prof. dr hab. n. med.

Andrzej Żyluk

Chirurg

37 opinii +dodaj

Umów wizytę 22 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 roku.… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 roku. Doktorat w 1992, habilitacja w 1998, tytuł profesora w 2004 roku. Od 1999 pracuje jako kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. W latach 2009 – 2013 – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Autor ponad 130 artykułów w czasopismach recenzowanych, w tym ponad 30 w czasopismach anglojęzycznych. Główne dziedziny zainteresowania naukowego to chirurgia ręki, algodystrofia i zespół kanału nadgarstka.

  „Klinika, którą kieruję jest nietypową kombinacją chirurgii ogólnej i chirurgii ręki. Choć moi asystenci i ja mamy specjalizacje z chirurgii ogólnej, zajmujemy się więcej chirurgią ręki. Leczymy urazy: złamania kości ręki, nadgarstka i przedramienia, naprawiamy uszkodzone ścięgna, więzadła i nerwy. Większość z nas ma umiejętności mikrochirurgiczne i potrafi przyszyć obcięte palce i całe kończyny. Wraz z ośrodkami w Trzebnicy, Poznaniu i Krakowie wchodzimy w skład Serwisu Replantacyjnego. Naprawiamy defekty pourazowe nowoczesnymi metodami, z użyciem technik mikrochirurgicznych i artroskopii. Leczymy choroby rąk: zespoły uciskowe nerwów, przykurcz Dupuytrena i wady wrodzone u dzieci. Zespół liczy 9 osób i wykonuje rocznie prawie 3000 operacji Moi asystenci odbywają systematyczne szkolenia w ośrodkach chirurgii ręki w Europie i w Indiach. Wszyscy maja doktoraty. Trzy osoby uzyskały europejską specjalizację w chirurgii ręki (FESSH Diploma).”

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
37 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIKLINIKA

  Pan profesor pomogl mi dzisiaj pozbyc sie bolu palca zatrzaskowego i jeszcze raz bardzo serdecznie dziekuje

 • U
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz godny polecenia. Bardzo cierpliwy i uprzejmy dla pacjenta. Godny polecenia specjalista. Najlepszy znawca w swej dziedzinie.

 • K
  Lokalizacja: MEDIKLINIKA

  Bardzo dobry lekarz.Dziękuję za pomoc.Przez rok czasu nie czułam bólu,teraz znowu choroba się odezwała i muszę się umówić na powtórkę.Ogólnie jestem bardzo zadowolona z wizyt u pana doktora.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

 • M
  Lokalizacja: MEDIKLINIKAUsługa: zabieg chirurgiczny

  Pan Profesor jest profesjonalistą, konkretny, kompetentny. Jako człowiek miły i komunikatywny- minimum słów, maximum treści.
  Polecam

 • L

  Pan Profesor jest znakomitym specjalistą ,super podejście do pacjenta jest miłym i uśmiechniętym lekarzem . Dziękuję bardzo Panu Profesorowi za tak szybkie ustalenie daty na operacje ręki . Wyrazy szacunku i uznania i jeszcze raz dziękuję i polecam wizyty u Pana Profesora Andrzeja Żyluka

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo kompetentny, ale rozmowa na początku była trudna. Pan Profesor jest dość oschły i czułam się jak intruz. Po kilkunastu minutach już było lepiej. Wiedza tego lekarza jest ogromna i to jest najważniejsze. Resztę, mam nadzieję, Pan Profesor dopracuje, dla dobra pacjentów. Polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIKLINIKAUsługa: Zwykła wizyta

  Wizyta u Pana Profesora przebiegła znakomicie. A udałem się do niego w nietypowej sprawie - w sprawie opini o operacji u innego lekarza która odbyła się tydzień wcześniej. Chciałem wiedzieć czy wybrałem (według Profesora) właściwą metodę leczenia. Podejrzewam, że nie jeden lekarz zezłościł by się w takim przypadku (bo czemu opinia po a nie przed zabiegiem i czemu nie leczenie u niego?) ale nie Profesor Żyluk. Dokładnie przedstawił mi wszystkie za i przeciw. Wytłumaczył bez ściemniania, że parę lat i tak będę potrzebował kolejnej operacji i powiedział jeszcze kilka innych ważnych rzeczy których nie dowiedziałem się od swojego chirurga prowadzącego. Wszystko to w miłej i spokojnej atmosferze, z jedynie 10min opóźnieniem przy wejściu. Zdecydowanie polecam!

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIKLINIKAUsługa: Zwykła wizyta

  Profesor Andrzej Żyluk to spaniała osobowość i fachowiec. Już na pierwszej wizycie, po zapoznaniu się z treścią wyników dotychczas przeprowadzonych badań oraz krótkiej rozmowie postawił diagnozę. Bardzo dla mnie jasno omówił problem związany z typem schorzenia moich dłoni jak również przedstawił tok dalszego leczenia dolegliwości , z którą borykam się od wielu miesięcy. Dzięki wizycie u Pana Profesora mam już ustalony termin operacji moich rąk. Bardzo dziękuję Panie Profesorze .

 • N

  Znakomity specjalista, bardzo konkretny, dawno nie byłam u takiego lekarza, odpowiada na pytania bez nuty zniecierpliwienia. Bardzo kulturalny i z wielkim szacunkiem do drugiego człowieka.

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Profesor doskonały profesjonalista. Wspaniałe podejście do pacjenta. Oby więcej takich lekarzy.