lek.

Bożena Bijata

Neurolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

1992 : ukończyła Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej
1993 - 2001: pracowała na Oddziale Neurologicznym Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • 1992 : ukończyła Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej
  1993 - 2001: pracowała na Oddziale Neurologicznym Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.
  1997: uzyskała I stopień specjalizacji z zakresu neurologii
  2001: uzyskała II stopień specjalizacji z zakresu neurologii
  2003: odbyła staż na Oddziale Neurologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach
  od 2004: pełni funkcję lekarza dyżurny Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku
  od 1996: pracuje w Poradni Neurologicznej NZOZ "Centrum Medyczne" w Rybniku
  od 2011: jest konsultantem z zakresu neurologii Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku
  od 2003: jest członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólów Głowy, Polskiego Towarzystwa Leczenia Padaczki, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu wykonywania i interpretacji badań EEG i EMG
  2011: uzyskała Certyfikat z Zakresu Oceny i Opisu Badań EEG, prowadzi Pracownię EEG w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku oraz Pracowni EEG i Pracowni EMG w NZOZ "Centrum Medyczne"
  2014: otrzymała wyróżnienie Honorowym Odznaczeniem "Laur Pacjenta 2013 r" w kategorii Lekarz Specjalista z Zakresu Neurologii w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym.

Specjalizacje

 • Neurologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
4.5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Wspaniała pani doktor. Życzliwa cudowna osoba- o wnikliwym podejściu do problemów chorego.Nie bagatelizuje żadnych problemów. Bardzo mi pomogła nieraz,wtedy gdy inni nie robili nic.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miła , polecam wszystkim. Trafiłam do szpitala w którym opiekowała sie mna własnie PAni Dr, dawno nie spotkałam tak miłej osoby. Pozdrawiam serdecznie. : )

 • Wspaniały lekarz,świetne podejście do pacjenta bardzo sympatyczna pani doktor, ogromne doświadczenie! Gorąco polecam!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dobry diagnosta, wzbudza zaufanie pacjenta, miła, uśmiechnięta. Zleciła dalsze badania.
  Uważam, że lekarz godny polecenia. A.M

 • Bardzo dobry fachowiec. Nie bagatelizuje żadnych dolegliwości. Kiedyś leczyłam wiele lat się u innego lekarza na migrenę, jego badania opierały się tylko na 'młoteczku'. Dopiero u dr. Bijaty została skierowana na konkretne badania, które powinny być zrobione na samym początku zdiagnozowania choroby. Pani doktor ma specyficzne poczucie humoru, które nie każdemu może spasować, jednak ja nie narzekam. Dobrze się mną opiekuje. Chodzę do niej na prywatne wizyty, bo niestety na NFZ już nie ma miejsca.. opiekowała się mną również w szpitalu i była to jedyna Pani dr która na oddziale neurologii się mną interesowała.

 • Bardzo dziękuję Pani doktor za szybkie i trafne zdiagnozowanie mojej choroby kręgosłupa szyjnego oraz wspaniałą i serdeczną opiekę lekarską. Dzięki Pani uniknąłem porażenia kończyn -teraz jestem już po operacji i mogę wracać zdrowy do pracy.
  Jeszcze raz dziękuję, z wyrazami szacunku

 • Witam od roku lecze sie u Pani dr Bijaty i jestem bardzo zadowolona moge ja polecic wszystkim wybierajacym sie do lekarza neurologa, moja rodzina również leczy sie u Pani doktor i wszystkim doroadzi doskonale na rozne dolegliwosc. mozna równiez porozmawiac o zyciu prywatnym poradach oraz innych świetnych lekarzach ktorych moze polecic sama Pani doktor . Inetresuje sie pacjentem nie tylko daną jego choroba!! Jest przesympatyczna i zawsze usmiechnieta nawet mozna sobie pożartować jak z normalnym człowiekiem ! jednym słowem mówiąc kobieta do rany przyłóż Chcemy więcej takich dobrych lekarzy :)

 • pani doktor jest jednym z niewielu lekarzy normalnym człowiekiem z którym mozna porozmawiać po ludzku i zawsze słuzy pomoca jeszcze nigdy nie odmówla konsultacji w innych problemach polecam i dziekuje ze jeszcze istniją tacy lekarze

 • pani doktorjest bardzo miłym i życzliwym człowiekiem i wspaniałym lekarzem ,umie słuchać i pomóc polecam

 • Zgadzam się z negatywnymi opiniami! Przychodząc do Pani doktor usłyszałam tylko tyle żeby nie panikować i nie wyolbrzymiać moich dolegliwości. To już trzeba mieć tupet aby tak powiedzieć pacjentowi. W dodatku Pani doktor przepisała mi tabletki, po których czułam się fatalnie. Z powodu częstego i silnego bólu głowy zapytałam czy może tomograf komp.wyjaśnił by jego przyczynę - usłyszałam że nie dostanę skierowania na to badanie ponieważ jest szkodliwe. A co nie jest szkodliwe?! Poszłam do innego neurologa, który natychmiast i sam od siebie wypisał mi skierowanie na to badanie, za co jestem mu wdzięczna do dziś. NIE POLECAM wizyty u tej Pani doktor.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online