dr n. med.

Wojciech Pawlak

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Ortopeda

33 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie. Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Sowińskiego 9
  41-940 Piekary Śląskie, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów

  więcej

 • Usługi

  Zwykła wizyta
  Operacje zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego endoprotezoplastyką
  Diagnostyczne i operacyjne artroskopie stawów (kolanowego, barkowego, skokowego, biodrowego)
  Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów
  Zwykła wizyta
  Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu
  Plastyka artroskopowa więzadeł krzyżowych stawu kolanowego
  Operacje neuropatii uciskowych nerwów obwodowych (cieśń nadgarstka)

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: Zwykła wizyta

  Moja wizyta u Pana Dr Pawlaka była kolejną kontrolną po przebytej operacji wymiany stawu biodrowego w Szpitalu Specjalistycznym "Sanvimed". Chciałam bardzo polecić tego lekarza, ponieważ uważam że jest najlepszym specjalistą ortopedą, który pomógł mi oraz mojej córce we wszystkich dolegliwościach związanych ze stawem biodrowym.
  Wioletta Grabowska-Kudełko

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem zadowolony z wizyty. Lekarz jest miły i kulturalny, zaangażowany w to co robi. Stara się pomóc, jeżeli istnieje taka możliwość to daje kilka dróg do rozwiązania problemu. Mówi przystępnym językiem starając się tłumaczyć objawy (działanie organizmu) na prostych, zrozumiałych przykładach.

  Stanowczo polecam.

  Koszt wizyty (150zł) nie wydaje się wygórowany.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: zwykła wizyta, łokieć tenisisty, ostroga piętowa, przepuklina kręgosłupa

  Pierwszy raz zostałam tak dobrze potraktowana. W ciągu 15 minut doktor wiedział wszystko, co powinien wiedzieć, niektórych problemów sam się domyślił. Przyszłam z kilkoma problemami, od razu zostały zrobione badania i pd razu otrzymałam pełną odpowiedź. Bardzo profesjonalne podejscie do pacjenta. Człowiek czuje się wysłuchany, a nie potraktowany jak kolejny hipochondryk. Pan doktor sam w sobie jest przesympatyczny, otwarty i potrafi żartować. Po pierwszej wizycie nawiązaliśmy nić porozumienia, jakbyśmy znali się od lat. Nie dystansuje się do pacjenta na zasadzie "ja jestem specjalistą a ty tylko pacjentem...ciesz się, że mam dla Ciebie czas". Bardzo polecam, a w razie potrzeby bez zastanawiania skieruję kroki do doktora Pawlaka.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Lekarz uprzejmy, profesjonalny, z poczuciem humoru, wizyta odbyła się bez jakiegokolwiek nacisku na czas, dowiedziałem się w zasadzie wszystkiego na czym mi zależało, zdecydowanie polecam Pana Wojtka!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  Sugerując się opiniami i tytułem dr. n. med dokonałam wyboru. Wspomniałam o tym lekarzowi a on na to’ żeby pani nie była rozczarowana’ Za chwilę prowadził prywatną rozmowę przez telefon o samochodzie w trakcie mojej płatnej wizyty. Jestem po operacji od ponad roku a ból przy chodzeniu jest większy niż przed operacją. Opis rezonansu magnetycznego , który zrobiłam , wyjaśnił szczegółowo zmiany i jednocześnie był odpowiedzią na pytanie dlaczego cierpię stawiając kroki. Później lekarz popatrzył na operowane miejsce i zapytał : „Czy nie przesadza pani z tym bólem ? W dalszej części wizyty to ja pytałam lekarza co on by polecił. Rzeczywiście jestem bardzo rozczarowana podejściem do pacjenta na prywatnej wizycie. Nie mogłam też źle zrozumieć zapytania ‚ czy nie przesadzam z tym bólem’ jak tłumaczył się lekarz w rozmowie telefonicznej z moim mężem. Gdyby nie było bólu to nie wydawałabym niemałej kwoty na rezonans i wizytę u ortopedy. Cieszyłabym się , że pozbyłam się bólu. Następnego dnia pomógł mi inny ortopeda.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka LekarskaUsługa: wizyta lekarska -dolegliwości związane z bólem kolana

  Pan doktor Wojciech Pawlak jest bardzo konkretnym i rzeczowym ortopedą. Już przed dostarczeniem wyniku rezonansu magnetycznego stawu kolanowego trafnie postawił diagnozę dot. przyczyn bólu kolana. Profesjonalnie i obrazowo dla pacjenta objaśnia stan chorobowy i sposób leczenia. Polecam tego lekarza.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: operacja stawu biodrowego

  Pełen profesjonalizm, wspaniałe podejście do pacjenta - już na pierwszej wizycie wzbudził moje zaufanie.Doskonały ortopeda.Polecam.

 • J
  Lokalizacja: SANVIMED „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.Usługa: zlamana rzepka w lewym kolanie i wizyty kontrolne.

  Do dr Wojciecha Pawlaka trafilam ze zlamana z odpryskami rzepka.Operowal 2,5 godz.Operacje wykonal tak po mistrzowsku,ze po trzech dniach nie odczuwalam juz bolu i moglam chodzic oczywiscie w ortezie.Rzepka zrosla sie bardzo dobrze co wykazalo przeswietlenie podczas ostatniej wizyty u dr Pawlaka.
  O dr Pawlaku moge z calym przekonaniem powiedziec,ze jest mistrzem w swoim zawodzie.Iest tez troskliwym o swojego pacjenta i serdecznym czlowiekiem co sprawia ze pacjent rzeczowo i fachowo poinformowany o tym co sie dzieje czuje sie bezpieczny,zaopiekowany i spokojny o swoje zdrowie.Skladam ta droga dr Wojciechowi Pawlakowi serdeczne podziekowanie i zycze dalszego tak wspanialego funkcjonowania i korzystania ze swych mistrzowskich umiejetnosci,zdolnosci i daru pomagania ludziom w ich problemach zdrowotnych.Skladam tez podziekowania calemu personelowi szpitala.
  Janina Zych z Bielska Bialej
  Do tej opinii ,popierajac ja w calosci, dolacza sie rowniez moja corka Izabela Zych

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: kość czołowa i zmiana kostna klatki piersiowej

  Po wizycie(która trwała około 5-7 minut) jestem bardzo rozczarowany ponieważ nic się nie dowiedziałem więcej niż powiedział mi lekarz ogólny.Rośnie mi kość na czole i jest jakaś zmiana kostna w klatce piersiowej. Lekarz ogólny polecił mi ortopedę ponieważ mógłby zrobić choćby USG,skierować na jakieś konkretne badania i podjąć leczenie.Jestem bardzo rozczarowany i było to najgorzej wydane 150 zł. Lekarz bardzo miły i nawet powiedział,że w Sanvimed robi się USG.Powiedział też,że trzeba by kawałek kości wyłupać(czy jakoś tak,może odłupać) i wysłać do badania.O tym też już słyszałem tylko do jakiego lekarza mam się udać by cokolwiek zacząć robić w tym kierunku? Lekarz ogólny skierował mnie do ortopedy ale okazuje się,że muszę szukać innego bo tu już nie wrócę. Nie spodziewałem się takiej pomocy specjalisty.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę o rezerwowanie wizyt chronologicznie.

  Specjalista chirurg ortopeda-traumatolog
  Prezes NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o.

  Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1976 r. W tym samym roku został zatrudniony jako asystent na etacie szpitalnym w Klinice Ortopedii Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu. W 1980 roku awansował na stanowisko Starszego Asystenta. W czasie pracy w Klinice Ortopedii zdobył bardzo duże doświadczenie zarówno w teorii, jak również praktyce, co pozwoliło mu, m.in. być autorem i współautorem 4-ch prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie krajowym. W między czasie uzyskał II stopień specjalizacji w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii (1983 r.). Pracę w Klinice zakończył w 1985 r.

  W tym samym roku podjął pracę w Szpitalu Miejskim nr 1 w Zabrzu pełniąc funkcję zastępcy Ordynatora Oddziału Ortopedyczno-Urazowego. W ostatnich latach awansował na stanowisko Ordynatora. W roku 1987 ukończył pierwszy krajowy kurs artroskopii stawu kolanowego w Puszczykowie. Natomiast w latach 1988-1994 r., pełnił funkcję Kierownika Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu.

  Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami chirurgii urazowej, czego wynikiem była bardzo ciekawa i nowatorska praca doktorska z 1995 roku, pt.: „Charakterystyka samouszkodzeń kończyn u więźniów w aspekcie leczenia chirurgicznego”.

  Po likwidacji Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu, dr n. med. Wojciech Pawlak postanowił powołać wspólnie z kolegami z Oddziału, z którymi obecnie w współpracuje od 15 lat, NZOZ „Szpital Zaborze” Sp. z o.o., której został Prezesem. Zakład powstał w 2005 roku i od tego czasu leczy pacjentów ze Śląska, jak również z całej Polski.

  Ukończył kursy specjalistyczne z zakresu chirurgii ręki, artroskopii, jak również endoprotezoplastyki. Jej wyniki zostały wykorzystane w praktyce klinicznej.

  Według prof. dr hab. n. med. Tadeusza Szymona Gaździka, Kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Ortopedii ŚUM: „W pracy zawodowej charakteryzuje Go duża staranność i samodzielność...Cechuje Go humanizm w stosunku do leczonych chorych. Jest cenionym w środowisku chirurgiem ortopedą, który zawsze służy pomocą młodszym kolegom”.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu