lek. dent.

Danuta Kovger-Urbańska

verifiedCreated with Sketch.

Stomatolog, Protetyk, Stomatolog dziecięcy

40 opinii +dodaj

Studia ukończyłam w 2001 roku w Białymstoku. Staż odbyłam w Łodzi, gdzie odkryłam swoje zamiłowanie do leczenia kanałowego. Pracowałam w Instytucie Stomatologii, gdzie po 5 latach pracy… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
40 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wielokrotnie korzystałam wraz z rodziną z usług Pani doktor, zawsze byłam bardzo zadowolona. Zdecydowanie polecam

 • Lokalizacja: LidentUsługa: ratowanie dolnej prawej siódemki

  Znany lekarz: Danuta Kovger-Urbańska

  Uratowane zęby.
  Aż troje światłych dentystów, stwierdziło, że zagrożony ząb nie nadaje się do leczenia. Wyrok brzmiał: - trzeba usunąć. Chodziło tym razem o siódemkę (prawą dolną). Miało to miejsce pod koniec minionego roku.
  W tej sytuacji odszukałam znaną mi lekarkę p. Danutę Kovger-Urbańską, która kilka lat temu przy podobnej diagnozie z piątką (lewą dolną), poradziła sobie. Ząb odpowiednio przez nią przeleczony, dobrze mi służy już około dziesięciu lat.
  Jestem Jej bardzo wdzięczna. Cieszę się, że są tacy lekarze, których nie przeraża opinia innych, choć utytułowanych po fachu znawców sztuki stomatologicznej.
  Dla mnie liczy się efekt wynikający z poczynań nieprzeciętnie utalentowanej lekarki.
  Dziękuję Pani za to - co powyżej i za miłą, empatyczną postawę wobec pacjenta. Za stworzenie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery, w starannie urządzonym gabinecie.
  Z poważaniem Joanna Kanicka
  PS
  ,,Pani Danucie Kovger-Urbańskiej"
  ***
  Mieć kogoś znanego, bezpiecznie i miło,
  jeśli nim dentysta, masz śmiejące usta.

  Łódź, 05. 09. 2018 r. Joanna Kanicka

 • T
  Lokalizacja: Lident

  Telefonicznie szukałem stomatologa z dużym doświadczeniem w leczeniu kanałowym zębów. Usłyszałem, że dobrze trafiłem. Zęby 16 i 47 zakwalifikowane przez inną p.doktor do wyrwania, p.dr stwierdziła, że nadają się do leczenia. Po opracowaniu 2 kanałów w zębie 47, 3-ci był z włóknem szklanym i wyglądał na wypełniony do końca. Za moją zgodą zostawiliśmy do obserwacji. Na kolejnej wizycie poprosiłem, żeby najpierw zmienić opatrunek w zębie 35, którego leczenie rozpocząłem gdzie indziej a upłynęło sporo czasu i 2-gi opatrunek ( jodek potasu) przestał już działać. P. dr stwierdziła, że 3-ci raz opatrunku się już nie zakłada .Miałem wątpliwości , bo ząb bolał przy stukaniu a inne objawy wskazywały, że bakterie w kanale rozwineły się na nowo .Zdałem się jednak na doświadczenie p.dr. Kanał(ząb był 1-kanałowy) został wypełniony. Na kolejnej wizycie podkreśliłem, że ząb boli dalej. P.dr zrobiła zdjęcie ( wyszło dopiero przy 4- tej próbie) i stwierdziła, że wszystko jest dobrze, a przez jakiś czas ma prawo boleć. Spytała tylko, czy wypełnienie światłoczułe. Myślałem,że otworzymy kanał na nowo, a tu nawet nie mogłem zaprotestować. Następnie przystąpiła do rozwiercania 3- godz kanału w zębie 47. Na kolejnej wizycie dokończyła otwieranie tego kanału i stwierdziła, że ząb jest gotowy do wypełnienia. Nie zgodziłem się i poprosiłem o opatrunek. Musiałem dodatkowo zapłacić, jakby to było coś ekstra. Minęły 3 tygodnie, niestety zęby bolały dalej. Poprosiłem o zaniechanie leczenia zęba 47 i o ponowne otwarcie zęba 35. P.dr próbowała mnie od tej decyzji odwieźć, twierdząc , że najnowsze badania pokazują, że po ok. 2 latach bakterie przestają działać. Ponownie poprosiłem o opatrunek na ząb 35. Po 50 minutach opatrunek był założony. Po wstaniu z fotela p.dr oznajmiła,że ten ząb nie nadaje się do leczenia, bo jest pęknięty. Zapytałem, czy mógł pęknąć na tej wizycie. Usłyszałem z uśmiechem: "możliwe, miałam mało czasu. Wszystkie wizyty odbywały się w olbrzymim pośpiechu. Zamiast wyleczyć zęba wątpliwego, straciłem zęba, który na 95% był do wyleczenia.
  Tadeusz

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: LidentUsługa: ból zęba

  Moja ulubiona Pani dentystka! Pani Danuta ma super podejście do pacjeta, leczy precyzyjnie a zarazem bardzo delikatnie. Zawsze z gabinetu wychodze zadowolona. Polecam wszystkim, którzy boją się leczenia zębów!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: LidentUsługa: stomatologia dziecięca

  Bardzo mila Pani doktor. Odpowiedzial na wszystkie moje pytania. Jestem zadowolona z efektow leczenia corki. Czekamy na kolejna wizyte

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: LidentUsługa: ból zęba / dziąsła

  Bardzo dobre podejście do pacjenta, wszystko dokładnie i konkretnie wytłumaczone. Na pewno gdy będę potrzebował pomocy to udam sie właśnie w to miejsce. Pozdrawiam

 • A
  Lokalizacja: LidentUsługa: stomatologia dziecięca

  Pełen profesjonalizm , Pani doktor ma podejście do dzieci , jestem pełna podziwu dużo empatii i duże zaangażowanie cudowna kobieta , Dziękuję Pani doktor , i dziękuję asystentom .. pozdrawiam serdecznie Monika Marona

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: LidentUsługa: usuwanie kamienia nazębnego

  Miło, bezboleśnie i bez zbędnej zwłoki. Jak nie u stomatologa. Jeszcze trochę a polubię wizyty u dentysty ????.

 • B
  Lokalizacja: LidentUsługa: ból zęba

  Jestem zachwycona. Pani Doktor ciepła, empatyczna a przy tym rzeczowa i merytoryczna. Dba o komfort pacjenta- tak, że mimo ból, z jakim trafiłam w Jej ręce, czułam się bardzo dobrze.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo sypatyczna pani Doktor z cudnym podejsciem do dzieci. My bylismy na swojej pierwszej wizycie naszgo 2 latka I napewno wrocimy

Pytania pacjentów (8)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Studia ukończyłam w 2001 roku w Białymstoku. Staż odbyłam w Łodzi, gdzie odkryłam swoje zamiłowanie do leczenia kanałowego. Pracowałam w Instytucie Stomatologii, gdzie po 5 latach pracy kolega namówił mnie bym spróbowała swoich sił na poradni endodoncji, gdzie pracowałam od 2005 do 2016 roku. Jestem członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (PASP).
  Zapraszam na zabiegi stomatologii rodzinnej oprócz ortodoncji, implantologii, chorób błony śluzowej i przyzębia.

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • staż podoplomowy Akademia Medyczna w Łodzi

Znajomość języków

 • litewski
 • rosyjski

Staże

 • Instytut Stomatologii w Łodzi

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia