dr n. med.

Tomasz Matuszewski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg plastyczny, Chirurg, Chirurg dziecięcy

49 opinii +dodaj

Witam Państwa. Jako specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej - od wielu lat specjalizuję się również w chirurgii ręki. Moje doświadczenie to ponad 35 lat samodzielnej praktyki… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Sposoby płatności
  Karta płatnicza, Gotówka, Przelew na konto
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Konsultacja - chirurgia ręki i chirurgia plastyczna - 1 wizyta od 220 zł
  Operacja: zespół cieśni nadgarstka (technika tradycyjna) od 5 000 zł
  Wycięcie chrzęstniaka ręki lub stopy od 7 000 zł
  Operacja: przykurcz duputryena - każdy dodatkowy palec 2 500 zł
  Operacja: zespół pochewkowo - ścięgnisty od 5 000 zł
  Operacja: złamanie kości łódeczkowatej (również z przeszczepem) od 7 000 zł
  Operacja: rekonstrukcje ubytków skóry na ręce od 6 000 zł
  Operacja uszu od 4 000 zł
  Operacja brzucha od 10 000 zł
  Wycięcie zmian chorobowych skóry od 1 000 zł
  Operacje piersi od 10 000 zł
  Cennik zabiegów - na stronie www.modelmed.pl od 2 000 zł
  Konsultacja - chirurgia ręki i chirurgia plastyczna. 2 wizyta od 190 zł
  Operacja: zespół cieśni nadgarstka (technika endoskopowa) od 6 000 zł
  Operacja: przykurcz duputryena (wszystkie stopnie - 1 palec) od 6 000 zł
  Nieoperacyjne leczenie przykurczu duputryena od 4 000 zł
  Operacja: złamanie paliczka od 5 000 zł
  Operacja: rekonstrukcja nerwów od 7 000 zł
  Operacja policzków i szyi od 11 000 zł
  Operacja: gynekomastia od 8 000 zł
  Korekcja blizn od 3 000 zł
  Wszczepienie ekspandera od 8 000 zł
  Operacje nosa od 5 000 zł
  Zwykła wizyta od 200 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
49 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: operacja dłoni

  Wspaniały lekarz, doskonały fachowiec. Mąż miał operowaną dłoń po raz 4 i dopiero Pan doktor wykonał operację prawidłowo i profesjonalnie (poprzedni lekarz twierdził, że nic się nie da zrobić)
  a jednak się dało, mąż ma w pełni sprawną dłoń :))

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: zespół pochewki ścięgnistej palca

  Pan doktor jest człowiekiem wzbudzającym zaufanie, jest perfekcjonistą.Trzy lata termu zoperował mi świetnie cieśń nadgarstka więc i tym razem wierzę w skuteczną pomoc. O przebiegu planowanego zabiegu operacyjnego zostałam dokładnie poinformowana, uzyskałam odpowiedź na wszystkie ważne dla mnie pytania.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor jest bardzo rzetelny, ze szczegółami odpowiadał na wszystkie moje pytania, bardzo kulturalny i kompetentny lekarz.

 • C
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: konsultacja - chirurgia ręki i chirurgia plastyczna. 1 wizyta

  Rzeczowa i fachową pomoc dla dziecka z rozległym oparzeniem. Będziemy kontynuować wizyty u pana doktora.

 • A
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.

  Jeśli chodzi o sam zabieg, nie należał do przyjemnych i blizna jest większa niż przypuszczałam, że będzie (oczywiście po konsultacji z Lekarzem), ale w tej kwestii nie mam nic do zarzucenia Panu Doktorowi, rana się zagoiła, obyło się też bez komplikacji.

  Jeśli zaś chodzi o podejście do pacjenta, no cóż...
  Ustalanie przedziału cenowego za zabieg jest bez sensu, zwłaszcza jeśli na wizycie od razu dyktuje się kwotę z górnej granicy. Ponadto za każdą zmianę opatrunku musiałam dodatkowo zapłacić - 140zł/zmianę (zmian było kilka), mimo, że sama zmiana trwała może 1 minutę, a po dotarciu do domu opatrunek po prostu odpadł. Było to dla mnie tym bardziej dziwne, że podczas wykonywania różnych zabiegów, które musiałam wykonać w innych gabinetach zmiana opatrunku wliczona jest po prostu w cenę zabiegu, a ta u Pana Doktora, podkreślam raz jeszcze, nie była niska.
  Z sympatycznym podejściem Pana Doktora do pacjenta też jest różnie, ja akurat sympatii nie doświadczyłam.
  I ostatnia kwestia, miałam pojawić się na wizycie kontrolnej (również płatnej), zadzwoniłam zapytać czy są już wyniki badania histopatologicznego. Okazało się, że ich nie ma. W związku z tym poprosiłam o przełożenie wizyty na termin, w którym wyniki już będą - chciałam zaoszczędzić swój czas i nie chciałam oczywiście ponosić podwójnych kosztów wizyty. Po 20 minutach odebrałam telefon i okazało się, że wyniki jednak są, trochę było to dla mnie dziwne, ale nie zagłębiałam się już w tę kwestię. Sama wizyta trwała może 2 minuty, nie odbyła się w gabinecie lekarskim, tylko na stojąco! w pokoju, gdzie zmieniany miałam opatrunek.

 • R
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: Konsultacja - chirurgia ręki

  byliśmy w sprawie konsultacji leczenia złamania kości stawu palca, (ponieważ sprawa była bardzo!! pilna wcześniej udało się nam znaleźć z wielką trudnością lekarza w Szczecinie który wykonał zabieg chirurgiczny, dwóch innych lekarzy specjalistów chirurgów ręki w Szczecinie nie potrafiło podjąć się operacji...)
  1. Pan dr Matuszewski potwierdził prawidłowość sposobu leczenia w Szczecinie złamania (wkręcenie specjalnej śruby)
  2. Podjęcie leczenia prawdopodobnie uratowało staw i umożliwi zginanie się palca - takie podejście (proponowanie pacjentowi leczenia bardzo trudnego złamania stawu palca) przez Pana dr Matuszewskiego świadczy o jego ponadprzeciętnych kwalifikacjach merytorycznych i etycznych jako lekarza dbającego o dobro pacjenta,
  4. Nie zrobienie operacji może doprowadzić do niestabilności i zniszczenia stawu u młodego pacjenta
  3. Dostaliśmy pisemną informację z wizyty u dr Matuszewskiego - co świadczy o wysokim profesjonalizmie w traktowaniu pacjentów
  4. Pan dr Matuszewski dodatkowo opatrzył i sprawdził ranę operacyjną - co pokazuje o wielką dbałości o pacjenta przez Pana dr Matuszewskiego
  Wyrazy Szacunku dla Pana dr Matuszewskiego

  Tomasz Matuszewski2017-12-08

  Szanowny Panie - dziękuję uprzejmie za te miłe słowa aczkolwiek w tym wypadku przede wszystkim to, co zrobili operatorzy ze Szczecina, zasługuje na najwyższe słowa uznania.
  Z poważaniem - Matuszewski

 • M
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: Guz palca

  Dwa miesiące temu dr Matuszewski usunął mi guz na palcu, który nosiłam przez wiele lat. Badanie histopatologiczne wykazało, że guz olbrzymiokomórkowy został w całości oddzielony. Gojenie rany przebiegło bardzo łagodnie, palec i ręka są w 100 % sprawne, występuje jeszcze lekkie odrętwienie w okolicach blizny. Guz dotykał nerwu powiązanego z nadgarstkiem, ale nie powstały żadne dysfunkcje. Obsługa bardzo profesjonalna i troskliwa, warunki do wykonywania operacji znakomite. Palec jest ładny, a obce komórki wyeliminowane. Polecam bardzo !

  Tomasz Matuszewski2017-12-08

  Szanowna Pani,
  bardzo się ciesze, że jest Pani zadowolona z przebiegu leczenia, czego wyrazem jest Pani opinia. W przypadku pojawienia sie jakiejkolwiek zmiany czy tez niepokoju - zawsze jestem do dyspozycji.
  Serdecznie pozdrawiam - Matuszewski.

 • B
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: zabieg - chirurgia ręki i chirurgia plastyczna

  Przede wszystkim, dziękuję Panu i całemu zespołowi za przywrócenie sprawności mojej prawej ręce. Doceniam Pana profesjonalizm.
  Drętwienie i coraz gorsza sprawność ręki bardzo mi dokuczały, ale lęk przed zabiegiem powodował ciągle odwlekałam decyzję. Po kolejnej rozmowie z Panem, wyjaśnieniach czym grozi dalsze zwlekanie oraz dodatkowych badaniach zdecydowałam się na zabieg. Po operacji cieśni nadgarstka i zatrzaskujące się środkowego palca, drętwienie i ból zniknęły, a palec zgina się i prostuje normalnie. Dodatkowo zalecona przez Pana rehabilitacja i moja dyscyplina  w wykonywaniu zaleceń rehabilitantki pomogły w szybkim uzyskaniu pełnej funkcjonalności dłoni i ręki.

  Tomasz Matuszewski2017-08-03

  Szanowna Pani,
  serdecznie dziękuję za miłe słowa. Powrót do normalności to wspólny sukces lekarza i pacjenta - dlatego zawsze cieszę się zawsze czytając o dyscyplinie pacjenta po operacji. Życzę zdrowia!

 • R
  Lokalizacja: Model Med. Klinika Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej. Dr Tomasz Matuszewski.Usługa: Konsultacja - chirurgia ręki i chirurgia plastyczna - 1 wizyta

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Pan doktor Matuszewski jako jedyny lekarz zainteresował się moim przypadkiem (komplikacje po złamaniu 5 kości śródręcza). Pan doktor Matuszewski dokładnie zbadał przypadek i wysłał mnie na dodatkowe badania, które pozwoliły ustalić dlaczego mam problemy z ruchomością małego palca. Po wykluczeniu wszystkich ewentualności zalecił rehabilitację. Polecam!

  Tomasz Matuszewski2017-08-03

  Dziękuje uprzejmie - mam nadzieję, że problemy minęły.
  Z pozdrowieniami - Matuszewski

 • M

  Jako lekarz innej akurat specjalizacji mogę w pełni polecić pełen profesjonalizm pana dr. Zabieg wykonany według najwyższych standardów. Super miejsce, miła obsługa, rewelacyjny lekarz. W najbliższym czasie drugi nadgarstek do zabiegu.

  Tomasz Matuszewski2017-02-03

  Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności!
  Matuszewski

Pytania pacjentów (95)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam Państwa. Jako specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej - od wielu lat specjalizuję się również w chirurgii ręki. Moje doświadczenie to ponad 35 lat samodzielnej praktyki i ok. 20 tysięcy
  wykonanych zabiegów. Zoperowałem ponad 2500 pacjentów cierpiących na tak popularną chorobę jak zespół cieśni nadgarstka. Nie omijam przypadków trudnych - zapraszam do siebie pacjentów z powikłaniami i skomplikowaną historią leczenia. W codziennej praktyce stosuję różnorodne techniki - moje zainteresowania to mikrochirurgia i techniki endoskopowe. Zajmuję się również leczeniem wad wrodzonych rąk u dzieci. Leczę wady i zniekształcenia powłok ciała - wrodzone i powstałe w wyniku urazów. Wykonuję przeszczepy skóry, rekonstrukcje ubytków, usuwam nowotwory i inne guzy skóry.
  Przez wiele lat pełniłem funkcję kierownika oddziału chirurgii rekonstrukcyjnej i chirurgii ręki w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie przy ul. Lindleya. Byłem wykładowcą i adiunktem w Klinice Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystą Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki w Szpitalu St.Vincent de Paul w Paryżu. Na polu chirurgii estetycznej praktykuję już od 1986 r.
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Biorę aktywny udział w krajowych i  międzynarodowych kongresów naukowych.
  Obecnie pracuję jako konsultant Kliniki Chirurgii Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współpracuję również z wieloma szpitalami warszawskimi. Jestem kierownikiem medycznym i głównym operatorem w prywatnej klinice Chirurgii Ręki i Chirurgii Plastycznej Model Med, w której wraz z kolegami zajmujemy się również leczeniem chorób barków i łokci, ortopedią oraz chirurgią nosa.

  Moje główne osiągnięcia zawodowe to:
  - wprowadzenie (wraz z zespołem Kliniki Chirurgii Plastycznej CMKP) do stałej praktyki klinicznej techniki mikrochirurgicznej poparte licznymi, skutecznymi zabiegami replantacji palców i rekonstrukcji płatami wolnymi,
  - wprowadzenie techniki endoskopowej w chirurgii ręki - zabiegi endoskopowego odbarczania nadgarstka od 1994 r.,
  - artroskopia stawów ręki od 2004 r.
  - tysiące zadowolonych pacjentów.
  - szacunek pacjentów i środowiska lekarskiego.

  Informacje o wykonywanych przeze mnie zabiegach i leczonych chorobach znajdą Państwo poniżej w zakładkach CHOROBY i ZABIEGI.

  W czasie wolnym, którego mam zdecydowanie za mało, żegluję po mazurskich jeziorach, majsterkuję i staram się poznawać tajniki ogrodnictwa i rosnącej gromadki wnuków.
  Zapraszam Państwa do spotkania ze mną w Klinice Model Med - służę swoim doświadczeniem i wiedzą. W każdej chwili mogą Państwo zadzwonić do Recepcji i umówić wizytę w dogodnym dla siebie terminie.

Specjalizacje

 • Chirurgia plastyczna
 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia dziecięca

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Stypendysta Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki w Szpitalu St.Vincent de Paul w Paryżu.

Certyfikaty

 • Tomasz Matuszewski, chirurg plastyczny w mieście Warszawa - Certyfikaty

Choroby

 • zespół cieśni nadgarstka
 • naczyniaki
 • przykurcz Dupuytrena
 • porażenie nerwu
 • choroby ścięgien
 • oparzenia
 • wady wrodzone
 • Wady rozwojowe rąk
 • Przykurcze palców
 • Gangliony
 • Trzaskający palec
 • Zmiany nowotworowe skóry
 • Palce zrośnięte
 • Palce dodatkowe
 • Zaburzenia ruchomości dłoni i palców, zaburzenia czucia
 • Ograniczenia ruchomości po złamaniach, zwichnięciach
 • Urazy rąk: zerwania więzadeł, złamania małych kości ręki,
 • Opadanie powiek, policzków i szyi
 • Operacje piersi, brzucha,
 • Wady wrodzone kończyn górnych i dolnych
 • Ubytki skóry, odsłonięte kości,
 • Zespół de Quervaina
 • choroba Dupuytrena
 • przeszczepy skóry
 • Rekonstrukcje
 • Przykurcz Dupuytrena
więcej