zle mysli kotluja sie w glowie

1 odpowiedzi
Dzien dobry bardzo prosze o odpowiedz moj maz jest w kropce nie radzi sobie z problemami chodzi o zmiane pracy na troszke lepsza gora pieniadze mimo ze zdrowie szwankuje i nie wie jak sobie poradzic z tym ja niestety nie umiem mu pomoc a boje sie ze skonczy sie zle. Pozdrawiam
Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że warto by było zachęcić męża do wizyty u specjalisty- najlepiej psychoterapeuty. Pomoże mu to zebrać myśli i być może podjąć decyzję. Ze swojej strony tak na szybko mogę zachęcić do zrobienia wspólnie bilansu plusów i minusów każdej decyzji i przeanalizowanie tego, co zapiszą Państwo na papierze. Takie wspólne analizowanie jest dobrym punktem wyjścia do rozmowy i dyskusji między Państwem.

Proszę pamiętać, że zdrowie i życie męża są najważniejszymi wartościami- dlatego jeżeli ma Pani przypuszczenia, że coś może się wydarzyć- warto spotkać się ze specjalistą. Może Pani najpierw spróbować sama pójść do psychoterapeuty lub psychologa, a potem spróbować namówić męża na to samo. Jeśli ma Pani przypuszczenia, że mąż może spróbować targnąć się na własne życie, proszę zadzwonić do szpitala i wezwać karetkę- w takich sytauacjach dopuszczalne jest leczenie przymusowe.