dr hab. n. med.

Andrzej Pozowski

Ortopeda, Lekarz rehabilitacji medycznej

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ordynator (1980-2013) Oddziału Ortopedii w Specjalistycznym NZOZ we Wrocławiu Poświętne. Kierownik Katedry Fizjoterapii (2004-2013) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 40-letnie ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Ordynator (1980-2013) Oddziału Ortopedii w Specjalistycznym NZOZ we Wrocławiu Poświętne. Kierownik Katedry Fizjoterapii (2004-2013) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 40-letnie doświadczenie w endoprotezoplastyce stawów biodrowych pierwotnej i rewizyjnej. 20-letnie doświadczenie w endoprotezoplastyce stawów kolanowych. Operacje ręki i stopy reumatoidalnej. Inne operacje narządu ruchu.
  Konsultuje: Wrocław Podwale 75/116 w poniedziałki godz. 17-19 h .Konsultuje i operuje: NZOZ Orthos Komorowice / Wrocławia ul. Wrocławska 2A. Konsultacje w czwartki godz. do ustalenia.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Rehabilitacja medyczna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu 1962-1968

Publikacje

 • 130 publikacji naukowych, 79 w czasopismach recenzowanych, 29 w języku angielskim. Monografie : " Mam sztuczny Staw Biodrowy" 3 wydania. Alloplastyka Stawu Biodrowego ( 2011 r.))

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny Gabinet Ortopedyczny Andrzej PozowskiUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Wspaniały lekarz, miły, uprzejmy, ze wspaniałym podejściem do pacjenta. Udzielił wyczerpujących odpowiedzi i zalecił badania w kierunku, w którym żaden inny lekarz od 3 lat nawet nie spojrzał. Jestem bardzo wdzięczna doktorowi za jego czas, podejście i troskę. Szczerze polecam innym pacjentom!
  Dziękuję!

  Wanda Kamińska

 • V

  Generalnie ok, brakowało mi tylko dokładniejszego wywiadu np. o przyjmowanych lekach albo chorobach przewleklych. Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów problemy ze stopami są realnie powiązane.

 • M

  Szybko, sprawnie, fachowo, z wydanym skierowaniem i podpowiedziami. Piątka to stanowczo za mało! Polecam wszystkim.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miły lekarz tłumaczy pacjentowi językiem zrozumiałym dla człowieka nie mającym pojęcia o medycynie ma bardzo dobre podejście do pacjenta w przypadku mojej mamy efekt białego fartucha po raz pierwszy raz nie zadziałał ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu a wizyt lekarskich mieliśmy u różnych lekarzy i zawsze było u mamy bardzo wysokie ciśnienie tętnicze

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Od dwóch lat próbuje się wyleczyć (w Irlandii), żaden lekarz nie wiedział co mi jest. Przyjechałem z wynikami, z MRI,itd. Doktor popatrzył dotknął mi kolana i stwierdził typowy "książkowy" przypadek. Wiem ze to może bardziej mówić o poziomie irlandzkich lekarzy:-). Ale dziękuje za profesjonalizm i pomoc. Na drugi dzień - mogę z powrotem chodzić.

 • A

  Milo, szybko i profesjonalnie ;) pan doktor mnie uspokoil, odpowiedzial cierpliwie na wszystkie pytania, polecil dobrego rehabilitanta i dokladnie zbadal zrodlo bolu. Polecam!

 • Skontaktowałam się z ortopedą Panem Profesorem Andrzejem Pozowskim, gdyż bardzo bolał mnie lewy staw biodrowy. W moim przypadku sprawa bardzo skomplikowana. Mam 62 lata i we wczesnym dzieciństwie miałam juz wiele operacji na oba stawy biodrowe. Efekt: prawy staw biodrowy już po usunięciu endoprotezy i cała miednica, zarówno z lewej, jak i z prawej strony bardzo zdeformowana. Miałam uprzedzenie do dalszego leczenia, ale ból przezwyciężył. Profesor Pozowski bardzo drobiazgowo wszystko przebadał i zaproponował wstawienie endoprotezy w lewym stawie (tym bardzo bolącym). Operacja okazała się bardzo skomplikowana, bo ciężko było osadzić panewkę. W tej chwili pozbyłam się bólu, rehabilitacja przebiega prawidłowo. Jestem 10 dni po operacji. Bardzo dziękuję Panu Profesorowi :)

 • Do Pana profesora zgłosiłam się w m-cu marcu 2016 z bardzo zniszczonym stawem biodrowym i ogromnym bólem uniemożliwiającym mi poruszanie się. Dzięki talentowi i wiedzy Pana profesora mam bardzo precyzyjnie wstawioną endoprotezę pozwalająca chodzenie znowu na własnych nogach! Profesor Pozowski to wspaniały człowiek wrażliwy na ból pacjenta darzący go szacunkiem i opieką. Dziękuję Prfesorze i życzędużo zdrowia, bo jeszcze wielu pacjentów czeka na Pana pomoc. Anna J.

 • Pan profesor operowal mnie dwukrotnie 8lat temu ,wyśmienity specjalista i wspaniały człowiek który swym doświadczeniem i umiejętnościami zdobywa coraz większy poklask u swoich pacjentow.Po prostu zapominam czasami że mam endoprotezy,Bardzo dziękuję Paniu panie profesorze

 • D

  Składam ogromne podziękowania Panu prof.A.Pozowskiemu za znakomicie przeprowadzoną operację wszczepienia endoprotezy w moim zniszczonym biodrze.Jestem nareszcie wolny od bólu,który towarzyszył mi w dzień i w nocy przez ostatni rok.Profesjonalizm i podejscie do chorego zasługują na najwyższe uznanie.Polecam wszystkim cierpiącym jak najszybsze konsultacje z tym znakomitym LEKARZEM.Pozdrawiam Pana całym sercem i życzę zdrowia i dalszych sukcesów !!
  Dariusz Ż.-z 23.02.2016r.

  dr hab. n. med. Andrzej Pozowski2016-07-28

  Witam. Nie często zaglądam na swoją stronę. Bardzo dziękuję za uznanie. Czuję się nieco skrępowany. Pozdrawiam.