dr n. med.

Wojciech Pawlak

Chirurg, Ortopeda

29 opinii +dodaj

Umów wizytę 19 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie. Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

 • Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Sowińskiego 9
  41-940 Piekary Śląskie, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów

  więcej

 • Usługi

  Zwykła wizyta
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów
  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)

  więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie.

  Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog
  Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.

  Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1976 r. W tym samym roku został zatrudniony jako asystent na etacie szpitalnym w Klinice Ortopedii Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu. W 1980 roku awansował na stanowisko Starszego Asystenta. W czasie pracy w Klinice Ortopedii zdobył bardzo duże doświadczenie zarówno w teorii, jak również praktyce, co pozwoliło mu, m.in. być autorem i współautorem 4-ch prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie krajowym. W między czasie uzyskał II stopień specjalizacji w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii (1983 r.). Pracę w Klinice zakończył w 1985 r.

  W tym samym roku podjął pracę w Szpitalu Miejskim nr 1 w Zabrzu pełniąc funkcję zastępcy Ordynatora Oddziału Ortopedyczno-Urazowego. W ostatnich latach awansował na stanowisko Ordynatora. W roku 1987 ukończył pierwszy krajowy kurs artroskopii stawu kolanowego w Puszczykowie. Natomiast w latach 1988-1994 r., pełnił funkcję Kierownika Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu.

  Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami chirurgii urazowej, czego wynikiem była bardzo ciekawa i nowatorska praca doktorska z 1995 roku, pt.: „Charakterystyka samouszkodzeń kończyn u więźniów w aspekcie leczenia chirurgicznego”.

  Po likwidacji Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu, dr n. med. Wojciech Pawlak postanowił powołać wspólnie z kolegami z Oddziału, z którymi obecnie w współpracuje od 15 lat, NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o., której został Prezesem. Zakład powstał w 2005 roku i od tego czasu leczy pacjentów ze Śląska, jak również z całej Polski.

  Ukończył kursy specjalistyczne z zakresu chirurgii ręki, artroskopii, jak również endoprotezoplastyki. Jej wyniki zostały wykorzystane w praktyce klinicznej.

  Według prof. dr hab. n. med. Tadeusza Szymona Gaździka, Kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Ortopedii ŚUM: „W pracy zawodowej charakteryzuje Go duża staranność i samodzielność...Cechuje Go humanizm w stosunku do leczonych chorych. Jest cenionym w środowisku chirurgiem ortopedą, który zawsze służy pomocą młodszym kolegom”.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Oceniam wizytę pozytywnie.Podejście lekarza do sprawy profesjonalne. Jestem zadowolona .Ból kolana minął .Zaordynowane zastrzyki pomogły.Zobaczymy jaki będzie efekt za kilka dni. Stosunek lekarza do pacjenta sympatyczny.Jeżeli szukasz ortopedy polecam.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: wizyta lekarska -dolegliwości związane z bólem kolana

  Pan doktor Wojciech Pawlak jest bardzo konkretnym i rzeczowym ortopedą. Już przed dostarczeniem wyniku rezonansu magnetycznego stawu kolanowego trafnie postawił diagnozę dot. przyczyn bólu kolana. Profesjonalnie i obrazowo dla pacjenta objaśnia stan chorobowy i sposób leczenia. Polecam tego lekarza.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: operacja stawu biodrowego

  Pełen profesjonalizm, wspaniałe podejście do pacjenta - już na pierwszej wizycie wzbudził moje zaufanie.Doskonały ortopeda.Polecam.

 • J
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: zlamana rzepka w lewym kolanie i wizyty kontrolne.

  Do dr Wojciecha Pawlaka trafilam ze zlamana z odpryskami rzepka.Operowal 2,5 godz.Operacje wykonal tak po mistrzowsku,ze po trzech dniach nie odczuwalam juz bolu i moglam chodzic oczywiscie w ortezie.Rzepka zrosla sie bardzo dobrze co wykazalo przeswietlenie podczas ostatniej wizyty u dr Pawlaka.
  O dr Pawlaku moge z calym przekonaniem powiedziec,ze jest mistrzem w swoim zawodzie.Iest tez troskliwym o swojego pacjenta i serdecznym czlowiekiem co sprawia ze pacjent rzeczowo i fachowo poinformowany o tym co sie dzieje czuje sie bezpieczny,zaopiekowany i spokojny o swoje zdrowie.Skladam ta droga dr Wojciechowi Pawlakowi serdeczne podziekowanie i zycze dalszego tak wspanialego funkcjonowania i korzystania ze swych mistrzowskich umiejetnosci,zdolnosci i daru pomagania ludziom w ich problemach zdrowotnych.Skladam tez podziekowania calemu personelowi szpitala.
  Janina Zych z Bielska Bialej
  Do tej opinii ,popierajac ja w calosci, dolacza sie rowniez moja corka Izabela Zych

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: kość czołowa i zmiana kostna klatki piersiowej

  Po wizycie(która trwała około 5-7 minut) jestem bardzo rozczarowany ponieważ nic się nie dowiedziałem więcej niż powiedział mi lekarz ogólny.Rośnie mi kość na czole i jest jakaś zmiana kostna w klatce piersiowej. Lekarz ogólny polecił mi ortopedę ponieważ mógłby zrobić choćby USG,skierować na jakieś konkretne badania i podjąć leczenie.Jestem bardzo rozczarowany i było to najgorzej wydane 150 zł. Lekarz bardzo miły i nawet powiedział,że w Sanvimed robi się USG.Powiedział też,że trzeba by kawałek kości wyłupać(czy jakoś tak,może odłupać) i wysłać do badania.O tym też już słyszałem tylko do jakiego lekarza mam się udać by cokolwiek zacząć robić w tym kierunku? Lekarz ogólny skierował mnie do ortopedy ale okazuje się,że muszę szukać innego bo tu już nie wrócę. Nie spodziewałem się takiej pomocy specjalisty.

 • Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Wspaniały lekarz w mig rozpoznaje sytuację z rtg i właściwie diagnozuje,
  podejście do pacjenta idealne, przykład i wzór dla innych lekarzy.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: ból kolana

  Fachowa obsługa bardzo fajny lekarz zostałem bardzo dobrze obsłużony również dalsze leczenie zostało ustalone bardzo sprawnie

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Konkretnie i rzeczowo. Wizyta o czasie. Cena za wizytę przystepna. Porada zrozumiała. Polecam Jacek.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: Kontrola po zabiegu artroskopii

  Męczyłam się z bólem kolana od wielu miesięcy. Wizyty u lekarzy ortopedów nic nie pomagały. Natomiast w trakcie już pierszej wizyty u Pana Doktora Pawlaka została postawiona trafna diagnoza , szybka propozycja zabiegu artroskopii. Zabieg i opieka po zabiegu rewelacyjna. Zero komplikacji. Cały czas opieka Pana Doktora Pawlaka. W trakcie wizyt kontrolnych Pan Doktor przekazuje wyczerpujące informacje o rehabilitacji i stanie kolana. Polecam i dziekuje Panu Doktorowi Wojciechowi Pawlakowi wdzięczna pacjentka.

 • A
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką

  Profesjonalizm w pełnym wydaniu, zarówno jako lekarza jak i Prezesa Spółki. 28 marca 2017r. przebyłem operację wymiany stawu biodrowego pod kier. dr Pawlaka. Tempo powrotu do zdrowia przerasta moje oczekiwania. Polecam, Antoni Bytom