prof. dr hab. n. med.

Andrzej Głąbiński

verifiedCreated with Sketch.

Neurolog

9 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
18 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

- Kierownik Kliniki Neurologii i Udarów Mózgu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM-CSW, Łódź ul. Żeromskiego 113; - Kierownik Katedry Chorób Układu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: PROFEMED Centrum Medyczne Grupa LUX MED - Łódź, ul. Milionowa 2GUsługa: konsultacje neurologiczne

  Pan doktor bardzo sympatyczny, bije od Pana ciepło które powinien mieć każdy lekarz. Wywiad dokładny wnikliwy, długi. Postawiona diagnoza nie była pochopna, Pan doktor zlecił następne badania, leki przepisane przez doktora najpierw dokładnie sprawdzone czy mogę brać z moja przypadłościa. Oceniam wizytę bardzo dobrze. Jedynym minusem może być zbyt wysoka cena. Mimo wszystko jestem zadowolona. Pozdrawiam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Centrum Medyczne Grupa LUX MED - Łódź, ul. Milionowa 2GUsługa: konsultacje neurologiczne

  Świetny specjalista, dokładnie bada, robi wnikliwy wywiad, mnie od razu skierował do szpitala z silnymi bólami głowy, dzięki czemu zrobiono tomografię i postawiono diagnozę, polecam!

 • O
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Profesor jest bardzo sympatycznym człowiekiem, nie stwarza barier między sobą a pacjentem, docieka przyczyny dolegliwości i szczegółowo wszystko wyjaśnia, wykazuje subtelne poczucie humoru

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesor Andrzej Głąbiński jest osobą komunikatywną, niezwykle taktowną, poświęcił dużo czasu na rozmowę, wyjaśnił wszystkie wątpliwości.

 • K

  Pan Profesor jest bardzo ciepłym człowiekiem. Wszystko wyjaśnił, odpowiedział na wszystkie pytania. Profesjonalista :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pojechałam do profesora po 6 latach od ostatniej wizyty. Ledwo weszłam a profesor Od razu mówił mi dla przypomnienia mój przypadek. Kilka lat temu dr uchronił mnie od śmierci. Nie czułam połowy ciała wymiotowalam krwią i atak za atakiem.
  Dlaczego ponownie u dr byłam?
  Mamy miesięcznego synka i ataki po porodzie powróciły

 • M

  09.09.2015 o godz. 17:30 będąc umówiona na godz. 17:00. Prof. zbadał mnie stwierdził , że powinnam iść na badania na oddział neurologiczny. Kilka razy pytał czy teraz jest kasa chorych. Oznajmił , iż mam iść do lekarza rodzinnego aby otrzymać skierowanie do szpitala.We wtorki jest konsultant , który klasyfikuje do przyjęcia na oddział na badania. Czas oczekiwania na leczenie i diagnozę w szpitalu jest dwa do trzech miesięcy.Zwróciłam uwagę prof., iż ja już nie mam siły chodzić, nie jestem w stanie dość do przystanka tramwajowego. Codziennie mam zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia , zaburzenia równowagi, chodzenia, mowy, nie mogę ugotować córce obiadu, iść na zakupy, do kina, całymi dniami boli mnie głowa , itd. Czasami nie jestem w stanie wypowiedzieć konkretnego wyrazu, litery giną w wypowiadanych wyrazach jak mówię- nie słychać ich w wyrazie lub w ogóle. W RM 20 lipca 2015 stwierdzono naczyniak żylny w lewej półkuli móżdżku, zmiany naczyniopochodne, oprócz tego od września 2014 jestem leczona na nadciśnienie,jaskrę od 2014 lutego . Spytałam czy mogę mieć udar, powiedział prof., że myśląc optymistycznie nie. W Łodzi według danych z monitoringu, leczenie udaru [ dane z internetu] jest mniej skuteczne niżeli zawału serca,umieralność na udar większa niżeli na zawał. Pan prof. zdementował moje dane z sieci informując, iż Łódź jest na 8 miejscu po względem leczenia udaru, lecz nie były brane po uwagę dane 2015 roku. Ja natomiast patrząc na stan pogarszającego się mego zdrowia oraz od 30 lipca 2015 roku kilkakrotnie była konieczna interwencja ratowników medycznych oraz diagnozy i leczenie w izbach przyjęć boje się o moje zdrowie. Mam ścisły umysł nie potrafię dać sobie luzu, patrząc na pogarszające się wyniki badań oraz jednocześnie pogarszający stan zdrowia przed oczekiwaniem na kolejne badania. Nie jestem w stanie pracować w księgowości, a ni też powrócić do pracy naukowej . Obecnie jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym coraz bardziej chora i czekająca na skuteczne leczenie i zastanawiam się kiedy wrócę do zdrowia. Zadając pytanie czy będę zdrowa prof. nie odpowiedział . Podczas rozmowy w gabinecie lekarskim był życzliwy, uśmiechnięty , podczas badań był wyrozumiały , że nie które badania są nie miłe. Edyta Janaszkiewicz z Łodzi .

 • S

  Wspaniały człowiek o wielkim sercu. Wyśmienity specjalista. Dostać się pod "skrzydła" Profesora mogę każdemu życzyć. Panie Profesorze dziękuję za pomoc. Pan Doktor profesjonalnie zajął się leczeniem mojego syna. Wyniki było widać prawie natychmiast.
  Mama Dawida

 • G

  Chylę czoła przed Panem Profesorem. Praca z Panem była prawdziwą przyjemnością, a ratowanie czyjegoś życia zmieniało nasze życie na lepsze. "Barlickowo" zawsze będzie o Panu pamiętało.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • - Kierownik Kliniki Neurologii i Udarów Mózgu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM-CSW, Łódź ul. Żeromskiego 113;
  - Kierownik Katedry Chorób Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi;
  - Prodziekan ds. Studiów w Języku Angielskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi;
  - Członek Zarządu Głównego oraz Zarządu Regionalnego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego;
  - Konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa łódzkiego w latach 2013-2014;

  Doświadczenie:
  - 30-letnie doświadczenie w dziedzinie neurologii w klinikach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:
  Szpital im. Barlickiego (asystent, adiunkt),
  Szpital im. Kopernika (kierownik oddziału klinicznego),
  Szpital im. WAM (kierownik kliniki)
  - Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, liczne wykłady w kraju i za granicą (m. in. Oxford, New Orlean, Lugano, Orlean). Uczestnik wielu konferencji, kongresów, sympozjów naukowych krajowych i międzynarodowych.
  - Prowadzi badania naukowe i kliniczne nad stwardnieniem rozsianym i udarami mózgu. Opublikował ok. 200 prac naukowych, głównie w czasopismach zagranicznych.

Specjalizacje

 • Neurologia

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Cleveland Clinic, Cleveland, OH, USA - ponad 3 lata
 • Southampton, Oxford; Wlk. Brytania