Urszula Jochemczyk-Banek, ginekolog Katowice

dr n. med. Urszula Jochemczyk-Banek

Ginekolog

17 opinii

Zapisz


Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

ul. Bocheńskiego 38 a, Katowice
Centermed Katowice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ginekologów w pobliżu
Francuska 101, Katowice
Prof Bis Med

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ginekologów w pobliżu

Moje doświadczenie

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

3.5

Ogólna ocena
17 opinii

W
Użytkownik zweryfikowany

Jestem pacjenta Pani Dr od ok.2 lat. Jako młoda osoba, u której co chwila pojawiają się nowe zmiany nowotworowe (cysty, polipy) spotkałam się z zainteresowaniem ze strony Pani Dr. Zawsze dostawałam (bez upominania, jak u wcześniejszych ginekologów) wszystkie skierowania na badania, zawsze dostawałam poradę, gdzie skierować się na zabiegi, który szpital poleca. Przy każdym badaniu (badania były co 3 miesiące w celu obserwowania zmian) miałam USG i badanie na krześle.
Aktualnie Pani Dr prowadzi moją pierwszą ciążę. Jestem zadowolona, moje koleżanki nie dostawały ani połowy zaleceń i skierowań na badania, które dostałam ja. Nawet nie wspominałam o badaniach prenatalnych, na które zostałam skierowana. Pomimo kolejki za drzwiami Pani Dr zawsze poświęca mi sporo czasu, chętnie odpowiada na zadawane pytania.
Jedyną rzeczą, która mi odrobinę przeszkadza jest niepełne ponoszenie odpowiedzialności za pacjenta. Prze każdej zmianie nowotworowej słyszałam, że powoli rośnie i można ją równie dobrze dalej obserwować lub natychmiast usunąć i to ja mam wiedzieć co jest lepsze, niestety ja ekspertem nie jestem.
Również istotnym minusem jest dla mnie to, że w 3 trymestrze ciąży szukam szpitala i drugiego ginekologa położnika, który w tym szpitalu pracuje i zaopiekuje się mną przy porodzie.


M
Użytkownik zweryfikowany

Trafiłam do Pani doktor w drugiej ciąży . Poleciła mi Panią koleżanka. Byłam pod ogromnym wrażeniem, że lekarz przyjmujący na NFZ może tak fajnie prowadzić ciąże - w pierwszej ciąży również chodziłam na NFZ , ale gdzie indziej i nie byłam zadowolona. Dr Banek od razu założyła kartę ciąży, co wizytę robi USG, gdy miałam plamienia od razu dostałam leki na podtrzymanie ciąży i L4 z zaleceniem leżenia póki się nie polepszy. Bardzo miła i fajna Kobieta. Polecam:)


B
Użytkownik zweryfikowany

Przed wizytą u Pani Doktor przeczytałam wszystkie komentarze, pomimo kilku negatywnych (rzekomo Pani Doktor zna tylko jedną chorobę, którą jest zespół policystycznych jajników) postanowiłam pójść na wizytę, z tego względu, że dostałam namiary do niej od dobrego lekarza. Jak się okazało na miejscu po okazaniu kartki z badaniami hormonalnymi Pani Doktor od razu stwierdziła, że choruję na policystyczne jajniki.... Byłam tak zaskoczona, że nie wiedziałam co powiedzieć, chciałam dowiedzieć się czegoś więcej, ale niestety Pani Doktor przynaglała tylko, czy decyduję się na leczenie hormonami i czy ma mi je wypisać. Nie mogę powiedzieć, że nie była nieprzyjemna, ale czuję ogromny niesmak. Potraktowała mnie jak klientkę w stylu "chce Pani to czy nie? należy się 100 zł". Zero rozmowy, jakichkolwiek objaśnień, tłumaczeń, nie czułam się jak pod opieką lekarza specjalisty. Postanowiłam to skonsultować z innym lekarzem, wkrótce idę na wizytę, zobaczymy czy diagnoza się potwierdzi.


A
Użytkownik zweryfikowany

Do Pani Doktor chodzę na wizyty od co najmniej 5 lat i szczerze ją polecam. Na wszystkie pytania chętnie odpowie, zawsze wszystko dokładnie sprawdza, nie bagatelizuje żadnych objawów.


Z
Użytkownik zweryfikowany

Stanowczo odradzam! Jak już tu ktoś wcześniej napisał, pani doktor zna chyba tylko jedną chorobę, jaką jest PCOS. Właściwie nie zdążyłam jeszcze wejść do gabinetu i podać wyników badań, a już się dowiedziałam, że mam policystyczne jajniki. Do tego lekarka pytała się MNIE jakie leki powinna mi wypisać, absolutnie nie czułam, że jestem pod FACHOWĄ opieką kompetentnej osoby. Ponadto osoba niemiła, nieprzejmująca się pacjentką i bagatelizująca jej problemy.


P
Użytkownik zweryfikowany

Chodziłam do pani doktor przez kilka miesięcy i muszę przyznać, że przejmuje się zdrowiem pacjenta i zwraca uwagę na to co mówi, gorzej z zapamiętaniem tego co mówi pacjent i co gorsza ona sama. Na każdej wizycie mówiła mi co innego i przeczyła sama sobie. Wykryła u mnie nadżerkę i powiedziała, że jeżeli farmakologicznie nie uda jej się zaleczyć to ją usunie. Na następnej wizycie z kolei wmawiała mi, że nie mam nadżerki, aż do momentu kiedy spojrzała w kartotekę i przeczytała co sama napisała. Na każdej wizycie proponowała żeby ją usunąć, ale kiedy jej ponownie przypominałam, że jeszcze nie współżyłam to stwierdzała, że nie można jej usuwać u dziewic. W końcu pobrała wymaz, na wyniki czekałam 3 tygodnie i jak się potem okazało w laboratorium nie przeprowadzili wszystkich badań, na co ona stwierdziła tylko 'trudno'. Przepisywała tylko kolejne tabletki i maści, które nie przynosiły żadnych rezultatów. Wyników badań nie mogłam zabrać do domu, więc kiedy poprosiłam ją o kopię to dostałam moje wyniki przepisane na małą karteczkę biurową. Ogólnie pani doktor jest sympatyczna, ale nie odczuwałam, że jestem pod fachową opieką.


P
Użytkownik zweryfikowany

Ja jestem bardzo zadowolona z leczenia u p. Jochemczyk-Banek. Znalazła przyczynę zaniku miesiączki, pod wpływem leczenia mogłam zajść w ciążę. Mąż był na wizycie i nie było żadnych problemów, wręcz przeciwnie - na każde zadane pytanie otrzymał odpowiedź.


P
Użytkownik zweryfikowany

Leczę się u Pani Doktor ponad 10 lat (kiedyś na Powstańców, teraz na Francuskiej). Mam 66 lat, leczyłam podwyższoną prolaktynę (gruczolak przysadki), mastopatię itp problemy "przekwitania". Jestem pod stałą kontrolą, Pani Doktor, mam robione badania, po leczeniu farmakologicznym gruczolak znikł (wynik RM), inne dolegliwości ustąpiły. Polecam


N
Użytkownik zweryfikowany

Oczywiście u mnie również Pani doktor wykryła zespół policystycznych jajników. Opinię wydała po zobaczeniu podniesionego stężenia testosteronu. Idealne wyniki USG (wykonane przez innego lekarza) nie przeszkadzały w postawieniu diagnozy.
Na szczęście są inni lekarze, którzy nie wydają takiego wyrok na podstawie 1 wyniku badania krwi, lecz zgłębiają problemy pacjentów i wtedy wystawiają diagnozę.
Oprócz tego, Pani doktor jest bardzo niemiła, gdy pacjentka przychodzi do gabinetu z mężem. Nakazuje mężczyźnie wyjść, a jeśli pacjentce to nie odpowiada, to każe jej zmienić lekarza. "Wspaniałe" podejście do pacjenta, bo dla Pani doktor to jej własny komfort psychiczny jest najważniejszy, pacjentka jest drugorzędna.


G

Witam. Ja u dr Jochemczyk leczę się już 3 lata. Wprawdzie także zdiagnozowała u mnie policystyczne jajniki, ale myślę że miała rację. Miałam problemy z miesiaczką (nieregularne, bolesne itp) przepisała tabletki i wszystko się unormowało. Nie spodobało mi się natomiast to, że gdy poskarżyłam się Pani doktor że przytyłam to bez żadnych badań ani nic, przepisała mi Zelixe. Mnie to pasowało, ale przecież jak bym była na coś chora to mogłaby mi zaszkodzić.... Ale ogólnie dobry lekarz, wizyta faktycznie trwa ile chcę, odpowiada na każde pytanie i stara mi się wszystko wytłumaczyć.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

Powiązane wyszukiwania