Prof. dr hab. n. med.

Andrzej Radzikowski verifiedCreated with Sketch.

Gastrolog, Pediatra

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • P
  Lokalizacja: Dziecięcy Szpital KlinicznyUsługa: Celiakja

  Jeśli ktoś z Państwa szukał, szuka lekarza z powołania to Pan Prof. Andrzej Radzikowski to idealny przykład oddania sprawie służenia wiedzą medyczna. Znam Profesora jeszcze z czasów kiedy był docentem. Czyli lata 80te. Czyli poznałem Pana prof. Jako dziecko. Rozpoznał chorobę która była wręcz tajemną wiedzą dla innych lekarzy. Od tamtej pory aż do pełnoletności był razem z nami. Moje dzieci będą pod opieką tego lekarza.

 • Szukasz gastrologa? Pacjenci polecają:

  Iwona Naziębło
  Iwona Naziębło
  Gastrolog
  Okopowa 33, Warszawa
  Pani Ivona przeprowadziła wywiad, wysłuchała mnie, dokładnie przebiegała, wyjaśniła wszystkie wątpliwości. Wizyta… więcej

  Michał Krogulecki
  Michał Krogulecki
  Gastrolog
  Grzybowska 61, Warszawa
  Lekarz bardzo uważny, zainteresowany Pacjentem. Nie bagatelizuje objawów, rozszerza diagnostykę, aby dotrzeć do… więcej

  Andrzej Bielewicz
  Andrzej Bielewicz
  Gastrolog, Internista
  Prosta 51, Warszawa
  Dobry lekarz, mam tylko uwagę,żeby pisał na kartce jakie produkty dietetyczne pacjent ma jeść, a czego nie, a nawet… więcej

  Wojciech Lisik
  Wojciech Lisik
  Chirurg, Bariatra, Gastrolog
  ul. Sienna 83, Warszawa
  Bardzo rzetelnie i życzliwie przeprowadzona rozmowa z pacjentem na temat jego dolegliwości. Wysoki profesjonalizm,… więcej

  Michał Lipiński
  Michał Lipiński
  Gastrolog, Internista, Diagnostyk
  Nowogrodzka 84/86 (przy Pl. Zawiszy), Warszawa
  bardzo dobry lekarz, wnikliwie bada problem, kieruje na potrzebne badania, niezwykle sympatyczne podejście do pacjenta więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Specjalista pediatra, specjalista chorób dziecięcych, specjalista gastroenterolog.
   Prof. Radzikowski zajmuje się badaniami: noworodków i niemowląt, a także dzieci starszych, badaniami układu kostnego, nuerologicznymi, jamy brzusznej, serca, układu oddechowego oraz węzłów chłonnych.
   Leczy i diagnozuje choroby wieku dziecięcego m. in: ospę wietrzną, różyczkę, odrę. Zajmuje sie małymi pacjentami w zakresie rozpoznania skazy białkowej, kolki. Prof. Andrzej Radzikowski jest autorem niemal dwustu publikacji, w tym kilkudziesięciu prac oryginalnych, publikowanych w czasopismach polskich i anglojęzycznych.
   Kieruje kliniką w dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Działdowskiej w Warszawie.
   Jako pierwszy Polak zasiadał w latach 1991-1993 w zarządzie ESPGHAN (European Society of Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition). Pracował jako lekarz w Kanadzie na wyspie Nowa Finlandia i w Afryce Równikowej w Ugandzie.

  Specjalizacje

  • Gastroenterologia
  • Pediatria

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4.5

  Ogólna ocena
  5 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • P
   Lokalizacja: Dziecięcy Szpital KlinicznyUsługa: Celiakja

   Jeśli ktoś z Państwa szukał, szuka lekarza z powołania to Pan Prof. Andrzej Radzikowski to idealny przykład oddania sprawie służenia wiedzą medyczna. Znam Profesora jeszcze z czasów kiedy był docentem. Czyli lata 80te. Czyli poznałem Pana prof. Jako dziecko. Rozpoznał chorobę która była wręcz tajemną wiedzą dla innych lekarzy. Od tamtej pory aż do pełnoletności był razem z nami. Moje dzieci będą pod opieką tego lekarza.

  • S
   Lokalizacja: Prosen Przychodnia Specjalistyczna

   Profesora poleciła mi koleżanka z pracy. Poszłam z kaszlącym i gorączkującym dzieckiem z przekonaniem, że usłyszę teksty o przewrażliwieniu rodziców… Z moim synem było coraz gorzej, widziałam po nim, że to nie jest zwykłe przeziębienie. Przez tydzień codziennie chodziłam od lekarza do lekarza i każdy przepisywał mi leki na gorączkę i syrop. Profesor jako jedyny rozpoznał zapalenie płuc. To było 4 lata temu – od tamtej pory chodzę tylko do niego. Widać, że jest lekarzem z powołania, ma super podejście do dzieci. Jest pogodny i zaraża optymizmem. W kryzysowych sytuacjach zawsze można na niego liczyć, kilkukrotnie dzwoniłam na telefon alarmowy, bez względu na porę dnia i nocy – zawsze odbiera bądź oddzwania. Ma bardzo dużą wiedzę i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Faktycznie zaleca szczepienia ochronne i profilaktykę dorosłym. Na wizytach bada dzieci i dorosłych. Z czystym sumieniem mogę polecić profesora Radzikowskiego innym rodzicom.

  • A

   Do profesora trafiliśmy w związku z silnym ulewaniem synka. Już od pierwszej wizyty byliśmy nim zachwyceni. Serdeczne podejście do nas, świetny kontakt z dzieckiem. Do tej pory prowadzi naszego syna jako pediatra i gastrolog i nie zmienilibyśmy go na innego. Zawsze doradzi w kwestii tego, jakie szczepienia warto zrobić. Mobilizuje również rodziców do dbania o swoje zdrowie, tak by nie narażać małego dziecka na nasze infekcje czy choroby. Nie sięga przy tym od razu po antybiotyki, co dla mnie jest ogromnym plusem. Ogromna wiedza plus wielkie serce do tego co się robi, no i super podejście do małych pacjentów. Takich lekarzy ze świecą szukać :)

  • A

   Pan profesor leczył mojego synka i mogę powiedzieć, że to był jedyny lekarz w tamtym momencie, który słuchał tego co się do niego mówi. Postawił diagnozę i wprowadził leczenie. Pan profesor jest godny polecenia, ma świetny kontakt z dzieckiem i rodzicami i posiada ogromną wiedzę, którą wykorzystuje w praktyce.

  • M

   Najgorszy lekarz z jakim mialam do czyniania do tej pory. Kompletnie nie zainteresowal sie dzieckiem, objawami, problemem, tylko skupil sie na szczepieniach dodatkowych, ktore oczywiscie moglam zrobic odplatnie u niego w gabinecie. Jak dla mnie przerost formy nad trescia. Beznadzieja!

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG