prof. dr hab. n. med.

Andrzej Radzikowski

Gastrolog, Pediatra

5 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Specjalista pediatra, specjalista chorób dziecięcych, specjalista gastroenterolog. Prof. Radzikowski zajmuje się badaniami: noworodków i niemowląt, a także dzieci starszych, badaniami… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista pediatra, specjalista chorób dziecięcych, specjalista gastroenterolog.
  Prof. Radzikowski zajmuje się badaniami: noworodków i niemowląt, a także dzieci starszych, badaniami układu kostnego, nuerologicznymi, jamy brzusznej, serca, układu oddechowego oraz węzłów chłonnych.
  Leczy i diagnozuje choroby wieku dziecięcego m. in: ospę wietrzną, różyczkę, odrę. Zajmuje sie małymi pacjentami w zakresie rozpoznania skazy białkowej, kolki. Prof. Andrzej Radzikowski jest autorem niemal dwustu publikacji, w tym kilkudziesięciu prac oryginalnych, publikowanych w czasopismach polskich i anglojęzycznych.
  Kieruje kliniką w dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Działdowskiej w Warszawie.
  Jako pierwszy Polak zasiadał w latach 1991-1993 w zarządzie ESPGHAN (European Society of Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition). Pracował jako lekarz w Kanadzie na wyspie Nowa Finlandia i w Afryce Równikowej w Ugandzie.

Specjalizacje

 • Gastroenterologia
 • Pediatria

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
5 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Dziecięcy Szpital KlinicznyUsługa: Celiakja

  Jeśli ktoś z Państwa szukał, szuka lekarza z powołania to Pan Prof. Andrzej Radzikowski to idealny przykład oddania sprawie służenia wiedzą medyczna. Znam Profesora jeszcze z czasów kiedy był docentem. Czyli lata 80te. Czyli poznałem Pana prof. Jako dziecko. Rozpoznał chorobę która była wręcz tajemną wiedzą dla innych lekarzy. Od tamtej pory aż do pełnoletności był razem z nami. Moje dzieci będą pod opieką tego lekarza.

 • S
  Lokalizacja: Prosen Przychodnia Specjalistyczna

  Profesora poleciła mi koleżanka z pracy. Poszłam z kaszlącym i gorączkującym dzieckiem z przekonaniem, że usłyszę teksty o przewrażliwieniu rodziców… Z moim synem było coraz gorzej, widziałam po nim, że to nie jest zwykłe przeziębienie. Przez tydzień codziennie chodziłam od lekarza do lekarza i każdy przepisywał mi leki na gorączkę i syrop. Profesor jako jedyny rozpoznał zapalenie płuc. To było 4 lata temu – od tamtej pory chodzę tylko do niego. Widać, że jest lekarzem z powołania, ma super podejście do dzieci. Jest pogodny i zaraża optymizmem. W kryzysowych sytuacjach zawsze można na niego liczyć, kilkukrotnie dzwoniłam na telefon alarmowy, bez względu na porę dnia i nocy – zawsze odbiera bądź oddzwania. Ma bardzo dużą wiedzę i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Faktycznie zaleca szczepienia ochronne i profilaktykę dorosłym. Na wizytach bada dzieci i dorosłych. Z czystym sumieniem mogę polecić profesora Radzikowskiego innym rodzicom.

 • A

  Do profesora trafiliśmy w związku z silnym ulewaniem synka. Już od pierwszej wizyty byliśmy nim zachwyceni. Serdeczne podejście do nas, świetny kontakt z dzieckiem. Do tej pory prowadzi naszego syna jako pediatra i gastrolog i nie zmienilibyśmy go na innego. Zawsze doradzi w kwestii tego, jakie szczepienia warto zrobić. Mobilizuje również rodziców do dbania o swoje zdrowie, tak by nie narażać małego dziecka na nasze infekcje czy choroby. Nie sięga przy tym od razu po antybiotyki, co dla mnie jest ogromnym plusem. Ogromna wiedza plus wielkie serce do tego co się robi, no i super podejście do małych pacjentów. Takich lekarzy ze świecą szukać :)

 • A

  Pan profesor leczył mojego synka i mogę powiedzieć, że to był jedyny lekarz w tamtym momencie, który słuchał tego co się do niego mówi. Postawił diagnozę i wprowadził leczenie. Pan profesor jest godny polecenia, ma świetny kontakt z dzieckiem i rodzicami i posiada ogromną wiedzę, którą wykorzystuje w praktyce.

 • M

  Najgorszy lekarz z jakim mialam do czyniania do tej pory. Kompletnie nie zainteresowal sie dzieckiem, objawami, problemem, tylko skupil sie na szczepieniach dodatkowych, ktore oczywiscie moglam zrobic odplatnie u niego w gabinecie. Jak dla mnie przerost formy nad trescia. Beznadzieja!