prof. dr hab. n. med.

Andrzej Żyluk

Chirurg

24 opinie +dodaj

Umów wizytę 16 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Dyplom lekarza uzyskał w Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku. Specjalizacja w chirurgii ogólnej w 1998 roku. Europejska specjalizacja w chirurgii ręki (FESSH Diploma) w 2012 roku. Doktorat w 1992, habilitacja w 1998, tytuł profesora w 2004 roku. Od 1999 pracuje jako kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki. W latach 2009 – 2013 – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Autor ponad 130 artykułów w czasopismach recenzowanych, w tym ponad 30 w czasopismach anglojęzycznych. Główne dziedziny zainteresowania naukowego to chirurgia ręki, algodystrofia i zespół kanału nadgarstka.

  „Klinika, którą kieruję jest nietypową kombinacją chirurgii ogólnej i chirurgii ręki. Choć moi asystenci i ja mamy specjalizacje z chirurgii ogólnej, zajmujemy się więcej chirurgią ręki. Leczymy urazy: złamania kości ręki, nadgarstka i przedramienia, naprawiamy uszkodzone ścięgna, więzadła i nerwy. Większość z nas ma umiejętności mikrochirurgiczne i potrafi przyszyć obcięte palce i całe kończyny. Wraz z ośrodkami w Trzebnicy, Poznaniu i Krakowie wchodzimy w skład Serwisu Replantacyjnego. Naprawiamy defekty pourazowe nowoczesnymi metodami, z użyciem technik mikrochirurgicznych i artroskopii. Leczymy choroby rąk: zespoły uciskowe nerwów, przykurcz Dupuytrena i wady wrodzone u dzieci. Zespół liczy 9 osób i wykonuje rocznie prawie 3000 operacji Moi asystenci odbywają systematyczne szkolenia w ośrodkach chirurgii ręki w Europie i w Indiach. Wszyscy maja doktoraty. Trzy osoby uzyskały europejską specjalizację w chirurgii ręki (FESSH Diploma).”

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Doskonała znajomość problemu , wyjaśnienie na czym polega i co może pomóc , prowadzenie dalszej terapii ku skutecznemu zakończenia procesu całkowitego wyleczenia

 • bardzo dobry

  Lekarz z profesjonalnym i bardzo życzliwym podejściem do pacjenta. Po wnikliwym wywiadzie, aby wykluczyć ryzyko pomyłki, zaproponował dodatkowe specjalistyczne badanie złamanego nadgarstka. Wrażenia po pierwszej wizycie wynieśliśmy bardzo pozytywne i odzyskaliśmy nadzieję, że ręka dzięki Panu Profesorowi wróci do sprawności.

 • bardzo dobry

  Prof. Żyluk to złoty człowiek! Miły, konkretny i przede wszystkim znakomity fachowiec w swojej dziedzinie :) Działa szybko i konkretnie ! Oby więcej takim wspaniałych lekarzy! Polecam z całego serca! Pozdrawiam Pana Profesora - Pacjentka z 5 letnim zespołem cieśni kanału nadgarstka :)

 • bardzo dobry

  Znakomity. Profesjonalizm a przede wszystkim wiedza i doświadczenie. Polecam. Warto było przejechać 600 km.

 • bardzo dobry

  duża empatia i zainteresowanie problemami przedstawianymi przez pacjenta, wyczuwalny profesjonalizm i ogromna wiedza. najwyższe oceny !

 • bardzo dobry

  Bardzo rzeczowy postawił sprawę jasno operacja za 2 miesiące a nie termin 1,5 roku i życie na morfinie,bardzo polecam.Dziękuję panie Profesorze

 • bardzo dobry

  profesjonalista w każdym calu... lekarze powinni uczyć się podejścia do pacjenta i kultury od pana profesora...

 • bardzo dobry

  Lekarze publicznej służby zdrowia powinni się uczyć profesjonalizmu i podejścia do pacjentów od profesora Żyluka

 • bardzo dobry

  Bardzo znakomity lekarz .Nikt go nie podważy z paskudną moją chorobą która powala ból.Będąć na koniec Polski jest bardzo znany gdzie usłyszałam Ten lekarz jest niepokonany w leczeniu Algodystrofii i nikt go nie podważy

 • bardzo dobry

  Cudowny człowiek,lekarz z powołania, mimo nie wykonywanych rutynowo w Klinice operacji na kończynie dolnej,pan profesor Żyluk ocalił nogę mojemu mężowi.Dziękujemy z całego serca za wyciągnięcie pomocnej dłoni, gdy już skończyła się nadzieja.