Jako osoba potrzebująca i psychiatry, i psychoterapii, chciałabym Pana zapytać: w jaki sposób terapia psychodynamiczna (w Pana wykonaniu) może pomóc pacjentce z borderline? Czy prowadzi Pan jednocześnie psycho- i farmakoterapię?

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
od pewnego czasu zastanawiam się nad wizytą u Pana. Mam zdiagnozowane z.o.typu borderline (7F, OLZOiN w Krakowie oraz inni niezależni lekarze), od 14 r.ż. choruję na anoreksję ,tj teraz powiedzialabym, że są tj, nie wiem, mieszane/nieokreslone????? zab.odż :nie jestem zafiksowana na wadze, nie ćwiczę obsesyjnie itd, ale co kilka msc ,zwykle podczas kryzysow emocjonalnych, moja waga spada do ok. 40 kg [166cm]. Od 6 lat nie przekroczylam 47 kg wagi. ale to generalnie szczegol, bo mam 25 lat i juz sie troche do tego przyzwyczailam. co nie znaczy ze nie walczę.
trzy lata temu zdiagnozowano u mnie chad. ze wzgledu na fatalną opiekę psychiatryczną (pani "doktor" <nie wiem, ile zaplacila za dyplom, bo na pewno uczciwie go nie zdobyla> faszerowala mnie antydepresantami, nie mam ochoty tutaj tego pisac, bo szkoda moich nerwow, po prostu powinna miec odebrane pwz) obecnie jestem w naprawde bardzo niestabilnym stanie afektywnym - w zasadzie ponad tydzien ostrej manii, czasem wrecz z lekkimi obawami psychotycznymi, doprowadza mnie do totalnego wycienczenia, po czym przychodzi tyzien depresji i tak w kolko. to jakis koszmar. obecnie biorę 300 mg lamotryginy [1-0-2], ale wiem ze chad mozna leczyc efektywniej . co wiecej, brakuje mi psychoedukacji, no generalnie, ta idiotka zostawila mnie w gorszym stanie niz zastala, totalnie sama.
aha, jesli chodzi o borderline, to leczylam sie do niedawna u pewnego pseudo-psychoterapeuty (to nie jest ironia - od 2013 prowadzil moja terapie, a w tym roku przyznal sie ze zdobyl certyfikat <to psychiatra>), chyba mi pomogl, ale sam Pan zapewne wie, ze nie jest to najlatwiejsze w leczeniu zaburzenie.
w kazdym razie, proszę o konkretną odpwiedz - czy i w jakim zakresie bylby Pan w stanie poprowadzic moje leczenie? raczej psychiatrycznym, prawda? z tego co o Panu czytam wydaje mi sie Pan byc bardzo inteligentna osobą , a na serio prowadzi pan terapie osob z zob w NURCIE PSYCHODYNAMICZNYM?
raczej nie zrobilby Pan wyjatku i nie przeszedl w str terapii bardziej poznawczej?
troche sie rozpisalam, ale liczę na odpowiedz gdyz naprawde zastanawiam sie nad wizyta u Pana. Chciałabym też zapytać, czy łączy Pan psychoterapię i leczenie farmakologicznie u swoich pacjentów?
Pozdrawiam serdecznie!
Witam, dziękuję za post, czytałem go z dużym zainteresowaniem. Tak duża ilość problemów, o jakich Pani pisze (borderline, anoreksja, mania, psychoza. depresja) oraz Pani negatywne doświadczenia z różnymi pseudo-lekarzami i pseudo-terapeutami skłaniają mnie do myślenia, że wymaga Pani leczenia w specjalistycznym ośrodku w zespole osób, które ze sobą współpracują. Wydaje mi się, że Oddział 7F szpitala im. Babińskiego to najlepsze miejsce, gdzie może Pani otrzymać wykwalifikowaną pomoc, której Pani oczekuje i wymaga. W tak złożonym przypadku nie należy szukać pomocy u pojedynczych osób, ponieważ nikt nie będzie w stanie Pani kompetentnie pomóc bez wsparcia zespołu osób. Jeśli chodzi o moją pracę jako psychoterapeuta, pracuję tylko psychodynamicznie i Pani sugestia o zrobieniu dla Pani wyjątku nie wchodzi w grę z przyczyn formalnych - nie mam uprawnień do pracy w innym nurcie. Nie prowadzę również połączenia psychoterapii i farmakoterapii - jeżeli jest taka potrzeba odsyłam do psychoterapeuty/psychiatry. Podsumowując - nie sądzę, bym mógł Pani pomóc na miarę Pani oczekiwań, ale dziękuję za zainteresowanie. Życzę wszystkiego dobrego!