Witam wraz z mezem prosimy o odpowiedź. Urodzilam ponad 7 tyg temu mąż byc caly porod przy mnie (p

3 odpowiedzi
Wraz z mezem prosimy o odpowiedź.
Urodzilam ponad 7 tyg temu mąż byc caly porod przy mnie (porod silami natury z nacieciem ) ogolnie oboje mamy ochote na sex jednak maz nie moze dojść,jest blisko i nagle czuje sie jak by bylo po wszystkim .
Dodam ze przy stymulacji np.reka itp dochodzi bez problemu .
Mąż mowi ze nie jest luzno wiec gdzie tkwi problem , czy mozliwe ze przeroslo go wychowanie dziecka ze tak bardzo sie boi ze moge byc w kolejnej ciazy ?
Szanowni Państwo,
rodzicielstwo to ogromne wyzwanie zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Należy pamiętać, że powrót do aktywności seksualnej po porodzie jest złożonym, różnie trwającym w czasie procesem dla obojga rodziców.
Przyczyny braku satysfakcji seksualnej mogą leżeć zarówno po stronie fizjologii jak i procesów psychicznych. Zanim jednak udacie się Państwo do specjalisty zalecam cierpliwość, empatię oraz stworzenie komfortowych warunków, aby móc jak najlepiej skupić się na przeżywaniu aktu seksualnego.
W razie, gdyby problem nie znikał zalecam konsultacje seksuologiczną oraz kolejne kroki wyznaczone przez specjalistę.

Problemy tego typu mogą mieć różne powody i strach przed kolejną ciążą oczywiście może być jednym z nich. Z innej strony, wspomniała Pani o obecności męża przy porodzie i o nacięciu, być może powodem jest strach przed zrobieniem Pani krzywdy. Nie tylko krzywdy bezpośredniej podczas zbliżenia, ale nawet odnośnie następnej ciąży i porodu, który mąż mógł odebrać jako krzywda w Pani kierunku.
Powód nie musi być do końca świadomy dla męża, jednak znalezienie go może rozwiązać Państwa problem nawet od razu. Sugerowałbym przeprowadzenie naprawdę szczerej i oczyszczającej rozmowy, która może naprowadzić Państwo na to rozwiązanie. Być może odpowiedź tkwi w tym jakie myśli przychodzą mężowi do głowy podczas zbliżenia. Czasami bardzo szybka myśl np.: o zrobieniu komuś nieumyślnej krzywdy, czy też strachu przed czymś, może nieść za sobą zestaw emocji, który w mgnieniu oka opanowuje nasze ciało powodując niechcianą reakcję organizmu.
Dobrym pomysłem jest również udanie się do specjalisty, który może pomóc przy znalezieniu problemu. Mogą Państwo iść razem lub mąż może udać się sam, ważne są chęci do podejmowania działań jeśli pojawia się jakiś problem.
Pozdrawiam
Witam
Pojawienie się dziecka w rodzinie wiąże się z różnymi zmianami, przeżyciami, emocjami i obawami. Aby określić dokładnie i rzetelnie przyczynę problemu oraz móc Państwu pomóc, potrzebne jest więcej informacji, dlatego proponuję udać się do psychologa – seksuologa, który przeprowadzi dokładny z Państwem wywiad, a następnie zaproponuje odpowiednią formę leczenia. Pozdrawiam