prof. dr hab. n. med.

Andrzej Żyluk

Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 roku. Doktorat w 1992, habilitacja w 1998, tytuł profesora w 2004 roku. Od 1999 pracuje jako kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. W latach 2009 – 2013 – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Autor ponad 130 artykułów w czasopismach recenzowanych, w tym ponad 30 w czasopismach anglojęzycznych. Główne dziedziny zainteresowania naukowego to chirurgia ręki, algodystrofia i zespół kanału nadgarstka.

  „Klinika, którą kieruję jest nietypową kombinacją chirurgii ogólnej i chirurgii ręki. Choć moi asystenci i ja mamy specjalizacje z chirurgii ogólnej, zajmujemy się więcej chirurgią ręki. Leczymy urazy: złamania kości ręki, nadgarstka i przedramienia, naprawiamy uszkodzone ścięgna, więzadła i nerwy. Większość z nas ma umiejętności mikrochirurgiczne i potrafi przyszyć obcięte palce i całe kończyny. Wraz z ośrodkami w Trzebnicy, Poznaniu i Krakowie wchodzimy w skład Serwisu Replantacyjnego. Naprawiamy defekty pourazowe nowoczesnymi metodami, z użyciem technik mikrochirurgicznych i artroskopii. Leczymy choroby rąk: zespoły uciskowe nerwów, przykurcz Dupuytrena i wady wrodzone u dzieci. Zespół liczy 9 osób i wykonuje rocznie prawie 3000 operacji Moi asystenci odbywają systematyczne szkolenia w ośrodkach chirurgii ręki w Europie i w Indiach. Wszyscy maja doktoraty. Trzy osoby uzyskały europejską specjalizację w chirurgii ręki (FESSH Diploma).”

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIKLINIKAUsługa: Zwykła wizyta

  Wizyta u Pana Profesora przebiegła znakomicie. A udałem się do niego w nietypowej sprawie - w sprawie opini o operacji u innego lekarza która odbyła się tydzień wcześniej. Chciałem wiedzieć czy wybrałem (według Profesora) właściwą metodę leczenia. Podejrzewam, że nie jeden lekarz zezłościł by się w takim przypadku (bo czemu opinia po a nie przed zabiegiem i czemu nie leczenie u niego?) ale nie Profesor Żyluk. Dokładnie przedstawił mi wszystkie za i przeciw. Wytłumaczył bez ściemniania, że parę lat i tak będę potrzebował kolejnej operacji i powiedział jeszcze kilka innych ważnych rzeczy których nie dowiedziałem się od swojego chirurga prowadzącego. Wszystko to w miłej i spokojnej atmosferze, z jedynie 10min opóźnieniem przy wejściu. Zdecydowanie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIKLINIKAUsługa: Zwykła wizyta

  Profesor Andrzej Żyluk to spaniała osobowość i fachowiec. Już na pierwszej wizycie, po zapoznaniu się z treścią wyników dotychczas przeprowadzonych badań oraz krótkiej rozmowie postawił diagnozę. Bardzo dla mnie jasno omówił problem związany z typem schorzenia moich dłoni jak również przedstawił tok dalszego leczenia dolegliwości , z którą borykam się od wielu miesięcy. Dzięki wizycie u Pana Profesora mam już ustalony termin operacji moich rąk. Bardzo dziękuję Panie Profesorze .

 • N

  Znakomity specjalista, bardzo konkretny, dawno nie byłam u takiego lekarza, odpowiada na pytania bez nuty zniecierpliwienia. Bardzo kulturalny i z wielkim szacunkiem do drugiego człowieka.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Profesor doskonały profesjonalista. Wspaniałe podejście do pacjenta. Oby więcej takich lekarzy.

 • E

  Profesor Andrzej Żyluk to wspaniały człowiek i znakomity lekarz, bardzo miły dla pacjentów. Dokładnie , rzeczowo i zrozumiale wyjaśnia wszelkie wątpliwości oraz tłumaczy na czym polega leczenie danego schorzenia. Była to moja pierwsza wizyta, dowiedzialam się na czym polega mój problem z dłońmi i już mam wyznaczoną datę operacji . Bardzo dziękuję Panie Profesorze i życzę wszyskiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Profesor wielki profesjonalista, skromny człowiek z szacunkiem do pacjenta. Dziękuję za wizytę i konsultacje. Serdecznie pozdrawiam.

 • Bardzo miła i przyjemna wizyta dająca dużo nadzieji na zmiane i pozytywne nastawienie. Za profesjonalne podejście do pacjenta bardzo polecam i pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doskonała znajomość problemu , wyjaśnienie na czym polega i co może pomóc , prowadzenie dalszej terapii ku skutecznemu zakończenia procesu całkowitego wyleczenia

 • Lekarz z profesjonalnym i bardzo życzliwym podejściem do pacjenta. Po wnikliwym wywiadzie, aby wykluczyć ryzyko pomyłki, zaproponował dodatkowe specjalistyczne badanie złamanego nadgarstka. Wrażenia po pierwszej wizycie wynieśliśmy bardzo pozytywne i odzyskaliśmy nadzieję, że ręka dzięki Panu Profesorowi wróci do sprawności.

 • K

  Prof. Żyluk to złoty człowiek! Miły, konkretny i przede wszystkim znakomity fachowiec w swojej dziedzinie :) Działa szybko i konkretnie ! Oby więcej takim wspaniałych lekarzy! Polecam z całego serca! Pozdrawiam Pana Profesora - Pacjentka z 5 letnim zespołem cieśni kanału nadgarstka :)