dr n. med.

Wojciech Pawlak

Chirurg, Ortopeda

30 opinii +dodaj

Umów wizytę
17 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie. Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Sowińskiego 9
  41-940 Piekary Śląskie, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów

  więcej

 • Usługi

  Zwykła wizyta
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów
  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
30 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz uprzejmy, profesjonalny, z poczuciem humoru, wizyta odbyła się bez jakiegokolwiek nacisku na czas, dowiedziałem się w zasadzie wszystkiego na czym mi zależało, zdecydowanie polecam Pana Wojtka!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Sugerując się opiniami i tytułem dr. n. med dokonałam wyboru. Wspomniałam o tym lekarzowi a on na to’ żeby pani nie była rozczarowana’ Za chwilę prowadził prywatną rozmowę przez telefon o samochodzie w trakcie mojej płatnej wizyty. Jestem po operacji od ponad roku a ból przy chodzeniu jest większy niż przed operacją. Opis rezonansu magnetycznego , który zrobiłam , wyjaśnił szczegółowo zmiany i jednocześnie był odpowiedzią na pytanie dlaczego cierpię stawiając kroki. Później lekarz popatrzył na operowane miejsce i zapytał : „Czy nie przesadza pani z tym bólem ? W dalszej części wizyty to ja pytałam lekarza co on by polecił. Rzeczywiście jestem bardzo rozczarowana podejściem do pacjenta na prywatnej wizycie. Nie mogłam też źle zrozumieć zapytania ‚ czy nie przesadzam z tym bólem’ jak tłumaczył się lekarz w rozmowie telefonicznej z moim mężem. Gdyby nie było bólu to nie wydawałabym niemałej kwoty na rezonans i wizytę u ortopedy. Cieszyłabym się , że pozbyłam się bólu. Następnego dnia pomógł mi inny ortopeda.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: wizyta lekarska -dolegliwości związane z bólem kolana

  Pan doktor Wojciech Pawlak jest bardzo konkretnym i rzeczowym ortopedą. Już przed dostarczeniem wyniku rezonansu magnetycznego stawu kolanowego trafnie postawił diagnozę dot. przyczyn bólu kolana. Profesjonalnie i obrazowo dla pacjenta objaśnia stan chorobowy i sposób leczenia. Polecam tego lekarza.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: operacja stawu biodrowego

  Pełen profesjonalizm, wspaniałe podejście do pacjenta - już na pierwszej wizycie wzbudził moje zaufanie.Doskonały ortopeda.Polecam.

 • J
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: zlamana rzepka w lewym kolanie i wizyty kontrolne.

  Do dr Wojciecha Pawlaka trafilam ze zlamana z odpryskami rzepka.Operowal 2,5 godz.Operacje wykonal tak po mistrzowsku,ze po trzech dniach nie odczuwalam juz bolu i moglam chodzic oczywiscie w ortezie.Rzepka zrosla sie bardzo dobrze co wykazalo przeswietlenie podczas ostatniej wizyty u dr Pawlaka.
  O dr Pawlaku moge z calym przekonaniem powiedziec,ze jest mistrzem w swoim zawodzie.Iest tez troskliwym o swojego pacjenta i serdecznym czlowiekiem co sprawia ze pacjent rzeczowo i fachowo poinformowany o tym co sie dzieje czuje sie bezpieczny,zaopiekowany i spokojny o swoje zdrowie.Skladam ta droga dr Wojciechowi Pawlakowi serdeczne podziekowanie i zycze dalszego tak wspanialego funkcjonowania i korzystania ze swych mistrzowskich umiejetnosci,zdolnosci i daru pomagania ludziom w ich problemach zdrowotnych.Skladam tez podziekowania calemu personelowi szpitala.
  Janina Zych z Bielska Bialej
  Do tej opinii ,popierajac ja w calosci, dolacza sie rowniez moja corka Izabela Zych

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: kość czołowa i zmiana kostna klatki piersiowej

  Po wizycie(która trwała około 5-7 minut) jestem bardzo rozczarowany ponieważ nic się nie dowiedziałem więcej niż powiedział mi lekarz ogólny.Rośnie mi kość na czole i jest jakaś zmiana kostna w klatce piersiowej. Lekarz ogólny polecił mi ortopedę ponieważ mógłby zrobić choćby USG,skierować na jakieś konkretne badania i podjąć leczenie.Jestem bardzo rozczarowany i było to najgorzej wydane 150 zł. Lekarz bardzo miły i nawet powiedział,że w Sanvimed robi się USG.Powiedział też,że trzeba by kawałek kości wyłupać(czy jakoś tak,może odłupać) i wysłać do badania.O tym też już słyszałem tylko do jakiego lekarza mam się udać by cokolwiek zacząć robić w tym kierunku? Lekarz ogólny skierował mnie do ortopedy ale okazuje się,że muszę szukać innego bo tu już nie wrócę. Nie spodziewałem się takiej pomocy specjalisty.

 • Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Wspaniały lekarz w mig rozpoznaje sytuację z rtg i właściwie diagnozuje,
  podejście do pacjenta idealne, przykład i wzór dla innych lekarzy.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: ból kolana

  Fachowa obsługa bardzo fajny lekarz zostałem bardzo dobrze obsłużony również dalsze leczenie zostało ustalone bardzo sprawnie

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Konkretnie i rzeczowo. Wizyta o czasie. Cena za wizytę przystepna. Porada zrozumiała. Polecam Jacek.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie.

  Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog
  Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.

  Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1976 r. W tym samym roku został zatrudniony jako asystent na etacie szpitalnym w Klinice Ortopedii Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu. W 1980 roku awansował na stanowisko Starszego Asystenta. W czasie pracy w Klinice Ortopedii zdobył bardzo duże doświadczenie zarówno w teorii, jak również praktyce, co pozwoliło mu, m.in. być autorem i współautorem 4-ch prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie krajowym. W między czasie uzyskał II stopień specjalizacji w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii (1983 r.). Pracę w Klinice zakończył w 1985 r.

  W tym samym roku podjął pracę w Szpitalu Miejskim nr 1 w Zabrzu pełniąc funkcję zastępcy Ordynatora Oddziału Ortopedyczno-Urazowego. W ostatnich latach awansował na stanowisko Ordynatora. W roku 1987 ukończył pierwszy krajowy kurs artroskopii stawu kolanowego w Puszczykowie. Natomiast w latach 1988-1994 r., pełnił funkcję Kierownika Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu.

  Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami chirurgii urazowej, czego wynikiem była bardzo ciekawa i nowatorska praca doktorska z 1995 roku, pt.: „Charakterystyka samouszkodzeń kończyn u więźniów w aspekcie leczenia chirurgicznego”.

  Po likwidacji Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu, dr n. med. Wojciech Pawlak postanowił powołać wspólnie z kolegami z Oddziału, z którymi obecnie w współpracuje od 15 lat, NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o., której został Prezesem. Zakład powstał w 2005 roku i od tego czasu leczy pacjentów ze Śląska, jak również z całej Polski.

  Ukończył kursy specjalistyczne z zakresu chirurgii ręki, artroskopii, jak również endoprotezoplastyki. Jej wyniki zostały wykorzystane w praktyce klinicznej.

  Według prof. dr hab. n. med. Tadeusza Szymona Gaździka, Kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Ortopedii ŚUM: „W pracy zawodowej charakteryzuje Go duża staranność i samodzielność...Cechuje Go humanizm w stosunku do leczonych chorych. Jest cenionym w środowisku chirurgiem ortopedą, który zawsze służy pomocą młodszym kolegom”.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu