dr n. med.

Agata Gierlotka

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

43 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
50 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Na co dzień pełnię stanowisko zastępcy ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. Zdobyłam doświadczenie w leczeniu pacjentów pracując w szpitalach o wyższym stopniu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
43 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne - pierwsza wizyta

  Od początku wizyty, Pani Doktor Gierlotka budzi szacunek i zaufanie.
  Po zapoznaniu się z moją historią ( dokumentacją ) medyczną oraz niepokojącymi mnie objawami, Pani Doktor przystąpiła do szczegółowego badania ( przy użyciu nowoczesnego, odpowiedniego sprzętu ). W trakcie badania byłem na bieżąco, w sposób dla mnie zrozumiały, informowany o mających nastąpić działaniach i wynikach obserwacji. Czynności badawcze wykonywane przez Panią Doktor były bardzo delikatne i precyzyjne, co niewątpliwie wynika z dużego doświadczenia. W omówieniu wyników badania, Pani Doktor stwierdziła, że aktualnie nie jestem poważnie zagrożony, ale też ukierunkowała na obserwację ewentualnych zmian. Określiła również, w jakim terminie należałoby wykonać badanie kontrolne.
  Jestem bardzo wdzięczny Pani Doktor i cieszę się, że udało mi się właśnie do Niej trafić z moim stresującym mnie problemem zdrowotnym.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: badanie laryngologiczne

  Szybko, choć bez pośpiechu, pani doktor oceniła sytuację. Dokładnie wyjaśniła, jakie są możliwości leczenia. Po trzymiesięcznej, nieskomplikowanej kuracji (jeden lek) odczułam poprawę, więc widmo operacji oddalone. Zdecydowanie na TAK. Jeśli ktoś z moich znajomych będzie potrzebował konsultacji laryngologicznej, będę kierować do pani doktor.

  Agata Gierlotka2018-05-16

  Dziękuję :)

 • Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: pourazowe skrzywienie nosa i przegrody nosowej

  W 100% zasłużone 5 gwiazdek. Perfekcyjnie wykonane badania, nie mam nic do zarzucenia. Obecnie czekam na zabieg septoplastyki, który oczywiście będzie wykonywała pani Doktor Agata

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję :)

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: nawracające anginy

  Pani doktor to kompetentna osoba znająca się na rzeczy. Baŕdzo pozytywna i ciepła osoba umiejąca wysłuchać i doradzić w schorzeniach pacjenta. Rzetelnie przeprowadzone badanie i postawiona diagnoza. Polecam w 100%

  Agata Gierlotka2018-05-08


  Dziękuję :)

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne - pierwsza wizyta

  Konsultacja odbyła się w bardzo miłej atmosferze, pani doktor z uwagą mnie wysłuchała, zadała kilka rzeczowych pytań po czym przystąpiła do badania i zdefiniowała diagnozę. Pani doktor jest profesjonalistką pod każdym względem z czystym sumieniem polecam każdemu potrzebującemu konsultacji laryngologicznej.

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję :)

 • Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: Ból języka

  Tytułem wstępu, na moim języku pojawiła się jakaś kulka, zgrubienie, które zaczęło rosnąć. Na początku nie bolało, tylko utrudniało jedzenie. Poprzez lekarza rodzinnego trafiłem do specjalisty laryngologa, który umówił mnie na wizytę za około tydzień. Zamierzałem cierpliwie poczekać, ale niestety zwykle jak coś ma zacząć boleć, zaczyna boleć w weekend. Tak było i w moim przypadku. Tak więc z piątku na sobotę musiałem zaaplikować już sobie ibuprom, z soboty na niedzielę było jeszcze gorzej, ibuprom przestał działać. Po nieprzespanej nocy, w niedzielę rano, zacząłem poszukiwać w internecie telefonu do mojego lekarza specjalisty, nie znalazłem, ale znalazłem Panią Agatę. Napisałem maila, choć nie wierzyłem, że ona mi odpowie. Odpowiedziała w ciągu kilku godzin, w niedzielę! Dla Pani Agaty przysięga Hipokratesa jest czymś więcej niż regułką, jest Ona lekarzem z powołania. Pani Agata znalazła dla mnie miejsce i zostałem przyjęty poza kolejką.
  Takie cechy jak wiedza, fachowość, wrażliwość na krzywdę innych rzadko występują razem, ale w przypadku Pani Agata - tak właśnie jest, wszystkie te cechy Pani Agata posiada. Pani Agata jest miła, grzeczna, wrażliwa, taktowna, cierpliwa, delikatna i co najważniejsze - ma 'fach w ręku'. Tego nie da się nauczyć, to trzeba mieć. Po krótkich oględzinach, Pani Agata trafnie zdiagnozowała moje schorzenie i przeprowadziła krótki zabieg bo którym poczułem się znacznie lepiej. W czasie tego zabiegu Pani Agata wiedziała co robi, nie było próbowania, poprawiania, eksperymentów itp. Pani Doktor ma bardzo pewną rękę, doświadczenie chirurgiczne i intuicje lekarską, nie wszyscy takową posiadają... Mogę spokojnie polecić Panią Doktor. Pani Doktor, jestem Pani fanem i wielbicielem. Dziękuję za pomoc.

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Taka opinia to dowód na to, że warto się starać. Codziennie od nowa i więcej. Wszystkiego dobrego :)

 • B
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: badanie laryngologiczne

  Bardzo polecam! Pani doktor jest kompetentną, rzetelną i dokładną osobą. Szczegółowo analizuje każdy problem i dba o komfort pacjenta. Ponadto zaraża uśmiechem - jest bardzo życzliwa i stara się, by choroba stawała się jak najmniej uciążliwa. Pełen profesjonalizm.

  Byłam także operowana (tonsillektomia) przez Panią Doktor i z czystym sumieniem mogę polecić! :)

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję i życzę zdrowia :)

 • M
  Lokalizacja: Szpital GeoMedical

  Bardzo kontaktowa Panie Doktor. Zbadala córkę dokładnie i zaproponowała szybkie rozwiązanie problemu. Gorąca polecam :-)

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję :)

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: ból ucha i brak słuchu

  Wizyta bardzo profesjonalna ,grzaczna i kulturalna. Niech się wszyscy uczą cierpliwości od wspaniałej Pani Doktor.skladam serdeczne podziękowanie.

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję :)

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacje laryngologiczne - pierwsza wizyta

  Bardzo dobrze oceniam wizytę. Pani doktor rzetelna i miła. Fachowo podeszła do mojego problemu. Wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania i wątpliwości. Polecam.

  Agata Gierlotka2018-05-08

  Dziękuję :)

Pytania pacjentów (98)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy z niedosłuchem wysokoczęstotliwościowym czuciowo-nerwowym można latać samolotem? Obawiam się o problemy uszne związane ze zmianą ciśnienia.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Zmiany ciśnienia powietrza atmosferycznego kolidują z niedosłuchem przewodzeniowym. Niedosłuch czuciowo - nerwowy to uszkodzenie receptorów i nie ma związku ze zmianami ciśnienia atmosferycznego.

 • Chciałam się dowiedzieć czy suchy zanikowy nieżyt gardła spowodowany refluksem (jestem po operacji antyrefluksowej) może ustąpić czy przyjdzie mi już tak żyć? pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Chemiczne zapalenie gardła związane z przewlekłym narażeniem na kwaśną treść z żołądka bo zaprzestaniu narażenia śluzówki na kwas solny powinno zregenerować się i zanikowy nieżyt powinien ustąpić.
  Należy wziąć pod uwagę że suchy nieżyt ma więcej przyczyn np: stan usunięciu migdałków, małe nawodnienie organizmu, niedrożność nosa i oddychanie ustami, niewydolność śluzówek gardła po 50 roku życia czy uwarunkowania anatomiczne dające predyspozycję gardła do podsychania.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Na co dzień pełnię stanowisko zastępcy ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. Zdobyłam doświadczenie w leczeniu pacjentów pracując w szpitalach o wyższym stopniu referencyjności na terenie naszego kraju jak również za granicą.
  Specjalizuję się w diagnozowaniu i leczeniu chorób uszu, nosa, jamy ustnej, gardła, krtani i gruczołów ślinowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w stażach i kursach zagranicznych (Berlin, Izmir, Kair, Graz, Krajova). Leczę zarówno dorosłych jak i dzieci w sposób zachowawczy lub operacyjny w szpitalach o wyższym stopniu referencyjności.
  Jestem członkiem konsylium lekarskiego ustalających plan leczenia onkologicznego u pacjentów z nowotworami głowy i szyi. Przeprowadzam rozległe zabiegi onkologiczne i w przychodniach mam pod opieką pacjentów z nowotworami głowy i szyi.
  Wykonuję operacje endoskopowe o małej inwazyjności oraz plastyczne poprawiające funkcjonalność górnych dróg oddechowych. Chirurgicznie leczę bezdechy senne.
  Odbyłam staże w Klinice Chirurgii Plastycznej i ukończyłam kursy z zakresu medycyny estetycznej co pozwala mi na chirurgię głowy i szyi z bardzo dobrym efektem kosmetycznym.
  Zajmuje się zaburzeniami równowagi oraz problemami audiologicznymi i w tej dziedzinie obroniłam rozprawę doktorską. Jestem autorem wielu publikacji w czasopismach medycznych krajowych jak i zagranicznych. Prowadziłam dydaktykę studentów współpracując ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Do moich dodatkowych umiejętności należy między innymi ultrasonografia narządów głowy i szyi oraz endoskopowa diagnostyka górnych dróg oddechowych.
  Prowadziłam dydaktykę studentów współpracując ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Placówkami Służby Zdrowia.
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna

Publikacje

 • Martwicze zapalenie tkanek twarzoczaszki (tzw. rak wodny). J. Kozakiewicz, A. Gierlotka i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 2 (2013), str. 34-38
 • Przypadek proliferującego nabłoniaka wapniejącego (pilomatrixoma) szyi. Gierlotka A, i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • Leczenie przeciwbólowe pacjentów z nowotworami głowy i szyi. Gierlotka A. i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • An intracranial complication of acute isolated sphenoid sinusitis. I. Bielecki, A. Gierlotka, M. Cofała. Int J Pediatr Otorhinolaryngol. 2013;8 (4), 125-127
 • Przypadek skąpoobjawowego zatokowopochodnego ropnia płata czołowego mózgu. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka i wsp. Wiad Lek 2013, 66 (2), cz. II, 198-200
 • Wspomnienie profesora Andrzeja Łępkowskiego.A. Gierlotka i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 2016
 • Przypadki gruźlicy pozapłucnej. A. Gierlotka, i wsp. Otorynolaryngologia. Przegląd Kliniczny 2013, tom 12. nr 1.55-59
 • Kolejne Laury Śląskiej Laryngologii przyznane. Gierlotka A. i wsp. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny
 • Przypadek czerniaka małżowiny usznej o wyjątkowo skrytej lokalizacji. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, A. Barzyk – Arciszewska. Otolaryngologia Polska. 2012 Vol 66, tom 6, str. 424–427
 • Ziarniniak Wegnera – trafna diagnostyka i szybkie rozpoznanie w Oddziale Laryngologii Szpitala Powiatowego. A. Barzyk – Arciszewska, T. Tomera – Proksa. A. Gierlotka. Otorynolaryngologia. Przegląd Kliniczny. 2012(11). Nr.3.128-131
 • Rzadki przypadek dużego naczyniaka gardła. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, M. Trzepaczyński, M. Motyka. Otolaryngologia Polska, 2012. Tom I. str. 61-63
 • Przypadek olbrzymiego mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego głowy i szyi o skąpoobjawowym przebiegu klinicznym. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, M. Dec, J. Rolski, B. Żuchowska –Vogelgesang, J. Stockfish. Otolaryngologia Polska, 2010. Tom V. Str.328-330.
 • Cigarette smoking and hearing. Lisowska G. Gierlotka A. Namysłowski G. OtoRynoLaryngologia vol.9 suppl. 2010.51
 • Rzadki przypadek rozległego, samoistnego krwiaka gardła, krtani i tchawicy jako przyczyna zwężenia dróg oddechowych u 75 – letniej pacjentki. J. Kozakiewicz, A. Gierlotka, i wsp. Otolaryngologia Polska, 2010. Tom VI. Str.397-399.
 • Śląscy Laryngolodzy wspominali prof. W. Kuśnierczyka - sprawozdanie z zebrania naukowo-szkoleniowego oddziału Śląsko-Opolskiego Polskiego Towarzystwa Laryngologicznego odbytego 23.10.2008.. Kozakiewicz J., Gierlotka A.  Otolaryngologia Polska, 2009. Tom II. Str.209-211
 • Ocena zmian biochemicznych u chorych w bezpośrednim okresie po skutecznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gierlotka A. i wsp. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str.21-27
 • Częstość występowania polineuropatii czuciowej u chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy i twardzinę układową. A. Gierlotka i wsp.B. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str. 9-17
 • Wpływ stanu klinicznego chorych przed wystąpieniem nagłego zatrzymania krążenia na wynik resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Gierlotka A. i wsp. Annales Societatis Doctrinae Studentium Academiae Medicae 2005. Tom XXXI. Str.17-21
 • Sex-Related Cochlear Impairment in Cigarette Smokers Lisowska G, Jochem J, Gierlotka A i wsp.. Med Sci Monit. 2017, 23, 377-397.
 • Przypadek olbrzymiego tłuszczaka szyi. A. Gierlotka i wsp. Forum Medycyny Rodzinnej 2014, vol 8, no 2, 1–4
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Berlin. Niemcy
 • Graz. Austria
 • Amsterdam. Holandia. Netherlands Cancer Institute
 • Izmir. Turcja. EGE university
 • Egipt. Kair. Ain Shams Specialized Hospital
 • Craiova. Rumunia. Dolj Country Universitary Hospital
 • Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Instytucie Onkologii w Gliwicach. 2013.
 • Klinika Chirurgii Plastycznej. Polanica Zdrój.
 • Klinika Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Zabrze
 • Klinika Otorynolaryngologii Katowice
 • Oddział Laryngologii Dzieci. Katowice Ligota
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia