panią Dorotę 100% profesjonalizmu .

 • A
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet Psychologiczny

  Do Pani Doroty zgłosiłam się z powodu DDA. Byłam osobą zagubioną, przygnębioną, zalęknioną z niskim poczuciem własnej wartości. Decyzja o terapii nie była łatwa, jednak zrozumiałam, że potrzebuję pomocy specjalisty, bo nie radzę już sobie ze swoim życiem i problemami. Nie miałam nic do stracenia, a z perspektywy czasu wiem, że wiele zyskałam.
  Spotkania prowadzone były w bardzo przyjaznej i partnerskiej atmosferze, co sprzyja rozmowie na trudne i bolesne tematy. Na spotkaniach czułam się swobodnie
  Pani Dorota jest obiektywna, rzeczowa, serdeczna, ciepła i naturalna, motywuje oraz inspiruje do działania. Jest profesjonalistką z ogromną wiedzą i doświadczeniem
  Dzięki niej spojrzałam na życie z innej perspektywy i zobaczyłam nowe możliwości. Dzisiaj jestem zupełnie inną osobą. Akceptuję siebie taką jaka jestem, łatwiej sobie radzę z problemami i wreszcie cieszę się życiem.

  Pani Dorotko dziękuję za pomoc i tak spektakularną metamorfozę, za cenne wskazówki, za ciepłe słowa i zastrzyk pozytywnej energii :-)

  Polecam gorąco!

 • A
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet Psychologiczny

  Spotkania terapeutyczne z Panią Dorotą pomogły mi się uporać nie tylko z problemami o podłożu psychologicznym, ale również rozwiązały się problemy medyczne, z którymi nie radzili sobie tzw. lekarze medycyny, potrafiący wyłącznie przepisywać kolejne piguły, nie patrząc na człowieka jako skomplikowany system połączeń. Wiem, że dla sporej części facetów spotkania z psychologiem, to trudna sprawa, trzeba pokonać barierę i otworzyć się, co nie jest dla mężczyzn łatwe. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Jeśli, panowie, czujecie podobnie i macie problem, w którego rozwiązaniu może Wam pomóc psycholog, to trafiliście pod dobry adres. Polecam!

 • T
  Lokalizacja: Centrum Balans Gabinet PsychologicznyUsługa: psychoterapia indywidualna

  Terapia pozwoliła mi się zdystansować do wielu spraw natury osobistej. Rozwiązałem kilka osobistych problemów i ustabilizowałem skomplikowane relacje rodzinne. Dystans - do siebie, do przeszłości, do relacji - to zapewniła mi prawie 1,5 roczna terapia. Terapia została zakończona na "wniosek" psychologa, która doszła do wniosku, że terapia jest zakończona i teraz to już tylko "prowadzimy rozmowy". Mądre, profesjonalne podejście do swojej pracy.

 • A

  Do Pani Doroty zgłosiłam się, ponieważ czułam, iż bez pomocy specjalisty, nie zdołam ułożyć sobie życia. Ważna sprawa, iż pochodzę z rodziny patologicznej, gdzie był alkohol, przemoc fizyczna oraz brak matki. Mając 30 parę lat, nie umiałam radzić sobie z życiem, jak z problemami, z podejmowaniem decyzji, z mówieniem, z uczuciami, także wchodziłam w skomplikowane związki partnerskie.

  Zmęczona swoim życiem, chorymi związkami oraz współuzależniona z matką alkoholiczką podjęłam decyzję oraz działania takie, jak znalezienie psychoterapeuty i terapia.
  Decyzję o terapii odkładałam do roku czasu, jedynie co mnie powstrzymywało, to strach.
  Między innymi, nie wierzyłam, że taka terapia może mi pomóc.

  Moja terapia trwała rok czasu, dzięki której dojrzałam.
  Ale dlatego, iż sama tego chciałam, wkładając pracę z moim terapeutą.

  Pani Dorota, mimo kruchej postawy i wielkiej wrażliwości jest dobrym terapeutą z zachowanym dystansem, także z dużym doświadczeniem, co jest istotne przy wyborze specjalisty.

  Osoby, które boją się zaufać - jej mogą.
  Ponieważ, jej jedynym zadaniem jest pomoc.

  Polecam Panią Dorotę.

 • T

  Mega fajna babka....ale: nie dopieszcza, nie gładzi po głowie, nie pociesza, nie obiecuje że będzie dobrze a najgorzej... ma niewygodną sofę. A tak serio jak ktoś chce zrobić porządek w swoim życiu i ma ochotę ostro popracować to znalazł najlepszy adres.

 • A

  Bardzo dobra terapeutka, konkretna, bezpośrednia, kompetentna. Pani Dorota naprowadziła na właściwe tory, efekty przyszły szybko. Zdecydowanie polecam w trudnych sytuacjach.

 • K

  Jestem świeżo po zakończonej terapii u Doroty. Z czystym sumieniem i wielką chęcią polecam wszystkim borykającym się z problemami, lub po prostu dla tych, którzy chcą podnieść jakość swojego życia!
  Moja terapia nie była długa. Głównie ze względu na to, że Dorota pracuje w bardzo elastyczny sposób i podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. W gabinecie dostałam odpowiednią przestrzeń i wsparcie abym mogła sama uporać się z problemami. Dokładnie to czego potrzebowałam!
  Oprócz "wyzwolenia się z ciężaru" który ze sobą nosiłam, dużo się nauczyłam.
  Dlatego jeśli jeszcze się wahasz, zrób ten krok i spróbuj! Nie masz nic do stracenia, a możesz wiele zyskać;)
  A Tobie Dorotko, dziękuję za pomoc!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Świat konsumpcji i przemysłu zdominował rzeczywistość w której żyjemy. Gubimy się w tym, co ważne, zatracamy wartości a człowiek coraz bardziej staje się żywą maszyną niż czującą istotą. Dlatego, że problem narasta zapraszam do grupy terapeutycznej : DLA TYCH CO CZUJĄ, ŻE POGUBILI SIĘ W KONSUMPCYJNYM ŚWIECIE I CHCĄ ZNALEŹĆ SWOJE MIEJSCE BLIŻEJ TEGO, CO NATURALNE.

  Formularz zgłoszeniowy i dane do bezpośredniego kontaktu znajdą Państwo na stronie www.centrumbalans.com

  Jako psychoterapeuta pracuję od ponad 20 lat, z zamiłowaniem poświęcam się też pracy jako psychodietetyk. Jestem absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie - nie był to jednak początek mojej pasji i przygody z psychologią. Jako nastolatka wiedziałam już, że chcę pracować z ludźmi. Nie wiedziałam jednak, że moje ścieżki do tego, by umiejętnie pomagać drugiemu człowiekowi mimo, iż bardzo ciekawe, będą tak zawiłe. Na samym początku tej drogi intuicyjnie skierowałam się do Aresztu Śledczego, Zakładu Poprawczego oraz Sądu Okręgowego w mojej rodzinnej miejscowości - tam pracowałam przez rok. Kolejnym krokiem w drodze do zawodu psychologa były... studia filozoficzne. Po trzecim roku nauki otrzymałam propozycję pracy wolontariusza w Ośrodku dla Uzależnionych w Edynburgu. Po rocznym pobycie w Szkocji wróciłam do kraju by kontynuować naukę. Filozofię na Wydziale Nauk Społecznych we Wrocławiu ukończyłam z wyróżnieniem i propozycją otwarcia przewodu doktorskiego. Już wtedy, po doświadczeniach zawodowych w Szkocji wiedziałam jednak, że to nie z książką, lecz z drugim człowiekiem chcę spędzać mój dzień pracy. Po raz kolejny wyjechałam na Wyspy Brytyjskie, gdzie ukończyłam czteroletnie studia psychoterapii w Edynburgu. Doświadczenia w metodach pomocy poszczególnych szkół terapeutycznych, terapii pracą, superwizji pracowników, tworzenia planów rehabilitacyjnych, terapii indywidualnej i grupowej nabrałam pracując m.in. dla Bethany Trust, Acron, The Royal Edinburgh Hospital, Saheliya i innych placówek. Moim zadaniem było ponadto prowadzenie psychoterapii anglojęzycznych mniejszości narodowych mających problemy z dostosowaniem się do życia w Wielkiej Brytanii. Dodatkowe, trzyletnie doświadczenie w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej dało mi wgląd w pracę związaną z organizacją szkoleń pracowników z zakresu resocjalizacji, prawa pacjenta, metod współpracy pracowników różnych specjalizacji, a także w pomocy pacjentowi i jego rodzinie. Dyplom psychoterapeuty zdobyty w Szkocji oraz tytuł psychologa zdobyty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej pozwoliły mi na rozpoczęcie pracy w Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Polsce. Tą też drogą pogłębiłam wiedzę na temat zaburzeń, chorób psychicznych, uzależnień, postępowania z pacjentem o podwójnej diagnozie. Ponadto poprzez metody pracy takie jak biofeedback, integracja sensoryczna, metody projekcyjne, testy psychologiczne, miałam okazję odkryć w dziecku jego potencjał na satysfakcjonującą dorosłość.

  W tym miejscu chciałam podziękować moim nauczycielom i mentorom za nieustanne wyposażanie mnie w wiedzę teoretyczną na temat pracy z drugim człowiekiem. Umiejętności praktycznych uczą mnie sami pacjenci - są to doświadczenia nieocenione, za które każdemu z nich serdecznie dziękuję!

  Proszę o kontakt SMS lub przez email (info@centrumbalans.com)

Specjalizacje

 • Psychoterapia