prof. dr hab. n. med.

Andrzej Żyluk

Chirurg

22 opinie +dodaj

Umów wizytę 14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 roku. Doktorat w 1992, habilitacja w 1998, tytuł profesora w 2004 roku. Od 1999 pracuje jako kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. W latach 2009 – 2013 – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Autor ponad 130 artykułów w czasopismach recenzowanych, w tym ponad 30 w czasopismach anglojęzycznych. Główne dziedziny zainteresowania naukowego to chirurgia ręki, algodystrofia i zespół kanału nadgarstka.

  „Klinika, którą kieruję jest nietypową kombinacją chirurgii ogólnej i chirurgii ręki. Choć moi asystenci i ja mamy specjalizacje z chirurgii ogólnej, zajmujemy się więcej chirurgią ręki. Leczymy urazy: złamania kości ręki, nadgarstka i przedramienia, naprawiamy uszkodzone ścięgna, więzadła i nerwy. Większość z nas ma umiejętności mikrochirurgiczne i potrafi przyszyć obcięte palce i całe kończyny. Wraz z ośrodkami w Trzebnicy, Poznaniu i Krakowie wchodzimy w skład Serwisu Replantacyjnego. Naprawiamy defekty pourazowe nowoczesnymi metodami, z użyciem technik mikrochirurgicznych i artroskopii. Leczymy choroby rąk: zespoły uciskowe nerwów, przykurcz Dupuytrena i wady wrodzone u dzieci. Zespół liczy 9 osób i wykonuje rocznie prawie 3000 operacji Moi asystenci odbywają systematyczne szkolenia w ośrodkach chirurgii ręki w Europie i w Indiach. Wszyscy maja doktoraty. Trzy osoby uzyskały europejską specjalizację w chirurgii ręki (FESSH Diploma).”

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Prof. Żyluk to złoty człowiek! Miły, konkretny i przede wszystkim znakomity fachowiec w swojej dziedzinie :) Działa szybko i konkretnie ! Oby więcej takim wspaniałych lekarzy! Polecam z całego serca! Pozdrawiam Pana Profesora - Pacjentka z 5 letnim zespołem cieśni kanału nadgarstka :)

 • bardzo dobry

  Znakomity. Profesjonalizm a przede wszystkim wiedza i doświadczenie. Polecam. Warto było przejechać 600 km.

 • bardzo dobry

  duża empatia i zainteresowanie problemami przedstawianymi przez pacjenta, wyczuwalny profesjonalizm i ogromna wiedza. najwyższe oceny !

 • bardzo dobry

  Bardzo rzeczowy postawił sprawę jasno operacja za 2 miesiące a nie termin 1,5 roku i życie na morfinie,bardzo polecam.Dziękuję panie Profesorze

 • bardzo dobry

  profesjonalista w każdym calu... lekarze powinni uczyć się podejścia do pacjenta i kultury od pana profesora...

 • bardzo dobry

  Lekarze publicznej służby zdrowia powinni się uczyć profesjonalizmu i podejścia do pacjentów od profesora Żyluka

 • bardzo dobry

  Bardzo znakomity lekarz .Nikt go nie podważy z paskudną moją chorobą która powala ból.Będąć na koniec Polski jest bardzo znany gdzie usłyszałam Ten lekarz jest niepokonany w leczeniu Algodystrofii i nikt go nie podważy

 • bardzo dobry

  Cudowny człowiek,lekarz z powołania, mimo nie wykonywanych rutynowo w Klinice operacji na kończynie dolnej,pan profesor Żyluk ocalił nogę mojemu mężowi.Dziękujemy z całego serca za wyciągnięcie pomocnej dłoni, gdy już skończyła się nadzieja.

 • bardzo dobry

  Lecze się u Pana Prof 2,5 roku,po miesiącach poszukiwań diagnozy i zrozumienia co się ze mną dzieje.Po wypadku i długim leczeniu zakażonej rany tłuczonej podudzia rozpoczął się okres wędrówek od jednego do drugiego specjalisty,Rosnący ból,niesprawność, brak pomocy i nawet wskazówek gdzie tej pomocy szukać. Dopiero konsultacja u Pana Profesora otworzyła mi oczy,diagnoza algodystrofia.Mimo, że jak się okazało choroba w fazie przewlekłej , nie zostałam z tą diagnozą zostawiona sama sobie.Pan Profesor zaproponowal leczenie przeciwbólowe na swoim oddziale Chirurgii Ogólnej i Ręki w Szczecinie gdzie byłam juz 8 razy.Najważniejsze w przewlekłej chorobie to możliwość pomocy i zrozumienie. Pan Prof pozwolił odzyskać wiarę w lekarzy i ludzi.Bardzo życzliwy,skromny i oddany pacjentom.Troszczył się podczas moich pobytów na oddziale,mimo natłoku zajęć gotowy podnieść na duchu czy zwyczajnie cos wyjasnić .Wiem,że w razie pogorszenia nigdy nie odmówi pomocy.Trudno uwierzyć ,że tacy lekarze się zdażają.Jestem bardzo wdzieczna Panu Profesorowi Żylukowi za wielkie serce i myślę ,że każdy Pana pacjent jest wielkim szczęściarzem.

 • bardzo dobry

  Profesor Żyluk oraz jego koledzy z zespołu uratowali mi życie. Tak po prostu. Zareagowali w porę i w czas, zajęli się mną a profesor, tak po prostu, poświęcił prywatny czas i wieczorem wpadł na oddział i dokończył moją operację i mnie uratował. A nie musiał .... Wielkie Dzięki !