dr n. med.

Agata Gierlotka

Laryngolog

34 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 49 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Na co dzień pełnię stanowisko zastępcy ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. Zdobyłam doświadczenie w leczeniu pacjentów pracując w szpitalach o wyższym stopniu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne - pierwsza wizyta

  Bardzo dobrze oceniam wizytę. Pani doktor rzetelna i miła. Fachowo podeszła do mojego problemu. Wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania i wątpliwości. Polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: problem ze słuchem

  Wizyta odbyła się terminowo i punktualnie . Przebieg wizyty w bardzo przyjemnej atmosferze. Wywiad lekarski ,odpowiednie badanie na dobrym sprzęcie i wytłumaczenie diagnozy. Jasne i przejrzyste zalecenia a do tego uroda Pani Doktor sprawia, że chce się więcej i więcej wizyt :)

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: badanie laryngologiczne

  Pani dr. jest kompetentną słuchającą pacjenta lekarką, która posiada niezbędny sprzęt do wnikliwej diagnostyki. Pani dr. umie bardzo trafnie zdiagnozować chorobę, a to ze względu na jej wiedzę. Do tego jest bardzo miła.

 • F
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedical

  Pani Doktor to niezwykle miła, kontaktowa, cierpliwa i sympatyczna Osoba a przy tym bardzo kompetentna. Podała rękę i miło przywitała się z pacjentem, czym bardzo rozluźniła atmosferę, bo wiadomo że każdy pacjent przychodzący ze swoimi schorzeniami jest w dużej mierze niepewny i spięty. Wywiad i badanie przy pomocy nowoczesnego sprzętu odbyło się w bardzo przyjemnej i przyjaznej atmosferze, oby więcej takich Specjalistów! Wszystkiego Najlepszego Pani Doktor i Wesołych Świąt!

  Agata Gierlotka2018-04-08

  Dziękuję :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Pani Doktor to bardzo symaptyczna i ciepła osoba. Bardzo podobało mi się to, że podała rękę na przywitanie - odrazu człowiek czuje się spokojniejszy. Ponadto czuć od Pani Doktor, że posiada dużą wiedzę. Szybko i w klarowny sposób dowiedziałam się, co mi dolega - a w zasadzie że nic mi nie dolega i nie mam powodów do zmartwień. Przy okazji wykonała kontrolne badanie laryngologiczne w sposób bardzo sprawny. Jak najbardziej mogę polecić Panią Doktor! :)

  Agata Gierlotka2018-04-08

  Dziękuję :)

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: zatykające uszy i nos

  Pani Agata szybko postawiła diagnozę, skrupulatnie przeprowadziła
  badanie i wytłumaczyła mi co jest przyczyną moich problemów zdrowotnych. Minęlo kilka dni, po zastosowaniu się do zaleceń Pani doktor objawy ustąpiły nos odetkany uszy też, pełnia szczęścia.

  Agata Gierlotka2018-04-08

  Dziękuję :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: badanie laryngologiczne

  Pani Doktor jest bardzo miłą i kompetentną osobą. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Badanie laryngologiczne było wykonane fachowo na bardzo nowoczesnym sprzęcie. Pani Doktor wszystko szczegółowo wytłumaczyła.Szkoda tylko, że niewielu lekarzy ma takie podejście do pacjentów jak Pani Doktor Gierlotka. Polecam:)

  Agata Gierlotka2018-04-08

  Dziękuję :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Lekarka kompetentna i profesjonalna. Wizyta z badaniem laryngologicznym wykonana za pomocą dostępnego na miejscu sprzętu. Badanie wykonane z troską o komfort pacjenta. Miła atmosfera wizyty. Otrzymałam szybką diagnozę i sposób leczenia. Wizyta odbyła się w wyznaczonym czasie bez oczekiwania w kolejce. Polecam.

  Agata Gierlotka2018-03-22

  Dziękuję :)

 • Lokalizacja: Szpital GeoMedical

  Profesjonalizmu lekarza pacjent doświadcza od samego przekroczenia progu gabinetu. Pani Doktor jest niezwykle miła i kulturalna. Każde pytanie kończy się dokładnym opisem problemu od strony medycznej, przestawianym w zrozumiały dla pacjenta sposób. Wizyta z badaniem laryngologicznym wykonana na bardzo nowoczesnym sprzęcie w dokładny, staranny sposób z troską o komfort pacjenta. Serdecznie polecam konsultację u Pani Doktor.

  Agata Gierlotka2018-03-22

  Dziękuję :-)

 • Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: problem z zatkanym nosem

  1.Mily pan w recepcji pomogl nam w odnalezieniu drogi
  2.jedna z pan pielegniarek zaprowadzila nas prosto pod gabinet
  3.pierwszy raz mialem sytuacjie ,ze lekarzowi chcialo sie wstac podac reke i sie przedstawic
  4.bardzo szybki wywiad po ktorym przeszlismy do badania i w ciagu 5 minut mialem juz wystawiona recepte ~
  5.Polecam tego allegrowicza

  Agata Gierlotka2018-03-22

  Bardzo dziękuję za opinie. Allegrowiczka :) :) :)

Pytania pacjentów (77)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Mojemu znajomemu zaczął rosnąć guz. (19 lat temu miał usuwaną śliniankę przyuszną) Wynik badania: Rozpoznanie wstępne: D11 - Nowotwory niezłośliwe dużych gruczołów ślinowych. Wynik badania radiologicznego: W loży po lewej śliniance przyusznej, w okolicy podżuchwowej, widoczna niejednorodna, słabo odgraniczona masa, z palczastymi wypustkami o wym. 26x13mm, w zmianie widoczne niewielkie przepływy w opcji CD. Poniżej zmiany widoczny zatarty, hipoechogeniczny węzeł chłonny, o wym 8x5 mm. W śliniance przyusznej, po stronie prawej, widoczne bardzo liczne, hipoechogeniczne zmiany ogniskowe o wym. Maks. 18x18 mm, prawdopodobnie węzły chłonne. Ślinianki podżuchwowe niezmienione. Na szyi węzły chłonne dostępne ocenie do 8 mm w osi krótkiej.

  Jakie jest ryzyko zezłośliwienia i czy trzeba wykonywać operację jak najprędzej?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam
  80% guzów ślinianki przyusznej jest łagodna.
  Wskazana jest biopsja guza.
  Jakie było rozpoznanie histopatologiczne usuniętej zmiany?
  Guz mieszany = gruczolak wielopostaciowy jest łagodnym guzem ale u 5% chorych z rozpoznanym takim guzem - może zezłośliwieć.
  Pozdrawiam

 • Mam ból ucha od około 2 miesięcy mam wrażenie jak bym miał zatkane ucho wrażenia jak bym chodził po górach, ciągle coś strzela mi w lewym uchu ulge przynosi przechylenie głowy w lewo czyli stronę do mojego ucha które mnie boli. Miałem już maść do ucha krople dwa rodzaje w dodadku 2x przyjmowałem nastycyne 3x dziennie oraz baktrium antybiotyk Zamur przez 5 dni i inny antybiotyk nie pamiętam nazwy przez 7 dni. Ulgi nic nie przyniosło a wręcz przeciwnie. Jak mam się leczyć zebym mi przeszło ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam

  Przyczyna najpewniej jest w nosie. Jeżeli dotychczasowe leczenie uszu nie pomogło to należy ocenić drożność ujść trąbek słuchowych w nosowej części gardła. Pomocne byłoby też badanie audiometria impedancyjna.
  Pozdrawiam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Na co dzień pełnię stanowisko zastępcy ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. Zdobyłam doświadczenie w leczeniu pacjentów pracując w szpitalach o wyższym stopniu referencyjności na terenie naszego kraju jak również za granicą.
  Specjalizuję się w diagnozowaniu i leczeniu chorób uszu, nosa, jamy ustnej, gardła, krtani i gruczołów ślinowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w stażach i kursach zagranicznych (Berlin, Izmir, Kair, Graz, Krajova). Leczę zarówno dorosłych jak i dzieci w sposób zachowawczy lub operacyjny w szpitalach o wyższym stopniu referencyjności.
  Jestem członkiem konsylium lekarskiego ustalających plan leczenia onkologicznego u pacjentów z nowotworami głowy i szyi. Przeprowadzam rozległe zabiegi onkologiczne i w przychodniach mam pod opieką pacjentów z nowotworami głowy i szyi.
  Wykonuję operacje endoskopowe o małej inwazyjności oraz plastyczne poprawiające funkcjonalność górnych dróg oddechowych. Chirurgicznie leczę bezdechy senne.
  Odbyłam staże w Klinice Chirurgii Plastycznej i ukończyłam kursy z zakresu medycyny estetycznej co pozwala mi na chirurgię głowy i szyi z bardzo dobrym efektem kosmetycznym.
  Zajmuje się zaburzeniami równowagi oraz problemami audiologicznymi i w tej dziedzinie obroniłam rozprawę doktorską. Jestem autorem wielu publikacji w czasopismach medycznych krajowych jak i zagranicznych. Prowadziłam dydaktykę studentów współpracując ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Do moich dodatkowych umiejętności należy między innymi ultrasonografia narządów głowy i szyi oraz endoskopowa diagnostyka górnych dróg oddechowych.
  Prowadziłam dydaktykę studentów współpracując ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Placówkami Służby Zdrowia.
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna

Publikacje

 • Martwicze zapalenie tkanek twarzoczaszki (tzw. rak wodny). J. Kozakiewicz, A. Gierlotka i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 2 (2013), str. 34-38
 • Przypadek proliferującego nabłoniaka wapniejącego (pilomatrixoma) szyi. Gierlotka A, i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • Leczenie przeciwbólowe pacjentów z nowotworami głowy i szyi. Gierlotka A. i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • An intracranial complication of acute isolated sphenoid sinusitis. I. Bielecki, A. Gierlotka, M. Cofała. Int J Pediatr Otorhinolaryngol. 2013;8 (4), 125-127
 • Przypadek skąpoobjawowego zatokowopochodnego ropnia płata czołowego mózgu. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka i wsp. Wiad Lek 2013, 66 (2), cz. II, 198-200
 • Wspomnienie profesora Andrzeja Łępkowskiego.A. Gierlotka i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 2016
 • Przypadki gruźlicy pozapłucnej. A. Gierlotka, i wsp. Otorynolaryngologia. Przegląd Kliniczny 2013, tom 12. nr 1.55-59
 • Kolejne Laury Śląskiej Laryngologii przyznane. Gierlotka A. i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • Przypadek czerniaka małżowiny usznej o wyjątkowo skrytej lokalizacji. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, A. Barzyk – Arciszewska. Otolaryngologia Polska. 2012 Vol 66, tom 6, str. 424–427
 • Ziarniniak Wegnera – trafna diagnostyka i szybkie rozpoznanie w Oddziale Laryngologii Szpitala Powiatowego. A. Barzyk – Arciszewska, T. Tomera – Proksa. A. Gierlotka. Otorynolaryngologia. Przegląd Kliniczny. 2012(11). Nr.3.128-131
 • Rzadki przypadek dużego naczyniaka gardła. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, M. Trzepaczyński, M. Motyka. Otolaryngologia Polska, 2012. Tom I. str. 61-63
 • Przypadek olbrzymiego mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego głowy i szyi o skąpoobjawowym przebiegu klinicznym. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, M. Dec, J. Rolski, B. Żuchowska –Vogelgesang, J. Stockfish. Otolaryngologia Polska, 2010. Tom V. Str.328-330.
 • Cigarette smoking and hearing. Lisowska G. Gierlotka A. Namysłowski G. OtoRynoLaryngologia vol.9 suppl. 2010.51
 • Rzadki przypadek rozległego, samoistnego krwiaka gardła, krtani i tchawicy jako przyczyna zwężenia dróg oddechowych u 75 – letniej pacjentki. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, i wsp. Otolaryngologia Polska, 2010. Tom VI. Str.397-399.
 • Śląscy Laryngolodzy wspominali prof. W. Kuśnierczyka - sprawozdanie z zebrania naukowo-szkoleniowego oddziału Śląsko-Opolskiego Polskiego Towarzystwa Laryngologicznego odbytego 23.10.2008.. Kozakiewicz J., Gierlotka A.  Otolaryngologia Polska, 2009. Tom II. Str.209-211
 • Ocena zmian biochemicznych u chorych w bezpośrednim okresie po skutecznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gierlotka A. i wsp. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str.21-27
 • Częstość występowania polineuropatii czuciowej u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy i twardzinę układową. A. Gierlotka i wsp.B. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str. 9-17
 • Wpływ stanu klinicznego chorych przed wystąpieniem nagłego zatrzymania krążenia na wynik resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gierlotka A. i wsp. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str.17-21
 • Sex-Related Cochlear Impairment in Cigarette Smokers Lisowska G, Jochem J, Gierlotka A i wsp.. Med Sci Monit. 2017, 23, 377-397.
 • Przypadek olbrzymiego tłuszczaka szyi. A. Gierlotka i wsp. Forum Medycyny Rodzinnej 2014, vol 8, no 2, 1–4
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Berlin, Niemcy 2016
 • Graz. Austria 2015
 • Izmir, Turcja, EGE university
 • Egipt, Kair, Ain Shams Specialized Hospital
 • Craiova, Rumunia, Dolj Country Universitary Hospital
 • Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Instytucie Onkologii w Gliwicach. 2013.
 • Klinika Chirurgii Plastycznej. Polanica Zdrój.
 • Klinika Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Zabrze
 • Klinika Otorynolaryngologii Katowice
 • Oddział Laryngologii Dzieci. Katowice Ligota
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia