dr hab. n. med.

Andrzej Pozowski

Ortopeda, Lekarz rehabilitacji medycznej

18 opinii +dodaj

Umów wizytę 19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ordynator (1980-2013) Oddziału Ortopedii w Specjalistycznym NZOZ we Wrocławiu Poświętne. Kierownik Katedry Fizjoterapii (2004-2013) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 40-letnie ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Ordynator (1980-2013) Oddziału Ortopedii w Specjalistycznym NZOZ we Wrocławiu Poświętne. Kierownik Katedry Fizjoterapii (2004-2013) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 40-letnie doświadczenie w endoprotezoplastyce stawów biodrowych pierwotnej i rewizyjnej. 20-letnie doświadczenie w endoprotezoplastyce stawów kolanowych. Operacje ręki i stopy reumatoidalnej. Inne operacje narządu ruchu.
  Konsultuje: Wrocław Podwale 75/116 w poniedziałki godz. 17-19 h .Konsultuje i operuje: NZOZ Orthos Komorowice / Wrocławia ul. Wrocławska 2A. Konsultacje w czwartki godz. do ustalenia.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu 1962-1968

Publikacje

 • 130 publikacji naukowych, 79 w czasopismach recenzowanych, 29 w języku angielskim. Monografie : " Mam sztuczny Staw Biodrowy" 3 wydania. Alloplastyka Stawu Biodrowego ( 2011 r.))

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Miły lekarz tłumaczy pacjentowi językiem zrozumiałym dla człowieka nie mającym pojęcia o medycynie ma bardzo dobre podejście do pacjenta w przypadku mojej mamy efekt białego fartucha po raz pierwszy raz nie zadziałał ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu a wizyt lekarskich mieliśmy u różnych lekarzy i zawsze było u mamy bardzo wysokie ciśnienie tętnicze

 • bardzo dobry

  Od dwóch lat próbuje się wyleczyć (w Irlandii), żaden lekarz nie wiedział co mi jest. Przyjechałem z wynikami, z MRI,itd. Doktor popatrzył dotknął mi kolana i stwierdził typowy "książkowy" przypadek. Wiem ze to może bardziej mówić o poziomie irlandzkich lekarzy:-). Ale dziękuje za profesjonalizm i pomoc. Na drugi dzień - mogę z powrotem chodzić.

 • bardzo dobry

  Milo, szybko i profesjonalnie ;) pan doktor mnie uspokoil, odpowiedzial cierpliwie na wszystkie pytania, polecil dobrego rehabilitanta i dokladnie zbadal zrodlo bolu. Polecam!

 • bardzo dobry

  Skontaktowałam się z ortopedą Panem Profesorem Andrzejem Pozowskim, gdyż bardzo bolał mnie lewy staw biodrowy. W moim przypadku sprawa bardzo skomplikowana. Mam 62 lata i we wczesnym dzieciństwie miałam juz wiele operacji na oba stawy biodrowe. Efekt: prawy staw biodrowy już po usunięciu endoprotezy i cała miednica, zarówno z lewej, jak i z prawej strony bardzo zdeformowana. Miałam uprzedzenie do dalszego leczenia, ale ból przezwyciężył. Profesor Pozowski bardzo drobiazgowo wszystko przebadał i zaproponował wstawienie endoprotezy w lewym stawie (tym bardzo bolącym). Operacja okazała się bardzo skomplikowana, bo ciężko było osadzić panewkę. W tej chwili pozbyłam się bólu, rehabilitacja przebiega prawidłowo. Jestem 10 dni po operacji. Bardzo dziękuję Panu Profesorowi :)

 • bardzo dobry

  Do Pana profesora zgłosiłam się w m-cu marcu 2016 z bardzo zniszczonym stawem biodrowym i ogromnym bólem uniemożliwiającym mi poruszanie się. Dzięki talentowi i wiedzy Pana profesora mam bardzo precyzyjnie wstawioną endoprotezę pozwalająca chodzenie znowu na własnych nogach! Profesor Pozowski to wspaniały człowiek wrażliwy na ból pacjenta darzący go szacunkiem i opieką. Dziękuję Prfesorze i życzędużo zdrowia, bo jeszcze wielu pacjentów czeka na Pana pomoc. Anna J.

 • bardzo dobry

  Pan profesor operowal mnie dwukrotnie 8lat temu ,wyśmienity specjalista i wspaniały człowiek który swym doświadczeniem i umiejętnościami zdobywa coraz większy poklask u swoich pacjentow.Po prostu zapominam czasami że mam endoprotezy,Bardzo dziękuję Paniu panie profesorze

 • bardzo dobry

  Składam ogromne podziękowania Panu prof.A.Pozowskiemu za znakomicie przeprowadzoną operację wszczepienia endoprotezy w moim zniszczonym biodrze.Jestem nareszcie wolny od bólu,który towarzyszył mi w dzień i w nocy przez ostatni rok.Profesjonalizm i podejscie do chorego zasługują na najwyższe uznanie.Polecam wszystkim cierpiącym jak najszybsze konsultacje z tym znakomitym LEKARZEM.Pozdrawiam Pana całym sercem i życzę zdrowia i dalszych sukcesów !! Dariusz Ż.-z 23.02.2016r.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr hab. n. med. Andrzej Pozowski ( 28 lipca 2016)

  Witam. Nie często zaglądam na swoją stronę. Bardzo dziękuję za uznanie. Czuję się nieco skrępowany. Pozdrawiam.

 • bardzo dobry

  Pan Profesor operował mnie 16 lat temu, wstawiając endoprotezę do obu stawów biodrowych. Pobyt w szpitalu (wtedy we Wrocławiu na Poświętnem) wspominam jako najlepszy urlop wypoczynkowy. wróciłam do domu po pierwszej operacji z nadzieją ,że niebawem zoperuje mi drugą nogę, co też się stało. Dzisiaj po prostu fruwam. Mieszkam teraz na Śląsku, gdzie nazwisko Profesora budzi respekt a ja, jako jego pacjentka zyskuję na wartości. Mało kto się orientuje, że mam protezy a ruchomość oceniana jest jako b. dobra. Mam teraz 75 lat i każdy rówieśnik może mi zazdrościć kondycji. Panie Profesorze! Pańskie dokonania warte są pomnika, bo przywracał pan zdrowie - także psychiczne uwalniając od bólu. Mam nadzieję, że pacjenci nie zapomną Pana nigdy - tak jak ja. Podziw wszystkich ortopedów, z jakimi się spotykam budzą umiejętności Pana Profesora i jego podejście do pacjentów.

 • bardzo dobry

  O prof.,Pozowskim dowiedziałam się od znajomych ,byli operowani przez profesora parę lat temu .Z ich opinii oraz bardzo dobrego stanu zdrowia ,postanowiłam skontaktować się z doktorem. Po konsultacji profesor zakwalifikował moje kolano do całkowitej wymiany "endoproteza". Byłam operowana 2 tygodnie temu w Komorowicach w szpitalu ORTHOS .Operował mnie profesor A. Pozowski .Bardzo bałam się operacji ale nie potrzebnie ,ponieważ profesor Pozowski wykonał operację bez żadnych komplikacji. Polecam prof. jako profesjonalistę w swoim zawodzie. Dorota z Dusznik Zdrój.

 • bardzo dobry

  ...operowal moja Mame ponad 35 lat temu, Mama /94 lata/ wspomina pana Andrzeja Pozowskiego i uwaza ze to co zrobil graniczylo z cudem.